Прескочи до съдържание

Любими рецепти на един чревоугодник


Lindt

Препоръчани мнения

Жалко, за теб си мислех, докато я създавах. Поне тиквени цветчета кажи къде се продават :lol:

 

 

Ето това е ново за мен магазинче :

https://www.facebook.com/pages/Bakalia/259162974146407?ref=profile

Тиквени цветчета си садиш в градинката :), береш ги рано сутрин след изгрев, когато са се разтворили и чевръсто ги пълниш с вече готовата плънка, докато не са повехнали.

Има и паниран вариант, вкусни и хрупкави са, когато се сервират веднага.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тиквени цветчета си садиш в градинката :), береш ги рано сутрин след изгрев, когато са се разтворили и чевръсто ги пълниш с вече готовата плънка, докато не са повехнали.

Има и паниран вариант, вкусни и хрупкави са, когато се сервират веднага.

 Изкарах курс за флорист преди няколко години, мога да правя чудни композиции, но дори розмарин при южно изложение убивам за 2 седмици. 

Пробвала съм само панираните. 

Връзка към коментар

Като чета и се отчайвам....Преди години готвех много, но от няколко години ми е по-скоро досада. Музата идва рядко и като дойде ме засища за поне 2 седмици напред.

Линд, в първия момент, когато видях разядката ми стана чак гадно, не знам защо, но наскоро го опитах това нещо, подобно де, твоя вариант е ....майсторски. И се оказа супер. И веднага се сетих за един филм. Гледах го преди повече от 10 години, но още помня как в един момент едно момиче, което си отглеждаше храната, сготви пъдпъдъци с розови листенца. Едва ли не вълшебно ядене :) Не мога да си представя какво му се яде на пъдпъдъка, но ако е толкова специално това ядене и ти се занимава може да ни просветиш. Иначе идея си нямам най-малкото от къде може да си набави продукти човек, а и дали си струва :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като чета и се отчайвам....Преди години готвех много, но от няколко години ми е по-скоро досада. Музата идва рядко и като дойде ме засища за поне 2 седмици напред.

Линд, в първия момент, когато видях разядката ми стана чак гадно, не знам защо, но наскоро го опитах това нещо, подобно де, твоя вариант е ....майсторски. И се оказа супер. И веднага се сетих за един филм. Гледах го преди повече от 10 години, но още помня как в един момент едно момиче, което си отглеждаше храната, сготви пъдпъдъци с розови листенца. Едва ли не вълшебно ядене :) Не мога да си представя какво му се яде на пъдпъдъка, но ако е толкова специално това ядене и ти се занимава може да ни просветиш. Иначе идея си нямам най-малкото от къде може да си набави продукти човек, а и дали си струва :)

В първия момент и на мен ми се дояде този пъдпъдък, само заради цветчетата, много е важно да не знам какъв вкус ще има това, което готвя.

Иначе и мен ме мързи вече месец и живеем основно на треволяци и риба. 

Някой да има идея как да готвя херинга, колко голяма да я купя и тн ? 

Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Хтипити - стандартна разядка в Северна Гърция, подходяща за мазане на хляб или зеленчуци.

Смесват се около 500 гр  сирене фета,нарязана ситно люта чушка, зехтин, кисело мляко, черен пипер,риган, разбъркват се с кухненски робот, оставя се за около час-два в хладилника и се сервира с малко лимонов сок. 

 

Това също така го сервират и като пълнеж в едни чушки междинен размер (по-малки от капия и малко по-големи от "Шипка") и съвсем леко люти ....

Ох, ох, ох, колко узо сме изпили само с това мезе  :)  :drinks:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

От известно време всяка вечер се заглеждам в едно страхотно предаване по канала "24Kitchen", казва се "Двама лакоми италианци", където 2 зрели италианци пътешестват кулинарно из Италия. То бива сладост, мъдрост и радост за окото, ама това предаване е прекалено. Храносмилателна поезия и чревоугодие тъй както само италианците го могат.

Не го пропускайте, почитатели на Италия. Наслада гранде!

Онзи ден бяха в Пиемонте, после в Пулия, а вчера в Болоня.

 

Гледайте ги на http://www.24kitchen.bg/dvama-lakomi-italiantsi

 

Днес на обед Аросто ще готви фузили. Рецептата я взех от гърба на опаковка фузили "Барила" и я преведох. Айде, сгответе я и кажете как е била.

 

Рецепта:

 

Фузили с тиквички, чери доматчета и пекорино

4 порции

 

350 грама фузили „Барила“

250 грама тиквички, нарязани на лентички

12 чери доматчета, нарязани на резенчета (100 грама)

60 грама настъргано пекорино

30 грама кромид лук

3 лъжици зехтин тип „екстра върджин“

Сол и черен пипер

 

Нарежете лука и го запържете с 2 лъжици зехтин. Добавете тиквичките и ги пържете 3 минути, като добавите солта и черния пипер. Прибавете доматчетата, нарязани на резенчета и ги оставете върху огъня за 2 минути. Сварете фузилите „ал денте“ в достатъчно количество подсолена вода. Сложете зеленчуците върху фузилите и залейте с една лъжица суров зехтин. Посипете със сирене тип "пекорино".

 

И не забравяйте, почитатели на Италия - когато сте там, сядайте и в ресторантите. Сандвичите са си сандвичи (споко, и аз ги набивам), но поне една пета от бюджета ми отива за ресторанти. Заслужава си!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.