Прескочи до съдържание

Банкови карти с посещения на салони


Препоръчани мнения

преди 1 час, Capitan Morgan каза:

Попаднах на нещо интересно от сайта на Виза за притежателите на Visa Platinium от ЦКБ. Тагвам @Jorro и @Eva eva, `e видях че имат такива карти.

 

visa.png.0ab0e5cbbaf0c507ecc3ebc734e33e79.png

 

Подробности

 

Добре дошли в LoungeKey - програмата, която прави пътуването Ви по-приятно. Няма значение с кого летите или в каква класа пътувате, LoungeKey Ви дава достъп до повече от 1500 летищни салона по целия свят. Можете да се възползвате от специални екстри като безплатни освежителни напитки, вестници и достъп до интернет.
 
Като картодържател на карта Visa Platinum, Visa Infinite* или Visa Business Credit можете да използвате безплатно преимуществата на LoungeKey в следните салони:

 

IGA Istanbul, International Terminal
Al Maha Doha
Pearl Abu Dhabi
LuxxLounge Frankfurt
Plaza Premium Lounge Dubai
*Картодържателите на Visa Infinite имат право на един придружител с безплатен достъп.
 
Офертата важи до 01.06.2025г.
 
За всички останали LoungeKey салони по света можете да се насладите на достъп при цена от EUR 30 на посещение. Всеки гост, когото поканите, ще бъде таксуван също EUR 30 на посещение.
Важи до 31.12.2024г.

Списък на наличните за Вас LoungeKey летищни салони и допълнителна информация за програмата можете да намерите след регистрация на https://loungekey.com/ и приложението LoungeKey, достъпно за Android и iOS.

 

Когато пристигнете в салона, представете Вашата карта Visa Platinum, Visa Infinite или Visa Business credit или дигиталната карта за членство в LoungeKey* на LoungeKey, заедно със своята бордна карта. 
Плъзнете или сканирайте картата си, за да регистрирате посещението си.

 

През този линк трябва да се "усвои" наградата и си влизаш в профила в loungekey.

 

LoungeKey | Offers | Visa (visabg.com)

 

Влезнах през сайта и ми излиза в профила офертата. През апа не можах да го подкарам, но предполагам съм я активирал.

loungekey.jpg.8f1907a92748193452654599de2b63aa.jpg

 

Супер, благодаря за инфото. Междувременно до края на годината и посещенията в лаунджовете във Виена не се таксуват по друга кампания - https://www.visabg.com/promotsii/viennaairport.html

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@Capitan Morgan Благодаря и аз за информацията. Наистина, много полезно 🙂 

@Tesh, тези, които са към ЦКБ са 10 посещения. Не са 5 двойни посещения! Мисля, че това го коментирахме и го изяснихме.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Eva eva каза:

@Capitan Morgan Благодаря и аз за информацията. Наистина, много полезно 🙂 

@Tesh, тези, които са към ЦКБ са 10 посещения. Не са 5 двойни посещения! Мисля, че това го коментирахме и го изяснихме.

Явно са различни оферти, защото при мен са 5 двойни, нямам право на 10 единични.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Гледам, че на сайта на Виза не пише, че тази промоция е само за ЦКБ, а пише за всички Виза платинум. 

 

Аз имам такава от пощенска, но като вляза и не ми показва допълнителни пет - нищо не излиза. Според мен е въпрос на време да се появи на всички премиум Визи, защото те сега се конкурират с Мастъркард доста, които предлагат на балканските летища неограничен достъп. 

 

Взех си и на Пощенска Universe, която има неограничен достъп до всички салони за основния + неограничен брой придружители (до края на годината). Тепърва ще тествам да видя как работи. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това си е промо на Виза и важи за всички карти Visa Platinum, Visa Infinite или Visa Business Credit. Не е свързано с ЦКБ.

@Loverboy активира ли промото от сайта на Виза преди да влезнеш в loungekey? "Усвоете сега" е хиперлинk който те препраща към сайта на loungekey и активира промото. Поне при мен така стана де.

Visa1.png.055aa80883277a25cb9500481352c3e3.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз имам една револютка VISA Infinity и се чудя дали би дала достъп, въпреки че вероятността клони към 0 ме гложди да пробвам, но скоро няма да летя през нито едно от тези летища за да кажа.

Връзка към коментар
На 5.07.2024 г. в 15:49, Capitan Morgan каза:

Това си е промо на Виза и важи за всички карти Visa Platinum, Visa Infinite или Visa Business Credit. Не е свързано с ЦКБ.

