Прескочи до съдържание

Южна Корея


cck

Препоръчани мнения

От този пост останах с впечатлението, че може да имаш някаква карта на Сеул, ама здраве да е, в интернет информация бол...

РУ, не се притеснявай! Като кацнеш в Сеул, просто иди на първата информация или КТО, има всичко - карти, малки книжки като пътеводители, ама само на английски. На руски не намерих никъде. На мен Капитанът ми услужи с едно пътеводителче на руски, но в нета има всякаква информация, така че, с една карта можеш се оправи лесно. Един съвет, ако приемеш - не сменяйте много пари на летище Инчеон - курсът е лош. При нас беше 1018 към 1060 в града.

Ние пътувахме и с такси и карах в хотела да ми напишат на листче на корейски, че да го дадем на драйвъра, че не всички знаят на английски имената на разните места.

Ако нещо друго мога да ти помогна, питай. Ние до днес бяхме в Сеул, сега летим за Токио.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Върнахме се. Трябва ми малко време, за да сортирам огромното количество снимки и впечатления. Ние бяхме 6 дни само в Сеул, по 14 часа на ден бродене из града, пак не успяхме с всичко. :rolleyes: Много съм впечатлена - интересно, различно, красиво.

Ще напиша подробно тези дни. Много съм благодарна на сск, че ми помогна с мнение за хостелчето, което бях избрала. Толкова хубаво си изкарахме там - точно като у дома си. :) :) :) Освен, дето е за никакви пари, на невероятно място.

Благодарности и на Капитана - който ми помогна с много полезна информация, освен с пътеводител и карта. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Разказа на AlexandraKo е отделен в нова тема, за да не се зарие в тази, която е малко обща :)

 

http://magelanci.com/topic/3281-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0%D0%B7-%D0%BE%D1%82-%D1%8E%D0%B6%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%8F/

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Някой може ли да каже как стои въпроса с транспортните карти, билети за влакове и прочие за Сеул. 

 

Разгледах тук: http://english.visitkorea.or.kr/enu/TRP/TP_ENG_8_1_2.jsp  Коя според вас е най-изгодна за 4-5 дни в града. 

 

За влаковете заслужава ли си Korail Pass, ако само за два дни (общо 4 пътувания) извън града ще се използва?

Връзка към мнение

Аз бях с карта за цяла градска мрежа :). Купуват се от машинките, нищо сложно няма. Също така, независимо дали си с многократен билет /карта/ или единичен билет, има депозит за пластиката. Самата пластика може да се върна пак в машина и ти се възстановява депозита. Машинки има на всяка метростанция. Помни си номера на входа/изхода при влизане излизане в метростанция, за да не се луташ.

 

Едит: Картата ми беше:

http://english.visitkorea.or.kr/enu/TRP/TP_ENG_8_1_1.jsp

ситипасс мисля

Редактирано от Радослав
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Радослав каза:

Аз бях с карта за цяла градска мрежа :). Купуват се от машинките, нищо сложно няма. Също така, независимо дали си с многократен билет /карта/ или единичен билет, има депозит за пластиката. Самата пластика може да се върна пак в машина и ти се възстановява депозита. Машинки има на всяка метростанция. Помни си номера на входа/изхода при влизане излизане в метростанция, за да не се луташ.

 

Едит: Картата ми беше:

http://english.visitkorea.or.kr/enu/TRP/TP_ENG_8_1_1.jsp

ситипасс мисля

 

А пътувахте ли някъде извън града с влак? Ползвахте ли някаква карта?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Guinness каза:

А пътувахте ли някъде извън града с влак? Ползвахте ли някаква карта?

С влак не съм пътувал. В плана влизаше експрес от Бусан до Сеул, за който гледах цени от сайта на Korail:  http://info.korail.com/mbs/english/index.jsp .Но това отпадна като вариант, по-скоро отпадна прескачането до Бусан и се задоволихме с прозаични полети.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
преди 7 минути , saykor каза:

Кой мобилен интернет бихте ми препоръчали да ползвам в Южна Корея? Ще бъда там 3 месеца.

Korea Telecom (kt olleh) бих ти препоръчал без замисляне. Ама избягвай туристическите пакети по летищата, ами отиди в някой градски офис на компанията и си вземи стандартна пледплатена, за да ти излезе на що-годе нормална цена.

 

п.п. Малко ти завидЕх за тази Корея. Ама само малко 🙂

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, мисля и аз да ходя на почивка в Ю. Корея, ако може, рабира се, някой да ми предложи хотел или къща за гости в Сеул... И много се чудя с колата ли да отида или с автобус до София, от там с самолет.. От малка мечтата ми беше да отида до Корея, най-накрая ми се отдаде възможност да тръгна...

Връзка към мнение
На 9.06.2019 г. в 22:06, katiaiseva djovanovi каза:

Здравейте, мисля и аз да ходя на почивка в Ю. Корея, ако може, рабира се, някой да ми предложи хотел или къща за гости в Сеул... И много се чудя с колата ли да отида или с автобус до София, от там с самолет.. От малка мечтата ми беше да отида до Корея, най-накрая ми се отдаде възможност да тръгна...

Давай смело за Корея, наистина е интересно, най- общо казано. Не става ясно откъде ще пътуваш до София, но аз бих взел автобус, защото няма да се налага да мисля къде да оставя колата си. Трудно е да се направи препоръка за място за нощувка без да се знае какви са ти изисквания, така че е добре да го споменеш. Аз нощувах в доста семпъл хотел, но за мен беше удобен. За теб вероятно не, нямам представа, и не бих се осмелил да го препоръчам, защото е твърде възможно да се разочароваш, ако не покрива критериите ти, дори да са ниски.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Имам въпрос - пътувам по работа до Токио и един от възможните маршрути ми позволява да спра в Сеул за 2 дни. Има ли смисъл да го правя и ще успя ли да разгледам града или да се паркирам директно в Токио и да отида до Киото, примерно? По време на предишното ми посещение разгледах каквото имаше интересно в Токио.

 

Поздрави на всички!

Връзка към мнение
преди 30 минути , feel_the_rush каза:

... един от възможните маршрути ми позволява да спра в Сеул за 2 дни. Има ли смисъл да го правя и ще успя ли да разгледам града ...

Според мен има смисъл, да! 
Е, както казва Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече!" , но Сеул си заслужава, а два дни са си два дни - може да се оптимизира една стегната програма за основните неща. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.