Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2023


Препоръчани мнения

Честито Рождество Христово! Желая на всички здраве и благополучие!

Някой скоро да е споменавал турон? Аз успях да запазя моя подарък до днес. Вкъщи е много топло, даже горещо и затова съхранявах турона в хладилника, и го нарязах набързо, та едва удържах да направя една бърза снимка преди семейството да го нападне. 🙂 Като сладко, предполагах, че ще върви с ликьорче, та си сипах малко домашен орехов ликьор в чашката, която имам от @mradulova от предишна коледна размяна. Още веднъж пожелавам на всички весели празници. Благодаря ви, че бяхме заедно в тази тема и споделяхме подготовката и получаването на подаръците си взаимно. 🎄🎁

20231225_175328.jpg

  • Харесвам 19
  • Браво 4
Връзка към коментар

Честита Коледа, Магеланци 🎄☃️ Бъдете здрави, усмихнати и все така пътешестващи! 

Безкрайни благодарности за прекрасния подарък, всичко си харесах много. Имам си турон, аз съм от тези които го обичат, коледни бисквити и чаша, ликьор и много красиво кръстче. ❤️❤️❤️ Вълшебна картичка ❤️@blueriver

IMG_20231225_195549.jpg

  • Харесвам 22
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, CarpeDiem каза:

Честита Коледа, Магеланци 🎄☃️ Бъдете здрави, усмихнати и все така пътешестващи! 

Безкрайни благодарности за прекрасния подарък, всичко си харесах много. Имам си турон, аз съм от тези които го обичат, коледни бисквити и чаша, ликьор и много красиво кръстче. ❤️❤️❤️ Вълшебна картичка ❤️@blueriver

IMG_20231225_195549.jpg

Честита Коледа на всички Магеланци и  от мен!

Радвам се,че подаръкът ми се е харесал,защото нищо не знаех за получателя !

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 19.12.2023 г. в 9:46, Дани Магелани каза:

Днес имам съобщение от Спиди, без сума за наложен платеж. Ще мога да го взема на 27 декември, но предчуствието ми е за магелански подарък.

Ще изчакате търпеливо до довечера за моя подарък. Налага се!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

И така... Подаръкът пристигна с лична доставка до в къщи от сестрата на джуджето ми. Струваше си всяка минута очакване! Изненадата беше голяма!

Самото джудже в момента е на круиз и сигурно вече се досещате, че подаръкът е от @DaBo.

Обажда ми се вчера по Вайбър Дани и ми казва: сигурно си разбрала, че аз съм джуджето ти.

Не не бях! Не разузнавам.

Подаръкът в Спиди не е от мен. Сестра ми ще ти  донесе подаръка утре лично.

Кажи къде и в колко след работа да го организирам.

Като зная колко е скъп интернета на круизен кораб и отговорих, че аз ще го организирам, само да ми даде телефонен номер на сестричката.

Така и стана. И днес се срещнахме с джуджето-сестра и получих този прекрасен подарък! Тя ми се извини, че не е намерила време да го сложи в коледна опаковка. За мен опаковката не е важна, а топлотата и чувствата с които и подготвен един подарък.  А тук те са по много!

 

IMG_20231227_174152_HDR.jpg

 

IMG_20231227_174658_HDR.jpg 

IMG_20231227_175334_HDR.jpg 

IMG_20231227_180224_HDR.jpg 

IMG_20231227_180320_HDR.jpg 

IMG_20231227_175439_HDR.jpg 

IMG_20231227_175421_HDR.jpg 

IMG_20231227_175649_HDR.jpg 

IMG_20231227_180133_HDR.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 14
Връзка към коментар

Мисля, че подаръкът достатъчно говори, но все пак мога да направя по-подробно описание.

От тази луксозна опаковка, която ми беше жал да отворя, излезе прекрасен копринен шал! 

Огромният ми диван не беше достатъчен да го събере.

IMG_20231227_184807_HDR.jpg

IMG_20231227_185153_HDR.jpg

IMG_20231227_175439_HDR.jpg

  • Харесвам 15
  • Браво 4
Връзка към коментар

Прекрасна картичка с мили пожелания!

Следва ценна готварска книга с рецепти за мултикукър. Дани знаеше, че купих инстант пот про и предвидливо ме е осигурила с цяла книга с рецепти. 

Сувенир за батик. Кралски! Дани сигурно ще ни обясни повече, че аз мога само да кажа, че е красив.

Две бутилки за вода за внуците ми. 

Торбичката с шоколадови лакомства е прекрасно аранжирана като подарък и от нея изскочиха къщичка с бонбони, шоколад, буркан с бонбони и... още бонбони. Луксозна кутия с чай за студените, или пък за горещите, дни. Сушено манго и сушена папая. Ох! Окапах се!

