Прескочи до съдържание

Къде на море около Малага?


royak

Препоръчани мнения

Здравейте?

Обмисляме едно пътуване до Андалусия през лятото и се опитвам да избера подходящото място около Малага, където да отседнем.

Използвам офертите на този сайт за наемане на къща/апартамент и пр. Какво сочи вашият опит? Възнамеряваме да сме с колата и да обикаляме.

 

http://www.fotocasa.es/en/en/housing/costa-del-sol-occidental-zona-de-estepona/rental/list?opi=36&minr=2&minb=1&esm=26;5&o=asc&f=price&crp=1&ftg=true&tv=true&fss=true&cu=en-US&craap=1&fss=true&mode=3

Връзка към коментар

Бил съм почти навсякъде из Коста дел Сол, а миналата година, пробвах и Коста Брава, Бенидорм. Дефинирай изисквания - какъв тип място търсиш и би било приятно на семейството ти? Около Малага курортите са сравнително баровски, а цените високи, заради огромното количество богати руснаци, които ходят там на море.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дефинирай изисквания - какъв тип място търсиш и би било приятно на семейството ти? Около Малага курортите са сравнително баровски, а цените високи, заради огромното количество богати руснаци, които ходят там на море.

 

Малага ми се вижда добра изходна точка за обикаляне на Андалусия /дневни екскурзии/, а освен това в сайта, който пуснах по-горе, има много изгодни оферти. В интерес на истината предпочитаме по-спокойни места - селца например. Ако имаш други предложения за удобна локация + море, сподели! :)

Връзка към коментар

Препоръчвам ти горещо Нерха /Nerja/ или Salobrena. Автентични бели малки кокетни градчета с великолепни плажове. Balerma също е страхотно място, много спокойно, много евтино, но е по-към Алмерия и не е курортно, а селско /в добрия смисъл/. Mijas - невреоятно съчетание на планина с гледка към морето и разкошно! Оооо, как обичам Андалусия! Октомври и аз се хвърлям!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малага е добра база за еднодневни екскурзии, ако ползваш обществения транспорт - аз от там ходих до Кордоба, Гранада и Ронда. За Севиля реших, че ми трябват 3 дни поне за разглеждане, а до Гибралтар не успях.

Но вие ще сте с кола - защо не направите обиколка - да използвате сиестата или за отмора на новото място или за шофиране.

Ти обичаш градини, доколкото помня. Не може ли да отидете там през май, когато в Кордоба от 5-18 май тази година е Fiesta de los Patios de Córdoba...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

eloena, благодаря за ориентирите! Гледам много снимки, но е друго да го разбелеш от първа ръка :) 

 

Малага е добра база за еднодневни екскурзии, ако ползваш обществения транспорт - аз от там ходих до Кордоба, Гранада и Ронда. За Севиля реших, че ми трябват 3 дни поне за разглеждане, а до Гибралтар не успях.

Но вие ще сте с кола - защо не направите обиколка - да използвате сиестата или за отмора на новото място или за шофиране.

Ти обичаш градини, доколкото помня. Не може ли да отидете там през май, когато в Кордоба от 5-18 май тази година е Fiesta de los Patios de Córdoba...

 

Точно това обикаляне имам предвид. Трите, споменати от теб места, са включени + Guadix и всичко друго интересно, каквото се случи по пътя. Към Севиля имам сантименти и не смятам да пропускаме.

На този етап пътуването е само план, мечта. Тъй като не съм била все ощ в Португалия, ще ми се да направим един тур в тази страна и преди или след това - Андалусия. През май нямаме никаква възможност. Най-рано ще можем да тръгнем към средата на юни. Още събирам идеи. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, аз бях ограничена откъм време (само 6 дни), иначи сантименти много  ;)

Мисля, че Поли направи Португалия + Андалусия миналата година с кола - дано да се включи. А Португалия има силно лоби тук (заслужено).

Връзка към коментар

Е, аз бях ограничена откъм време (само 6 дни), иначи сантименти много  ;)

Мисля, че Поли направи Португалия + Андалусия миналата година с кола - дано да се включи. А Португалия има силно лоби тук (заслужено).

 

Ааа, много ще ми е полезно, ако Поли се включи! Това ми е един от плановете, дето отлежава доста време, но все не му идва редът. :)

Връзка към коментар

Ето връзка към темата:

http://magelanci.com/topic/848-питане-за-андалусия/

 

Е, Португалия липсва… Толкова помня… Може да е бил някой друг

Редактирано от Childish
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Правилно помни Childish. Да, ние правихме Андалусия и Южна Португалия миналата есен.

Португалия си ми е на сърцето...

Летяхме SOF-DTM-MLG, оттам си взехме кола под наем и обикаляхме. Първата нощувка ни беше в Фуенгирола, после слезнахме до Гибралтар, Тарифа, втората нощувка ни беше в St Maria - този район е известен с вината, брендитата итн.. Не успяхме да разгледаме Кадис поради лошото време, но пък отделихме време на Jerez de la Frontera, чудесно градче! След което продължихме към Португалия.

