Прескочи до съдържание

Коледната тема


chandni

Препоръчани мнения

Снощи минах по нашата и съседната улица да снимам украсите и аз, много ентусиасти отново тази година.

 

20231217_205923.jpg.21949ff80381aad452756824ffa05252.jpg

 

20231217_205911.jpg.252f9ac4dab2d22524dc988abaca8126.jpg

 

20231217_210304.jpg.4fc7d83793b5c0ad8e03ff169d8f0d61.jpg

 

20231217_210311.jpg.a48192b854b0b82e3a1c55331f383599.jpg

 

20231217_210412.jpg.f15f6e3098eef7989a45112b07227b3a.jpg

 

20231217_210434.jpg.c7b44f53c5c2ea37230fdc1786bad750.jpg

 

20231217_210454.jpg.8b5fc8cf7993086d10720f2e19de8c20.jpg

 

20231217_210506.jpg.677c5e1fbc57ca59873898089a759943.jpg

 

20231217_210639.jpg.97b247be9d6797c65420a3b591596ad9.jpg

  • Харесвам 19
  • Шок 8
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 40 минути , Тони каза:

Снощи минах по нашата и съседната улица да снимам украсите и аз, много ентусиасти отново тази година.

Уау, вашата улица е като излязла от коледна приказка. Страхотно!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

А има една съседна, които печелят няколко години "най-коледна улица в квартала". Стараят се хората  а и много се радват, когато минават други да гледат и да се наслаждават.

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение

@Дани Магелани

Ето подаръчетата, които сглобени ще занеса в Португалия

IMG_2573.jpeg.6d0abeecb93ab15427669a25b6392fdf.jpeg
 

На меда и розовия елексир, в кутията бачковски подправки, ако бях прочела съдържанието още в магазина, може би нямаше да ги взема, но свършило. Все пак е по-скоро сувенирен, а не домашен продукт и като съм получавала подобни и от Италия, и от Португалия, не са били кой знае какво🙂 С ръчен багаж и малък салонен куфар, толкова мога.

Понеже в другата тема се спомена за турските сушени цветчета от рози и сладка, мисля, че точно по този повод са крайно неуместни. Няма как да занесеш турски продукти като подарък от България😄 И без това съм сигурна, че на Сао Мигел не знаят какво е в Турция😉

Хубави или лоши, със сигурност ще се зарадват на жеста и вниманието🙂

И на място, опаковани в торбичката, ще изглеждат долу-горе така

IMG_2574.jpeg.e18fdc9730838b6ed4abdb31d8a28c85.jpeg

  • Харесвам 10
  • Браво 9
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 16 часа, ДиянаВ каза:

@Дани Магелани

Ето подаръчетата, които сглобени ще занеса в Португалия

IMG_2573.jpeg.6d0abeecb93ab15427669a25b6392fdf.jpeg
 

На меда и розовия елексир, в кутията бачковски подправки, ако бях прочела съдържанието още в магазина, може би нямаше да ги взема, но свършило. Все пак е по-скоро сувенирен, а не домашен продукт и като съм получавала подобни и от Италия, и от Португалия, не са били кой знае какво🙂 С ръчен багаж и малък салонен куфар, толкова мога.

Понеже в другата тема се спомена за турските сушени цветчета от рози и сладка, мисля, че точно по този повод са крайно неуместни. Няма как да занесеш турски продукти като подарък от България😄 И без това съм сигурна, че на Сао Мигел не знаят какво е в Турция😉

Хубави или лоши, със сигурност ще се зарадват на жеста и вниманието🙂

И на място, опаковани в торбичката, ще изглеждат долу-горе така

IMG_2574.jpeg.e18fdc9730838b6ed4abdb31d8a28c85.jpeg

Супер са!

 

Със сигурност бих подарила на чужденци само доказано български неща. Поне там, където ходя служебно.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Костов каза:

Коледните ни сладки

Сега само кажи, че и ти си ги правил и си заравям главата в пясъка от срам.

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 21 минути , MayaS каза:

Сега само кажи, че и ти си ги правил и си заравям главата в пясъка от срам.

Специално тези не. Но докрая на седмицата ще направя и от моите "гъбки" както ги нарече миналата година @ДиянаВ. Естествено, че ще се похваля в темата. 😂

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 45 минути , Костов каза:

Специално тези не. Но докрая на седмицата ще направя и от моите "гъбки" както ги нарече миналата година @ДиянаВ. Естествено, че ще се похваля в темата. 😂

ДиянаВ вече се насити на сладко и ламти за салата с авокадо😂. И другите вкъщи са така😛 Ще се избием кой колко салата има допълнително😆

  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 1 час, ДиянаВ каза:

ДиянаВ вече се насити на сладко и ламти за салата с авокадо😂. И другите вкъщи са така😛 Ще се избием кой колко салата има допълнително😆

Авокадо. Културна работа. Пък ние в къщи се надпреварваме кой ще изяде повече луканка и хамон.