И два вида балсам за главоболие. Или пък да нямаш главоболие.

Чантата, от която се изсипа този рог на изобилието, също е подарък за мен. Събира много папки и лаптоп, нещо което ежедневно разнасям.

Благодаря, Дани!

 

IMG_20231227_180620_HDR.jpg 

IMG_20231227_180441_HDR.jpg 

IMG_20231227_180224_HDR.jpg 

IMG_20231227_180402_HDR.jpg 

IMG_20231227_180542_HDR.jpg 

IMG_20231227_180555_HDR.jpg 

IMG_20231227_180608_HDR.jpg 

IMG_20231227_180601_HDR.jpg 

IMG_20231227_180724_HDR.jpg 

IMG_20231227_180320_HDR.jpg 

IMG_20231227_180526_HDR.jpg 

Не мога да обърна снимките. Мари, помагай, моля!IMG_20231227_180335_HDR.jpg

  • Харесвам 19
  • Браво 5
Връзка към коментар

Знаех си аз, че ще закрия подобаващо размяната!

Мила, Дани!

Благодаря за прекрасния подарък! Донесе много радост на моето семейство!

Където и да си, на суша или вода, приеми моите най-сърдечни пожелания към теб и твоето семейство за здраве, благоденствие, късмет и прекрасни пътешествия през 2024!

Бъдете много щастливи! Мечтайте и мечтите ще се сбъднат, пожелавам ви го от сърце!

 

Скъпа, Снежанка-Мари!

Ти отново направи щастливи толкова много Магеланци, за което огромно БЛАГОДАРЯ! Ти даряваш Магеланци не само с късмети и вкусни лакомства, но и с много внимание и отношение!

На теб и близките ти желая да получите многократно повече!

 

Скъпи, магеланки, магеланци, и малки магеланчета!

Бъдете здрави и постигайте най-смелите си мечти през 2024 година!

 

Ваша Дани Магелани!

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 10
Връзка към коментар
преди 58 минути , Дани Магелани каза:

За мен опаковката не е важна, а топлотата и чувствата с които и подготвен един подарък.  А тук те са по много!

IMG_20231227_180133_HDR.jpg

Много хубав подарък! @Дани Магелани, забелязах, че торбичката, в която е бил подаръкът, е персонализирана с твоето име. Опаковката може да не е била коледна, но пък си е лично за теб. 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

@Дани Магелани, чудесен подарък си получила!

Да кажа нещо за закъснението - разболяха се и изпращача, и приносителя на подаръка към България, затова се получи забавянето.

Както предполагам знаете @DaBo живее далече в момента и самото участие в размяната за нея е предизвикателство - тя изпрати подаръка от Куала Лумпур по близък човек.

Оставам с надеждата да видим и последния получен и непоказан подарък.

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
преди 30 минути , iabulka каза:

Много хубав подарък! @Дани Магелани, забелязах, че торбичката, в която е бил подаръкът, е персонализирана с твоето име. Опаковката може да не е била коледна, но пък си е лично за теб. 🙂

Да. Така е.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Благодаря на всички магеланци,(-1,който не уважи подаръкът си и най-вече магеланецът изпращач)които с много желание и любов участваха в таз годишната размяна на коледни подаръци! 

Благодаря за отделеното внимание и уважение! 

Пожелавам Ви здрава и хубава нова 2024 Година! 

Мечтайте смело и пътувайте по широкия свят!

 

 

 

  • Харесвам 13
  • Браво 6
Връзка към коментар

Редно е да разкажа и за другия подарък, който ме чакаше отдавна в Спиди.

Като разбрах от официалното си джудже, че в Спиди не е нейния подарък, веднага ми светна от къде пристига - от Аризона и Пловдив.

Аз също бях приготвила нещо за @Marusinka . Отнесох моята пратка и си взех подаръка от второто ми джудже, също магеланче.

Вери, майката на Мими ми беше изпратила много вкусен ликьор. А от Мими имах прелестна семейна коледна картичка.

Скъпа, Мими!

На теб, Люк, Ноа, Маги и Вики пожелавам да сте здрави и да сте все така сплотено щастливо семейство!  Да пътешествате по света и безкрайното любопитство да ви води към нови непознати места! Да не пропускате и познатото, в което толкова хора ви обичаме!

На Вери здраве и сили да се справя, когато е далеч от вас! И да успява да ви се радва по-често на живо!

