Прескочи до съдържание

Тропически плаж (да става за къпане през нашата зима).


Препоръчани мнения

Не е по-различно, все е зима. От ноември до януари е едно и също. Леко хладни нощи, топли дни и мааалко по-хладна вода. Не става повече от около 26 градуса за Куба, за Мексико е по-хладничка. 

Връзка към мнение

Наскоро попаднах на една тема в един друг форум, където хората не спряха да се оплакват от прекалената комерсиализация на попюлярните плажове на Тайланд, досадните разправии около визите, морето от проституки и тук-туци. Някой от хората бяха писали много добри отзиви за Камбоджа, като основни предимства пред Тайланд са значителни по-ниските цени, доста по-малко пияни руснаци и шведи по улиците, както и наличието на страхотни островчета и плажове. Дори казват, че и хората били по-топли и гостоприемни (и аз споделям мнението, че в Тайланд отношението към farang е доста неприветливо, поне аз на няколко пъти се чувствах като ходещ банкомат).

 

Някои от дестинациите в Камбоджа (говорим за плажове) са:

 

- Koh Rong (остров)

 

Kep (крайморско курортно градче)

 

- Sihanoukville (курорт, но доста малък, нищо общо с лудницата на Pattaya или Phuket)

 

Не съм бил лично на тези места (само в Сием Реап), но със сигурност няма да повторя грешката да се набутам на Ko_Pha_Ngan или подобни от сорта.

Редактирано от n1ck
Връзка към мнение

Всяко място което става популярно рано или късно се пренаселва.

Единственото спасение май са безумно високи цени и отдалечени места които ограничават пътникопотока  ... като Френска Полинезия например или айде да е някой малък атол на по-достъпните Малдиви  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наскоро попаднах на една тема в един друг форум, където хората не спряха да се оплакват от прекалената комерсиализация на попюлярните плажове на Тайланд, досадните разправии около визите, морето от проституки и тук-туци. Някой от хората бяха писали много добри отзиви за Камбоджа, като основни предимства пред Тайланд са значителни по-ниските цени, доста по-малко пияни руснаци и шведи по улиците, както и наличието на страхотни островчета и плажове. Дори казват, че и хората били по-топли и гостоприемни (и аз споделям мнението, че в Тайланд отношението към farang е доста неприветливо, поне аз на няколко пъти се чувствах като ходещ банкомат).

 

Някои от дестинациите в Камбоджа (говорим за плажове) са:

 

- Koh Rong (остров)

 

Kep (крайморско курортно градче)

 

- Sihanoukville (курорт, но доста малък, нищо общо с лудницата на Pattaya или Phuket)

 

Не съм бил лично на тези места (само в Сием Реап), но със сигурност няма да повторя грешката да се набутам на Ko_Pha_Ngan или подобни от сорта.

 

В Камбоджа и аз като теб съм бил само в Сием Рийп, така, че не мога да коментирам местата за море там.

 

На мен, също както на теб ми е дотегнало от места като Пукет в Тайланд и отдавна не ходя по такива (за курорта Патая изобщо и никога не е ставало дума). Има много места в Тайланд, които не са претъпкани с туристи (меко казано) и липсват изброените от теб негативи. 

 

Последно бях на Koh Ngai: една от най-хубавите дестинации за тропически плаж на която съм бил (повярвай ми бил съм по много пъти на много такива) много малко хотели хора, възможност за day trips до топ местата в Тайланд (може би само Similand Islands ги конкурират в държавата) за гмуркане и/или сноркелинг - в националните паркиве Koh Ha и Koh Rok.

 

До Koh Ngai имаш около 2 часа трансфер с кола от летището на Краби, после около 40 мин. с лодка (то затова и няма толкова хора). От Koh Ngai, ако тръгнеш на юг (има транспорт с бързи моторници) има цяла поредица от такива или още по-диви острови (на Koh Ngai все пак имаш всички нужни удобства).

 

Даже и на Koh Phi Phi има места, където няма нито тълпи, нито някой те притенсява за каквото и да било - Laemthong Beach -  на около 35 мин. път с longtail boat от основният пристан в Ton Sai Bay. Последно време идват моторници и стоварват туристи на дневни турове, но освен тях мястото е супер спокойно. От там имам доста снимки, някои от тях са и тук на този сайт.

 

Това не изключва местата, за които си писал в Камбоджа, просто давам идеи как можеш да избягаш от негативите на големите курорти в Тайланд.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всяко място което става популярно рано или късно се пренаселва.

