Прескочи до съдържание

3 дни в Бари


mafffff

Препоръчани мнения

  Привет , започвам с това че никога не съм бил в Италия ( а много ми се ходи ) та дъшеря ми която е на 9 от много време  мрънка ,че иска да пътува със самолет та намерих прилична цена( около 200 евро ( за 2 възрастни и дете на 9 )София-Бари-София  .

  Датите са 01.03.2024-03.04.2023 като от София  полета е в 13,40- като се каца в 14.05 в Бари а обратно е в 17.30 . Та сега на въпросите . Понеже започнах да разучавам къде, какво , как и съвсем нормално информацията ми дойде в повече та да попитам . За този промеждутък от време какъв е най оптималният маршрут в който можем да разгледаме повечко неща ( примерно разбрах че без да се отиде до Матера  не става ) . Та какво бихте препоръчали   като маршрут  след кацането на летишето - как според вас да си разпределя най-добре времето ден 1 след кацане , ден 2, ден 3 и заминаване към София  . Няма да се разсърдя ако споделите и инфо относно настаняване ( airbnb или хотели )? Ще съм много благодарен за всеки съвет и напътствие което ми дадете за да започна да планирам малко по малко . Благодаря предварително на всички отзовали се !!!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , mafffff каза:

намерих прилична цена( около 200 евро София-Бари-София

Цената е висока,но тогава е католическия Великден и затова.Матера не съм бил и някой път ще ида.Ако сте с кола под наем може да обиколите градовете на юг от Бари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , mafffff каза:

  Привет , започвам с това че никога не съм бил в Италия ( а много ми се ходи ) та дъшеря ми която е на 9 от много време  мрънка ,че иска да пътува със самолет та намерих прилична цена( около 200 евро София-Бари-София  .

  Датите са 01.03.2024-03.04.2023 като от София  полета е в 13,40- като се каца в 14.05 в Бари а обратно е в 17.30 . Та сега на въпросите . Понеже започнах да разучавам къде, какво , как и съвсем нормално информацията ми дойде в повече та да попитам . За този промеждутък от време какъв е най оптималният маршрут в който можем да разгледаме повечко неща ( примерно разбрах че без да се отиде до Матера  не става ) . Та какво бихте препоръчали   като маршрут  след кацането на летишето - как според вас да си разпределя най-добре времето . Няма да се разсърдя ако споделите и инфо относно настаняване ( airbnb или хотели )? Ще съм много благодарен за всеки съвет и напътствие което ми дадете за да започна да планирам малко по малко . Благодаря предварително на всички отзовали се !!!

Здравейте 🙂  Не питате за цената, но за Бари прилична цена е не повече от 20 лв. в посока 🙂 Бари е хубав град - с много заведения, с много млади хора. Според мен е добра база, където да нощувате. За нощувки в Booking  има различни опции, в зависимост от бюджета. От Бари можете да правите дневни турове с влак/автобус до Алберобело, Матера, Полиняно а маре...., районът е страхотен  🙂 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Eva eva каза:

Здравейте 🙂  Не питате за цената, но за Бари прилична цена е не повече от 20 лв. в посока 🙂 Бари е хубав град - с много заведения, с много млади хора. Според мен е добра база, където да нощувате. За нощувки в Booking  има различни опции, в зависимост от бюджета. От Бари можете да правите дневни турове с влак/автобус до Алберобело, Матера, Полиняно а маре...., районът е страхотен  🙂 

Не знам къде са тези цени по 20 лв в посока но след половин ден ровене ровене по сайтове това е възможно най-добрата цена . И не само за месец Март . Ако ме ориентирате къде са тези цени по 20 лв ще съм благодарен.  

 

преди 5 часа, dimitrov6 каза:

Цената е висока,но тогава е католическия Великден и затова.Матера не съм бил и някой път ще ида.Ако сте с кола под наем може да обиколите градовете на юг от Бари.