@Loverboy активира ли промото от сайта на Виза преди да влезнеш в loungekey? "Усвоете сега" е хиперлинk който те препраща към сайта на loungekey и активира промото. Поне при мен така стана де.

Visa1.png.055aa80883277a25cb9500481352c3e3.png

Като последвам линка ме препраща на начална страница - ако не съм логнат в акаунта. Ако съм логнат, просто пак изпраща към LoungeKey.com. Не знам как по друг начин да активирам. 

 

На 5.07.2024 г. в 18:24, Loverboy каза:

Като последвам линка ме препраща на начална страница - ако не съм логнат в акаунта. Ако съм логнат, просто пак изпраща към LoungeKey.com. Не знам как по друг начин да активирам. 

Като се логна дава само това, но не пише кои са салоните: 

IMG_1688.jpeg

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте и огромни благодарности на @Eva eva, която ме насочи към тази тема. След като картата на Diners е вече в миналото (както и всички облаги, които имаше), се налага да си извадя нова. Изчетох всичко изписано и в тази, както и в различните банки и в момента се чудя какво да избера. Нуждата от КК (кредитната карта) е продиктувана основно заради:

  • Колите под наем, тъй като там поянкога е невъзможно да минеш с ДК (дебитна карта).
  • Посещението на Airport Lounges (заради условията на Diners си бяхме извадили две КК, но с текущите възможности - бих предпочел една, която позволява безплатен достъп за 2-ма).
  • Застраховка пътуване (здравна застраховка).
  • Кредитен лимит (до 5000-6000 е напълно достатъчен).
  • Годишната такса.
  • Cashback програма.
  • Такса превалутиране.
  • Гратисен период първата година (може да бъде само плюс, но не е задължително).

Първа Инвестиционна Банка

  • От всичката информация, която успях да прочета, стигнах до заключението, че MasterCard Gold и MasterCard Platinum дават възможност за неограничено безплатно посещение в бизнес салоните на летищата в София, Виена, Истанбул, Белград и Скопие, като основната разлика е програмата Lounge Key срещу Priority Pass (изглеждат ми доста еднакви според моите нужди). Най-големият минус за мен е достъпът за придружител, който е винаги платен.
  • Също така погледнах и какви са условията, които се предлагат от Visa Gold - неограничен безплатен достъп САМО до бизнес салон Aspire на летище София, и Visa Platinum - отново неограничен безплатен достъп до бизнес салон Aspire на летище София, но и включени посещения до IGA Istanbul, Al Maha Doha, Pearl Abu Dhabi, LuxxLounge Frankfurt, Plaza Premium Lounge Dubai. Отново не се предлага безплатен достъп за придружител.
  • Годишната такса за Platinum е наистина доста солена - 250 лв.

Относно посещенията в Airport Lounges, информацията е добре описана, ама и малко неясна и ще се радвам за мнение от първа ръка.

 

Централна Кооперативна Банка

  • Разгледах и втората най-споменавана банка - ЦКБ. От тук впечатление веднага ми направи Visa Platinum, като най-голямо впечатление прави ето това:
    Цитат

    ЦКБ АД Ви осигурява общо 10 безплатни посещения ( за Вас и Ваш/и придружител/и) в рамките на една календарна година.

    Ако разбирам правилно, това означава, че ЦКБ осигурява 10 безплатни посещения на мен (аз винаги трябва да присъствам) и още някои (0 или повече придружители) до тогава докато не изчерпя 10-те посещения (например: първи път - 1+1, втори път - 1+2, трети път - 1+0, четвърти път-1+3 = 10 посещения). Това беше дискутирано няколко пъти в темата и потвърдено (поправете ме, ако греша). Не би трябвало да има значение кои са салоните (или пък да според ето този документ?), тъй като това е политика на ЦКБ - т.е. ти си плащаш през КК в самия салон, но ЦКБ ще ти върне парите за 10 от тези посещения. След това всяко посещение се таксува по €30. Единственото, което не разбрах е дали салоните в София, Варна и Бургас спадат към тези 10 безплатни или не (предполагам, че да, но все пак да попитам):

    Цитат

    за притежателите на карта Visa Platinum от ЦКБ е осигурен безплатен достъп до комфортната обстановка на салон Aspire, Терминал 2 на летище София Sofia Airport | Visa (visabg.com) за Вас. Всеки картодържател на Visa Platinum може да доведе и двама придружители; за притежателите на  карти Visa Platinum от ЦКБ и един техен придружител е осигурен безплатен достъп до бизнес салоните на Летище Варна и Летище Бургас.

