Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2023


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Crazy Horse каза:

@ДиянаВ, с такова поетично описание на любовта ти към турона заслужаваш да ти пратя няколко турона. 😀 На 15 и 16 декември съм в София, между другото, така че мисията е възможна.

Ехе, наистина ли? Обещавам, че повече няма да ме дразниш на никоя бъдеща размяна на подаръци😄, форевър-евър😆

 

Значи софиянци да знаете, туронът с доставка до дома от София не е същият като турона - испански подарък😛

  • Харесвам 2
  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Ехе, наистина ли? Обещавам, че повече няма да ме дразниш на никоя бъдеща размяна на подаръци😄, форевър-евър😆

 

Значи софиянци да знаете, туронът с доставка до дома от София не е същият като турона - испански подарък😛

Много ги надценявате туроните. Не всеки ги харесва. Казвам, за да нямате свръх очаквания. Носили са ми различни от Испания, но не е моето.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 26 минути , Дани Магелани каза:

Много ги надценявате туроните. Не всеки ги харесва. Казвам, за да нямате свръх очаквания. Носили са ми различни от Испания, но не е моето.

Ако пак ти донесат, мога да помогна🙃

Имах нещо друго предвид, не толкова произхода, вноса му и т.н. Ние живеем в цивилизована държава и естествено, че можем да си набавим някаква си стока отвсякъде. Аз да не мислиш, че през годината все за турон мисля и нон стоп държа запаси вкъщи. Друг му е вкусът, когато някой толкова те е зарадвал с турон-подарък. Не че в Мадрид не съм си го купувала и изяждала сама😜 Всеки харесва различни неща. На мен например не ми допадат мокри десерти като баклава😃

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 5
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 11 минути , ДиянаВ каза:

Турон е испански десерт, който традиционно се хапва на Коледа. Нещо между шоколад и тахан халва и има различни вариации, съответно вкусове, качество и т.н., както и при шоколада. Може да се купи и от хранителен супермаркет, и от магазин с традиции в производството му от не знам си коя година🙂. На мен всичкото Турон ми харесва, топи се по небцето ми, хаха😋

 

@zvezda9001 надявам се все пак да се приберете благополучно✌️

Хмм на обяснение изглежда, да е нещо много вкусно 🙂

ааа за прибирането изобщо  няма да е скоро 😄 На гости сме в Сливен, да се надяваме да се поправи колата утре 🙂 Ама така е мъже, като не слушат да тръгнем с новата, сега сме на приключение 😛

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Добро ви декемврийско утро от източния край на света! 
Ще се огледам много внимателно из коледните щандове в хранителните магазини. Щом има щолен, английски пудинг и панетоне, защо да няма и турон. 😜 Ако ли не, ще викам неволята на помощ. 🤣

  • Харесвам 3
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 10 часа, ДиянаВ каза:

Ехе, наистина ли? Обещавам, че повече няма да ме дразниш на никоя бъдеща размяна на подаръци😄, форевър-евър😆

 

Значи софиянци да знаете, туронът с доставка до дома от София не е същият като турона - испански подарък😛

Без майтап! 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Напомням, че остават само 5 дни, в които трябва да се получат подаръците от всички.

 

За пореден път ще помоля @atrencheva да пише какво се случва с нейния подарък - не мога да повярвам, че вече две седмици не намира време да напише тук.

 

Моля @Madonna да сподели дали си получи подаръка?

Също @CarpeDiem , @EmoKrastev и @sndos да кажат дали вече минаха през куриерите за получаване?

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 16 часа, jul каза:

С туроните какво уточнихме - софиянци имат, останалите трябва да ходим до Испания да хапнем

И аз се поразтърсих що е то турон и го открих в една от коледните брошури на Лидл 😉

image.png.f62193b00fffc7456ae06fc63f263ec9.png

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 28 минути , margarettod каза:

И аз се поразтърсих що е то турон и го открих в една от коледните брошури на Лидл 😉

image.png.f62193b00fffc7456ae06fc63f263ec9.png

Благодаря, но далеч по-добре ми звучи да се яде на собствен терен 😄

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 12 минути , jul каза:

Благодаря, но далеч по-добре ми звучи да се яде на собствен терен 😄

И туроните не са им лоши, има различни видове. Ние много обичаме, Миналата година предколедно донесохме половин куфар от Испания🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Mary каза:

 @atrencheva 

 

Моля @Madonna 

 

Ама хора,не се ли радвате, че магеланско другарче ви е изпратило подарък?

