Прескочи до съдържание

Ланкави, Малайзия и други


Препоръчани мнения

Аз прекосих цял Тайланд от север на юг между 27 и 29 декември 2013 и не видях, нито чух за заграждения, полиция, и затруднен трафик. Както писах спирахме на няколко места.....

Абе предложих ти аз като минеш покрай Ко Тао да се отбиеш за по биричка, ама ти... Щях да почерпя. Другият път ти ще черпиш :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От Малайзия може да се извади виза ама не става от Лангкави. Трябва някой по-голям административен център. Имаше еидн полезен линк от Стенк http://www.mfa.go.th/main/en/services/123/15393-Visa-on-Arrival.html за пунктовете на които може да се вземе виза на място. Ние ходихме до Пинанг за виза, че изгоря еднократната с посещението на Ко Липе. 

 

Как го хвалите мазняра Меламед, тц, тц,  дава виза лесно срещу 30 сребърника се подписва на безплатна виза. Ама карай

 

 

Иначе КоЛипе е страхотно място и много си заслужава. Много е диво и красиво 

Andaman_sea_Ko_Lipe_Thailand2909.JPGAndaman_sea_Ko_Lipe_Thailand2908.JPG

На снимките това Ко Липе изглежда страхотно! Ще се посещава, убеди ме :)

Връзка към коментар

Абе предложих ти аз като минеш покрай Ко Тао да се отбиеш за по биричка, ама ти... Щях да почерпя. Другият път ти ще черпиш :P

Ние бяхме от 27.12. до 03.01. на Ко Тао... :blush:

Много ми хареса, но на тръгване ни прецакаха с мотора под наем, да доплащаме за една мизерна драскотина ( 100 долара след яки пазарлъци, искаха 300) и развалиха добрите впеатления. Въобще Тайланд лека-полека се превръща в нашето Черноморие, но да не разпалвам искрата....все още много хора го харесват. На мен, от свръх любима дестинация, ми се превърна в дестинация нон-грата за следващата петилетка.

Връзка към коментар

Мда, прав си за Тайланд. С всяка година все повече се комерсиализира и неща типични за страната започват да се размиват - искреност, гостоприемство, усмивки..., а хитруването и опитите за прецакване все повече се увеличават. Това с моторчетата под наем се е случвало и на мен, и на други, които познавам, затова е хубаво да се знае, когато се наемат такива и ако се подписва някакъв документ, много внимателно да се оглежда какво точно получаваш, да се правят снимки от всички страни на моторчето, че после да не се берат ядове. Най-добре е обаче да се наемат моторчета без да се подписват документи. Да се наемат от частници, които разполагат само с няколко такива, а не от големите мотопаркове. Там още с наемането му, си една идея вече прецакан.

Тайланд наистина се променя към зле. Според мен това се дължи на прекалено големия интерес към него, като туристическа дестинация, особено от руския турист (нищо лично против него), който я превръща като ол инклусив такава. Близка, леснодостъпна и явно с безпроблемни визи, руснаците с парите си буквално с часове вдигат цените на всичко около себе си. :(

Споделям настроенията ти Сънчо, но засега отказвам да съм толкова краен, че да отпиша Тайланд като дестинация. Прекалено много го харесвам.

 

Тя темата май беше за Малайзия. Извинявам се за офтопика.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някои дестинации в Тайланд си бяха изключително претъпкани и преди, например Пукет, моят опит от там датира от 2002 г. като от тогава не съм ходил там и не смятам да го повтарям. Това при положение, че избрах един от по-тихите плажове - Ката Ной. Дестинацията просто е супер масова. Не мога да кажа, че е лошо, не е, но има далеч по-красиви места (според мен).

 

Като цяло обаче Тайланд за мен си остава чудесна плажна дестинация като съотношение цена-качество-сигурност-красота. Като база за сравнение имам над 60 тропически курорта и/или острова в Карибско Море, Мексико (двете крайбрежия) и Тайланд. Понеже тропическите плажове са ми слабост, а има две премиер дестинации, където още не съм ходил (Малдивски о-ви и Френска Полинезия, Големият Бариерен Риф, не че няма и други де, но тези ми идват наум в момента) мисля да отворя една тема за трипически плажове/острови/курорти по света.

 

Георги, в кой раздел би било най-подходящо да се сложи? Някой направо да я отваря, ако иска, аз бих участвал и задавал въпроси там (интересуват ме предимно Френска Полинезия и Големият Бариерен Риф). Oshko ги е правил и двете, но в момента е още на круиз в южно Карибско море.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

И с двете горни мнения съм съгласен, макар да са на различни полюси. Последните 5 НГ, с изключение на една, ги изкарах в Тайланд. Много пъти съм спорил с приятели, които ме бъзикат, че все там ходя, че Тайланд е най-доброто място в съотношение позиция-цена-качество-религия-климат-плажове-чисто море-кухня-посетители и т.н., много станаха :) ...

Но и миналата, и тая година мноооожко ми станаха разочарованията, които Петкан отлично е описал още в първата част на мнението си.

Затова и напоследък взех да се чудя, дали религията по Малайските и Индонезийските брегове не е и причината да са по-дисциплинирани и отговорни местните хора към туризма.

И за последно, още един спам в темата - говорих с доста бирманци тази година на Ко Тао и Самуи - казаха, че те са истинските будисти в региона и че след 2-3 години Бирма ще стане следващия Тайланд, но в чистата му форма ;) .

Така че, ще чакаме.

Връзка към коментар

В Бирма е много интересно (ходил съм), но плажовете им не са мой тип (прозрачност/цвят на водата). Пуснах една тема за тропически плажове, можем да продължим дискусиите там.

Връзка към коментар

в съотношение позиция-цена-качество-религия-климат-плажове-чисто море-кухня-посетители и т.н., много станаха :) ...

какво общо има религията с другите изброени фактори?

Връзка към коментар

В Бирма е много интересно (ходил съм), но плажовете им не са мой тип (прозрачност/цвят на водата). Пуснах една тема за тропически плажове, можем да продължим дискусиите там.

 

Благодаря, нов съм във форума и трудно малко се ориентирам още и/или нямам време да прочета всичко.

 

какво общо има религията с другите изброени фактори?

 

Имам предвид, че например в мюсюлманските държави местните гледат на жените по плажовете по-различно от будистките такива. Не мога да си представя жена по монокини в Дубай например. Meстните жени или не се къпят в морето, или са дрехи отгоре до долу.

Или употребата/цената на алкохола. Пример - Турция vs. Гърция.

Това имам предвид, а не нещо на етническа или религиозна основа.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.