    Всичко останало изглежда като да удовлетворява моите нужди:

    • Без годишна такса за първата година;

    • 121.23 BGN годишна такса за поддръжка;

    • Минимален кредитен лимит от 10,000 BGN (малко повече отколкото искам, но не е проблем);

    • Безплатна застраховка „Помощ при пътуване в чужбина”;

    • Cashback от 2.00% - това не съм сигурен, но го видях от тук?

    • Отстъпка в Booking;

  • Разгледах и MasterCard World, но едно от основните неща, които търся липсва, а именно Airport Lounges;

Основният въпрос остава относно посещенията на Airport Lounges и кои са включени в тези 10 и кои не? Също така дали такава карта е възможно да се извади без да съм бил някога клиент на ЦКБ? В темата имаше няколко коментара относно това и изглежда, че някои хора са успели. Дали може да споделите малко опит? И не на последно място - каква валута да избера - за момента съм се насочил към BGN, тъй като ще бъде използвана основно в България (заради cashback опцията) и на второ място - в чужбина (за пътуване).

 

Обобщение

Надявам се информацията да е полезна на някого (вече е била изпращана многократно в различните теми, но реших да я съмаризирам, за да е по-удобно). 

Ще съм безкрайно благодарен на обратна връзка и разбира се потвърждение на най-големите ми чуденки, които наистина никъде не са обяснени ясно и конктретно.

 

Страхотна и усмихната Неделя!

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Zdravko Nestorov каза:

Здравейте и огромни благодарности на @Eva eva, която ме насочи към тази тема. След като картата на Diners е вече в миналото (както и всички облаги, които имаше), се налага да си извадя нова. Изчетох всичко изписано и в тази, както и в различните банки и в момента се чудя какво да избера. Нуждата от КК (кредитната карта) е продиктувана основно заради:

  • Колите под наем, тъй като там поянкога е невъзможно да минеш с ДК (дебитна карта).
  • Посещението на Airport Lounges (заради условията на Diners си бяхме извадили две КК, но с текущите възможности - бих предпочел една, която позволява безплатен достъп за 2-ма).
  • Застраховка пътуване (здравна застраховка).
  • Кредитен лимит (до 5000-6000 е напълно достатъчен).
  • Годишната такса.
  • Cashback програма.
  • Такса превалутиране.
  • Гратисен период първата година (може да бъде само плюс, но не е задължително).

Първа Инвестиционна Банка

  • От всичката информация, която успях да прочета, стигнах до заключението, че MasterCard Gold и MasterCard Platinum дават възможност за неограничено безплатно посещение в бизнес салоните на летищата в София, Виена, Истанбул, Белград и Скопие, като основната разлика е програмата Lounge Key срещу Priority Pass (изглеждат ми доста еднакви според моите нужди). Най-големият минус за мен е достъпът за придружител, който е винаги платен.
  • Също така погледнах и какви са условията, които се предлагат от Visa Gold - неограничен безплатен достъп САМО до бизнес салон Aspire на летище София, и Visa Platinum - отново неограничен безплатен достъп до бизнес салон Aspire на летище София, но и включени посещения до IGA Istanbul, Al Maha Doha, Pearl Abu Dhabi, LuxxLounge Frankfurt, Plaza Premium Lounge Dubai. Отново не се предлага безплатен достъп за придружител.
  • Годишната такса за Platinum е наистина доста солена - 250 лв.

Относно посещенията в Airport Lounges, информацията е добре описана, ама и малко неясна и ще се радвам за мнение от първа ръка.

 

Централна Кооперативна Банка

  • Разгледах и втората най-споменавана банка - ЦКБ. От тук впечатление веднага ми направи Visa Platinum, като най-голямо впечатление прави ето това:

    Ако разбирам правилно, това означава, че ЦКБ осигурява 10 безплатни посещения на мен (аз винаги трябва да присъствам) и още някои (0 или повече придружители) до тогава докато не изчерпя 10-те посещения (например: първи път - 1+1, втори път - 1+2, трети път - 1+0, четвърти път-1+3 = 10 посещения). Това беше дискутирано няколко пъти в темата и потвърдено (поправете ме, ако греша). Не би трябвало да има значение кои са салоните (или пък да според ето този документ?), тъй като това е политика на ЦКБ - т.е. ти си плащаш през КК в самия салон, но ЦКБ ще ти върне парите за 10 от тези посещения. След това всяко посещение се таксува по €30. Единственото, което не разбрах е дали салоните в София, Варна и Бургас спадат към тези 10 безплатни или не (предполагам, че да, но все пак да попитам):

