Прескочи до съдържание

Среща в Пловдив - 02.12.2023


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

На 20.11.2023 г. в 23:22, Hristo Kolev каза:

Страхотна идея и то на най-доброто място. Като млад член на магеланското общество и горда майна с удоволствие бих се включил също, но съм в Германия до 15.12. (уча магистратура в момента там) и на 02.12. няма да съм в града. Пожелавам обаче със сигурност приятно изкарване, а то няма как е да е друго в Пловдив. 

Е-ех, дано знаеш какво легендарно пловдивско име носиш…

  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Sun4o каза:

Е-ех, дано знаеш какво легендарно пловдивско име носиш…

А ний сме ЛОКО, о ЛОКО Пловдив и пием водка и ...... жълти 🤣

  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Sun4o каза:

Е-ех, дано знаеш какво легендарно пловдивско име носиш…

Знам аз, знам! Семейството ми вече от поколения е черно-бяло, а чичо ми даже играе около 2000-та няколко сезона в Локо 😄 когато съм в Пловдив, с баща ми редовно сме на Лаута

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към мнение

Със @Stotan Driver отдавна не сме били в Пловдив, а се заинтересувахме и от скритите перли на града. А и би ни било интересно да се запознаем с още магеланци. Обаче нали срещата няма да е "Тайната вечеря"? 😀😀 Може ли да научим името на заведението, за да си резервираме хотел наблизо?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Виждам, че големи страсти са се развихрили в тази тема и бих искал да дам някои разяснения, за да се успокоят тези страсти. 

Пуснах темата пъроначално като запитване "Среща в Пловдив?", защото исках да разбера за възможностите и желанието на хората да се срещнем в Пловдив. Това беше на 16.11.2023 г.  Същият ден изпратих на лична поща линк към темата (не лична покана) до известните ми пловдивчани, за да не пропуснат темата, а и като лично отношение към тях (от уважение). Темата седя във форума няколко дни. Видях как някои хора от пловдивчаните, на които съм изпратил дори и лично съобщение, постват в други теми във форума, тоест - посетили са форума, но явно не са имали желание да ми отговорят или пък не са искали да дойдат. Други пък посочиха, че няма да могат да дойдат. В интерес на истината няколко от пловдивчаните ми посочиха, че "може да минат", но не могат все още да ми кажат.

След като почаках няколко дни пловдивчани, а и изобщо всеки друг магеланец от страната или чужбина, да вземат отношение, то видях, че няма смисъл да чакам повече и резервирах за тези, които ми потвърдиха с опция за още няколко места, за тези, които още не бяха сигурни. 

Когато направих резервацията и денят вече беше ясен, веднага посочих часа и датата на срещата тук. Модератор промени наименованието на темата и я конкретизира, като посочи датата на срещата (благодаря @cck!). Веднага след като потвърдих датата и часа, изпратих името на ресторанта на потвърдилите, а и на тези, които все още не бяха сигурни. 

В един момент получих гневно писмо от @Sun4o защо не съм посочвал изрично кое е заведението и че това много дразнило пловдивчани и т.н. Последва и подобен негов пост в темата. Искам да успокоя, че нямам намерение да изземвам от sun4o организицията на срещи в Пловдив. Имам си много по-интересни занимания. Подтикът ми да организирам среща в Пловдив беше, че организиторът не е в града, среща в Пловдив отдавна не е имало, искам да се запозная с нови хора. Това са ми мотивите. Няма как да искаш да обидиш някой, който не познаваш, като му предлагаш да се видите, да се запознаете, а защо не и да бъдете приятели. 

Някои хора посочват, че нямало да дойдат, защото не съм бил казал кое е заведението. Почувствали се били обидени. Добре де, но къде бяха тези хора, когато аз попитах искаме ли да се съберем, та им изпратих дори и линк към темата, за да не я пропуснат?!?  НЕ приемам упреците, че организирам "частно парти", защото ако беше така, то щях да изпратя лични покани само до няколко човека от форума, а не да пусна цяла тема до всички. 

 

Срещата ще бъде в ресторант "Емементо" в град Пловдив (адрес: гр. Пловдив, бул. Булгария 140) от 18:00 ч. на 02.12.2023 г. 

