Прескочи до съдържание

Спа хотел в Северна Гърция или България


oli_mali

Препоръчани мнения

Чудя се има ли читав хотел със спа център, който бихте препоръчали да се посети и работи в този сезон? За северна Гърция иде реч за 4 нощувки за другата седмица. След като прозвъних може би всички с висок рейтинг в Банско, Велинград и района около София и никъде няма места, започнах да се оглеждам за морето. Дайте предложения, моля. 🙂

Връзка към мнение
преди 36 минути , oli_mali каза:

Чудя се има ли читав хотел със спа център, който бихте препоръчали да се посети и работи в този сезон? За северна Гърция иде реч за 4 нощувки за другата седмица. След като прозвъних може би всички с висок рейтинг в Банско, Велинград и района около София и никъде няма места, започнах да се оглеждам за морето. Дайте предложения, моля. 🙂

В село Баня до Разлог гледа ли? Там има читави и водата е много хубава.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 41 минути , oli_mali каза:

Чудя се има ли читав хотел със спа център, който бихте препоръчали да се посети и работи в този сезон? За северна Гърция иде реч за 4 нощувки за другата седмица. След като прозвъних може би всички с висок рейтинг в Банско, Велинград и района около София и никъде няма места, започнах да се оглеждам за морето. Дайте предложения, моля. 🙂

А защо само в тази посока? 

 

Извън темата за Гърция и Кипър, но ако финансите не са сериозен проблем, виж Гранд Хотел Поморие. Работи целогодишно, има много добър спа-център. Е, малко е далеч : има-няма 400 км от София 🙂 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Asya Assenova каза:

В село Баня до Разлог гледа ли? Там има читави и водата е много хубава.

Там първо проверих, няма места в Катарино и Хот спрингс, Терме не ми се иска... От Кемпински през лятото останахме със смесени чувства. Нещо друго ако можеш да препоръчаш - казвай. 

 

преди 2 часа, Lyubina каза:

А защо само в тази посока? 

 

Извън темата за Гърция и Кипър, но ако финансите не са сериозен проблем, виж Гранд Хотел Поморие. Работи целогодишно, има много добър спа-център. Е, малко е далеч : има-няма 400 км от София 🙂 

Благодаря за Гранд Хотел Поморие. Всъщност на нашето море не сме ходили от 12 години вече и може би извън сезона не е лоша идея да се разходим до там. Преди време тук се препоръчваше още един хотел около Св.Св.Константин и Елена ако не се лъжа, но не се сещам кой беше. Пък и разстоянието има значение, а Солун или Кавала са по-близо от Варна 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , oli_mali каза:

Там първо проверих, няма места в Катарино и Хот спрингс, Терме не ми се иска... От Кемпински през лятото останахме със смесени чувства. Нещо друго ако можеш да препоръчаш - казвай. 

 

Благодаря за Гранд Хотел Поморие. Всъщност на нашето море не сме ходили от 12 години вече и може би извън сезона не е лоша идея да се разходим до там. Преди време тук се препоръчваше още един хотел около Св.Св.Константин и Елена ако не се лъжа, но не се сещам кой беше. Пък и разстоянието има значение, а Солун или Кавала са по-близо от Варна 😉 

Преди години съм оставала с отлични впечатления от хотел Аспа Вила в село Баня, общо 3 пъти съм ходила, но за последно беше  през 2017 г. Тогава ходих  с ваучери от тези за колективно пазаруване и ми излизаше буквално без пари, сега нямам идея как е. Няма закрит басейн, но откритият е с гореща вода, има малка сауна и парна баня. Когато ние ходихме, хотелът беше почти празен и беше голям кеф, само ние си бяхме в басейна. Масажите също бяха отлични.

Hotel Aspa Vila | Термо Хотел Аспа Вила – село Баня (hotel-aspavila.com)

 

Ако случайно се спреш на него, имай предвид, че през зимния сезон е добре да си  в обикновените стаи, защото в тези с балкони с гледка към гората е много тъмно.

