Прескочи до съдържание

Южна Корея


cck

Препоръчани мнения

Благодаря ти, сега разгледах подробно диаграмите в Wiki, стана ясно, няма да може само по джапанки :no2:

Връзка към мнение

Не съм видял, че си питала. Те са на една географска ширина с нас, същото като тук е. Естествено, с разликите, обусловени от близостта на морето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти, Капитане :) Аз така и не се научих да пътувам с малко багаж, но този път съм се зарекла, да не прекалявам, както всеки път. Уж редуцирам при подреждането, после все - я, да добавя това, я, онова и после влачим като хамали по летищата :blush: :blush: :blush:

Връзка към мнение

Добри новини за търсещите лоукостери из района.

Освен с VanillaAir (бившата AirAsia Japan) до/от Сеул / Токио се завръщат на позара и AirAsia X

Сеул - Бангкок от юли'2014, а Токио от Септември'2014

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Опа… и аз тука… Я да я вдигнем малко тая тема…

 

Та така – Основателят е запознат с придобитата ми неприязън към тази страна, свързан с… абе нещата от живота. Тъй като не мога да се преборя с тези неща от живота, ще прибягам дотам – на принципа “гъз път да види и пътя да види гъзъ…” /не е особено приятно, когато пътуваш на мотор пътя да види гъзъ…/. Е, тоя път няма да съм на мотор – не, че не ми се ще, ама Гугъл мапс не дава път до Сеул, а наличните “пътища” в азиатската част на Русия гарантират тримесечно влачене до Владивосток с неизвестен край. Оттам чакане на ферибота, бране на страх /напоследък потъват тия корейските корита, мамка им/ и лашкане до проклетото място, а после дезориентация по корейските пътища. А моторът почти е продаден – нали трябва да си купя с нещо билет за возенето до другия край на света. За мен краят е важен – трябва да стигна при Човека. Затова – ще се хвърчи.

 

Програмата е следната: София – Истанбул. Час и тридесет и пет минути престой /надявам се, че ще е напълно достатъчен да хвана следващия полет/. Истанбул - Инчеон. Бързо оглеждане на обстановката и намиране спирка 10С на терминала. Хващане на автобус до някакво Дегу и четири часа возене. В Дегу – среща с Човека, разговор с Човека, евентуална разходка с Човека… Като си тръгне Човекът, намиране на някаква кръчма /за предпочитане денонощна/ и пиене, докато не ме изгонят. Хлъц… В случай на изгонване – намиране на удобна пейка за преспиване и криене в драките от корейските милицаи. На другия ден - евентуална нова среща с Човека, ако желае /силно съмнително, но не е изключено/. При липса на такава – продължаване на пиенето в същата или подобна кръчма. Хлъц, пръц… Ново изхвърляне от кръчмата и ново спане на същата или подобна пейка. Събуждане, търсене на автогара, гара или каквото е там. Придвижване чрез автобус, влак или каквото е там до Инчеон. Натоварване на самолета и обратно към къщи.

 

Какво ли си викате: “Ти няма ли да обиколиш, да разгледаш, да разкажеш?”. НЯМА! Нямам никакво намерение да се шляя из големите дворци на малките жълтури. Човекът е важен And Nothing Else Matters. Естествено, че и бирата е важна, та мисля да ги съчетая двете неща. А, ще попитате и за снимки – ами НЯМА! Нямам с какво да ги снимам, а и да имах – няма да имам желание, със сигурност! Ако Човекът направи някакви снимки и реши да ми ги прати – добре, тогава ще имате. Ако не – не печелите.

 

Ами това е. Трябва да ошамаря един късопишковец от техните, ама понеже не го знам точно кой е, стискайте палци да не ми падне пердето и да ги започна още от инчеонския арайвъл гейт всичките по домова книга с правата лопата… И да си припявам “Опа... Ганю стайл!”.

 

Бърз въпрос – колко струва бирата на борда на THY? Че имам много часове за уплътняване… Пък обикновено когато си нямам работа, си уплътнявам времето в течна фаза и по много… Ако питате “Защо?” – върнете се към нещата от живота в началото…

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз летях по същия маршрут и не ми искаха пари за бира :) То и това оставаше, като бяха закъсняли с почти 2 часа..

Връзка към мнение

@Palio

Ако все пак решиш, че са ти интересни градините, то в Daegu, можеш да наминеш през Arboretum-а.

Иначе бири всякакви интересни ще откриеш :)

Връзка към мнение

Абе още не знам какво ще ми е интересно, но подозирам, че ще имам шест дни за убиване там, тъй че давайте акъли. Както написах по-рано, основната цел е среща с определен човек, която е силно възможно да не се случи. Ако стане тъй, може би нищо няма да ми е интересно... По принцип човекът се намира в Инчеон, но по въпросното време е възможно вече да се е преместил в това Дегу, или каквото е там... Тъй че това съм го писал по-скоро като вариант - всичко зависи от това как ще бъде удобно на самия човек. Ако каже "на Луната" - там отивам.

