Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2023


Препоръчани мнения

Отворих големия кашон и вътре намерих още един кашон, но обвит в много красива опаковка:

IMG_0812.jpeg.8bc679768e73d8fd6d3a7644aae45204.jpeg
Разклатих го отново и вече освен течността, усетих и дрънчене на бутилки. Веднага ми хрумна предположението за коледен адвент календар с вина или бири, но поглеждайки днешната дата, веднага отхвърлих това предположение. Продължих с отварянето на кутията и какво да видя: в кашона от Спиди - кашон от Еконт. А сега де… 😁IMG_0814.jpeg.6dbeef417c4a2932f06d78d7789ce0d5.jpeg

С помощта на ножицата продължих да отварям и новия кашон и започна да се подава пълнежа му:

IMG_0815.jpeg.a0eb95d9d5c3d9e3e4ecbbafbb05346a.jpeg

Видях първо бонбоните - това ми стига 😁. Има ли сладко - значи съм доволен. 🥰

Вдясно първо помислих, че и аз съм получил Турон 🤣, но се оказа, че @crazyhorse ми изпраща пътеводител за Мадрид, който първо трябва да прочета, за да бъда подготвен и сам да си купя Турона от Испания. 🇪🇸 Грабнах хамона и вече усетих духа на една от любимите ми посетени държави - Испания. 🥰

Коледното еленчето веднага допринесе за внасяне на коледното настроение в общежитието ми. 🎄

И за финал: за да полеем днешния изпит, @crazyhorseсе е погрижил с бутилка бира 🍺, а за предстоящата изпитна сесия - с цяло шише водка и комплект чаши. 🍾
Разбира се, няма как един коледен подарък да не бъде завършен без коледна картичка.

Много ти благодаря, @crazyhorse, за чудесно подбрания коледен подарък! Изключително приятно ме изненада! Пожелавам ти и на теб много нови дестинации и през идната 2024 година.

 

И аз искам да благодаря на @Mary за цялостната организация и за търпението, което има към нас!

 

Пожелавам на всички весело посрещане на новогодишните празници! 😍🎅🎄🎁🤩🎉
 


 

IMG_0819.jpeg.1212b9c5bfb7fe1abf801468a1dac1aa.jpeg
Ами…наздраве от мен! 🍻

IMG_0824.jpeg.02c102b729abe738b50a3df5ee9ea527.jpeg

  • Харесвам 25
  • Браво 10
Връзка към коментар
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Ха ха! Питаш ли ме мен колко ми беше трудно да си мълча! Знаех кой ти подарява. Наистина е чудо!  Дано чудесата те съпътстват през цялата година!

Ах ти... Глоба-по твой избор!

  • Смея се 7
Връзка към коментар

@Maryкак проследяваш тия @Crazy Horse @crazyhorse луди ни направиха 😁🤣 Както споменах започвам годината с Барселона, но винаги съм готова за един Мадрид когато и да било , споделен с @aleksandrinaи @ДиянаВ и още мноого други желаещи да се запознаем с @Crazy Horse и да изядем по някой друг... ту..../хамон  

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 4 часа, tany каза:

Някъде съм чела, че вероятността да уцелиш шестица от тотото, е 23 пъти по-малка от вероятността да те удари мълния, не знам каква е вроятността два пъти да ти се падне едно и също джудже, но на мен ми се случи! Ще взема да отида да пусна и едно тото.

Скъпа @tany, явно сме си много на късмет с тебе, защото и от късметчетата на Mary ни се пада да пътуваме заедно до Шри Ланка!

Наистина се радвам, че са ти харесали нещата. Кварцовата висулка я купих от Седона - едно от най-спиритуалните места в САЩ, защото и аз като теб вярвам в ангели-хранители. Бонбоните пък са едни от малкото американски шоколадови изделия, които обичам. От вакумиращите чанти съм супер доволна - наистина спестяват място и без тях не знам как щяхме да пътуваме до България с децата само с ръчен багаж за 2 седмици. 
Весели празници и прегръдки! 
 

@Дани Магелани, а ти си герой! Как опазваш толкова време тайни, не знам! 👏👏👏

  • Харесвам 6
  • Браво 8
Връзка към коментар
преди 18 минути , Marusinka каза:

Скъпа @tany, явно сме си много на късмет с тебе, защото и от късметчетата на Mary ни се пада да пътуваме заедно до Шри Ланка!

Наистина се радвам, че са ти харесали нещата. Кварцовата висулка я купих от Седона - едно от най-спиритуалните места в САЩ, защото и аз като теб вярвам в ангели-хранители. Бонбоните пък са едни от малкото американски шоколадови изделия, които обичам. От вакумиращите чанти съм супер доволна - наистина спестяват място и без тях не знам как щяхме да пътуваме до България с децата само с ръчен багаж за 2 седмици. 
Весели празници и прегръдки! 
 