Редактирано от Asya Assenova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@oli_mali, не питаш мен и е извън темата, но препоръчвам Регнум Банско. На цялото семейство ни харесва, спокойно е, има анимация за децата, обслужването е добро. Скоро ми излезе и реклама, че имат добра промоция в момента - безплатна нощувка, но не зачетох при какви условия, че ние имаме планувани неща.

 

 

А сега и по темата. При дъжд в Ларнака какво бихте ми препоръчали на закрито? Виждам някакъв мол има? Някой ходил ли е, отзив?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, oli_mali каза:

Нещо друго ако можеш да препоръчаш - казвай. 

Този уикенд бяхме в хотел Орбел в Добринище. Нямам нито една забележка. Включени обяд и вечеря - прекрасни и чудно вино, минерален  басейн и джакузи, солено джакузи, парна баня и сауна. Не на последно място много добър масажист. Има детски кът, градина - за този сезон си е на късмет. С две думи - много  препоръчвам.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 47 минути , tara каза:

А сега и по темата. При дъжд в Ларнака какво бихте ми препоръчали на закрито? Виждам някакъв мол има? Някой ходил ли е, отзив?

 

Моят отговор ще бъде изцяло спам, още повече в мол не съм била там.
При трите ми ходения до Кипър (две през март и едно този октомври) имаше страшна прогноза – всеки ден дъжд до дупка с гръмотевици. И взех да се чудя какви ще ги вършим, особено при последното посещение с основна цел плаж. 
Ами изгоряхме си, а лек дъждец заваля чак като влязохме в летището на тръгване. 

Е, единия март заваля рязко и напоително, но за пет минути не можеш да стигнеш до никакъв мол. И това беше. Дано и при вас е така. Няма много валежи в Кипър, колкото и да им трябват на хората.
Факти:

Кипър

1145502160_Screenshot(1).png.124c499b50eb51cea0e74b987d244758.png

 

И една Анталия, дето е сравнително наблизо:

 

Screenshot.png.06ad76b50e48ab11e72d94c07223a734.png

 

В момента във https://www.ventusky.com/?p=45.5;12.7;5&l=rain-3h дават гръмотевични бури, но по уебкамерите нищо такова не се случва. :smile3:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Цвете каза:

Този уикенд бяхме в хотел Орбел в Добринище. Нямам нито една забележка. Включени обяд и вечеря - прекрасни и чудно вино, минерален  басейн и джакузи, солено джакузи, парна баня и сауна. Не на последно място много добър масажист. Има детски кът, градина - за този сезон си е на късмет. С две думи - много  препоръчвам.

 

А как са стаите? Бяхме преди години в Орбел и много ни хареса, пространството отвън е много хубаво, още ги нямаше новите бунгала и имаше много простор, но стаите определено си имаха нужда от обновяване, не бяха пипани от откриването на хотела.

Връзка към мнение
преди 25 минути , Zaro каза:

 

А как са стаите? Бяхме преди години в Орбел и много ни хареса, пространството отвън е много хубаво, още ги нямаше новите бунгала и имаше много простор, но стаите определено си имаха нужда от обновяване, не бяха пипани от откриването на хотела.

Стаите изглеждат добре, баните са като нови. Единствено минус за мен е мокета, но е много чисто навсякъде.

Връзка към мнение
преди 4 часа, oli_mali каза:

Чудя се има ли читав хотел със спа център, който бихте препоръчали да се посети и работи в този сезон? За северна Гърция иде реч за 4 нощувки за другата седмица. След като прозвъних може би всички с висок рейтинг в Банско, Велинград и района около София и никъде няма места, започнах да се оглеждам за морето. Дайте предложения, моля. 🙂

Ако сте без деца, в Александруполис на хотел Рамада спато не е лошо. Княз Павел в Павел Баня много ми хареса, а последно бяхме в Гранде Виста, цигов чарк.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , Nayden Bondzhev каза:

Ако сте без деца, в Александруполис на хотел Рамада спато не е лошо. Княз Павел в Павел Баня много ми хареса, а последно бяхме в Гранде Виста, цигов чарк.