Ами аз никъде не на намирам по евтини варианти - ако знаете ще съм благодарен. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте, бих препоръчала да вземете кола под наем от летището, цените са доста ниски и ще имате много повече свобода в движението. Реално нямате кой знае колко време, а районът предлага доста интересни неща. Разгледайте градчетата и си изберете какво искате да видите в рамките на това посещение - дали някой от по-изявените фаворити като Матера, Алберобело, Полиняно а маре или пък някое от "белите" градчета като Остуни, Локоротондо, Мартина Франка и т.н. Всичко в района е много хубаво, въпрос на предпочитания. Има интересна пещера в района https://www.grottedicastellana.it/ , както и атракция за по-малките https://zoosafari.it/ 

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , mafffff каза:

  Привет , започвам с това че никога не съм бил в Италия ( а много ми се ходи ) та дъшеря ми която е на 9 от много време  мрънка ,че иска да пътува със самолет та намерих прилична цена( около 200 евро София-Бари-София  .

  Датите са 01.03.2024-03.04.2023 като от София  полета е в 13,40- като се каца в 14.05 в Бари а обратно е в 17.30 . Та сега на въпросите . Понеже започнах да разучавам къде, какво , как и съвсем нормално информацията ми дойде в повече та да попитам . За този промеждутък от време какъв е най оптималният маршрут в който можем да разгледаме повечко неща ( примерно разбрах че без да се отиде до Матера  не става ) . Та какво бихте препоръчали   като маршрут  след кацането на летишето - как според вас да си разпределя най-добре времето . Няма да се разсърдя ако споделите и инфо относно настаняване ( airbnb или хотели )? Ще съм много благодарен за всеки съвет и напътствие което ми дадете за да започна да планирам малко по малко . Благодаря предварително на всички отзовали се !!!

Присъединявам се към мнението на @Eva eva.

Смея да предположа, че нямате много опит в саморганизирана екскурзия.

Винаги има първи път 🙂 и в тази връзка:

- Ако е възможно разцъкайте други дати за да намерите билети близки до 20-30 лв в посока. (напр. 13-16 април общо 68 лв Wizzair)  Ако се налага и малко багаж цената естествено ще се вдигне, но все пак 200 евро е прекалено.

- Помислете за кола под наем. 

- по един ден в Матера, Алберобело. 

- Ако отделите повече дни (някакъв удължен уикенд) добавяте съответно Локоротондо, Мартина Франка, Остуни и крайбрежните Полиняно а Маре, Монополи, ...

- И последно, но най-важно - питайте тук и питайте. Все някой ще намери време да ви отговори.

🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Цената от 200 евро е доста висока, особено, ако е само за един човек. От друга страна, щом пътувате с дете в училищна възраст сте силно ограничен в датите и е възможно да не успявате да намерите най-изгодни оферти точно по време на неучебните/ваканционните периоди. И wizzair и ryanair пътуват до Бари, може да направите комбинация, в зависимост от датите и цените на полетите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , ven62 каза:

Присъединявам се към мнението на @Eva eva.

Смея да предположа, че нямате много опит в саморганизирана екскурзия.

Винаги има първи път 🙂 и в тази връзка:

- Ако е възможно разцъкайте други дати за да намерите билети близки до 20-30 лв в посока. (напр. 13-16 април общо 68 лв Wizzair)  Ако се налага и малко багаж цената естествено ще се вдигне, но все пак 200 евро е прекалено.

- Помислете за кола под наем. 

- по един ден в Матера, Алберобело. 

- Ако отделите повече дни (някакъв удължен уикенд) добавяте съответно Локоротондо, Мартина Франка, Остуни и крайбрежните Полиняно а Маре, Монополи, ...

- И последно, но най-важно - питайте тук и питайте. Все някой ще намери време да ви отговори.

🙂 

Извинявам се за пропуска тези 200 евро  са за 2 възрастни и дете на 9 в двете посоки . 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , mafffff каза:

Извинявам се за пропуска тези 200 евро  са за 2 възрастни и дете на 9 в двете посоки . 

И аз толкова ги виждам в сайтовете на авиокомпаниите, предвид, че датите включват и национален празник се съмнявам да падне чувствително цената за конкретния период.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , mafffff каза:

Извинявам се за пропуска тези 200 евро  са за 2 възрастни и дете на 9 в двете посоки . 