@Дани Магелани, а ти си герой! Как опазваш толкова време тайни, не знам! 👏👏👏

Хайде още една дестинация записвам-Шри Ланка, с теб!  А не е лошо и да си накъсметим едно запознаване лично, защото баба ми така казваше - късмет, късмет, ама докато не си го накъсметиш...

  • Харесвам 6
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Много благодаря за готините магелански късмети Снежанке @Mary!

Разбрах, че ще водя @lyusi в Мадагаскар, а @Elisan ще ме води в Южна Африка през Новата година. Звучи чудесно! А, и в Мадагаскар не съм бил още. Но, като гледам най-вероятно ще ида първо в Шотландия през Новата година. Излезе ми интересна конференция в Единбург просто. 🙂

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към коментар

На Игнажден никой подарък май не полази собственика си за съжаление.

 

Остават три дами, които все още не са получили подаръци.

Към две от тхя подаръците са изпратени.

 

ПП Редактирам - един получен подарък днес, остават още два.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Да се похваля! Днес получих своя подарък. Благодаря на @atrencheva за красивия шал,винцето,коледната играчка за елха и красивата картичка,направена от нейната дъщеря.

258128CE-6E33-459F-B65B-44422476F4A8.jpeg

878E75B8-9FC7-4524-98BE-AF19FF9B1F0B.jpeg

  • Харесвам 18
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 16 минути , Lyubina каза:

Покрай лудостта обзела всички с приближаването на празничния сезон очевидно съм пропуснала "виртуалните" късметчета. 

 

Къде съм аз? 😉 

Справки тук:

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 минути , Lyubina каза:

Леле, @Цвете, ще трябва да ходим на север - Свалбард. Може ли да е през по летните месеци ?

Да ви имам "мъката". :laugh: 

При мен е доста в предни позиции Свалбард. :ph34r:

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, Crazy Horse каза:

Много благодаря за готините магелански късмети Снежанке @Mary!

Разбрах, че ще водя @lyusi в Мадагаскар, а @Elisan ще ме води в Южна Африка през Новата година. Звучи чудесно! А, и в Мадагаскар не съм бил още. Но, като гледам най-вероятно ще ида първо в Шотландия през Новата година. Излезе ми интересна конференция в Единбург просто. 🙂

Червенокожи братко, що не ни вземеш с @lyusi до Единбург? Хем ти ще си идеш на конференцията, хем ние с нея ще си нагледаме именията.

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 41 минути , Lyubina каза:

Леле, @Цвете, ще трябва да ходим на север - Свалбард. Може ли да е през по летните месеци ?

Може. А може да го заменим с нещо по- южно😃

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Охооо, тук еуфорията е стихнала нещо

Имам дълго чакан СМС 

Тук е времето и мястото да благодаря на моето Джудже, което и да е то, че е мило и търпеливо и му се наложи да ме изчака да се прибера 

Следва ходене до офиса на ЕКОНТ и продължение

 

Ама не съм разтурила куфарите де и още и ги прескачам в коридора

Все пак първо ще ида до офиса

 

  • Харесвам 4
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Куфарите не пречат на снимките😛

Хайде приключвайте с подаръците, че утре е времето на един търпелив тайнствен кашон😉

Интересно ти от къде знаеш, че му е времето утре? Май надничаш напред 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Искам да помоля @Madonna да сподели с Магеланци подаръка, избран и опакован от мен с много желание и старание. Подаръкът е получен отдавна и не мога да се сетя за основателна причина защо не е е споделен още, освен ако семейството пътува някъде и просто не е останало време...

  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , mradulova каза:

Искам да помоля @Madonna да сподели с Магеланци подаръка, избран и опакован от мен с много желание и старание. Подаръкът е получен отдавна и не мога да се сетя за основателна причина защо не е е споделен още, освен ако семейството пътува някъде и просто не е останало време...

Същото се отнася и за @atrencheva.

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Да споделя следното.

От 2016 година съм в магеланци и от тогава участвам в размяната на коледни подаръци. Това е една чудесна инициатива и носи радост на участниците. 

Наистина е странно,че @Madonnaи @atrencheva не спазват правилата в играта.

Факта,че са приели да участват,означава,че са прочели изискванията.И са готови да приемат изпратения подарък.

Мили момичета,уважете магеланците,които са отделили от свободното си време, за да изберат подарък специално за Вас,за да Ви доставят радост в най-хубавото време на годината! 