Проявете уважение,покажете го!

Хубав ден на всички! 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Аз да кажа, че получих смс, но докато стигна до офиса на Еконт ще минат още поне 6 часа (ако успея да ги хвана в работно време). 

Ако не успея, ще докладвам утре 🙂 

 

Отделно получих смс и за календарите (май) 😉 но ще видим. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Днес и аз получих съобщение за подарък. Изпращането му беше свързано с премеждия, дължащи се на Спиди, поради което получаването се забави с около седмица. Благодаря на моето джудже (все още не зная името му) и на Mary за усилията и организацията. Ще отворя и покажа подаръка по-късно, защото съм на работа.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Elisan каза:

Днес и аз получих съобщение за подарък. Изпращането му беше свързано с премеждия, дължащи се на Спиди, поради което получаването се забави с около седмица. Благодаря на моето джудже (все още не зная името му) и на Mary за усилията и организацията. Ще отворя и покажа подаръка по-късно, защото съм на работа.

Твоето си е цяла епопея, но ще оставя изпращача да разкаже.  :laugh:

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Скоро не съм писала в темата, та защо да не поспамя 😄

 

От онези 24 предизвикателства за 12-ия декемврийски ден Звездето ми е отредила почивка😜. Обаче аз съм пословично трудолюбива, хаха и подготвям познайте какво - подаръци за домакините ни в Сао Мигел. Едно от нещата, които днес взех е пакетче сушени цветчета от рози. Чудесно изглеждат, обаче пуста му българска работа на етикета пише “помага при запек”😂

За по-сигурно задействах преводача, при което се убедих, че в превода на английски запека е пропуснат🤣 случайно или не 😜 

Наистина е богатство езикът ни, ето как помага да не се разбира много-много😄

IMG_2491.jpeg.ebc643e2d324e2988557868211803eaf.jpeg

  • Харесвам 2
  • Смея се 15
Връзка към коментар
преди 9 минути , ДиянаВ каза:

Чудесно изглеждат

Супер изглеждат, само да не се прекали с пиенето на чай от тях, че после ще трябва да се пие компот от дренки:biggrin: 

  • Харесвам 1
  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 12 минути , ДиянаВ каза:

Скоро не съм писала в темата, та защо да не поспамя 😄

 

От онези 24 предизвикателства за 12-ия декемврийски ден Звездето ми е отредила почивка😜. Обаче аз съм пословично трудолюбива, хаха и подготвям познайте какво - подаръци за домакините ни в Сао Мигел. Едно от нещата, които днес взех е пакетче сушени цветчета от рози. Чудесно изглеждат, обаче пуста му българска работа на етикета пише “помага при запек”😂

За по-сигурно задействах преводача, при което се убедих, че в превода на английски запека е пропуснат🤣 случайно или не 😜 

Наистина е богатство езикът ни, ето как помага да не се разбира много-много😄

IMG_2491.jpeg.ebc643e2d324e2988557868211803eaf.jpeg

Е, то сладкото от розови листенца е баш с разхлабително действие. 😄

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 15 минути , ДиянаВ каза:

Скоро не съм писала в темата, та защо да не поспамя 😄

 

От онези 24 предизвикателства за 12-ия декемврийски ден Звездето ми е отредила почивка😜. Обаче аз съм пословично трудолюбива, хаха и подготвям познайте какво - подаръци за домакините ни в Сао Мигел. Едно от нещата, които днес взех е пакетче сушени цветчета от рози. Чудесно изглеждат, обаче пуста му българска работа на етикета пише “помага при запек”😂

За по-сигурно задействах преводача, при което се убедих, че в превода на английски запека е пропуснат🤣 случайно или не 😜 

Наистина е богатство езикът ни, ето как помага да не се разбира много-много😄

IMG_2491.jpeg.ebc643e2d324e2988557868211803eaf.jpeg

Това богатство на езика ми напомни за едно изгубено в превода меню на английски в Балчик -  в ресторанта предлагаха constipated shrimps

  • Смея се 15
Връзка към коментар
преди 2 минути , Ивайла каза:

Това богатство на езика ми напомни за едно изгубено в превода меню на английски в Балчик -  в ресторанта предлагаха constipated shrimps

Запечени ли са искали да преведат :laugh:?

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 26 минути , aleksandrina каза:

И по темата- oще чакам моя подарък... Нямам смс

Чакаш още, но съм сигурна, че чакането ще си заслужава.

 

Тези, които мислят да подаряват на сбирката, да ми драснат по едно съобщение, моля.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.