Как беше спа-то Гранде Виста? Казаха ми , че е хаос в хотела, но предвид, че е нов е нормално да има неуредици и необучен персонал.

Мислех да проверя как им е спа-то преди две седмици (потвърдиха, че допускат и външни гости, ако не са много препълнени), но времето беше много хубаво и следобеда мина в разходки, и така и не остана време за ходене до спа.

Връзка към мнение
преди 1 час, Argentique каза:

 

Моят отговор ще бъде изцяло спам, още повече в мол не съм била там.
При трите ми ходения до Кипър (две през март и едно този октомври) имаше страшна прогноза – всеки ден дъжд до дупка с гръмотевици. И взех да се чудя какви ще ги вършим, особено при последното посещение с основна цел плаж. 
Ами изгоряхме си, а лек дъждец заваля чак като влязохме в летището на тръгване. 

Е, единия март заваля рязко и напоително, но за пет минути не можеш да стигнеш до никакъв мол. И това беше. Дано и при вас е така. Няма много валежи в Кипър, колкото и да им трябват на хората.
Факти:

Кипър

1145502160_Screenshot(1).png.124c499b50eb51cea0e74b987d244758.png

 

И една Анталия, дето е сравнително наблизо:

 

Screenshot.png.06ad76b50e48ab11e72d94c07223a734.png

 

В момента във https://www.ventusky.com/?p=45.5;12.7;5&l=rain-3h дават гръмотевични бури, но по уебкамерите нищо такова не се случва. :smile3:

Дано да е така. Гледам прогнозата за времето 26-27 градуса слънчево. Така цял месец, към края 23-24, само за нашите 4 дни 18-21 градуса, валежи и бури. Та се замислих, че по план от мрачна България щях да ходя в слънчев Кипър, а то днес при нас си е за къс ръкав, а изпрах зимното яке за Кипър😅

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, oli_mali каза:

 

Преди време тук се препоръчваше още един хотел около Св.Св.Константин и Елена ако не се лъжа, но не се сещам кой беше. Пък и разстоянието има значение, а Солун или Кавала са по-близо от Варна 😉 

Набързо прегледах офертите за Астор Гардън в Св.св. Константин и Елена. Отдавна не съм виждала такива цени, а за този хотел не бих се замислила. Освен, че има собствен по-малък спа център, в някои от офертите е включена цената на едно посещение на ден в Аквахаус. Като че ли най-добра цена в момента дават в техния сайт:

Screenshot_20231114-162231.png.81719d3f69d6193678b19f52359c3201.png

Закуската им беше забележителна, предполагам, че и вечерята ще си заслужава.

Това е  цена само със закуска.

Screenshot_20231114-162207.png.189f145496cfccf38903a3dad4ae576e.png

https://astorgardenhotel.com/booking?googlesource=localuniversal&userdevice=mobile&tl-lng=bg&tl-cur=BGN&tl-adults=2&tl-room=118093&tl-offer=275524&tl-nights=1&tl-date=2024-01-03&utm_source=gha&utm_medium=free&access-code-plain=

Сега имат намаление при предварително плащане.

Виж в trip.com, както и в Expedia/wotif.

Сега пътувам и нямам възможност да ровя, но ако те интересува ще се разтърся за намаления, кодове и т.н. Хрумва ми, че в трип може да си разделите нощувките на две и два пъти да ползвате бонуса за първа резервация в приложението.

Романс Сплендит също дава нетипично добра цена, много го харесвам като хотел, имат хубав Спа, но басейна не е с минерална вода.