    Всичко останало изглежда като да удовлетворява моите нужди:

    • Без годишна такса за първата година;

    • 121.23 BGN годишна такса за поддръжка;

    • Минимален кредитен лимит от 10,000 BGN (малко повече отколкото искам, но не е проблем);

    • Безплатна застраховка „Помощ при пътуване в чужбина”;

    • Cashback от 2.00% - това не съм сигурен, но го видях от тук?

    • Отстъпка в Booking;

  • Разгледах и MasterCard World, но едно от основните неща, които търся липсва, а именно Airport Lounges;

Основният въпрос остава относно посещенията на Airport Lounges и кои са включени в тези 10 и кои не? Също така дали такава карта е възможно да се извади без да съм бил някога клиент на ЦКБ? В темата имаше няколко коментара относно това и изглежда, че някои хора са успели. Дали може да споделите малко опит? И не на последно място - каква валута да избера - за момента съм се насочил към BGN, тъй като ще бъде използвана основно в България (заради cashback опцията) и на второ място - в чужбина (за пътуване).

 

Обобщение

Надявам се информацията да е полезна на някого (вече е била изпращана многократно в различните теми, но реших да я съмаризирам, за да е по-удобно). 

Ще съм безкрайно благодарен на обратна връзка и разбира се потвърждение на най-големите ми чуденки, които наистина никъде не са обяснени ясно и конктретно.

 

Страхотна и усмихната Неделя!

До колкото знам , за тази карта на ЦКБ е необходимо да си техен клиент за да те огрее

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

@Zdravko Nestorov, с ЦКБ и Visa platinum имам общо 10 безплатни посещения на салони, включени в програмата LoungeKey. Тоест - цял свят. Ако съм аз с двама придружители, това са 3 посещения. Таксата за поддръжка мисля да не я плащам 🙂 Ще имам над 30 х. оборот за 1 година и при това положение не се дължи. Застраховката си я има и според мен са доста добри лимитите /да не се налага да я ползваме, разбира се/. Това за кеш-бека не съм сигурна, че все още е валидно. Ще го проуча. 

Както и да го гледам си е далавера - имам 10 безплатни салона и застраховка, без други разходи 🙂 

Ако си прехвърлиш заплатата и си откриеш дебитна карта в ЦКБ със сигурност ще имаш повече шансове за тази КК. Аз имам и кредит там, който теглих миналата година. та и заплатата ми отива там, по дебитната карта MasterCard World. Извадих и на моя син същата карта към моята сметка, та и той посещава с гаджето салоните безплатно /София, Виена и т.н./ 🙂 Иначе преди това не им бях клиент. Според мен не пречи да опиташ, най-много да ти откажат 🙂 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Eva eva каза:

@Zdravko Nestorov, с ЦКБ и Visa platinum имам общо 10 безплатни посещения на салони, включени в програмаТа LoungeKey. Ако съм аз с двама придружители, това са 3 посещения. Таксата за поддръжка мисля да не я плащам 🙂 Ще имам над 30 х. оборот за 1 година и при това положение не се дължи. Застраховката си я има и според мен са доста добри лимитите /да не се налага да я ползваме, разбира се/. Това за кеш-бека не съм сигурна, че все още е валидно. Ще го проуча. 

Ако си прехвърлиш заплатата и си откриеш дебитна карта в ЦКБ със сигурност ще имаш повече шансове за тази КК. Аз имам и кредит там, който теглих миналата година. та и заплатата ми отива там, по дебитната карта MasterCard World. Извадих и на моя син същата карта към моята сметка, та и той посещава с гаджето салоните безплатно /София, Виена и т.н./ 🙂 Иначе преди това не им бях клиент. Според мен не пречи да опиташ, най-много да ти откажат 🙂 

@Eva eva - точно това мисля да направя. От опит глава не боли. Само последен въпрос относно програмата с 10 безплатни посещения - какво точно означава това:

  • Имам безкрайно много посещения за мен и придружител в София и Виена.
  • Тези 10 посещения се броят за всички салони по цял свят или пък да според ето този документ?
  • Когато свършат тези 10 посещения, има ли места, където все още е безплатно. Ако да - само за мен или и за придружител?

