Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2023


Mary

Препоръчани мнения

преди 6 минути , Иван Попов каза:

@Marusinka Подаръците са към края си на Коледната игра ама аз едно не разбрах, някой ядели сурова баница като мен миналата година или не 😀 Ако не, време е................. 😄

Хей, нали знаеш, че се базикам 😉

Хах, не, Ванка! Всички са стигнали до инструкциите преди да почнат с опитването 😂 (а може и от твоя споделен опит тук да са научили първо да проверяват кое е сурово, кое - не) хахахаха

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 10
Връзка към мнение

Амии какво да ви кажа драги магеланци? На мен се пада честа да закрия този сезон на коледната размяна! Еми много съм слушала, туй то 🙂 Имам си пакет с аромат от един далечен остров и минал покрай един крайдунавски град 😛

Давам срок, ако някой иска нещо да се похвалва до довечера, защото довечера аз закривам темата 🙂

 

П.С. надушвам варненски опаковки тука!

 

P.S. Не съм забравила да се обадя като идвам към София за прословутата виза, просто се отложи за февруари живот и здраве, като се завърнем от далечните земи!

 

20240105_135340.jpg

  • Харесвам 12
  • Браво 3
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Ааа ,не така Zvezda! Аз ще я закрия! С русенска опаковка! Вече я разкъсах от нетърпение . Но снимка ще има късно тази вечер,като се прибера. Иначе ще трябва да споделя подаръка,а не искам!

  • Харесвам 5
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Боже, опаковки не ми останаха! Понеже ви обичам и мисля за удобството ви, нарочно не исках да прибягвам до големите кашони😜

Моля не се карайте на кого опаковката е по-зле😄 Просто се почерпете за удоволствие със съдържанието 🤗

  • Смея се 11
Връзка към мнение
преди 2 часа, blueriver каза:

Ааа ,не така Zvezda! Аз ще я закрия! С русенска опаковка! Вече я разкъсах от нетърпение . Но снимка ще има късно тази вечер,като се прибера. Иначе ще трябва да споделя подаръка,а не искам!

Сега да те изчакам ли да си пуснеш първо твоя, че аз да я закрия 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Е хубаво няма да ви мъча така! Показвам ви едни вкусотии от далечни Азори! Имам си и турониииии, знаех си че ще се уредя все някак с тях! 20240105_162646.jpg.60b57ef7dc394871d75d2f9424cf9124.jpg20240105_162656.jpg.65c598c418cd52cd4f56331584ab8df1.jpg20240105_162706.jpg.49a49cc7e6982ec5296021d0581f50ca.jpg

20240105_163326.jpg.4c5fc259805ac078faa24ffec2e46ec5.jpg

 @ДиянаВБлагодаря ти, че си се сетила отново за мен и си ми донесла такива вкусотийки! С теб се  открихме благодарение на тази тема и много се радвам, че това се случи! И да усмихна ме 🙂

Пояснения:

Имам си червено вино директен внос от Азорите, което се охлажда и след малко ще се дегустира 🙂

Магнитче  от зелени Азори.

Сладко от черна боровинка или така поне ми преведе гугъл 😄 Утре ще забъркаме палачинките и ще видим от какво е 🙂

Чай от острова, черен ли или? Някой да подскаже 

И картичкаа 🙂

 

И сега какво забравих да ви кажа 😛

Ама имам си цели 3 Турона! И обяснявам какво е туй Турон, за хората като мен, които до сега не ги бяха пробвали. Дегустирахме ги и трите: двата много ми приличаха на фъстаковка или сусамка, но със различни ядки, единия и със шоколад, а третия ми прилича на бяла халва с ядки! Определено ми харесаха, така че другата година - чувствайте се свободни да ми ги изпращате насам 😄

20240105_163526.jpg.ebfc8fca11fd3a6ce281aa1d80fc7bad.jpg

 

Благодаря още веднъж на Дияна! Страхотна си!

Ииии егати не закривам аз коледната тема 😄

Желая на всички новата година да ни е много здрава  и пътуваща!

20240105_162701.jpg

  • Харесвам 16
  • Браво 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Подсказвам🙂

Чаят - зелен е. На острова се намират единствените в Европа плантации за чай, като едната от фабриките, откъдето са тези пакетчетата е Cha Gorreana. Ние не сварихме растението чай в зеления му сезон, но пък там имаше незабравима гледка на любимите ми крави😄, които си вървят със зелени полянки.

IMG_3062.jpeg.f0ff872a148b885aa97cecf79a9768b2.jpeg
 

IMG_3186.jpeg.3a1473ce0e6a51be350421d6fc31dea5.jpeg

 

IMG_3179.jpeg.18d519700527fa044b8914991e453e9e.jpeg
 

Сладкото е от червени горски плодове, домашно приготвено от домакините ни Росана и Едуардо. Имаше различни видове - портокал, лимон, ананас, но избрах за теб amora, за да си пасва лилавото с торбичката на чая и същевременно да е прелюдия към червеното вино🙂. За кой друг биха били любовта и червеният цвят, а😄? Сещаш ли се😛?

Виното знам, че е португалско, но не е Азорско. Само от летището в Лисабон имах възможност за пренасяне на такава стока, за съжаление….

Магнитчето и картичката са ясни - приятелски спомен от мен 🥰 
Търсих и цветя - семена, луковици, но не работеха и двата магазина, които видях.

Туронът е made in Spain 🇪🇸 😄 - щом го съзрях на летището, веднага се сетих за теб и не се поколебах да го сместя и него във вече препълнения багаж🙂 Виждате ли какви чудеса върши магеланският дух и приятелство? @ДиянаВ да подарява турони на друг човек, уау 🙃, но за тази промяна в поведението ми са виновни Лудият кон @Crazy Horse и @blueriver😃🤗

Това е🙂. Радвам се, че се забавлявахме заедно и в тазгодишната размяна на подаръци и не си мислете, че съм забравила и предстоящото незнайно джудже-магеланче😉

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
  • Браво 8
Връзка към мнение
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

Ама моля ви се, не си снимайте опаковките😂 Нали се разбрахме, че с тях не се гордея😛

Ааа ,не си видяла опаковката на Спиди! Не посмях да я снимам за тук!

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Всъщност в голямата кутия имало разкошна бутилка португалско вино,азорски чай бурканче домашно сладко и магнитче с крави. Много,много благодаря! 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Ох, здраво е, че чак се изпотих😅

Как ще ти пратя узо, че и от Крит. Нали за последното вече писах, че е изпито още преди месеци😉 Значи един път да си призная за опаковките и пак да съм съмнителна😛

Сладкото е от гуава. Много ми допадна на вкус, защото има леко кисела нотка, но много лека. Докато това от ананас повече ми киселееше, а и може би ароматът не е толкова апетитен🙂 Надявам се и на теб да допадне заедно с виното🥂, предястията - от теб🙂

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Няма заспали тук! Правя програмата за Индия до късно и си пийвам португалско винце, че който се мотал мотал сега седи на компютъра до късно 😄

Еми официално закривам Коледната размяна на подаръци! Премина както винаги изпълнена с многоо положителни емоции и закачки! Благодаря от сърце на @Mary за емоциите и на всички участници! 

Очаквам да се съберем отново ноември месец и да си подарим отново много усмивки 🙂 Надявам се да се видим и на живо с повечето магеланци, ако не в София то кой знае може да е някъде по света! 

@ДиянаВ да те взема следващия декември за една магеланска сбирка от Русе 😛

  • Харесвам 12
  • Браво 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.