Прескочи до съдържание

Размисли за транспорта и други впечатления от Япония и Ю.Корея


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

Пропуснах две неща😉

По темата японки - видях много, много красива жена, съвсем семпло облечена, но стилно и самата тя с едно сияйно лице, не може да се опише … очите ми останаха…

Видях и …./ще пропусна думата, че ми идват няколко на ум/ в кимоно - азиатки с европеиден хахо😂

Романтика, какво ли се крие зад тази цветна картинка,

IMG_8131.jpeg.ec84ecf67f6474d000d69c4508114a8b.jpeg

реалност 🤭😆

IMG_8135.jpeg.a41ff8e1860e44f0f2be6de93f2900c3.jpeg

 

Сблъсках се и с несъвършенствата на Япония🙂 Може ли такова нещо- сантиметър над съвършения японски залез на стъклото в кулата да има буболечка🙉😂

IMG_8204.jpeg.73150f5033e95d2910574b8acf0d68de.jpeg

та се наложи да си измествам фокуса😄

  • Харесвам 5
  • Смея се 11
Връзка към мнение

Най-красивата жена в Япония  която видях когато бях с @Guinness , се оказа малайзийка.

дори се зачудихме как така се спря и ни заговори с цел да ни помогне -упъти, беше като от списанията.

Не мога дори да си спомня каква точно беше, но помня, че е от най-красивите жени които съм виждал в живота си.

 

та няма как да се знае коя от къде е там

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Ау колко много сте писали😄, чак с уплах и свит стомах влязох днес в Токио Скайтрий😜.
Нещо се припознах в заглавието на темата, затова ще попиша и аз, но само като фон на дискусията ви, с малки включвания за транспорта и кратки впечатления🙂

Днес от обед насетне програмата беше в мои ръце. От Одайба до Асакуса се придвижихме с обществения речен транспорт на борда на Емералдас. Бях чела тук и мнения, че разходката с лодка не е нещо особено, но на мен много ми хареса. Билет купих предварително онлайн https://www.suijobus.co.jp/en/, цената е към 13 лв., 50 минути се пътува. В момента тикет офиса на пристанището Одайба сий сайд парк е затворен, така че беше достатъчно да покажа имейла с покупката. Благодаря на @Роца за идеята, черпя я със снимки на празния кораб /влязох втора-трета и набързо наснимах😄

IMG_8077.jpeg.10152cf46ed485c083174a121e731846.jpeg
 

IMG_8078.jpeg.a8c299d7edf11b202d371033638c1849.jpeg

 

IMG_8079.jpeg.a5d37da279c62108da172c455d41a233.jpeg

 

IMG_8080.jpeg.565b9dfb8785e87a03fbe3eb18dfde25.jpeg

 

IMG_8081.jpeg.f724d773772dc59526d57b38278ebc4a.jpeg

 

IMG_8092.jpeg.07033acb21a6aaa1454561ec9c67a3f6.jpeg

 

IMG_8087.jpeg.20b4c1802ec41d0788f2d9b3f044fbbf.jpeg

 

IMG_8093.jpeg.06e70f6fd551201b8f10abf8ea522c2c.jpeg

 

IMG_8096.jpeg.5c797a127f6450872d37dd8183567179.jpeg

Бяхме седнали от лявата страна на брега по посоката Одайба-Асакуса. Общо взето няма голяма разлика в гледките по двата бряга, но като че ли от лявата има повече бизнес сгради - небостъргачи. От другата страна са повече жилищни блокове. Пристигнах в крайната гара с голямо настроение, но това донякъде може да се дължи и на покупките от мола в Одайба😄

IMG_8121.jpeg.3464a7c9b9f8a15169df56b6fcc636d3.jpeg
От пристанището в Асакуса, преминавайки по моста се отправихме пеша към Токио Скайтрий /около 15 мин./. Входът за кулата е на етаж 4, пише го на билета и в сайта им, на самият етаж също има табели /поне 3 видях, че остават 230 м, 200 м и 180 м😃/. Не сме чакали нито за билетите /покупката им беше предварително онлайн и на място само сканирахме кюар кода на машините/, нито по асансьорите. Днес носът ми доста изгоря, но съм благодарна на слънцето, че не се скри до последно🤩