Единственото спасение май са безумно високи цени и отдалечени места които ограничават пътникопотока  ... като Френска Полинезия например или айде да е някой малък атол на по-достъпните Малдиви  :)

 

Или трябва да е малко по-трудно достъпно (по-далеч от летище, пристанище), което да го изключи от плановете на повечето посетители (при наличие на по-лесно достъпни места). Не забравяй също, че за голяма част от посетителите наличието на тълпа, секс туризъм, шумни заведения си е причината, за която отиват на определената дестинация, така, че при избор на друго място, автоматично ги филтрираш също като на филтър на мега-търсачка по Интернет. :)

 

Има го и финансовият момент, от доста години насам се плаща за ексклузивност (и то не малко).  Това си е  оф-топик, но аз се сблъсквам с този проблем и при посещение на национални паркове и резервати за сафари. Същото важи и за пустини и за каквато и да била друга природна забележителност, затова бързам да видя някои места, докато още стават за гледане :) :) :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наскоро попаднах на една тема в един друг форум, където хората не спряха да се оплакват от прекалената комерсиализация на попюлярните плажове на Тайланд, досадните разправии около визите, морето от проституки и тук-туци. Някой от хората бяха писали много добри отзиви за Камбоджа, като основни предимства пред Тайланд са значителни по-ниските цени, доста по-малко пияни руснаци и шведи по улиците, както и наличието на страхотни островчета и плажове. Дори казват, че и хората били по-топли и гостоприемни (и аз споделям мнението, че в Тайланд отношението към farang е доста неприветливо, поне аз на няколко пъти се чувствах като ходещ банкомат).

 

Някои от дестинациите в Камбоджа (говорим за плажове) са:

 

- Koh Rong (остров)

 

Kep (крайморско курортно градче)

 

- Sihanoukville (курорт, но доста малък, нищо общо с лудницата на Pattaya или Phuket)

 

Не съм бил лично на тези места (само в Сием Реап), но със сигурност няма да повторя грешката да се набутам на Ko_Pha_Ngan или подобни от сорта.

И аз попаднах на такива твърдения, но забравих да попитам дали могат да се сравняват плажовете в Камбоджа и Тайланд. Като снимки не ми изглеждат равнопоставени, но ако има достатъчно рибки, бих съчетала Angkor с море в Камбоджа и да пропусна Krabi. 

Някакви отзиви от специалистите по плажове и Югоизточна Азия? 

П.П. О, благодаря, очаквах да се появи отговор по-късно. 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Не съм бил лично на тези места (само в Сием Реап), но със сигурност няма да повторя грешката да се набутам на Ko_Pha_Ngan или подобни от сорта.

Аз съм последният човек, който ще се набута в лудници като Патая и Пукет, но за Ко Панган грешиш. Просто не си отишъл на източния бряг на острова. Има такива райски местенца, че чак те заболяват очите от красота, а ушите от тишина :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Съгласен с Петкан, препоръчвам североизточната част, особено Salad beach, уникален залив, 7-8 хотела, напълно изолиран от hustle и  bustle. Всичко е on the beach, има си и корали, риби, неподвижна вода, има си и риф, абе мини Малдиви!

post-1316-0-37430200-1398660122_thumb.jpg

post-1316-0-55581600-1398660145_thumb.jpg

Гледка от нашето хотелче (12 бунгала)

post-1316-0-64881200-1398660189_thumb.jpg

Това е от преди 4 години все пак...Тогава все още бяхме влюбени в Тайланд. Еле пък аз...

 

A на Мартина (Lindt) мога да предложа Ко Чанг в Тайланд, намира се под Камбоджа. 

Това е втория по големина остров в Тайланд (след Пукет), от 15 години е населен и то само около пътя, който вие покрай плажовете, преди това е бил Национален парк и поне до 2009 беше доста, доста пуст, а плажовете бяха много, много хубави. Ние бяхме на Кlong Prao Beach. Децата висяха по люлките на палмите и скачаха от тях в морето (И не само те), уникални залези, най-хубавите, които съм виждал досега. Е-е-ех, какъв рай беше Тайланд...

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Сега страх ме е малко да давам оценки, точно защото съм бил на доста такива дестинации, а не искам да дам грешен съвет.

Може би е най-обективно всеки да си прецени по снимки, в другата тема има доста.

Аз най-много ценя местата, на които може човек да влезне до колене във водата и да върви така много,много и водата да е гладка като в езеро, това обаче го има само когато има голям риф да разбива вълните и да се получава лагуна между него и острова. Единствено на такива места има и къщички над водата, защото при море с вълни, хич няма да е приятно да си такава къщичка, поне аз така си го обяснявам.

Лично за мен, обаче с доста уговорки, бих сложил на първо място Бора Бора, но за виси все пак какво цени най-много човек.

Като съотношение цена-качество според мен Малдивите излизат на първо място, особено при последните оферти от 500евро за София-Мале, но и те не са еднакви, има различни острови, едни имат по-добри рифове за гмуркане, други са по-красиви отгоре, аз например не съм много по гмуркането, също има много малки и доста по-големи острови, на нашият имаше 36 къщички и почти не можеше да се засечеш с други хора на разходка.

