Прескочи до съдържание

Планиране на прибалтийска инвазия


iMari

Препоръчани мнения

2 hours ago, tara said:

@phasma, знаете ли как разпределят децата на полетите на airBaltic, ако няма закупени места?Ние имаме доста време до лятото, търсих из сайта и видях опцията да се закупят места, но нищо конкретно за родители/деца. Чудя се да купувам ли?

Пътуваме постоянно 2 вьзрастни и деца и никога не купувам седалки. Винаги при чекиранвто онлайн airBaltic са ни слагали заедно. А220 саэолетс е комбинация 2 седалки от една страна и 3 от друга. В 90% от случаите женс ми с 2 деца седят тримата заедно а аз седя до тях през коридора. Супер удобно си е за бащите за малко повече спокойствие. 10% от случаите ни даваха 2реда един слвд друг по 2 седалки, тогава всяко дете си има прозорец и няма разправии между децата кой да сиди до прозореца. Рекомендацията ми е да НЕ се купуват седалки, ако сте с деца.просто направете чекина онлайн поотрано (започва 36 преди полета) и гарантирано ще сидите заедно. З година имам 6 двупосочни с тях и винаги ставаше както съм описал.

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
2 hours ago, neuromancer said:

Аз не съм чувал някоя компания да дели децата от родителите тихомълком. Ако имаше такива, щеше да се чуе. Даже Райън ти искат пари за място задължително, не си траят 🙂

Ryanair обикновено те карат да платиш за 1 место и да сложиш децата си до теб бесплатно. Винаги съм взимал места така, едно 8 евро прежалвахме. Обаче един полет valencia-gran canaria изведнъж не момдаде таз опция и изкаше да платя за всеки, та ставаше нещо от сорта на 35 евро за седалки. Реших че не е справедливо и им теглих една майна и не купих. При чекиране всички ни разхвъли из самолета (то верно полета беше бая пълен), та малкия ми (на 4 години) го пратиха в 8ма глуха, 3-4 реда напред средна седалка. При влизането в самолета казах на стюардесста за тозмпроблем че трябва да намеря вариант поне да седя с мслкия, големия на 10 ще оцелее. Тя си поговори с няколко пасажера и гинразмести и бях аз и 2 деца заедно. Майката се кефеше на полет 5-6 реда назад без деца 🙂

Но това беше единственния път кига Райана изведнъж ми изка пари даже за децата-което е срещу техните правила за бесплатни седалки за децата ако единя възрастен си купи седалка.

 

Допълнителниюо, авиокоманиите нямт право да ви разделят с малко дете, иначе могат да отнесат солвна глоба
.затова в такива крайни случаи стюардесите помагат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, phasma каза:

Ryanair обикновено те карат да платиш за 1 место и да сложиш децата си до теб бесплатно. Винаги съм взимал места така, едно 8 евро прежалвахме. Обаче един полет valencia-gran canaria изведнъж не момдаде таз опция и изкаше да платя за всеки, та ставаше нещо от сорта на 35 евро за седалки. Реших че не е справедливо и им теглих една майна и не купих. При чекиране всички ни разхвъли из самолета (то верно полета беше бая пълен), та малкия ми (на 4 години) го пратиха в 8ма глуха, 3-4 реда напред средна седалка. При влизането в самолета казах на стюардесста за тозмпроблем че трябва да намеря вариант поне да седя с мслкия, големия на 10 ще оцелее. Тя си поговори с няколко пасажера и гинразмести и бях аз и 2 деца заедно. Майката се кефеше на полет 5-6 реда назад без деца 🙂

Но това беше единственния път кига Райана изведнъж ми изка пари даже за децата-което е срещу техните правила за бесплатни седалки за децата ако единя възрастен си купи седалка.

 

Допълнителниюо, авиокоманиите нямт право да ви разделят с малко дете, иначе могат да отнесат солвна глоба
.затова в такива крайни случаи стюардесите помагат.

Малка корекция- никога не купувам седалки - когато пьтуваме с airBaltic. В Райана винаги взимаме 1 седалка и слагаме децата до родителя.

 

Допьлнително, при бординг- канят семейства с малки деца да влизат пьрви в самолета ( след бизнес класата) което ви дава добра възможност да си сложите багажериите отгоре баш над вашите седалки.

airBaltic позволява малки куфарчета да св взимат до 8кг, 1 cabin bag (55 x 40 x 23 cm) + 1 personal item (30 x 40 x 10 cm). The max. weight is 8 kg for all pieces, само веднъж са ме помолили да го сложа на теглича, когато си дават гилемия багаж на чекина. Лепнаха му някакво стикерче. На гейте нито веднъж досега не са ни гледали килограмите, важното е размера на куфра/чантата да не е огромен и да си личи с невъоръжено око. Девойките на гейта дори на по рздути чанти не се заяждаха, макар че официално в мейла пише ако се заядат (основно за размера)-75 евро ще плащаш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 minute ago, tara said:

А електронни бордни карти налични ли са след чекиране или трябва да бъдат разпечатани? 

При чекиране можеш да си разпечатиш pdf или да прстиш бордните карти на е-мейл. На е-мейл идват и пдф и цифрови ( mobile qr code) бодинг карти които се отварят с разни wallet програмки като аппа Passess например. Аз от мейла отварям всички четири цифрови паса и те се запазват и при минаване на гейта сканирам поредно 4 за всички. Ако сте с чекнат багаж, то при даване на багажа ще ви дадат и принтирани бордни карти. Не знам дали за хора с деца или за всички го правят. И така става не само в Рига но и например при връщането ни от Катания. Списька с летищата, които поддържат mobile boarding pass :https://www.airbaltic.com/en/boarding-passes. Sofia засега я няма, но эисля щото още не са почнали полетите. Трябва да се види в началото на май- сигурно ще добавят.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В А220, има отгоре до лампите за четене едни диплейчета, дето показват карта на полета, колко километра остават,ква височина, скорост и т.н. и когато се готеи да каца-съм виждал там да показват полетите за прекачване и гейта на който тези дестинаци ще са.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
On 3/16/2024 at 8:27 PM, Dora Popova said:

Как мислите ,дали Прибалтика може да се комбинира с Калининград или с Минск?

Точно сега не бих препоръчвал. Пьрво за Минск си трябва виза- без визи само ако си с самолет, ама то покрай войната в украйна натам нищо не лети от евросъююза. И самите граници са зле сега, ту полските фермери блокират някоя граница с калининград, ту литовците почват големи проверки. Литовците пък изобщо понаслагаха знаци преди излизане от Литва кьм Беларус , че там биломопасно и може да не се върнете. Параноя си е щото Лукашенко напротив отвори страната за гражданиете на 3 балтийскимстрани да идват бвз Визи и те ходят там да пазаруват, ще в прибалтиката инфлажията идари здраво по хората.

Русия и Бешарус бих оставил за после, като най накра се пооправят нещата в Украйнаь иначе прекалвно много е риска да си прецакате пътуването заради непредвидими простотии и от дветте страни на границите.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 22 часа, phasma каза:

За тези, които още не са взимали билети за автобус между столиците, Лукс експрес имат промоция 50%

 

https://travelfree.info/lux-express-promo-code/

 

Дерзайте:)

@Bozhidar1978 Билети ще взимаме или? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.