IMG_8144.jpeg.78416b3a0287706be618d32651dc47f6.jpeg

 

IMG_8196.jpeg.f51f46894a720e28f84111411c069a3b.jpeg

 

IMG_8217.jpeg.c6b7083906143487b83690222475fc5d.jpeg

 

IMG_8222.jpeg.18454ac500f037a6097097c56abe6ad2.jpeg

 

IMG_8253.jpeg.ac8831175ecd722961f24552012b2e14.jpeg

 

Завършихме вечерта в Акихабара набързо.

IMG_8272.jpeg.511282b6d33475cb47a6a4727fbc8a2c.jpeg
 

IMG_8259.jpeg.fdc7f9cd0ac56b336dd9c94eab1a7348.jpeg

 

IMG_8278.jpeg.93ad8362a668ede6fd171ac4daae3d55.jpeg

 

След втория ден мога да кажа, че нощен Токио повече ми харесва. Нещо живва в мен щом се стъмни🤣. Град за развлечения и забавления е, но моята компания е друг тип … язък😂

Тъкмо свикнах с придвижването из Токио, че и навигацията взе да влиза в релси и утре сутрин заминаваме. Сега имам досадната задача да стягам багаж, местим се в Йокохама, като преди това минем през Нико. Хайде до скоро😉

Това корабче прилича малко на нашите Комети от лошия соц? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Най-красивата жена в Япония  която видях когато бях с @Guinness , се оказа малайзийка.

дори се зачудихме как така се спря и ни заговори с цел да ни помогне -упъти, беше като от списанията.

Не мога дори да си спомня каква точно беше, но помня, че е от най-красивите жени които съм виждал в живота си.

 

та няма как да се знае коя от къде е там

 

Това в Киото ли беше, че не помня?

Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Най-красивата жена в Япония  която видях когато бях с @Guinness , се оказа малайзийка.

дори се зачудихме как така се спря и ни заговори с цел да ни помогне -упъти, беше като от списанията.

Не мога дори да си спомня каква точно беше, но помня, че е от най-красивите жени които съм виждал в живота си.

 

та няма как да се знае коя от къде е там

 

Уби мЪ! 🤪 Сигурно е била от тайландско-китайски-филипински произход! Не вярвам да е била малая.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , DaBo каза:

Уби мЪ! 🤪 Сигурно е била от тайландско-китайски-филипински произход! Не вярвам да е била малая.

Това каза, ние помислихме, че е японка и я похвалихме че знае добре английски.

И тя отговори, че не е японка, а малайзийка.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Alexander каза:

Това каза, ние помислихме, че е японка и я похвалихме че знае добре английски.

И тя отговори, че не е японка, а малайзийка.

Щом сте я объркали за японка, значи е от тези с азиатски корени, а не малая.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 25 минути , DaBo каза:

Щом сте я объркали за японка, значи е от тези с азиатски корени, а не малая.

Аз да ти кажа не ги различавам от този край на света.

беше модерно облечена

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Днес програмата предвиждаше културни и природни забележителности около Нико - храмът Тошогу, водопадът Кегон и езерото Чузенджи. Няма да ви занимавам със снимки от тези широкоизвестни места. Нали темата е за размисли, ще споделя нещо, което за пръв ми се случва, може и да е за последен, ама знам ли накъде върви човечеството и да речем след десетина години дали няма да видя същото, ако не в България, то някъде из Европа. На езерото, което между другото днес най-много ми напълни душата, се запознах с кучето Мику. Мику е робот, така като гледам от женски пол. Като й кажеш името лае, реагира при помилване по шийката и нослето😃, много сладка и дружелюбна😉 Стопанинът й грижливо я гласеше за снимки, заедно с още една кукла, която мисля, че беше гаджето му. Излязъл беше човекът на разходка сред природата с приятелката си и кученцето им. Говореше им разни неща, зарадва се, че ми харесаха и им обърнах внимание. Май има такова съвременно психично състояние - да живееш в друга реалност с роботи и кукли🤔, не знам много по въпроса, не се сещам и дали има наименование заболяването. Ето ги Мику и гаджето /не питах как й е името, нито на човешкия млад мъж🙂/