Много ти благодаря за информацията, но просто това е толкова объркано описано, че колкото пъти го чета, толкова повече различни интерпретации намирам.

Поздрави 🙂 

Връзка към коментар

Аз 10-те безплатни посещения си ги ползвам с кредитната карта Visa, а другите в София, Виена и т.н. си ги минавам през дебитната Mastercard. Да не стане нещо грешка 🙂 Тези безплатните 10 към Визата се плащат при посещение в салона и след това ЦКБ ми ги възстановява по КК като суми. 

Към КК Visa platinum има и допълнителни безплатни посещения /извън тези 10/, които са неограничени - летище София и Бургас /с 1 придружител/ и във Виена /без придружител/. Така поне пише на документите към КК, които ми дадоха, може да има промени. 

 

Допълвам:

Сега ги видях и тези в сайта на Visa. По-назад ги коментирахме. Не знам дали биха ги броили към 10-те безплатни или не, по-скоро не. Скоро не ми предстои пътуване през тези летища.

IGA Istanbul, International Terminal
Al Maha Doha
Pearl Abu Dhabi
LuxxLounge Frankfurt
Plaza Premium Lounge Dubai
*Картодържателите на Visa Infinite имат право на един придружител с безплатен достъп.

 

И тъпото в цялата работа е, че от 10те безплатни салона най-вероятно ще ми останат 4. До края на годината не виждам къде мога да ги изхарча 😄 Ще ходя на море в Родос, но там няма изобщо никакъв салон. Здраве да има 🙂 

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

Аз 10-те безплатни посещения си ги ползвам с кредитната карта Visa, а другите в София, Виена и т.н. си ги минавам през дебитната Mastercard. Да не стане нещо грешка 🙂 Тези безплатните 10 към Визата се плащат при посещение в салона и след това ЦКБ ми ги възстановява по КК като суми. 

Към КК Visa platinum има и допълнителни безплатни посещения /извън тези 10/, които са неограничени - летище София и Бургас /с 1 придружител/ и във Виена /без придружител/. Така поне пише на документите към КК, които ми дадоха, може да има промени. 

 

Допълвам:

Сега ги видях и тези в сайта на Visa. По-назад ги коментирахме. Не знам дали биха ги броили към 10-те безплатни или не, по-скоро не. Скоро не ми предстои пътуване през тези летища.

IGA Istanbul, International Terminal
Al Maha Doha
Pearl Abu Dhabi
LuxxLounge Frankfurt
Plaza Premium Lounge Dubai
*Картодържателите на Visa Infinite имат право на един придружител с безплатен достъп.

 

И тъпото в цялата работа е, че от 10те безплатни салона най-вероятно ще ми останат 4. До края на годината не виждам къде мога да ги изхарча 😄 Ще ходя на море в Родос, но там няма изобщо никакъв салон. Здраве да има 🙂 

 

Оказа се, че нито един от клоновете на ЦКБ не работи и не успях да проверя и си го оставям за през седмицата 🙂 

 

Относно Airport Lounges си мисля, че имаме следното (но е малко и предположение според този документ😞

  • 10 безплатни посещения на мен (аз винаги трябва да присъствам) и още някои (0 или повече придружители) до тогава докато не изчерпя 10-те посещения (например: първи път - 1+1, втори път - 1+2, трети път - 1+0, четвърти път-1+3 = 10 посещения):
    • Не би трябвало да има значение кои са салоните, тъй като това е политика на ЦКБ - т.е. ти си плащаш през КК в самия салон, но ЦКБ ще ти възстанови парите за 10 от тези посещения.
    • След изчерпване на 10-те посещения, се заплаща според цената на съответния салон (30 евро).
    • Не е ясно дали посещенията в салоните от по-долу се включват в тези безплатни 10.
  • Неограничени посещения за мен и един/двама придружител/и:
    • София - аз и 2 придружителя
    • Варна/Бургас - аз и 1 придружител
  • Неограничени посещения само за мен (без придружител):
    • Vienna (Sky Lounge & Vienna Lounge) - само за 1 календарна година
    • IGA Istanbul (International Terminal)
    • Al Maha Doha - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период
    • Pearl Abu Dhabi - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период
    • LuxxLounge Frankfurt - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период
    • Plaza Premium Lounge Dubai - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период

@Eva eva - никога не знаеш какво ще излезе 🙂 Много, много ти благодаря за цялата помощ!