  • Смея се 9
Връзка към мнение
На 18.12.2023 г. в 9:19, ДиянаВ каза:

На меда и розовия елексир

Изглежда имаш опаковки с над 100 мл (мед, конфитюри, сладка и т.н. се водят течност) което е забранено за пренасяне в ръчен багаж. Може да ти се наложи да ги оставиш в София

Позната още плюе по гърците които не са и разрешили да качи в самолета бурканче с паста от шам фъстък

Връзка към мнение
преди 16 минути , Климент каза:

Изглежда имаш опаковки с над 100 мл (мед, конфитюри, сладка и т.н. се водят течност) което е забранено за пренасяне в ръчен багаж. Може да ти се наложи да ги оставиш в София

Позната още плюе по гърците които не са и разрешили да качи в самолета бурканче с паста от шам фъстък

Спокойно, тези са по 80 гр. Знам за ограниченията.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 18.12.2023 г. в 9:19, ДиянаВ каза:

Ето подаръчетата, които сглобени ще занеса в Португалия

Пропуснала съм предисторията ... Та за кого са тези сувенирчета от България?

И ние трябва да помислим за някакви изненадки за кенийските дечица, чиито пълни с очакване погледи неизменно ще срещаме при обиколките си из страната.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , chandni каза:

Пропуснала съм предисторията ... Та за кого са тези сувенирчета от България?

И ние трябва да помислим за някакви изненадки за кенийските дечица, чиито пълни с очакване очи неизменно ще срещаме при обиколките си из страната.

Ще ходя в Сао Мигел, Азори и понеже пристигаме точно на Бъдни вечер, реших да изненадам хазяйката с малко по-големичко подаръче от един сувенир. Първите ни нощувки са в къща за гости с домашна закуска😋 Писахме си този уикенд с Росана - въпросната хазяйка, която се оказа, че на всичкото отгоре произвежда сладка и сапуни и малко ме е срам с моите купешки😛 Ще ни настани отрано, веднага като пристигнем. Лошите вести оттам са, че коледният им базар е бил до вчера и в почивните два ни ще пием ром/вино от магазина, както и храна. Ресторантите не работели. Бели кахъри, първо да стигнем😉

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към мнение

Кученцето,което целогодишно си стои пред входа на кооперацията на улица "Мизия" в София, вече си има симпатично другарче за коледно-новогодишните празници.

20231219_162753.jpg

  • Харесвам 16
Връзка към мнение
преди 9 часа, Костов каза:

Авокадо. Културна работа. Пък ние в къщи се надпреварваме кой ще изяде повече луканка и хамон.

Писмо до Шеф Манчев.
– Много ви благодаря за рецептата – „Авокадо със скариди.“
Вярно, че заменихме авокадото с варени картофи, а скаридите с пържена сланина, но рецептата Ви много ни хареса…

  • Смея се 16
Връзка към мнение
На 17.12.2023 г. в 21:42, chandni каза:

@Eva eva, харесва ми стила и излъчването на мебелите и декорациите в дома ви, проявили сте много креативност. 

 

Благодаря за милите думи, @chandni 🙂 Стопли ми душата 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.12.2023 г. в 9:42, Георги каза:

В последните месеци все повече се зарибявам да ръчкам с жички, поялници, електричество, диодчета и т.н. Нещо с напредването на годините ми писна да съм от тия, които като ме пита непознат какво работя да му казвам "абе с компютър" и все по-често имам желание това инженерно образование да го вложа в нещо физическо, колкото и да съм с две леви ръце, еднакво некадърни.

 

Та както си пускате заготовките за коледните сладки ето я моята заготовка на коледни лампички в момента:

 

image.png

 

Ето и кратко видео: https://drive.google.com/file/d/17sBtAu34PM-zPoue1EiAEC39_CmdSXnj/view?usp=sharing

 

 

Ще ви пусна и крайния резултат, когато нещата са прибрани, подредени, красиви и с невъзможност да утрепят дете или куче.

Готов съм и с крайния резултат. Лампичките могат да се персонализират до полуда, например с дъщерята си поиграхме на държави. Тя ми казваше държава, аз гледах да направя знамето ѝ, или пък тя да ми казва цветовете, а аз да ги направя и после да позная държавата.