Мисля, че @ДиянаВ беше в Астор Гардън, не съм сигурна, че остана толкова очарована,нека и тя да сподели впечатления, защото аз съм силно пристрастна към Св.св.Константин и Елена. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А добре си беше в Астор Гардън. Бяхме септември 2020 по ковид и нямаше румънци😛. Храната също беше добре, на ол инклузив бяхме и доколкото си спомням включваха риба. Хотелът освен това впечатлява дъщерите - мислят си, че са принцеси в огромен дворец😄. Моята още го помни и иска да ходим, но аз лятото такива грешни пари не давам😛

Тази цена наистина е добра, но не проследих за кога е. Аква хаусът беше супер. Резервацията ми беше през чиптикетс.

Иначе тогава сменихме за една нощувка преди полет до Прага от Варна друг хотел - Романс нещо си и от него не бях доволна, а не от Астор.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Спомням си, че не бяхте доволни от нещо, но не и детайлите. Вие не бяхте ли в Апартхотела на Сплендит. По някое време доста му беше паднал рейтинга, наистина имаше лоши отзиви за него.  Там не съм била. Имам предвид ROMANCE SPLENDID AND SPA, те са в общ комплекс, един срещу друг.

П.п. За Астор зададох някаква дата от следващата седмица за илюстрация. Само че съм убедена, че когато писах поста имаше свободни стаи на тези цени между 23-26.11. Сега обаче е останала само най-високата тарифа. Вие ли ги изкупихте, бе хора? 👋🙃

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , iMari каза:

Спомням си, че не бяхте доволни от нещо, но не и детайлите. Вие не бяхте ли в Апартхотела на Сплендит. По някое време доста му беше паднал рейтинга, наистина имаше лоши отзиви за него.  Там не съм била. Имам предвид ROMANCE SPLENDID AND SPA, те са в общ комплекс, един срещу друг.

П.п. За Астор зададох някаква дата от следващата седмица за илюстрация. Само че съм убедена, че когато писах поста имаше свободни стаи на тези цени между 23-26.11. Сега обаче е останала само най-високата тарифа. Вие ли ги изкупихте, бе хора? 👋🙃

Нормално, то аз вече не помня какво е било. Открих си мнението от 2020🙂

На 4.09.2020 г. в 23:16, ДиянаВ каза:

От Астор Гардън съм доволна. Единствените дразнители сутрин в 6 часа бяха силно грачещите свраки и гларуси, които чакаха да закусват😆. Големи и нахални гратисчии са.

90, че може и повече процента от гостуващите бяха семейства, както и ние. Напълно очаквано за олинклузив, но след 15-ти септември ще е по-различно. А зимните месеци би било още по-чудесно там.

Мерки се спазват от почти всички гости и не защото някой върви след тях да им прави забележка, а сами го правят, може би защото са семейства. Аз повече от носенето на маска мразя някой да я носи окачена на ухото си. По-добре хич да няма. Един такъв видях и то познат на съпруга ми. Футболист човек, така се чувства модерен🙂. А мерките бяха носене на маска в асансьорите и общите закрити части, както и докато си слагаш храна, а също и ръкавици, докато се обслужваш. В асансьорите хората се изчакваха и има пространство. Персоналът също беше с маски. Спа не съм ползвала. Съпругът се кисна един следобед в закрития топъл басейн. Бил е сам. В Аква хауса ходихме аз и детето, но за около 3 часа, че навън беше много топло, а във водата още повече. Много ни хареса. Мерки няма, но и не знам какви би могло да има. Ако е за броя посетители, то и без това не бяха човек върху човек, има си пространство. Предимно деца имаше или аз заради моето съм се оказала в такава зона🙂

За пръв път от години чувам толкова много българска реч в голям хотел. Гостите бяха преобладаващо българи, после румънци, имаше и малко руснаци и поляци или чехи, като за последните не съм сигурна🙂