IMG_8425.jpeg.2294dd121be9c60fd4e9d21e32d90bb4.jpeg
 

IMG_8426.jpeg.584f2a9a5d9c7a1dd1b9a3061014d9b7.jpeg

Много ми е чудно и защо девойката е с гръб към езерото? Какво ли изобразява, печална е нещо🤔

  • Харесвам 13
  • Браво 1
  • Замислям се 5
Връзка към мнение
преди 3 часа, stanimir каза:

Като че ли темата се сля с "в момента съм" и пътепис

Темата миксира много гледни точки по какви ли не въпроси, свързани с Япония.😀 Ако @ДиянаВ планира по-детайлно да разкаже за видяното в страната на изгряващото слънце, може да прехвърлим мненията ѝ в самостоятелна тема, която да допълва с нови впечатления и снимки. 

 

преди 3 часа, ДиянаВ каза:

Май има такова съвременно психично състояние - да живееш в друга реалност с роботи и кукли

Съвремието ражда какви ли не психични състояния, разстройства, зависимости, аномалии. :unsure:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, ДиянаВ каза:

още една кукла, която мисля, че беше гаджето му

Ти само виж куклата как е заголила краче, с къса поличка и латексови ботуши над коляното, а горнището е малко от вида - гол гръб без предница. 😆 Нали ви казах - извратени са! 🤣🤣🤣

  • Смея се 2
Връзка към мнение

@chandni няма да подхващам тема. има много тук за Япония, от които си извлякох полезна информация. Не мисля, че ще бъда полезна с нещо. Предполагам си усетила в последния ми пост желанието ми за разговор, а не за мои самоизлияния🙂. Ако друг не е, то се извинявам за неуместните ми включвания🙂

Благодаря ти за предложението, но този път не се наемам с пътепис или самостоятелна тема🤗

Току що изживях един уникален момент в Япония и отивам да го споделя в съответната тема😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Pantelej Putnik ако беше вложил половината усилие на това, което вложи в описанието на това колко лошо е уреден транспорта и колко заблудени са българите да си мислят, че японците са голяма работа - в това да видиш как е организирано всичко (отвъд "не е като в Германия") - щеше да ти е много по-лесно.

 

Токио е конгломерат в който всеки ден 35 милиона души се придвижват ежедневно. Със сигурност исисква малко усилие и свикване. Както съм писала и в пътеводителя - първото нещо, което трябва да се коригира е мащабът. Две-три скали по-нагоре от това, което имате като представа за "голям град". За гарите мислете като за летища, ама не тип Терминал 2 на София, а CDG да речем. Няма понятие "гараТА" - говорим за клъстър от няколко гари - все едно различните терминали на едно летище. Както трябва да знаеш на кой терминал ще летиш, така трябва да знаеш и с коя линия ще пътуваш - с JR ли, Одакю ли, Гиндза ли...защото това си е отделна гара, с отделни влакове, отделни машинки и т.н. На Гуглетто като отидеш и ти дава кои линии спират на тази гара, кликваш и ти ги кодира цветово даже, дадеш directions и ти изписва от кой перон, на коя линия в колко часа...Така че първото нещо като влезеш в подлеза или сградата на "гараТА" е не да търсиш "таблоТО" с влаковете, защото от всичките 5 линии тръгват по няколко влака на всяка минута и половина и подобно табло би премигвало като топка в дискотека и би се сменяло преди да може да се прочете каквото и да било на него, а да търсиш нужната ти гара - тази линия, с която ще пътуваш (като знаеш точка Б, до която искаш да стигнеш трябва да знаеш и точка А, от която да тръгнеш). И да, трябва да си го провериш това. Както си си проверил от кой терминал ти е самолета, както би проверил с влак или с автобус ще ходиш от София до Пловдив та да знаеш къде да излезеш от подлеза на централна гара и да стигнеш до таблото с разписанието на избраният от теб транспорт...