 

Все пак ще проследя пътеписите ти и ще те притеснявам с въпроси около разни забележителности. Ако успеем да се видим и запознаем на някоя магеланска сбирка /гледам, че се задава такава следващата седмица/, ще ми е изключително драго!

Връзка към мнение

Както написах горе, важното е срещата с Човека. Човекът е Тя, но нека я наричаме просто Човек... Либофф няма да има - ако питате мене, на тая тема съм силно безопасна игла. Главорез не съм - то за това си трябва талант, дето го нямам - I am no monsterman.

 

Всичкото това, дето съм го свършил е в името на Човека и дано да склони да ми отдели един час, за да й видя прекрасните очи, да й кажа едно ЧРД и да изпия няколко бири в нейна чест - както правя всяка година, ама тоя път няма да е в БГ-то. Та това е - сигурно ви звучи налудничаво, глупаво и прочее... За мен е важно и толкоз! Мотори се купуват, Човек - не!

 

Сега не смея да си отворя мейла, та да видя какво ми е писал Човекът, или писал ли е въобще по темата с евентуалната среща... Независимо дали ще се случи - тръгвам! Къде отивам - не знам. Знам, че е на другия край на света, знам, че валутата им е някакви вонящи вони, дето са около 1000 за лев. Не им отбирам от йероглифите, не ме интересуват замъци, острови, музеи, кимчита, KAL007, KAI-T50 и прочее корейски щуротии... Нямам резервация за никъде - предполагам, че имат много на брой удобни пейки. Надявам се, че нямат забрана за консумация на алкохол на обществено място, че иначе ще ме вкарат в някое корейско РПУ за много дълго - щото пия много и дълго...

 

Та това е - I'm on my way!

Редактирано от Palio
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ще стискаме палци нещата да ти се получат.

Като се върнеш, ако имаш желание разкажи. Понякога нещо изглежда чист авантюризъм без изглед за успех, но пък в края на крайщата със сигурност ще се случи това, което е най-добре за този конкретен случай. 

 

Успех.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нямам резервация за никъде - предполагам, че имат много на брой удобни пейки. Надявам се, че нямат забрана за консумация на алкохол на обществено място, че иначе ще ме вкарат в някое корейско РПУ за много дълго - щото пия много и дълго...

 

Та това е - I'm on my way!

 

Моят съвет е да погледнеш малко по-практично на ситуацията (което знам, че е трудно в случай като твоя, но отстрани нещата се виждат по-обективно). Билета вече си го купил, решил си да ходиш, но остави пиенето, то няма да ти избяга, можеш да поркаш в България колкото си искаш на по-ниски цени.

 

Както и да реагира, каквото и да каже "Човека", имай предвид, че "Човеци" много, въпрки, че за момента ти се струва, че тази е с най-главното "Ч". Това е реалността... Та, при условие, че заминаваш, вземи се стегни и си направи един план какво можеш да разгледаш при ситуации А, Б, В и пр. Ако другото не проработи, ще ти остане едно интересно пътуване, а и би било много по-cool да кажеш на "Човека", че минаваш да поразгледаш и се обаждаш да видиш как я кара...

 

На приказки лесно, на практика е друго, но съм 100% сигурен, че това е по-добре от твоят първоначален план.

 

Успех!

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Като минимум си намери място за спане, не знам как са законите в Ю. Корея, ама да не те вкарат в някое РПУ ако спиш по пейки и без пиене.

 

Има хора, които са ходили в страната, дайте му адреси на изгодни места за преспиване. Ако много поркаш в самолета, няма да изглеждаш добре след кацането нито пред "Човека" нито пред когото и друг да било, та поне на отиване бъди умерен.

 

Не отиваш до Ю. Корея всеки ден, направи си пътуването максимално интересно, другото каквото сабя покаже.

 

Извинявам се, че ти пиша тези неща, но бих се чувствал по-неудобно ако не ги бях написал, мисля, че и на 5% да предприемеш нещо по въпроса - все файда. Колкото повече неща предприемеш - толкова по-добре за теб.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ех, че хубаво :) Да се юрнеш на другия край на света заради някого - ми какво по-хубаво от това :meeting: А че не било либоффф, :wub: тия ги разправяй на новата ми шапка, дет си я купих вчера. И туй, дет нищо друго не ти се гледа и не ти се мисли, ми е мноооого познато. Ама слушай Травелър, много умно ти ги е наредил. Колкото и да ти е зает умът с мечти по Човека, направи пътуването максимално и полезно, и приятно. Току-виж и Човекът, като види колко неща искаш да разгледаш, да вземе, че да ти стане гид/пожелавам ти го от сърце/. Ох, що се зачетох в тази тема, сега ще те мисля :rolleyes:

А иначе, мога да дам хостелът, където ще спим ние и където вече ССК беше в Сеул. Само да искаш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ти хостела го давай, че да не е само за пальо тази тема. Тревалер му е казал ,каквото трябва, а той да си мисли. изглежда ми някаква шега тази негова работа. Виж, ние с Александра сериозно заминаваме...