Хубава и успешна нова седмица и ще пиша с повече информация. Ако някой пък има такава от първа ръка, ще съм много благодарен да сподели!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Zdravko Nestorov, моля 🙂 Стискам палци да получиш карта и да навъртиш минимум 3 х. в пътувания по мечтани дестинации 🙂 

Имай предвид, че ако в клоновете ги питаш разни детайли 99 % е шансът да не ти отговорят адекватно 🙂 Аз затова им звъня, разбира се пак не знаят, но се консултират и връщат обаждане 🙂 

Според мен тези посещения, които са неограничени, не се таксуват изобщо. Само се маркираш с картата. Но не съм сигурна. За разлика от другите, които си ги плащаме. По спомени им звънях да ги питам дали София, Бургас и Виена се включват в 10-те, казаха, че не се включват. По аналогия би трябвало и новите да не се включват. 

 

Успешна седмица 🙂 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Zdravko NestorovЗа лаундажа в София не се взимат 30 евро. Влизано е с картата и само я маркират. Предполагам същата е процедурата и за другите лаунджове които си споменал:

 

 

    • Варна/Бургас - аз и 1 придружител
  • Неограничени посещения само за мен (без придружител):
    • Vienna (Sky Lounge & Vienna Lounge) - само за 1 календарна година
    • IGA Istanbul (International Terminal)
    • Al Maha Doha - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период
    • Pearl Abu Dhabi - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период
    • LuxxLounge Frankfurt - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период
    • Plaza Premium Lounge Dubai - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Eva eva каза:

@Zdravko Nestorov, моля 🙂 Стискам палци да получиш карта и да навъртиш минимум 3 х. в пътувания по мечтани дестинации 🙂 

Имай предвид, че ако в клоновете ги питаш разни детайли 99 % е шансът да не ти отговорят адекватно 🙂 Аз затова им звъня, разбира се пак не знаят, но се консултират и връщат обаждане 🙂 

Според мен тези посещения, които са неограничени, не се таксуват изобщо. Само се маркираш с картата. Но не съм сигурна. За разлика от другите, които си ги плащаме. По спомени им звънях да ги питам дали София, Бургас и Виена се включват в 10-те, казаха, че не се включват. По аналогия би трябвало и новите да не се включват. 

 

Успешна седмица 🙂 

@Eva eva - от твоите писания, в ушите на клона на ЦКБ 😄 Да ти се връща тъпкано това с пътуванията!!! Иначе това е един от най-големите проблеми - служителите наистина доста рядко са запознати с всички детайли на самата карта. Когато си вадих КК на Diners си бях описал всичко в един документ, така както беше описано в техния сайт (брошура). В колна си нямаха и на идея за част от нещата, така че накрая просто им дадох въпросите, които си бях подготвил и те ми звъннаха след няколко часа да ми потвърдят. Предполагам и сега ще е така. Ще ви държа в течение как ще се развият нещата.

 

преди 3 часа, Capitan Morgan каза:

@Zdravko NestorovЗа лаундажа в София не се взимат 30 евро. Влизано е с картата и само я маркират. Предполагам същата е процедурата и за другите лаунджове които си споменал:

    • Варна/Бургас - аз и 1 придружител
  • Неограничени посещения само за мен (без придружител):
    • Vienna (Sky Lounge & Vienna Lounge) - само за 1 календарна година
    • IGA Istanbul (International Terminal)
    • Al Maha Doha - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период
    • Pearl Abu Dhabi - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период
    • LuxxLounge Frankfurt - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период
    • Plaza Premium Lounge Dubai - важи от 15.05.2024 г., но няма краен период

@Capitan Morgan - мисля си, че точно това е основната разлика между салоните

  • В едните ти взимат пари (тези, които не са част от програмата), които ти връщат накрая на отчетния период.
  • В другите просто всичко ти е безплатно и просто картата бива маркирана и нищо повече.

Още тази седмица ще проверя дали мога да си издам такава карта и ще доразпитам за тези малки детайли.

