Прескочи до съдържание

Когато нещата се прецакват или забавни случки по време на пътувания


Препоръчани мнения

преди 36 минути , Eva eva каза:

Много забавни случки имате 🙂  @Яничка, поздравления за яката тема 🙂 

Ето и от мен - миналата година се организирахме с моята приятелка за едно бързо пътуване до Лече, предколедно. Май беше събота-понеделник, с две нощувки. Хубаво, но се оказа, че служебният купон ще е петък, точно денят преди полета ни до Бари. Мисля си аз - ще отида на служебния купон, но ще се прибера по-рано, че на следващия ден сутринта  полет имам. Отидох на купона, но беше много забавно. След ресторанта отидохме и на дискотека в Студентския град. Сега било Плаза, те ще ми обясняват на мен как се казва Цецо Спасов 😄 Та и там голям купон, към 5 часа ни изгониха, буквално 🙂 На нас, обаче, още не ни се прибира. Занесохме се в някаква закусвалня, да ядем шкембета 🙂 Става вече 6 сутринта, следя аз часовника. Всички сме почти пред припадък и аз ставам гордо пред компанията и обявявам: "Много ми бяхте приятни, момчета, но e време аз да отивам в Италия, при италианците" 😄 Как ме изгледаха всички.... може да си представите 😄 

Отидохме ние до Лече, изкарахме прекрасно. Тръгваме си обратно с влака, мотаем се в Бари и чакаме да стане към 12 ч. на обяд да тръгнем към летището. Полетът е примерно към 15 ч. Междувременно гледаме някакви сандвичи, нещо да хапнем на бързо преди полета. А аз си мисля "Еееех, сега да имахме 2-3 часа свободни, да седнем в някоя готина кръчма". И както си го мисля това ми идва съобщение, че полетът ни ще закъснее с 3 часа 😄 Аз чак в шах 😄 Седнахме си ние в топ кръчма, хапнахме си като хората и бавно-славно се занесохме към летището. След това wizz ни платиха целия масраф 😄 

 

Помня аз онези амнайсет резервации за Бари😄 Нищо не е в състояние да те откаже за това летище 😛

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Готина тема, не бях я срещал. И аз имам една сравнително стресираща история развила се през далечната 2014, а предисторията е през 2013. Та 2013 с жена ми кротко си се разхождаме посред нощите на Бали в Санур, и с пълни шепи попиваме нощния живот, радваме се на усмихнати, весели и приветливи местни. Дойде време да се прибираме към хотела, кривваме в една пресечка, и едни от тези добродушни местни на двуколесно МПС, си харесват чантата на жената, и в движение си я прибират. Само че с чантата тръгва и жената, а след цялата процесия и аз ,вече не толкова весел и безгрижен. Влачиха я 10 метра, тя не пуска, накрая те пуснаха и изчезнаха. Вярвам ако бяха спрели или бях ги стигнал, щях да вляза в новините, но уви… малко охлузвания, нищо сериозно и дотук със заблудите. Следващата година 2014 с приятели, ще правим по-сериозна обиколка Тайланд, Малайзия, Виетнам, Камбоджа. Бай ти Ганя, тоест аз вече не живее в заблуди, относно източни философии, щастливи и усмихнати хора и е въоръжен с чантичка за под дрехите където се помещават паспорти и пари. Това добре, обаче съм си взел само 2 чифта къси гащи, които след 1 седмица подпирам без проблем прави на стената. В Куала Лумпур, вземам стратегическо решение да си купя нови, и се започва едно обикаляне на минимум 10 магазина, вероятно до един за лилипути, защото техните XXL, ми влизат макс до коляното, егати дребните хора. На 11тия магазин, отново в пробната, за пореден път събувам моите си изстрадали къси гащи, и с голяма почуда установявам, че въпросната чантичка вероятно виси в някоя пробна на магазини от 1 до 10, в протежение на няколко километра.Шок, БоНба,няма пари, няма паспорти. С полу обути китайски гащи за 3 и петдесет, хуквам по улицата, свирят аларми, след мен бягат продавачи, по едно време май и някакви полицаи ме подгониха, връхлитам във всички магазини които помня, жена ми нещо крещи след мен потресена. Разгеле на 4-5 магазин един ухилен китаец полюшва на кутрето си чантичката. Получи награда де, всичко си беше вътре, после 2 часа се обяснявах със всички участници в  преследването, какво точно се е случило, 3 вида пот смених. Гащи така и не си купих, изпрах си моите.

  • Харесвам 1
  • Смея се 29
Връзка към коментар

С риск да стана досаден, сега като си припомних тази случка, благодарение на темата, се сетих че освен предистория имаше и послеслов. След като станаха свидетели на тази драма, всички от групата взеха да ровят и проверяват паспорти, билети, портфейли и т.н. Двама от нашите съратници с нескрита изненада, установиха че след няколко дни имат полет от Бангкок до Мумбай, после Мумбай -Дубай, щото нали още една държава, пък и горди с намерените тънки билети. Само дето в Мумбай кацането и излитането са от различни летища, пък нашите нямат виза за Индия. Чудно, утре излитаме от Куала за Виетнам и после Пукет. Последва някаква спешна смяна на билети в някакъв офис под кулите Петронас за около 1000 долара+, и - една нощувка в Пукет. Равносметката на следващия ден бе направена в 5.20 сутринта, на стълбите пред паметника на другаря Хо Ши Мин в Сайгон, придружена от бутилка червено Джони и Кока Кола, закупени от един заключен шкаф в близост, в компанията на охраната на паметника, който май за първи път пи уиски през живота си. За маса ни служеха сет маркови куфари Самсонайт, придобити в промеждутъка между 03-04.00 часа сутринта, от изключително зла виетнамка на пазара Бен Тан маркет, придружени от обувки Timberland, раници NorthFace и маратонки Cappa, които впоследствие не се скъсаха, а се счупиха. Имам някъде и снимка от тази вакханалия, ако я намеря ще я постна. Абе епично пътуване беше.

  • Харесвам 7
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.