Връзка към мнение

Да погледнем практично ...какви толкова разходи има? Няма да е повече от 2 бона , а то като дойде сляпата неделя може и тук да ги профука човек.

Аз напълно му влизам в положение , че като сетя какви простотии съм правил сега ми е гузно пред "Човекът"...пред моят "Човек" с който сме наистина добри приятели ама минаха години за това ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Ruwenzogy

Хостелът в Суел е по-горе в темата. InsaHostel

 

@Palio

Друже, магеланска среща се задава и намини от там. Може би не ме помниш, но миналия път споделяхме по бири и приказки заедно :) Аз не знам дали ще успея, понеже ще съм евентуално в Гърция, но там на срещата ще имаш хора, на които да разчиташ. Ще съставите план и вярвам всичко по пътуването ще се нареди.

 

Сега поред на твоята програма

- София - Истанбул е ясно, мисля нямаш какво да му мъдруваш

- час и половина на IST са напълно достатъчни, че и да пробваш някой Efes. Пушалнята ако ти трябва е на края на коридора, до лоунджовете на British (качваш се на втория етаж и следваш табелките за тераса, която всъшност е с ограда и е малко като затвор, но пък си е хеви метал :)

- Incheon - гейтът е съвсем лесен, излизаш от летището, на будките в дясно са билетите, а 10C  е съвсем наблизо.

- Вонове, можеш от България да си вземеш, но и долари/евро ако носиш на летището има чейнжове колкото щеш, курсът е ОК

- Дегу - не съм бил точно там, но пейки ще намериш, предполагам и евтин хостел. Погледнах в Booking. В този район на света, чисто място с оценка над 8 можеш да откриеш за около 30 EUR. Ако не ти се търси от сега и на място предполагам няма да ти е проблем

- Билет за връщане имаш :) така, че остават да ти провървят нещата с Човека. За останалата програма можеш да импровизираш. Бирата е Cass (2 USD) или Hite. Дано завариш и хубаво време. Всъшност кога пътуваш?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ruwenzogy, случайно се оказа, че съм букнала същия хостел, в който е бил и сск, та се получи инфо от " първа ръка", че е прилично място. Освен това е близо до доста от интересните места в Сеул. Ако ти хареса и на теб, сск ми прати много точна схема, как да се придвижим до там, ще ти я пратя.

Аз съм седнала и правя планче за Сеул. Гледам, че и там има туристически автобуси "hop-on, hop-off". Ние обикновено обикаляме всичко с тях, без да слизаме и на втория кръг  каквото си харесаме,  слизаме, разглеждаме. А каквото ни е по- близо, си ходим пеш.

Ей тука има много хубаво писание за 10-те  места, които не трябва да се пропускат:

http://content.time.com/time/travel/cityguide/article/0,31489,1848378_1848364_1847897,00.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте отново!

 

Благодаря на всички за напътствията! Ще се помъча максимално да се възползвам от тях, но засега все още обмислям що за проЗтотия съм свършил дотук. Тъй като вече началото на мача е свирено, ето и отговора на въпроса на сск "Всъщност кога пътуваш?" - отлепям от SOF в 21.45 на 19.08. и в 16.55 на следващия ден трябва да има touch down на корейска земя. Наобратно тръгвам на 26.08 нейде към полунощ.

 

За времето не се притеснявам - предполагам, че е почти същото, като у нас - нали са на нашата ширина. Виж за валутата имах премисъл - ще намина през бюрото на "Графа", та да видим няма ли да изскочи някое корейско кайме. Ако не - щом знаят що е EUR и USD, а и има къде да се сменят - вече съм спокоен. За спането - абе още не знам. Явно ще го мъдря на място. Пуснах една муха на една позната тук - тя се занимава с коуч - сърфинг, та може да ми открие някое местенце по тая линия.

 

А за форумната сбирка - ще я посетя непременно, че нали трябва да взема акъли и да избистря нещата.

 

@ruwenzogy - и на мен ми се щеше да е майтап, ама си е сериозна работата. Затова следя изкъсо темата - всичко, което пишете, ще ми е от полза.

 

Благодаря още веднъж!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.