 

Тази е очевидна 🙂

image.png

 

 

Това беше Нидерландия:

image.png

 

Испания (малко от мързел не ми се играеше с дебелината на ивиците):

image.png

 

Боливия:

image.png

 

Естония (черното не се получава много добре очевидно 😄😞

image.png

 

Габон:

image.png

 

 

А това е видео с микс от част от любимите ни ефекти, сменящи се през 5 секунди: https://drive.google.com/file/d/1qCBvbP0jjBCurh5Z2Ys6yYDNEczfJAGP/view?usp=sharing

Ефектите, които могат да се ползват за безобразно много, ето тук има списък и кратка визуална демонстация на всеки от тях: https://kno.wled.ge/features/effects/

 

А и всеки ефект си има допълнителни настройки като яркост, интентзитет, скорост, цветове, всичко. Може и лампичките да се разделят на сектори (както направих аз със знамената) и всеки сектор да има отделен ефект или да са огледални и да се срещат по средата, мерак да имаш. Натрупаният опит от тук няма да отиде само за новогодишни светлини, възнамерявам в детската стая да направя нещо подобно на Nanoleaf, но неколкократно по-евтино и неколкократно по-удовлетворяващо, защото ще съм го направил сам от нулата.

 

Нещо ей такова:

image.png

 

В банята с вана също имаме лед ленти в тавана, за които ще използвам същата схема. В момента могат да показват само статични цветове, но софтуерът който използвам тук има доста по-подходящи, един особено може да симулира северното сияние.

 

За последно, ето и клипче как лампичките може да реагират на звук с We Will Rock You: https://drive.google.com/file/d/1L9x4Cq1eb5fQNwDTsxDrgDSJchNRjDBJ/view?usp=sharing

Тук също може да изпипа доста сериозно, ползвах малко мързелив метод, който изисква лаптопа винаги да е с теб, но може да се направи и автономно. Не ми остана време за тази Коледа, но триъгълниците в детската стая ще ги направя както трябва.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 17
  • Браво 18
Връзка към мнение
преди 7 часа, Георги каза:

Готов съм и с крайния резултат. Лампичките могат да се персонализират до полуда, например с дъщерята си поиграхме на държави. Тя ми казваше държава, аз гледах да направя знамето ѝ, или пък тя да ми казва цветовете, а аз да ги направя и после да позная държавата.

 

Два въпроса:

1. Знамето на Непал? 😁

2. Таблото "Departures" какво представлява?

Връзка към мнение
преди 1 час, Zaro каза:

 

Два въпроса:

1. Знамето на Непал? 😁

 

преди 1 час, Zaro каза:

2. Таблото "Departures" какво представлява?

1. Като развалим елхата, свалим лампичките и ги наредя в някакво подобие на правоъгълник - няма проблеми, сега е практически невъзможно след като са навити на спирала по нея 🙂

2. Стенна декорация, която показва последните ни семейни пътувания, правена е точно преди да ходим до Лондон, а на последния ред е пропадналото пътуване до Австралия заради короната, което все пък осъществихме с промени тази година. Време и е да я обновим, в DIY проектите ми е да го направя направо на flipboard и да мога да си ги сменям спрямо минали и предстоящи пътувания. 

 

image.png

 

Ако някой се интересува, дизайнът мисля че се продава в etsy като дигитален файл, може да си го принтирате и рамкирате след това, където поискате. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Ето и моя скромен принос към коледното настроение. Но най-важното "нещо" за Коледа взех от летището в Букурещ и още спи в другата стая 🥳.

 

IMG_20231221_090735.jpg

  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към мнение

Вчера успях да украся, ама на 80%, днес продължавам.

 

Кабинета

IMG_20231223_075215.jpg

 

Кабинета

IMG_20231223_075238.jpg

 

Кухнята

IMG_20231223_075334.jpg

 

Кухнята

IMG_20231223_075341.jpg

 

Тази ще отиде в хола, но чак довечера

IMG_20231223_075407.jpg

 

Кухнята

IMG_20231223_075419.jpg

 

Очаквайте хола по-късно. 

Желая на всички весели и уютни празници. Бъдете здрави и обиколете света.

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към мнение

Човек не може да избяга от себе си - все пак продължих с коледното печене и в момента в хладилника ми отлежава тесто за ванилени кравайчета 😂. Остава ми да направя тукашния традиционен коледен "хляб с подправки" (pian d'épices) за коледния обед.

А това е тазгодишното ми откритие - berawecka - елзаска рецепта с малко тесто и много сушени плодове и алкохол. Както казвах на Благоверния, след парче от него, човек не трябва да сяда зад волана 😂

 

IMG_1065.jpg

  • Харесвам 7
  • Браво 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 34 минути , Роца каза:

 😂berawecka - еласка рецепта с малко тесто и много сушени плодове и алкохол. Както казвах на Благоверния, след парче от него, човек не трябва да сяда зад волана 

 

IMG_1065.jpg

Звучи интересно. Дай, моля, рецепта, ако не е сложна!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.