До Бора Бора стигнахме с една промоция за сърфисти на Air Tahiti Nui от Окланд(въпреки, че не сме сърфисти, но специално ни питаха, ама вие сърфисти ли сте? А, добре, тогава може такава тарифа :))

За сравнението с Карибите, там съм бил само на Круизи, което малко променя нещата.

Поне за мен минусът е, че не съм улучил, може и да има, лагуни без вълни и с плитко море.

Ще пиша още, но ми се затварят очите :lol:

Здравейте, на мен Мадивите са ми са се загнездили в ума от няколко месеца и планирам едно пътуване до там за началото на 2015 г.  Та .... от къде е цената 500 eur за София - Мале? Как са като цени трансферите от Мале до съответния ресорт? Ако има някой който е направил това пътуване, нека сподели мнение за различните острови. Голям фен съм на дайвинга и гмуркане на Малдивите през Януари ми звучи чудесно.

Връзка към мнение

Здравейте, на мен Мадивите са ми са се загнездили в ума от няколко месеца и планирам едно пътуване до там за началото на 2015 г.  Та .... от къде е цената 500 eur за София - Мале? Как са като цени трансферите от Мале до съответния ресорт? Ако има някой който е направил това пътуване, нека сподели мнение за различните острови. Голям фен съм на дайвинга и гмуркане на Малдивите през Януари ми звучи чудесно.

 

Ние се възползвахме от Катарските намаления и миналата есен зарибени от темата тук -  се сдобихме с два билета София - Мале - Истанбул за 1552 лв.

Таз година - март  пошляпахме във водите на Малдивските атоли

Имаме и малко пътеписче по въпроса тук - 

Вариантите са два. Ако си фен на ресортите най-добре цял пакет от ТУЙ или Некерман, не че евтино но всичко е включено. Желателно е ако си на ресорт да си на Ол инклузив щото ще те обезкостят.

Ако самостоятелно правиш трипа се насочи към Виена оттам са най-добрите цени за Мале. 

Наздраве

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, на мен Мадивите са ми са се загнездили в ума от няколко месеца и планирам едно пътуване до там за началото на 2015 г.  Та .... от къде е цената 500 eur за София - Мале? Как са като цени трансферите от Мале до съответния ресорт? Ако има някой който е направил това пътуване, нека сподели мнение за различните острови. Голям фен съм на дайвинга и гмуркане на Малдивите през Януари ми звучи чудесно.

Трансферите зависят от разстоянието, ако е кратко е с бърза лодка, ако е по-дълго е с хидроплан, сигурно за някои курорти има и двата варианта. Ние бяхме на Mirihi, само 36 бунгала, целият остров беше май към 300метра, трансферът с хирдоплан ми се върти в главата 200$, доста време мина от тогава, цените ми се губят.

Връзка към мнение

Ние бяхме на Royal Island. Само бунгала, само покрай морето. Острова беше 80/200 метра. Така и не го обиколихме целия...:). По памет бунгала около 150-180-ти номер са с най-добра локация за този сезон. Хотелът е 4-звезден, много добри цени хванахме, около 1600 долара (за двама) ми се въртят за 6 нощувки, с включен вътрешен (уникален) полет и закуска, обяд и вечеря в цената. Найс, а?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Занзибар никой нищо не казва, на мен ми мечтана дестинация през зимата :)

 

Не съм ходил, но съм го набелязал за началото на Октомври (казват, че шансовете да не вали и да е по-малко ветровито са най-големи през лятото докъм началото на Ноевмри, зимата също е добре). Занзибар не е само море, има си и сериозен културен аспект - Swahili coast. Води се маларийна зона, но ти си бил вече в такива.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

След като вече съм тук, мога смело да твърдя, че Гамбия е една от най-евтините, лесно достъпни, близки места за плаж през зимата. Евтини полети от Барселона, евтини, но качествени хотели, вкусна храна, любезен и гостоприемен народ, дискотеки, слънце, прекрасни плажове, местни занаяти, безопасност и сигурност. Има много британски и скандинавски туристи. Избягвайте за момента, докато не отмине еболата - въпреки че тук няма, не се знае до зимата. Може би за зима 2015 :-) гарантирана екзотика и смяна на обстановката, без да се разорите.

 

Самостоятелно за седмица разходите са горе долу следните:

Полет - 250-300€ от Барселона (Vueling или Gambia bird, полета е 4 часа и 30')

Хотел със закуска: между 10 и 50€ на ден (изключвам луксозните)

Вечеря: 3-15€ на ден

Бира на плажа - 0,7-1€

Местно такси (маршрутка) - 0,16€

Виза: 50€

Ваксина жълта треска: около 30€, валидна 10 години.

post-1318-0-81850200-1407588993_thumb.jpg

post-1318-0-31949600-1407589008_thumb.jpg

post-1318-0-65476500-1407589023_thumb.jpg

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.