Прескочи до съдържание

Авиокомпании за вътрешни полети в Бразилия и цени на билети


gallii

Препоръчани мнения

Здравейте!

Имам самолетни билети София - Сао Паоло и обратно за края на февруари до началото на март месец 2025 година. Когато обаче започнах да търся вътрешни полети, се изненадах. Търсачките, които ползвам, дават много висока цена, почти на половината на междуконтиненталния полет. Има и такива с ниска цена, но много скъп чекиран багаж.  Все си мисля, че има нискотарифни авиокомпании, които оперират в Южна Америка, подобно на Еър Азия например за Азия, но не ги намирам. Кажете вие какви търсачки ползвате за Южна Америка и по-специално за Бразилия  и какви билети и на какви цени сте купували. Може аз  да не съм се ориентирала  и цените на вътрешните полети да са си нормални - около и повече от 200 евро Сао Паоло - Игуасу и горе-долу толкова Игуасу- Рио де Женейро.

Благодаря предварително!

 

 

Пропуснах да кажа, че тази цена е за еднопосочен билет.

Връзка към коментар
2 hours ago, gallii said:

Здравейте!

Имам самолетни билети София - Сао Паоло и обратно за края на февруари до началото на март месец 2025 година. Когато обаче започнах да търся вътрешни полети, се изненадах. Търсачките, които ползвам, дават много висока цена, почти на половината на междуконтиненталния полет. Има и такива с ниска цена, но много скъп чекиран багаж.  Все си мисля, че има нискотарифни авиокомпании, които оперират в Южна Америка, подобно на Еър Азия например за Азия, но не ги намирам. Кажете вие какви търсачки ползвате за Южна Америка и по-специално за Бразилия  и какви билети и на какви цени сте купували. Може аз  да не съм се ориентирала  и цените на вътрешните полети да са си нормални - около и повече от 200 евро Сао Паоло - Игуасу и горе-долу толкова Игуасу- Рио де Женейро.

Благодаря предварително!

 

 

Пропуснах да кажа, че тази цена е за еднопосочен билет.

Аз си взех Игуасу-Рио за 154евро и Рио-Сао Паоло 54евро с Латам с чекиран багаж за март месец.Можеше и да има и по-евтини но тази година пътувах с тях в Перу и Еквадор и съм доволен.Края на февруари е май карнавала и може цените да са други.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Коя от трите компании е най-сигурна от към закъснения/отмяна на полети? Имам полет в 4 сутринта от Сао Пауло, планувам да летя следобед на предходния ден Рио-Сао Пауло, а не искам да оставам екстра ден в Сао Пауло.

 

Също има ли проблем при резервация от европейските версии на сайтовете на авиокомпанните (освен по-високата цена), предполагам през тях няма да иска tax код?

Връзка към коментар
1 hour ago, Kads said:

Коя от трите компании е най-сигурна от към закъснения/отмяна на полети? Имам полет в 4 сутринта от Сао Пауло, планувам да летя следобед на предходния ден Рио-Сао Пауло, а не искам да оставам екстра ден в Сао Пауло.

 

Също има ли проблем при резервация от европейските версии на сайтовете на авиокомпанните (освен по-високата цена), предполагам през тях няма да иска tax код?

И моя полет е в 4.Сигурно летиш с Turkish.Аз си взех Латам до Сао Пауло и си оставих един ден там щото не ми се рискува.То аз винаги си оставам поне ден на връщане,че е голяма разправия ако изпуснеш полет на връщане.Пък и предпочитам да си почина малко преди дългите полети.

Връзка към коментар

Според мен е все едно с коя компания, рядко има закъснения и отмени, освен при лошо време.

Проблем няма да има, ако избереш друга държава освен Бразилия, дори и цената може да не е по-висока. Конкретно Азул си имаше опция "чуждестранна кредитна карта" и си слагаш твоята. Отдавна не съм си играл с чуждестранна карта обаче, сега гледам, че и Латам уж може на бразилския сайт да укажеш от коя държава ти е картата, та може да работи и така.

Връзка към коментар

@swimmer Да, с тях летя. Исках с вечерен полет (всички други дни, освен събота имаха около 23ч по спомен), но цената за петък вечер беше осезаемо по-висока. 

 

@neuromancer Благодаря, за лошото време го приемам за нормално, притеснявах се от закъснения тип wizz air в Европа.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 3.09.2024 г. в 14:56, neuromancer каза:

Гледай без посредници, директно

Само че сайта на GOL не иска и не иска да се зареди. През другите посредници също не става . И пак се връщаме на Azul.

Връзка към коментар
преди 5 часа, stefanrusev каза:

Само че сайта на GOL не иска и не иска да се зареди. През другите посредници също не става . И пак се връщаме на Azul.

Нещо през VPN не става ли? LATAM как е? През посредника цената лоша ли е?

Въобще кажи какво търсиш да видим...

Връзка към коментар
На 22.10.2024 г. в 12:36, neuromancer каза:

какво търсиш

Остана Рио - Манаус на 08.01 ( може би с GOL в 6:55 ) и Манаус- Сао Паоло на 10.01 по-късен  ( Azul в 16:30 ) тъй като на 11.01 в 04:00 летим за България

 

На 22.10.2024 г. в 12:36, neuromancer каза:

LATAM как е

е, накрая пак до тях допряхме за Игуасу - Рио с + 30-40€ на човек ама ... здраве да е -  " Кефа цена няма !" 

 

Връзка към коментар

за първия ми излиза най-евтино и удобно с ГОЛ

през trip.com излиза

14:45
SDU Rio de Janeiro Aeroporto Santos Dumont
g3.webp
Conexão em São Paulo5h 35m
Outro aeroportoBagagem não despachada até o destino final
9 jan00:25
MAO Manaus Eduardo Gomes International Airport
 
g3.webp
 
 
 
 
g3.webp
 
Total
R$ 752,48
 
само че дали може да се купи оттам не знам, изглежда може
 

за втория

image.png

Азул първия изглежда примамливо, но е друго летище

може да се пробваш така де, с трансфер

ГОЛ пробва ли през VPN с бразилски адрес? Не виждам защо да не отваря...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
50 minutes ago, stefanrusev said:

Остана Рио - Манаус на 08.01 ( може би с GOL в 6:55 ) и Манаус- Сао Паоло на 10.01 по-късен  ( Azul в 16:30 ) тъй като на 11.01 в 04:00 летим за България

 

е, накрая пак до тях допряхме за Игуасу - Рио с + 30-40€ на човек ама ... здраве да е -  " Кефа цена няма !" 

 

Ще чакаме отзиви като се върнете,че и ние март сме горе-долу по същия маршрут.

Връзка към коментар
преди 6 минути , neuromancer каза:

изглежда ми обаче страшно много път и излишно много пари за един ден...

Колкото толкова..  не сме се шляли отдавна и сега  - "д.пе път да види"

 

преди 6 минути , neuromancer каза:

срещата на водите и операта ли ще гледате?

предполагам - аз исках пътуването да е по Нова Година , полета да е точно на 27.12 и сега само зареждам картата  🤣

 

Връзка към коментар

За летището VCP, където каца Азул, те имат безплатни автобуси до Сао Пауло

21:30 - 23:10
23:15 - 00:45

само че отиват до Конгоняс и оттам трябва да се занесете до GRU, та идва малко натоварено, наистина ГОЛ е най-добрия вариант

пробвай през trip.com дали можеш да купиш, или през VPN

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.