7daf03b0eb9345d6a6390c27d3af3f8f.jpg

 

След като стигнеш до нужната ти гара и заветните машинки, и ОГРОМНИТЕ табла с разписание точно над главата ти на входа към пероните, както и на самите перони, трябва да си купиш билет. Няма как машинката да изписва всяка гара, защото гарите са стотици, а тарифите за превоз са не повече от 20. Така че ти изписва цената за билет, а ти си проверяваш на таблото отгоре колко е тя. Всичкото това може много успешно да го избегнеш като си купиш една пластика и си я зареждаш с парички и само я допираш на входа и изхода и тя сама си отчита колкото трябва...ама пък защо да се прави по лесния начин...no fun.
2015-spring-Japan-trip-972.jpg?resize=60

След като се качиш във влака има табели над вратите с отбелязани гарите по съответната линия, както и евентуални разклонения. Ако вместо да вадиш телефона да снимаш колко са недомислени и смотани тия табла, се беше огледал, щеше да видиш, че се редуват табла на английски и японски над всяка врата на влака. Това е на частните линии с разклонения, където би било прекалено неудобно и ситно да се смести двуезичен надпис. На кръговата Яманоте таблото над вратата е светлинно, двуезично. Анонсите са двуезични, обявяват гарата, връзките които се правят и следвашата гара. Когато влака спре поглеждайки през прозореца веднага се виждат множество надписи с името на гарата, за разлика от софийското метро, където трябва да знаеш десена на плочките за да разбереш на коя спирка си в момента.

 

След като се слезе от влака трябва да се знае къде да се излезе. Както няма такова нещо като "гараТА", още по-малко има "изходЪТ". На Шинджуку са 35 изходите, на Намба са 28. На средно големите гари, които са близо до определени забележителности има указателни табели и дори нарисувани цветни линии по пода указващи на туристите накъде да вървят. На големите гари има табели с указания за изходите, подобни на тези за гейтовете на летищата - от 1-14 изход насам, от 15-23 изход натам...Винаги изходите са отбелязани с жълто.

tokyo-metro-station-sign-japan-18884633.

 

И да, трябва да си погледнеш в мапса кой изход ти трябва, няма как да го умопостигнеш. Не е нито въпрос на ориентация, нито на памет. В описанията на забележителностите из нетя навсякъде пише от кой изход на коя линя се (или кои изходи на кои линии). И най-смотаната малка гаричка има East Exit и West Exit поне. За хотелите (писала съм го в пътеводителя) - задължително се проверява кой е най-близкия изход, защото като пише "на 200 метра от гара Шинджуку" може да е на 200 метра от изхода, който е на 600 метра от гарата...Зуум върху Гугъл мапс дава цялата подземна част на даденото съоръжение (било гара, небостъргач или подлез) и изписва номерата на всеки изход.

Мъъъничко подготовка може да облегчи доста страданията на туриста. Свалена офлайн карта, записано на лиХче име на линия, гара и номер на изход, повечко оглежда наоколо, отколкото взиране в телефона...

 

И последно - статистиката, която си чел за влаковете дето закъсняват с една минута на година е вярна, но касае шинкансена. Ти си запомнил грешно и от там - ПЛЯЯЯЯС - едини тежки изводи - па японците колко не са това което са, па българите какви са заблудени като вярват на такива глупости, кой кого величае и кой лежи на незаслужени лаври...Виждам, че много те е напрегнало това пътуване и се е разминало с очакванията ти, по ниакъв начин не оспорвам или умаловажавам усещанията ти - напълно си си прав за себе си. Просто дай малко време да улегне субективното. И позволи на другите да възприемат нещата иначе.