Дани

IMG_20231228_095304_HDR.jpg 

 

 

IMG_20231228_095021_HDR.jpg.613bcde6259a5c0b7f2935877183270c.jpg.fc94cd202a6b56260d69ce34b5509011.jpg

 

 

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 9
Връзка към коментар

Честита Коледа, магеланци джуджета и прекрасната ни Снежанка! 😘

Бъдете здрави и благословени, вие и вашите близки! 😘 

 

След няколко дни плаване из Южнокитайско море и Джава море, днес акостирахме в Бали, като поредна спирка от круиз из региона.

 

Цялата организация по моя подарък за Дани Магелани вървеше по 3.14, докато моите приятели не кацнаха в БГ. Оттам каквото можеше да се обърка, се обърка грандиозно. Започна с главоболие, поредица от хапчета, алергичен шок и спешен прием на моята приятелка. Следва нощувка в болница и за изпроводяк оттам, положителен ковид тест. Ама и аз от другата страна на света се трупясах болна с + тест. Та цялата подготовка по изпращане на подаръка се състоеше в дезинфекциране на куфара с подаръците (изпратих цял куфар с подаръци за близки) и оставянето му на терасата да е в безопасност. В крайна сметка и Дани отсъстваше и някакси имахме глътка въздух до крайния срок. Но ако искаш да разсмееш Господ, прави си планове! Нали така беше?! Следват още засечки и провалени планове, но всичко е добре, когато свършва добре! Дани си получи подаръка, макар и последна от всички! Поднасям пред всичките ви отново моите извинения, но понякога нещата са извън нашия контрол. 
 

Всички, което изпратих лично за Дани е с малайзийски произход - нещо, на което държах изключително много.

Коприненият шал е оцветен с малайзийската техника батик от местни жени и фирмата гарантира честно заплащане и устойчиви условия на труд.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Malaysian_batik

 

Сувенирът е всъщност поставка за чаша, а обковът е от пютър (сплав от калай, мед и antimony). Мотивът е заимстван от техниката батик, където най-често се изобразяват неща от природата. Това в случая е цветето франджипани. Произведен е от Роял Селангор, единствената фирма в света, произвеждаща красиви неща от пютър със само няколко магазина по света.

https://www.royalselangor.com/my/


За внуците бутилки за вода на небезизвестната австралийска марка Smiggle. Децата на нашите приятели вече правят списъци какво да им купим. То ние възрастните като влезем в техен магазин, сме като деца в сладкарница Роза. 😉 

Чай от малайзийските високи земи Камерън (Cameron highlands), шоколад от най-известната местна фирма. Има и още дребни нещица.

https://bohtea.com

https://www.berylschocolate.com.my

 

Тук има огромен хайп по персонализиране на вещи и каква по-добра опаковка за подарък от персонална чанта, достатъчна голяма за много неща. На Дани също й предстои интересен воаяж съвсем скоро и шалът, и чантата си мисля, че ще влязат много добре в употреба! 😉

 

Поздрави от Бали! Весело посрещане на Новата година!

 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
  • Браво 16
Връзка към коментар
преди 12 минути , DaBo каза:

Честита Коледа, магеланци джуджета и прекрасната ни Снежанка! 😘

Бъдете здрави и благословени, вие и вашите близки! 😘 

 

След няколко дни плаване из Южнокитайско море и Джава море, днес акостирахме в Бали, като поредна спирка от круиз из региона.

 

Цялата организация по моя подарък за Дани Магелани вървеше по 3.14, докато моите приятели не кацнаха в БГ. Оттам каквото можеше да се обърка, се обърка грандиозно. Започна с главоболие, поредица от хапчета, алергичен шок и спешен прием на моята приятелка. Следва нощувка в болница и за изпроводяк оттам, положителен ковид тест. Ама и аз от другата страна на света се трупясах болна с + тест. Та цялата подготовка по изпращане на подаръка се състоеше в дезинфекциране на куфара с подаръците (изпратих цял куфар с подаръци за близки) и оставянето му на терасата да е в безопасност. В крайна сметка и Дани отсъстваше и някакси имахме глътка въздух до крайния срок. Но ако искаш да разсмееш Господ, прави си планове! Нали така беше?! Следват още засечки и провалени планове, но всичко е добре, когато свършва добре! Дани си получи подаръка, макар и последна от всички! Поднасям пред всичките ви отново моите извинения, но понякога нещата са извън нашия контрол. 
 

Всички, което изпратих лично за Дани е с малайзийски произход - нещо, на което държах изключително много.

Коприненият шал е оцветен с малайзийската техника батик от местни жени и фирмата гарантира честно заплащане и устойчиви условия на труд.