 

Благодаря ви хора - уникални сте!!!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте 🙂 И както обещах публикувам какво се случи след множество посещения и обаждания до ЦКБ. Би трябвало разбирането ни относно летищните салони да е напълно вярно, което значи, че имаме следното:

  • Неограничени посещения за мен и един (или двама) придружител/и:
    • София - аз и 2 придружителя
    • Варна/Бургас - аз и 1 придружител
  • Неограничени посещения САМО за мен (без придружител) в рамките на 1 година:
    • Vienna
      • Vienna Lounge
        • Допълнителен придружител - 42 евро, (но не повече от 4 души)
        • Дете от 4 до 14 г. - 25 евро
        • Дете до 3 г. - безплатно
      • Sky Lounge
        • Допълнителен придружител - 31 евро, (но не повече от 4 души)
        • Дете от 4 до 14 г. - 21 евро
        • Дете до 3 г. - безплатно
  • Неограничени посещения САМО за мен (без придружител) благодарение на LoungeKey™:
    • IGA Istanbul (International Terminal)
    • Al Maha Doha
    • Pearl Abu Dhabi
    • LuxxLounge Frankfurt
    • Plaza Premium Lounge Dubai
  • Ограничени безплатни посещения за мен и моите придружител/и в рамките на 1 година:
    • 10 безплатни посещения за мен (аз винаги трябва да присъствам) и още някого (0 или повече придружители) до тогава докато не изчерпя 10-те посещения. Например:
      • Първи път: 1+1
      • Втори път: 1+2
      • Трети път: 1+0
      • Четвърти път: 1+3 
      • ОБЩО: 10 посещения
    • Описаните салони по-горе не се включват в тази програма, тъй като там картата само се маркира и не се прави плащане.
    • Посетените салони в тази категория трябва да са от програмата LoungeKey. Идеята е, че аз си плащам през КК в самия салон, но ЦКБ ще ми възстанови сумата за 10 от тези посещения накрая на отчетния период.
    • След изчерпване на 10-те посещения, се заплаща според цената на съответния салон.

Според служителите на ЦКБ не би трябвало да е проблем да се кандидаства за Visa Platinum и без да си клиент на банката, но трябва задължително да се предостави удостоверение на доходите от работодател. Времето за одобрение е между 3 и 5 дена и още толкова (или малко повече) за самото издаване на картата. Дори да ви обесняват, че ви е необходима стадартна разплащателна сметка отделно от тази за картата, това не е вярно - може и без такава.

 

Ето и още няколко много важни характеристики:

  • Време за издаване - 3-5 работни дена (одобрение) и 3-5 работни дена (издаване)
  • Получаване - избран от мен офис
  • Валута на картата - BGN/EUR/USD
  • Лимит - от 10 000 лв. нагоре (не може по-нисък)
  • Срок на валидност - 3 години
  • Годишна такса
    • Цена - 10,10 лв. на месец (121.23 лв. на година), след първата година. Безплатно при похарчени 20 000 лв. за година
    • Гратисен период - 1 година (обявено е на сайта им и важи до края на септември. Настоявайте за това, тъй като искаха да ме накарат да платя). След първата година и при ненаправен оборот от 20 000 лева, сумата за поддръжка се заплаща на веднъж, а не на месец.
    • Прекратяване - по всяко време (без значение гратисния период) за сумата от 5 EUR
  • Без допълнителна такса за превалутиране
  • Лимити
    • Максимум на транзакция: 20,000 BGN
    • 24-часов лимит: 20,000 BGN
    • 7-дневен лимит: 40,000 BGN
    • Максимум на транзакция: 20,000 BGN
    • Могат да се променят при получаване на картата безплатно, иначе е 5-10 EUR
  • Cashback
    • Процент - само към определени търговци, обявени на техния сайт (няма за стандартните такива)
  • Погасяване на задължения
    • Отчетна дата - винаги 1-ви число на месеца (например 2024-01-01)
    • Дата на погасяване - до 1-во число на по-следващия месец (например 2024-03-01)
    • Гратисен период - 60 дена (от 2024-01-01 до 2024-03-01)
    • Чрез услугата Кредитен лимит+, се извършват трансакции, надхвърлящи размера на одобрения кредитен лимит, в случай че по разплащателната сметка, обслужваща кредитната карта има наличност над кредитния лимит (имате лимит от 10,000 лв., довнасяте 2,000 лв. по сметката и може да използвате до 12,000 лв. по време на плащане). Активира се още при самото кандидатстване за картата.
  • Здравна застраховка
    • Безплатна застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" - безплатна медицинска помощ и защита от 22 вида застрахователни събития на стойност до 50,000 USD.
    • Къде важи - цял свят
    • Как се активира извън България
      • На територията на Република България преди началото на пътуването със закупуване чрез банковата карта (посочена в полицата) на:
        • Туристически пакет или част от него (билет за самолет, автобус или друг транспорт, резервация за хотел, rent-a-car)
        • Услуга, свързана с пътуването
      • След началото на пътуването чрез използване на картата на АТМ или ПОС терминално устройство в чужбина през срока на пътуването.
      • Плащането е за доказателство, че наистина се намирате в чужбина

Да видим дали ще получа все пак одобрението, защото всичко е като информация от служителите и техния call center. 