  • Харесвам 14
  • Благодаря 2
  • Браво 19
Връзка към мнение
преди 8 часа, ДиянаВ каза:

@chandni няма да подхващам тема. има много тук за Япония, от които си извлякох полезна информация. Не мисля, че ще бъда полезна с нещо. Предполагам си усетила в последния ми пост желанието ми за разговор, а не за мои самоизлияния🙂. Ако друг не е, то се извинявам за неуместните ми включвания🙂

Благодаря ти за предложението, но този път не се наемам с пътепис или самостоятелна тема🤗

Току що изживях един уникален момент в Япония и отивам да го споделя в съответната тема😉

Много са си интересни тези включвания, но с роботчетата ни разпали въображението и се оттеглихме да обмислим настояще и бъдеще насаме, недотам готови за разговор 😄

Аз се надявам да си пишеш тук, че не ми се скролва в другата тема 🙂

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

@samuraika, на първо място искам да ти благодаря за всичката информация, която си пуснала в този форум, а и на мен лично даде преди да дойда там. Благодарих ти на място, благодаря ти и сега. И това е от сърце. 

От мнението ти още веднъж се убеждавам, че много често хора, които имат лична връзка с дадена дестинация не могат да приемат различното мнение на други хора за тази дестинация и приемат нещата твърде лично. Мнението ти го приемам и като ситуацията в която отиваш за пръв път в една институция и питаш къде можеш да намериш това и това, а служителката, която вече над 20 години работи там и всеки ден го вижда, знае и е най-естесвтвеното нещо за нея в ежедневието й, те поглежда с онзи поглед, в който четеш: "Абе човече, как може да не ти е ясно къде се подават пликовете за препоръчана поща, та много ясно, че при Жането, с която всеки работен ден обядваме. То все бива, бива тъпота, ама ... твоето".

Обръщаш сякаш същия този поглед и към мен, а сякаш не прочете и другите мнения тук във форума, като няколко от тях също посочват, че ако не през цялото време, то поне в първите дни тази система ги е затруднила. Моето недоволство беше именно в тази връзка - защо трябва да е трудно, като на много места по света е решено далеч по-френдли. Дори и примери се дадоха. И не, не говорим само за Токио, една редова гара като Намба в Осака (например) е също един кошер, в който е изпитание да стигнеш до твоя изход. И то не, защото не си погледнал коя е твоята платформа. Погледнал си, но е трудно, много трудно понякога да я намериш. Така че, не приемам упрека ти към мен, че не съм положил достатъчно усилия. Предполагам, че онлайн навигацията на Гугъл мапс би помогнала доста, както пишат някои съфорумци. Трябва ли обаче на всяка цена човек да има интернет, за да се оправи в японските гари?! Ами, ако това е условието, то поне да бяха пуснали безплатен и бърз интернет в гарите си. А и хайде да си представим, че един човек на възраст, който не ползва смартфон, как той би се чувствал. Не бива да е така, трябва да е лесно. Както е лесно навсякъде по света. 

Аз съм самокритичен човек, опитвам се да си намирам грешките, да ги коригирам, доколкото успявам. Напълно съзнавам, че започнах с впечатленията си от погрешната страна и ги поднесох не по подходящия начин, а оттам и хората ще останат с впечатлението, че Япония не ми е харесала. Вината е моя! Япония много ми хареса - мечтата ми да видя японските градини намери удовлетворение и то какво! Изключително съм впечатлен от това внимание към детайла в частност в градините ми. Това тяхно внимание се проявява в много сфери от живота и техниката. На няколко пъти вече посочих, че японците ми харесаха много - отзивчиви, мили, точни. Винаги спираха, когато ги питах нещо, оставяха си техния път и ми помагаха да намеря пътя в джунглата "ГараТа". Японската храна, която опитах на място, до голяма степен завинаги отхвърли предишната ми нагласа, че не я харесвам. Опитах храни, които много ми харесаха. 