 

 

П.П. Моля, ако има още желаещи да присъстват на срещата (тоест - такива, които не са потвърдили все още), да ми кажат до 29.11.2023 г. - 12 часа, за да мога да органзирам места за всички, които ще дойдат. За онези, които "може да минат", нека да знаят, че не се ангажирам с организация за тях и не мога да им гарантирам места. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Много сбито и апокрифно:

 

- Ако имате някакви междуличностни проблеми, не е тук мястото. Изяснете си се някъде - на кафе, на бира, на кални пехливански борби, ваша си работа. Преди е можело да съм имал някаква търпимост и нерви да седя и да чопля в нюанските на всеки за да знам къде е истината, нямам такива нерви вече и е много вероятно при следващи подобни изблици да си вземем взаимно довиждане. 

- Ако някой все още се чуди защо имаше рестрикция относно срещите, може да намери отговора в тази тема.

- Ако среща се организира във форума трябва да има публично обявени дата, час и място. Ама аз организирам и ще си го правя както си искам, супер, няма лошо, но не го организирай тук тогава. Ама ей на толкова съм да забраня личните съобщения на всички, не мога да ги понасям и ми писна ценна информация да потъва или пък някой избирателно да си решава полезна информация до кой ще стигне. В което пак казвам - няма лошо, но е против духа тук и може да си го правите във фейсбук колкото ви душа иска. 

 

@Pantelej Putnik, ако смяташ че публичността на срещата ще те натовари много организационно, кажи да я махаме. Няма междинен вариант, в който ще селектираш присъстващите, дори и да е направено с положителни намерения. Ако не, преглъщаш за общото благо и така, сигурно ще ти е стрес като дойдат 10 човека незаписали се, ще ти е стрес като дойдат 10 по-малко от записалите се, играли сме го всички които сме се опитвали да организираме събития за много хора и е част от играта.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Цитирам отново мястото на срещата:

 

Срещата ще бъде в ресторант "Емементо" в град Пловдив (адрес: гр. Пловдив, бул. България 140) от 18:00 ч. на 02.12.2023 г. 

 

Моля записвайте се надолу, ако ще присъствате, за да може да се прецени бройката за резервация. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 26.11.2023 г. в 22:14, Георги каза:

Цитирам отново мястото на срещата:

 

Срещата ще бъде в ресторант "Емементо" в град Пловдив (адрес: гр. Пловдив, бул. България 140) от 18:00 ч. на 02.12.2023 г. 

 

Моля записвайте се надолу, ако ще присъствате, за да може да се прецени бройката за резервация. 

Трябва ли тези, които вече са се обявили, че ще отидат отново да го направят?

Връзка към мнение

Здравейте! Моля да запишете още 2 човека, които досега не са присъствали на среща. Ще бъдем в Пловдив на 2.12 по случайност и бихме се радвали да дойдем. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, MayaS каза:

Трябва ли тези, които вече са се обявили, че ще отидат отново да го направят?

@Pantelej Putnik събира бройката, за него е важно да е ясно, както предпочита 🙂

Връзка към мнение

За съжаление не мога да присъствам на обявената дата ,защото не мога да съчетая 2 събития в този ден и час.

На посетилите сбирката и организатора пожелавам ,приятна магеланска атмосфера и задушевни разговори за пътувания и приключения.

Много настроение и весело изкарване.

Надявам се следващия път да е по скоро.

Поздрави на всички познати магеланци....на непознатите ,следващия път да се запознаем! 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря ви, мили хора за сбирката. Супер беше. Щастливо си побъбрихме много часове. Нека винаги да има такива срещи, зареждащо е. 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към мнение

Благодаря на всички, които се събрахме. Получи се чудесна сбирка. Радвам се, че се запознах на живо с вас. И най-вече на @Pantelej Putnik за добрата организация, топлото посрещане, чудесната съботно неделна разходка и потайностите, но и не само, на Пловдив. Ще се радвам да можем отново да се видим.

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към мнение

Чудесна среща беше! В хубава компания часовете отлитат неусетно. Благодарности на всички за вдъхновяващите разговори, а специално на  @Pantelej Putnik за отличната организация и прекрасната разходка из непознатите кътчета на Пловдив! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.