 

Пак има доста мегдан за сваляне, но нека не бъдем максималисти от първия път.

Искаш да заведеш малкото човече на готино място и искаш всичко да бъде топ. С правилните въпроси всичко ще се получи.  Сектата има отговор за всичко. 😁

 

Като наскоро завършал се от Матера бих препоръчал поне една нощувка там, мястото е без аналог в Европа и на възрастните ще хареса много. За детенце на 9 не съм много сигурен. Но пък ако го научиш да попива с поглед, ще го превернеш в пътешественик от класа.

 

Моят съвет е първо да си избистриш датите на полетите, след което нощувки, евентуално кола под наем и други аспекти.

 

Ние летяхме в Райън петък-неделя, точно както са твоите планове, с кола от летището на Бари директно в Матера, където спахме двата дни. Последния ден сутринта отделихме за Алберобело, в другото време бяхме в Матера. Колата под наем също си има особености, но и на това ще му дойде времето.

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Заро е дал полуперфектен план - аз бих спал в трули в Алберобело. Детето ще се кефи повече, а освен трулито, само по себе си, Алберобело ще го изкефи повече.

Но ... важното е да си вземеш кола под наем.

Аз, лично, горещо препоръчвам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аха, за трима става. Все пак - за Вашите дати в сайта на Раян билетите са по 20 Е в посока на човек. Явно добавяте някакви екстри - багаж, места в самолета и тн. Нали не купувате от сайта на esky 🙂  Ние скоро направихме уикенд с полет до Бари, от Бари д влака до Лече и 2 нощувки в Лече. Прекрасно беше 🙂 И това е вариант 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 21 минути , ven62 каза:

Заро е дал полуперфектен план - аз бих спал в трули в Алберобело. Детето ще се кефи повече, а освен трулито, само по себе си, Алберобело ще го изкефи повече.

Но ... важното е да си вземеш кола под наем.

Аз, лично, горещо препоръчвам.

 

А детето няма ли да се изкефи да спи в пещера?

 

20231110_164355.jpg.335fb7629360c305adeaad24f07b881b.jpg.f107a2a2a97a028824e97de9bc32f7fa.jpg

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Бари е страхотен град. Всъщност цялата провинция Апулия е страхотна. Прочетете форумите, има много изписано за този район. По-горе са Ви написали основните туристически градчета, които можете да посетите в района на Бари. Макар, че не съм бил добавям и Лече, защото съм чел много добри отзиви.

Наистина 200 евро е висока цена, но може би сега билетите вървят по толкова. Ние бяхме през юни 2022 година и платихме 140-150 лева за четирима отиване и връщане.

Можете да прочетете и пътеписа. Пускам линк

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Личното ми мнение е, че района е добре организиран и с обществен транспорт (влакове и рейсове). Ако не откриете подходяща за вас опция за наем на кола, няма да ви затрудни да отидете в повечето (ако не и всички) забележителни места в района и с обществен транспорт. Матера е впечатляващ и подкрепям с две ръце мнението на Заро да го включите. Арберобело също, разбира се, съм убеден ще ви хареса и заплени. Предвид на относително малкия ви спътник може да обмислите и едно "потапяне" (поне на крака в замисимост от t) в Полиняно а маре, комбинирано с вкусен обяд/вечеря в стария град. Няма да съжалявате. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 35 минути , mafffff каза:

Woooooow ... какво е това ??? 

В Матера голяма част от къщите са изкопани под земята, като пещери, и съответно част от тях са направени на хотели, като на снимката.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Да използвам темата, че е активна, за да препоръчате рент а кар в Бари.

Всичко каквото намирам е с взимане от летището, а на мен ще ми трябва от круизния терминал.  

Само за през деня. 6 март е датата.

 

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Ако се купуват билетите 3 заедно излиза по 50 евро,но ако са отделно 1 по 1 е 40 .

 

Само дето пише един оставащ на ниската тарифа. Значи трябва да се купи един отделен и двойка. Детето няма как само така или иначе 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.