Смятам обаче, че не бива да се прекалява със суперлативите за Япония. Не съм видял никой да се превъзнася за Германия например, а от германците също има много какво да научим. И ако ти се струва, че тук съм пристрастен, то нека обърнем поглед към народите от Скандинавия, за които не съм видял кой знае колко превъзнасяния, а те са наистина забележителни като хора и общество. Всички тези суперлативи за японците ми се струват пресилени. Това го потвърждава и японският автор на книгата "Животът в Япония" (която четох при подготовката ми за Япония), който посочва, че японците често се смеят много на книгите, написани от чужденци за Япония, защото в тези книги японците се представят по много различен от истината начин, като често японците са твърде надценявани. Аз много добре познавам българската черта да "свалим на земята" някой, едва ли не за да се издигнем ние. Не! Това не е моята цел, когато описвам моето недоволство. Иска ми се да даваме обективна картина за една страна, а не да сме подвласни на митовете. Защото митовете витаят там, където липсва знанието.  

Ето например - твоят супер полезен пътеводител за Япония започва с това: "Япония - страната на изгряващото слънце, на мъжете от 200 пъти калена стомана и жените от слонова кост" Всичко звучи красиво и като от приказка, но после пристигам в Япония и виждам, че "мъжете от 200 пъти калена стомана" са изпълнили хилядите игрални зали (цели квартали с такива зали и магазини), купуват и колекционират кукли на герои от филмчетата, самите те се държат като анимационни герои. Да, никъде не казвам, че всичките им мъже са такива, но пък кой изпълва хилядите игрални зали и магазини с извратени играчки?!? 

Лично за мен и не бих искал никой да ангажирам с мнението ми - Япония е много хубава страна, силната икономика се прави от умни и упорити хора, безспорно. Не бива обаче да се отнасяме в прекомерни превъзнасяния и суперлативи за тази страна, защото има и много други страни по света, където много неща са на изклюително ниво, но ние не се превъзнасяме за тях. А и не бива.

преди 6 часа, samuraika каза:

Виждам, че много те е напрегнало това пътуване и се е разминало с очакванията ти

В това пътуване основно 2 неща много ме напрегнаха. Едното беше неяснотата и сложността на транспорта и за това отворих приказка тук. Другото нещо беше нашата "среща", за която ще оставя да си разговаряте с твоята съвест. Само искам да знаеш, че ако дойдеш в Пловдив, ще се радвам да се обадиш. Ако вали дъжд - не се притеснявай, аз имам кола и ще дойда да те взема от където и било, за да се видим. 😉

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , stanimir каза:

Дъждът обяснява всичко.Мисля че темата се изчерпа.Можеше да не е Япония , а произволна друга държава по света.

 

 

Което ме подсеща в Йокохама какъв дъжд ни пра. Ама аз май единствен от групата се разходих до кея да видя какво има. Едно време го свързвах този град с марката гуми, ама вече така ще я помня Йокохама - с голяма драма, че даже проима и рима ... Дано някога ида пак да си оправя впечатленията.

 

След това тъкмо изсъхнахме и в Токио ни пак ни поокъпа, но да не разводнявам темата ... 😛

  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Lindt каза:

Много са си интересни тези включвания, но с роботчетата ни разпали въображението и се оттеглихме да обмислим настояще и бъдеще насаме, недотам готови за разговор 😄

Аз се надявам да си пишеш тук, че не ми се скролва в другата тема 🙂

 

 

Линдт каква случайност, още преди да напишеш този пост, сутринта рано-рано си мислех за вас😃 Защо ли? Намерих японския голям град, където на Жижо ще му се размине удушаването😄😜 Йокохама е😍 Само ако знаеш колко е цветно, чисто, дружелюбно, даже и птички има /малко са от типа на гарги и врабчета, но карай, чуруликащи животинки са🙂/. Сега те мога да гарантирам, че навсякъде в Йокохама е така, все пак е вторият по големина град, но в района около морето е невероятно🤩

IMG_8580.jpeg.f6bdd80ce2872d358c4ddf25156bc4df.jpeg

 