Там имахме 10 нощувки, разгледахме по-обстойно югозападната част на крайбрежието, качихме се до Лисабон, Кабо да Рока. На връщане минахме през Фаро / чудесен град е, много ми хареса/. Имахме ден в Севиля / спахме в Ибис/ после имахме ден и малко за Кордоба и през нощта пътувахме към Малага, че следващия полет ни беше сутринта.

То неуспяхме да видим още доста неща из Андалусия, не само Кадис, но и Гранада, Кармона и др.

Междудругото Ви го препоръчвам това градче - Кармона, ако навръщане минавате по този маршрут  Севиля - Кордоба, да се отбиете за няколко часа и в него. Атмосферата е уникална. Старинен град, крепостни стени, малки тесни улички.. ние го обиколихме с колата докато търсехме бензиностанция, та успяхме да го огледаме през прозорците и да си го отбележа за следващото ми посещение на Испания.

Редактирано от Polina
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

То неуспяхме да видим още доста неща из Андалусия, не само Кадис, но и Гранада, Кармона и др.

Междудругото Ви го препоръчвам това градче - Кармона, ако навръщане минавате по този маршрут  Севиля - Кордоба, да се отбиете за няколко часа и в него. Атмосферата е уникална. Старинен град, крепостни стени, малки тесни улички.. ние го обиколихме с колата докато търсехме бензиностанция, та успяхме да го огледаме през прозорците и да си го отбележа за следващото ми посещение на Испания.

 

Мерси, Поли! Добавих инфото за Кармона :)

Ходихте ли на фадо в Португалия?

Връзка към коментар

Мерси, Поли! Добавих инфото за Кармона :)

Ходихте ли на фадо в Португалия?

За съжаление, не сме ходили на Фадо. То на юг са едни приказни плажове и красоти... прибирахме се вечер тотално изморени от дневните разходки, колкото да хапнем и да съберем сили за следващия ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм ходила на фадо, не ми харесва. Гледала съм и фламенко, и то не ми харесва (т.е. ако ти харесва фламенкото, много вероятно е да ти хареса и  фадо-то, според мен) :)

Връзка към коментар

Аз съм ходила на фадо, не ми харесва. Гледала съм и фламенко, и то не ми харесва (т.е. ако ти харесва фламенкото, много вероятно е да ти хареса и  фадо-то, според мен) :)

 

Там е работата, че на мен и двете ми харесват :)

Връзка към коментар

Minalata godina obikolihme Andalusia: Cordoba, Karmona, Almodovar del Rio, Sevilla, jerez de la Frontera, Cadiz, Tarifa, Gibraltar, Marbella, Fuengirola, Mijas, Malaga, Nerha, Granada, Ubeda e Baeza. Preporachvam Almodovar del Rio i flamengoto v museja na flamengoto v Sevilla.Ubeda e Baeza sa gradove pod znaka na UNESCO i na men mi haresaha. Osven mestata is Andalusia biahme v Barselona, Segovia, El Escorial, Benidorm i Peniscola. Kategorichno ne preporachvam benidorm. 

Sled 3 dni se vrastam v Bulgaria e moga da dam poveche informazia che sega niamam kiriliza. Biahme s kola za pochti 14 dni is Andalusia. Pitai kakvo tochno te interesuva za tam.

 

Миналата година обиколихме Андалусия: Cordoba, Karmona, Almodovar del Rio, Sevilla, jerez de la Frontera, Cadiz, Tarifa, Gibraltar, Marbella, Fuengirola, Mijas, Malaga, Nerha, Granada, Ubeda и Baeza. Препоръчвам Almodovar del Rio и фламенкото в музея на фламенкото в Севиля. Ubeda и Baeza са градове под знака на UNESCO и на мен ми харесаха. Освен местата из Андалусия, бяхме в Барселона, Segovia, El Escorial, Benidorm и Peniscola. Категорично не препоръчвам Benidorm.

След 3 дни се връщам в България и мога да дам повече информация, че сега нямам кирилица. Бяхме с кола за почти 14 дни из Андалусия. Питай какво точно те интересува за там.

Редактирано от Пожето
латиница
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Там е работата, че на мен и двете ми харесват :)

 

Не знам дали няма да ти дам погрешен съвет, но за мен фламенко шоу в Севиля си е един типичен тур-капан. Изключително ниско музикално и хореографско ниво, не можах да го изтърпя до края даже, а не струваше и малко пари. Няма да чуеш музкално нищо от рода на Пако де Лусия (Бог да го прости, почина преди няколко дни) или нещо друго на ниво, нито пък да видиш хореографски нещо от рода на филмите на Карлос Саура...

 

Фадо на живо съм слушал само на улицата в Кашкайш, една жена пееше много красиво (то нали е само женско пеене, не съм много сигурен), в заведение за фадо не съм ходил. Това не ти върши работа, то няма гаранция, че ще пее някой на улицата :lol:

 

По принцип ако една традиционна музика не се слуша редовно от местните става евтина откъм субстанция и скъпа откъм цена тур-атракция (случаят с фламенкото в Севиля, предполагам и на други места). Ако има кръчми или клубове, където ходят предимно местни, тогава преживяването е автентично. За съжаление не мога да помогна с конкретна информация, сигурен съм, че по tripadvisor, fodors, lonely planet форумите е писано не малко по въпроса.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.