Искахме да запазим 3 нощувки, но за последната нямаше места, когато правих резервацията към 20.08. Слаб сезон ли... впоследствие не се освободи стая, даже напротив до 10.09. доста дати станаха с хикс. Прекроих програмата и включих в последния ни ден в Дружба преглед на детето в очна клиника във Варна, при който се разширяват зениците и не става за плаж. Така направихме последната ни и без това кратка нощувка в Романс Сплендид. Там никакви мерки не се спазваха, но и гостите бяха изключително малко, направо празно беше. Не ни хареса, но от 16 до 4 часа тази сутрин, когато потеглихме, става. 

Дружба е красива и все още зелена. Това дочувахме и от други разхождащи се хора.

Сещам се, че съпругът ползва спа-то и беше доволен. Даже мислехме същата зима да повторим хотела, но в онези гадни времена, той затвори след летния сезон.

Открих и още един мой пост, където съм споменала, че нощувката на ол инклузив тогава е била 110 лв. на човек, значи 220 лв. стаята.

Ха, включих се в тема за спа, а не съм почитател😄

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Евала, Диди, благодаря! Ей сега ще го разгледам. То всъщност май на Мари трябваше да благодаря за идеите 🙂 и пак се чудя при положение, че търсим релакс и почивна - що да бием 6 часа път до там. Честно казано не ми се вързва, иначе цената му е бомба в сравнение с другите спа хотели. 

 

Някой дали е посещавал Хаят в Правец? Наскоро го отвориха и в началото познати споделиха, че било голям хаос с персонала най-вече. Дали пък вече не са се научили?!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , oli_mali каза:

Евала, Диди, благодаря! Ей сега ще го разгледам. То всъщност май на Мари трябваше да благодаря за идеите 🙂 и пак се чудя при положение, че търсим релакс и почивна - що да бием 6 часа път до там. Честно казано не ми се вързва, иначе цената му е бомба в сравнение с другите спа хотели. 

 

Някой дали е посещавал Хаят в Правец? Наскоро го отвориха и в началото познати споделиха, че било голям хаос с персонала най-вече. Дали пък вече не са се научили?!

Не си причинявай 6 часа път. На мен 5 часа това лято до Царево ми се овидяха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямам идея доколко сте почитатели на Спа, но големият плюс е посещението на Аква хаус, конкретно термалната зона, където просто се размазваш. В тази оферта от Астор дават по 3 часа на ден в Аква. То повече не ти и трябва. Идеално е за хладно време

Разгледай какво предлага Аквахаус, намира се точно срещу Астор:

🤣https://aquahouse.bg/thermal

Имам проблем с емотиконите, избира не това,което искам и не мога да ги трия. Съжалявам, за ревящото от хилеж емоти. Съвсем сериозна препоръчвам комплекса. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Mistela каза:

Сапарева баня е близо, бяхме тази седмица. Погледни и там за места.

Петте елемента или 103 ако не се лъжа, Белчин също е близо, както и Огняново. В Трявна има нов комплекс Чукара.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , Mistela каза:

Сапарева баня е близо, бяхме тази седмица. Погледни и там за места.

Няма в 103*, нито в Петте елемента, нито в Белчински извор или пък гардън. Във Велинград - Арте, Санте, Макси - нямат. Старосел, Чукара, Kings Valley също са заети. Орбита в Благоевград имат фирмени партита. 

 

Затова си мислех се Северна Гърция, ама пък там летните хотели са затворени. Тази година 3 пъти отсядахме в Pomegranate и сме супер доволни и пак ще се върнем. Със сигурност има доста читави хотели с качествено изхранване, просто и цената си е готина.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Наши приятели много похвалиха Casa di fiore в Кранево

Бяха впечатлени изключително много от храната. 

Пакетите са със закуска и вечеря. Запазих за този уикенд, така че след това мога да дам лично мнение. 
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.