IMG_8594.jpeg.2de65d9fa436b10d6e3d16582dea5219.jpeg

 

IMG_8598.jpeg.89621aa88c12c26b6ba6ac30db1f9f6c.jpeg

 

IMG_8586.jpeg.1546d2f3b5e0e8c1a795c8d094c996b7.jpeg

 

IMG_8606.jpeg.eaedec6426a7c14d2b0967380d93f12e.jpeg

 

IMG_8625.jpeg.4f8de34788b50df2ecb3648bd19acec3.jpeg

 

IMG_8689.jpeg.a7cdee1120e895fb3620a888af7e3f5f.jpeg

 

Не на последно място храната е супер вкусна и евтина, както на улицата или магазина, така и в непретенциозно ресторантче. Това ядене е за 20 лв. на човек. Много, амари ойши дес е😄😋

IMG_8435.jpeg.1fbc8e2f9e1eff0b359073bb310b8db1.jpeg

 

IMG_8438.jpeg.ff98ad06eaecbe8c9a84f5b782819f60.jpeg

 

IMG_8439.jpeg.03228edef3eef51ce033c659eff39b2e.jpeg

А ако все пак искаш дразнители и екзотика, отиваш в китайския квартал😆

IMG_8698.jpeg.86bf1dad02357842e27d29066aa61e91.jpeg

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Докато не са ни резнали модераторите, че много хейтим 🙂

В Япония имат ужасна часова зона. Посред нощ вече е светло, а вечер рано е тъмно. Ето едно сравнение със София:

image.png.9df6c006be0182b1f759a075ea38b112.pngimage.png.25a3042722e75dcecd9bc704b67ba840.png

Не знам каква е точно идеята. Да се става рано? Да се ляга рано?

Сигурно има някаква логика, но аз поне не мога да я разгадая ...

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , jorocontrola каза:

Не знам каква е точно идеята. Да се става рано? Да се ляга рано?

Сигурно има някаква логика, но аз поне не мога да я разгадая ...

Е, нали се водят "страната на изгряващото Слънце" - да си защитят придобилото международна популярност прозвище на държавата :)

  • Смея се 5
Връзка към мнение

По някаква ирония, страната на изгряващото слънце най много ми харесва нощно време. Светват ми очите 😃. Предполагам това е, защото не мога да видя подобни красоти, ефекти, инфраструктура у дома.
IMG_8490.jpeg.7219f0beea4a630ff9d9205ec99572af.jpeg
 

IMG_8739.jpeg.d4f9ea47651b3c90668a7b4d849f36f3.jpeg

 

IMG_8764.jpeg.2d7bd1df78cefae46b0a18f8e6e4fcd5.jpeg

 

Но открих нещо, по което и Токио, и Йокохама приличат на Русе - имат същите гадни комари 😄

  • Харесвам 13
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, samuraika каза:

Мнението си може би не трябваше да го пиша в темата изобщо

@samuraika, от цялата тема това е единствената полезна част. Аз ти благодаря за изчерпателното описание.

Също на @ДиянаВ за свежите директни включвания и снимки.

Останалото наистина са глупости и битовизми, и вече малко преливат...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, ДиянаВ каза:

Линдт каква случайност, още преди да напишеш този пост, сутринта рано-рано си мислех за вас😃 Защо ли? Намерих японския голям град, където на Жижо ще му се размине удушаването😄😜 Йокохама е😍 Само ако знаеш колко е цветно, чисто, дружелюбно, даже и птички има /малко са от типа на гарги и врабчета, но карай, чуруликащи животинки са🙂/. Сега те мога да гарантирам, че навсякъде в Йокохама е така, все пак е вторият по големина град, но в района около морето е невероятно🤩

IMG_8580.jpeg.f6bdd80ce2872d358c4ddf25156bc4df.jpeg

 

IMG_8594.jpeg.2de65d9fa436b10d6e3d16582dea5219.jpeg

 

IMG_8598.jpeg.89621aa88c12c26b6ba6ac30db1f9f6c.jpeg

 