Надявам се информацията да ви е полезна. Страхотна вечер и успешен завършен на седмицата. Ще ви държа в течение дали ще мине номерът 🙂 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 6
  • Браво 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте отново. И... за има-няма 7-8 дена получих Visa Platinum от CCB (подадох документи на 23.07.2024 и я получих на 02.08.2024). Одобрението отне около 2-3 работни дена и още толкова бяха нужни за самото издаване на картата. Тъй като е КК с голям лимит (минимум от 10 000 лева), се попълват документи като за кредит (както при подаването на документите, така и при взимането на картата). Подгответе си повече търпение 🙂 

 

Няколко много важни неща, които може да направите още при подаване на документите/взимане на картата, за да спестите някоя такса:

  • При кандидастване си пригответе "Служебна Бележка за Доходи" от вашия работодател. Тъй като КК е висок клас си е като теглене на кредит и това е задължително условие (освен ако не си получавате заплатата в CCB, тогава няма нужда).
  • При подаване на документите за КК, задължително си добавете услугата Кредитен лимит+.
  • Преди да си вземете картата се регистрирайте в сайта на CCB за онлайн банкинране и си пригответе получения по email код. Понякога отнема доста време, за да се получи. В момента на получаване на картата, само представете този код и мобилното банкиране ще ви бъде активирано.
  • Задайте си желаните от вас дневни/седмични/транзакционни/т.н. лимити - при взимане на картата е безплатно.
  • Заредете се с търпение, попълване на много документи и поне 1 час време за подаване и взимане на картата.

Надявам се информацията да ви е полезна и да си спестите част от ходенията напред-назад, които ми се наложи да направя.

Бъдете здрави, имайте страхотна Петък вечер и един невероятен и спокоен уикенд!

  • Харесвам 15
  • Благодаря 2
  • Браво 7
Връзка към коментар
преди 31 минути , SteFanoV каза:

А тези посещения на годишна база ли са, демек всяка година, или важат само за първата година от издаване на КК?

За всяка календарна година са. 

 

  • ЦКБ АД Ви осигурява общо 10 безплатни посещения ( за Вас и Ваш/и придружител/и) в рамките на една календарна година.

  • До 15-то число на месеца, следващ Вашето посещение, ЦКБ ще възстановява обратно удържаната сума по сметката на картата Ви до достигане на максималния брой посещения от 10 за година.

  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, SteFanoV каза:

А тези посещения на годишна база ли са, демек всяка година, или важат само за първата година от издаване на КК?

@SteFanoV - много странно е описано в условията на КК. За някои от тях се споменава 1 година, а за други - НЕ. Наистина не съм 100% сигурен относно това и ще попитам още утре като отивам да си активирам онлайн банкирането.

 

преди 4 часа, Eva eva каза:

За всяка календарна година са. 

 

  • ЦКБ АД Ви осигурява общо 10 безплатни посещения ( за Вас и Ваш/и придружител/и) в рамките на една календарна година.

  • До 15-то число на месеца, следващ Вашето посещение, ЦКБ ще възстановява обратно удържаната сума по сметката на картата Ви до достигане на максималния брой посещения от 10 за година.

@Eva eva - надявам се да си права относно точка 1 🙂 Това би било най-прекрасният вариант. Ще разпитам, за да потвърдя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Zdravko Nestorov каза:

@SteFanoV - много странно е описано в условията на КК. За някои от тях се споменава 1 година, а за други - НЕ. Наистина не съм 100% сигурен относно това и ще попитам още утре като отивам да си активирам онлайн банкирането.

 

@Eva eva - надявам се да си права относно точка 1 🙂 Това би било най-прекрасният вариант. Ще разпитам, за да потвърдя.

аз ползвам картата и потвърждавам, че са за всяка каледарна година. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, Jorro каза:

аз ползвам картата и потвърждавам, че са за всяка каледарна година. 

@Jorro - абсолютно вярно. Потвърдих днес в офис на банката и с техния call center и посещенията на салоните са си за периода на валидност на картата, като безплатните се броят в рамките на една календарна година (ако разбирам правилно, това означава от 1 януари до 31 декември, а не от деня на издаване на картата).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.