На всички участници в играта пожелавам топли и уютни коледно-новогодишни празници! Бъдете здрави и сбъдвайте мечтаните дестинации! 

 

 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 2 часа, zvezda9001 каза:

Интересно ти от къде знаеш, че му е времето утре? Май надничаш напред 😄

Интересно, че и с шоколадчетата е така - вървят напред😆

IMG_2575.jpeg.ac9fe6b4b2555749d4cbd9971d8f54dd.jpeg

Но тук и дъщерята ми помага😉. Преджобва в кои джобчета са с по-малък % какао, размества ги другите напред и ми оставя по-горчивите😄

 

Иначе нали знаеш, че съм пъргавелка и бързо отмятам задачите. Някои даже преди месеци съм ги свършила, като например тази. Благодарение на мен всичко си знае за флекса @alienad, нали😉

IMG_2578.jpeg.5bfe2652120b654ada211d5aef3ed90e.jpeg

А за тази да не говорим. Как въобще може да си помислиш, че през декември ще крепя от лятото критското узо, подарък от @Argentique Отдавна е ликвидирано 😜 Уважение трябва да се проявява към подаръка. Това важи и за някои участници тук.

IMG_2577.jpeg.6183b0354390cb117b1beb2fcadd36da.jpeg

И така неусетно отмятам дните и лакомствата😄

 

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 10
Връзка към коментар

Аз пък нямам търпение да покажа какъв рог на изобилието е моя магелански подарък. Толкова вкусен, ароматен и галещ всички възможни сетива.  За мен е привилегия да имам толкова мило и работливо Джудже в лицето на @Elisan.

Мила Ели, напълни душата ми с радост, а дома ми с празник. Благодаря ти от сърце!

 

И понеже @ДиянаВ бърза за снимките, че утре е дългоочаквания и ден, дето всички си изгризахме ноктите, а аз нямам още коледна  украса освен миди, и на всички снимки ще се виждат куфари, снимки ще има разбира се.

И така...в Еконт съм и виждам града. Сандански. Слънчево ми стана още преди да отворя красивата червена кутия.

20231221_145103.jpg.d65798f95458c7a1e6eaf583069e01e1.jpg

 

отварям и виждам толкова много пакетчета, всички в красиви торбички, шнурчета и панделки...лелеее ами сега от къде да започна

20231221_145137.jpg.e71c84acf779851781565dbc2350b5bb.jpg

 

20231221_145311.jpg.5debb53fcfbb8b5b801d20b4e4382234.jpg

Отварям пакетче по пакетче и всеки пък ахкам...шоколади за вкус, ароматна свещ с коледно ухание.

Ето я, вече е част от Коледната ни украса

20231221_150734.jpg.52fb0b0a5a2d4dda25029741880dce3f.jpg

Красивото Коледно джудже е вече пазител на съкровище

20231221_150652.jpg.1c0e6ef784bf8b15996ea0ae5efe4b31.jpg

Прекрасна Коледна играчка в красива торбичка

Все още нямам елха, но ще я оправим тая работа

20231221_145444.jpg.f96b4f34727ae8b595afda58370ee19b.jpg

А това е новия ми коледен текстил, някой е чел, кооолко обичам такива уютни неща. Ели, благодаря ти отново!

20231221_145637.jpg.93462d401186920430423cdcdfad3cdc.jpg

 

20231221_151302.jpg.fded770e58837c771ce2b50c6e00cdbb.jpg

И завършвам с прекрасен гръцки зехтин и книжка в синьо

Толкова ми е син този декември, надявам се Ели да ме ориса с това синьо, та така да ми върви цялата нова година

20231221_150259.jpg.d44bfada91069af91f68fcf8dbe229d4.jpg

И книжката е вече  на ред за четене..

и шоколадите и те

20231221_151513.jpg.e2b27f6c86fbe96baa8d5e1b2b946b1d.jpg

 

ето всичко заедно, за да ме разберете за просторното ми писание

Слушала съм мноооого:santa2:

20231221_150510.jpg.6a3fd9f7d7b5fd7e51f0414a1dd6aa21.jpg

 

@Elisan Ели, желая ви красиви, уютни и светли празници. Празнично и светло да е и в дома ви и в сърцата ви!

Същото желая и на всички ви!

@Mary тя си знае, че е чудесна, толкова често и го казваме, ама пак го казвам, в случай че ги брои нещо.

 

@ДиянаВ ти си на ред с тоя загадъчен кашон, че утре съм на маникюр. Да знаеш, че ако ми предложиш кашон следващ път няма да откажа, да си знаеш де.

 

А сега отивам на Коледно тържество

  • Харесвам 16
  • Браво 12
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.