IMG_8586.jpeg.1546d2f3b5e0e8c1a795c8d094c996b7.jpeg

 

IMG_8606.jpeg.eaedec6426a7c14d2b0967380d93f12e.jpeg

 

IMG_8625.jpeg.4f8de34788b50df2ecb3648bd19acec3.jpeg

 

IMG_8689.jpeg.a7cdee1120e895fb3620a888af7e3f5f.jpeg

 

Не на последно място храната е супер вкусна и евтина, както на улицата или магазина, така и в непретенциозно ресторантче. Това ядене е за 20 лв. на човек. Много, амари ойши дес е😄😋

IMG_8435.jpeg.1fbc8e2f9e1eff0b359073bb310b8db1.jpeg

 

IMG_8438.jpeg.ff98ad06eaecbe8c9a84f5b782819f60.jpeg

 

IMG_8439.jpeg.03228edef3eef51ce033c659eff39b2e.jpeg

А ако все пак искаш дразнители и екзотика, отиваш в китайския квартал😆

IMG_8698.jpeg.86bf1dad02357842e27d29066aa61e91.jpeg

Ако вярвах, че Вселената се движи от някакви правила за честно и нечестно, щях да кажа: "Не е честно!", но добре, че не го правя!

При нас беше така:

 

No photo description available.

 

No photo description available.

 

No photo description available.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 часа, ДиянаВ каза:

Линдт каква случайност, още преди да напишеш този пост, сутринта рано-рано си мислех за вас😃 Защо ли? Намерих японския голям град, където на Жижо ще му се размине удушаването😄😜 Йокохама е😍 Само ако знаеш колко е цветно, чисто, дружелюбно, даже и птички има /малко са от типа на гарги и врабчета, но карай, чуруликащи животинки са🙂/. Сега те мога да гарантирам, че навсякъде в Йокохама е така, все пак е вторият по големина град, но в района около морето е невероятно🤩

IMG_8580.jpeg.f6bdd80ce2872d358c4ddf25156bc4df.jpeg

 

IMG_8594.jpeg.2de65d9fa436b10d6e3d16582dea5219.jpeg

 

IMG_8598.jpeg.89621aa88c12c26b6ba6ac30db1f9f6c.jpeg

 

IMG_8586.jpeg.1546d2f3b5e0e8c1a795c8d094c996b7.jpeg

 

IMG_8606.jpeg.eaedec6426a7c14d2b0967380d93f12e.jpeg

 

IMG_8625.jpeg.4f8de34788b50df2ecb3648bd19acec3.jpeg

 

IMG_8689.jpeg.a7cdee1120e895fb3620a888af7e3f5f.jpeg

 

Не на последно място храната е супер вкусна и евтина, както на улицата или магазина, така и в непретенциозно ресторантче. Това ядене е за 20 лв. на човек. Много, амари ойши дес е😄😋

IMG_8435.jpeg.1fbc8e2f9e1eff0b359073bb310b8db1.jpeg

 

IMG_8438.jpeg.ff98ad06eaecbe8c9a84f5b782819f60.jpeg

 

IMG_8439.jpeg.03228edef3eef51ce033c659eff39b2e.jpeg

А ако все пак искаш дразнители и екзотика, отиваш в китайския квартал😆

IMG_8698.jpeg.86bf1dad02357842e27d29066aa61e91.jpeg

Вероятно ако около нас се разхождат кучета-роботи, секс кукли и всевъзможно изглеждащи хора, може би ще има какво да правя и аз, докато ние се "ориентираме" 😄 и Жижо е извън опасност.

Ако и съм хапнала добре и има някакви пейки, може и да придремна малко, че както казваше едно момченце на Витоша, когато ти се напълни корема, ти опъва кожата, затова клепачите ти се смъкват сами надолу. 

Иначе да, и аз по едно време си гледах прогнозите за всички цветни полета в Япония и се опитвах да избера подходящ период за посещение. Догодина за Великден периодът с празници ми е идеален за Япония и само трябва да се появи някоя промоция. 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.