Сувенирът е всъщност поставка за чаша, а обковът е от пютър (сплав от калай, мед и antimony). Мотивът е заимстван от техниката батик, където най-често се изобразяват неща от природата. Това в случая е цветето франджипани. Произведен е от Роял Селангор, единствената фирма в света, произвеждаща красиви неща от пютър със само няколко магазина по света.
За внуците бутилки за вода на небезизвестната австралийска марка Smiggle. Децата на нашите приятели вече правят списъци какво да им купим. То ние възрастните като влезем в техен магазин, сме като деца в сладкарница Роза. 😉 

Чай от малайзийските високи земи Камерън, шоколад от най-известната местна фирма. Има и още дребни нещица.

Тук има огромен хайп по персонализиране на вещи и каква по-добра опаковка за подарък от персонална чанта, достатъчна голяма за много неща. На Дани също й предстои интересен воаяж съвсем скоро и шалът, и чантата си мисля, че ще влязат много добре в употреба! 😉

 

Поздрави от Бали! Весело посрещане на Новата година!

 

Излишно си се притеснявала за моя подарък. Няма закъснение, пристигна точно навреме. Щом е до 1 януари, все е коледен! А за дезинфекцията, оценявам много старанието! Аз съм с всички възможни ваксини и бустери, така че и да мине покрай мен вирус, да не ме разболее сериозно. Работя с много хора, в затворени помещения, кихат и кашлят, така че се стремя да правя профилактика, доколкото е възможно.

Благодаря още веднъж за страхотните подаръци, за разясненията и указанията! Много ми хареса всичко! Красиви, полезни и вкусни малайзийски изненади!

Утре вечер, заедно с моите подаръци, под елхата внучетата ще намерят и твоите подаръци и лакомства.

Щастлива среща с Новата 2024 година! 

 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

@DaBo,браво на теб!

Участваш с такова желание от другия край на света!И сестра ти направи снимка на подаръкът,който ще получиш в Малайзия догодина.Това е уважение и е много готино! 

За разлика от единствената магеланка,която един месец не намери време да уважи подаръкът си и неговия изпращач.

Извинявам се за коментарът си,но съм възмутена. 

Дано никога повече няма такива обидни ситуации и безотговорно отношение! 

Пожелавам весело посрещане на Новата Година! 

Хора,бъдете здрави, емпатични,щастливи,готини и нека пътешествията бъдат красиви и споделени с готини приятели.

Догодина, живот и здраве, отново нашата Снежанка да ни организира тази прекрасна инициатива! 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@DaBo страхотни подаръци винаги изпращаш!! Браво за грижата, старанието и ентусиазма, с които го правиш!

 

@Дани Магелани, а ти си направо вълшебница! Днес майка ми е получила отново невероятни роклички за моите дъщери, блуза за Ноа и лакомства. На коледните картички, които изпратихме на роднини и приятели, се виждат разкошните розови рокли, които Маги и Виктория получиха от Дани като се видяхме в Трявна през май. 
Благодаря ти за отношението от сърце! 
 

На всички магеланци пожелавам да срещат и задържат в живота си повече от щедрите, прекрасни и сърцати хора като @Дани Магелани, @Костов, @Marisha@Mary и още много примери от групата тук! Желая ви неверояно посрещане на 2024-та! Бъдете здрави и сбъдвайте мечтите си!

 

 

IMG_2618.jpeg

IMG_2619.jpeg

IMG_2620.jpeg

IMG_2621.jpeg

  • Харесвам 12
  • Браво 12
Връзка към коментар
преди 56 минути , Marusinka каза:

@DaBo страхотни подаръци винаги изпращаш!! Браво за грижата, старанието и ентусиазма, с които го правиш!

 

@Дани Магелани, а ти си направо вълшебница! Днес майка ми е получила отново невероятни роклички за моите дъщери, блуза за Ноа и лакомства. На коледните картички, които изпратихме на роднини и приятели, се виждат разкошните розови рокли, които Маги и Виктория получиха от Дани като се видяхме в Трявна през май. 
Благодаря ти за отношението от сърце! 
 

На всички магеланци пожелавам да срещат и задържат в живота си повече от щедрите, прекрасни и сърцати хора като @Дани Магелани, @Костов, @Marisha@Mary и още много примери от групата тук! Желая ви неверояно посрещане на 2024-та! Бъдете здрави и сбъдвайте мечтите си!

 

 

IMG_2618.jpeg

IMG_2619.jpeg

IMG_2620.jpeg

IMG_2621.jpeg

Удоволствието е мое! 

Благодаря за пожеланията! Зная, че са от сърце!

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар

@Marusinka Подаръците са към края си на Коледната игра ама аз едно не разбрах, някой ядели сурова баница като мен миналата година или не 😀 Ако не, време е................. 😄

Хей, нали знаеш, че се базикам 😉

  • Смея се 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.