Прескочи до съдържание

Южна Корея


cck

Препоръчани мнения

В крайна сметка решихме, че за Япония ще купуваме тези карти за по една седмица.

Моля, някой да каже, дали е поръчвал, за колко време пристига ваучерът и дали не съм закъсняла, ще бъдем там на 8 октомври.

Връзка към мнение

http://www.japan-rail-pass.com/?ap=j0095g

 

http://www.japan-guide.com/

 

И най-полезният сайт за Япония нищо, че темата е за Корея. Важното е да ти свърши работа...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.japan-rail-pass.com/?ap=j0095g

 

http://www.japan-guide.com/

 

И най-полезният сайт за Япония нищо, че темата е за Корея. Важното е да ти свърши работа...

Благодаря ти, до сега нищех Корея, сега почвам и Япония, че не остана време. :unsure:

Връзка към мнение

Да доложа:

1. Пристиганаха ми пътеводителите, които бяха на промоция /някой беше дал сайт и аз тутакси поръчах/ за Корея и Япония.

2. Пристиганаха и пас-овете. Когато ги поръчах, се изписа, че ще пристигнат на 5 август, ама аз си мислех, че това е ориентировъчно. Да, ама не - баш на 5 август, в 10 сутринта бяха тук. Брееей, тез НИпонци, кви точни! :yahoo:

Връзка към мнение

Да припомня, че това, което си получила следва да са ваучерите, с които ще си вземеш пасовете в самата Япония. Не забравяй да заделиш поне час на гарата, че се чака :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да припомня, че това, което си получила следва да са ваучерите, с които ще си вземеш пасовете в самата Япония. Не забравяй да заделиш поне час на гарата, че се чака :)

Искам да те питам нещо, но е в темата за Япония :)

Връзка към мнение

Сега разглеждам автобусите Хоп-он, Хоп-оф в Сеул. Някой ползвал ли ги е за разглеждане на града? Някъде ми попадна изречение, че билетът важи само за един кръг, не можеш да се прехвърляш на друг /както е обикновено по света/. Някой може ли да каже точно как седи въпросът?

И втори въпрос - по разните му там дворци има ли часове на влизане - да се чака да се събере група от еди си колко народи, че да влезе с гид или си влизаш когато си искаш?

Връзка към мнение

Някои дворци са под час и не допускат сам. Имаш си гид на английски. Други са свободни. Ако ще разглеждаш всички, не мисля че ти трябва такъв автобус. Три от тях и градините са на пешеходно разстояние. Има комбиниран билет за петте двореца, ще погледна по-късно за подробности, но можеш да се снабдиш с билет на касата на всеки един от тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някои дворци са под час и не допускат сам. Имаш си гид на английски. Други са свободни. Ако ще разглеждаш всички, не мисля че ти трябва такъв автобус. Три от тях и градините са на пешеходно разстояние. Има комбиниран билет за петте двореца, ще погледна по-късно за подробности, но можеш да се снабдиш с билет на касата на всеки един от тях.

Благодаря ти. А ти ползва ли Сеул сити пас? Или няма смисъл?

Връзка към мнение

Според мен няма смисъл, близко е от InsaDong.

Ето примерен маршрут:

 

1. Хостелът ти в InsaDong

2. Jongmyo

3. Changgyeoggung и тайните градини

4. Changdeokgung

5. Gyeongbokgung

6. Deoksugung - една идея по надолу на картата

 

seoul-map.jpg

Иначе има чудесно метро, ако решиш да разглеждаш извън центъра - например осветените мостове.

Връзка към мнение

Много ти благодаря! :) :) :) Да, бях наясно, че сме близо до основните неща. Всъщност, аз по тази причина избрах този хостел в този район. Щом казваш, ще се моткаме пеша, пък каквото не е близо, ще го стигаме с метрото. А какви са тези осветени мостове, че сега чувам за тях? :blink: :blink: Ще ида да питам чичко Гугъл.

Връзка към мнение

Bampo Bridge

 

Намира се близо до Gangnam, което е квартал след река Хан на юг. Мостът е обикновена бетонена конструкция, но вечер (мисля към 8-9 ч.) пускат вода, която осветяват с лазери, а околните сгради си светят с различно лед осветление.
 

Banpo-bridge-Seoul-South-Korea.jpg

 

Снимката е от този сайт
http://www.worldofdesigners.com/banpo-bridge-seoul-rainbow-fountain-show/

където има и повече информация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много е красиво! Благодаря ти, ще трябва да се види.

Имам още един въпрос: от летището до хотела стана ясно как ще се придвижим от схемичката, която ти ми изпрати. Аз бях писала и на собственика на хостелчето и той пък, ми пратил и видеоклипче :) къде завивам, къде минавам и пр. А после - от хотела до летището, ако пак със същия автобус, къде спира? Че на нас самолетът за Токио е около обяд, вероятно трябва да тръгнем още сутринта за летището. :blink: :blink:

Връзка към мнение

На отсрещната страна на същата улица - има и табелка с разписание. Да, предвидете час и нещо за придвижване.

Връзка към мнение

Един въпрос към хората, които са били в Gyeongju. Малко съм раздвоен дали да го включа в програмата, понеже ще стане доста напрегнато откъм време за придвижване. Като четох пътеписа на Кирчо , не ми се стори особено очарован, Там има един храм на ЮНЕСКО и някаква пещера с Буда. Та дали си заслужава да отделя от ценното си време за посещение там... Знам , че всеки решава сам , но все пак мнението на билите си е от голямо значение....

Връзка към мнение

Ами в самия град няма много какво да му радглеждаш. Има парк с музей, но спокойно можеш да ги прескочиш.

Иначе Bulguksa Temple си заслужава, но ако ще разглеждаш и други храмове (например в Сеул) не мисля, че си струва да биеш път само за това. Пещерата Seokgulam и паркът са подходящи за разходка, но статуята на Буда дори не дават да се снима.

Според мен, ако си си избрал друго и се чудиш дали да ликвидираш нещо от плана заради Gyeongju, по-добре не губи време с Gyeongju.

Ако ходиш до Бусан и ти остане време, което се чудиш какво да правиш - метни се на влака и си направи екскурзийка до Gyeongju.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До Бусан ще ходя за ден и половина , и като гледам там има повечко неща. Ако остане време може да се метна, но двата храма в Бусан са не по-малко интересни, и ще станат много храмовете...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И аз си мисля, че ако имаш повече време да отделиш на Бусан ще е по-добре. Много хора твърдят, че е много по красив от Сеул, един от най големите и основни градове в Корея. Няколко приятели ходиха в Сеул и Бусан, и го хвалиха страшно много. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Иначе питай, каквото мога да помогна. Ако имаш желание ела и на Сбирката на 17-ти в Джепето. Имам някоя и друга карта и мога и по-подробно да ти отговоря на всички въпроси.

 

От този пост останах с впечатлението, че може да имаш някаква карта на Сеул, ама здраве да е, в интернет информация бол...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.