Прескочи до съдържание

Кредитна карта за пътуващи..?


Препоръчани мнения

Сетълмента на Visa е през евро, MC е през долара. В тази връзка, и ако банковите такси/условия са еднакви, избери картата, с валутата на която  ще пазаруваш по-често. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Georgie каза:

От известно време се двоумя дали да взема виртуална карта от ДСК,и ако да Visa или MasterCard.Реших,че си заслужава ,защото правя не много плащания онлайн,но не мога  да реша коя е за предпочитане от двете.Всъщност има ли голяма разлика във възможностите,които предлагат двете?

Преместих въпроса в по-подходящата тема

Връзка към мнение

ДСК са си променили условията по тяхната кеш бек програма:

  • Преустановява се предоставянето на бонус money-back по кредитни карти DSK MaxiCard.
  • Въвежда се еднократно годишно изплащане на бонуса
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Спестили са малко детайли в публичното изявление. Вече има и максимален лимит на изплатения кешбек, дори за частното банкиране.

Връзка към мнение
13 minutes ago, macf1an said:

Спестили са малко детайли в публичното изявление. Вече има и максимален лимит на изплатения кешбек, дори за частното банкиране.

Къде мога да го видя този лимит?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 36 минути , miroslava каза:

Къде мога да го видя този лимит?

Виж файла. Тези лимити са валидни за клиенти "Частно банкиране". За останалите клиенти кешбек лимитът е 200 лв. годишно (1% от оборот до 20.000 лв).

Uvedomlenie_money-back_PB.DOCX

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, miroslava каза:

ДСК са си променили условията по тяхната кеш бек програма:

  • Преустановява се предоставянето на бонус money-back по кредитни карти DSK MaxiCard.
  • Въвежда се еднократно годишно изплащане на бонуса

 

Преди 1 час, macf1an каза:

Спестили са малко детайли в публичното изявление. Вече има и максимален лимит на изплатения кешбек, дори за частното банкиране.

Има и една положителна промяна - премахват минималната сума оборот като условие за участие в бонус програмата. В момента тя е 2000 лв. за 6 месеца:

  1. Премахва се изискването за минимална сума за извършени транзакции на ПОС – всеки клиент с кредитна карта натрупва бонус с всяка своя покупка.

Така на практика става без значение оборота по КК. В края на годината всички ще получават бонуса money-back, който са "заработили".

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не мисля. Най-малкото валутата на сетълмента е различна, когато сметката на картата е в EUR/USD. Моето конкретно питане е за MasterCard на DSK в BGN - дали кръстосаните курсове минават през EUR, или през USD. Подозирам, че са в EUR. И се опасявам, че от кол центъра няма да получа адекватен отговор, затова питам тук.

Връзка към мнение

Щом е MC минава през usd. 

Сценарият е: Купуваш нещо в унгарски форинти./примерно/. MC превалутира форинтите в долари по курс, зададен на сайра им. Продава ти доларите по курс на банката ти /за теб курс купува bgn/usd /. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предположението ми се оказа вярно - кръстосаният курс на MasterCard от ДСК е в ЕВРО. Това ги прави най-изгодни за пазаруване от Великобритания, т.к. почти винаги курсът EUR->GBP на MasterCard е по-добър от този на VISA.

 

На втория опит попаднах на компетентен служител от кол центъра, който го потвърди.

Ето и потвърждение от Общите условия.

ЧЛ.54. .... /2/ За всяка транзакция извършена в чужбина, сумата на транзакцията се превалутира от валутата на транзакцията във валутата на сметката на Банката (евро) по курс, определен за съответния ден от МКО и Банката превалутира получената по сметката й сума във валутата на сметката на Клиента: 1. За сметки в лева – по курс продава на Банката за безкасови операции;

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ето каква оферта получих току що в ДСК Директ:

 

Възползвайте се от специалното ни предложение – само сега в периода от 15.08 до 15.09.2017 г. вкл., Банката ще Ви възстановява 5%  от стойността на всички покупки, които извършите с Вашата кредитна карта в следните търговски обекти:

  • Ресторанти и заведения 
  • Бензиностанции 

В кампанията участват всички Ваши плащания на ПОС устройство с кредитна карта на Банка ДСК в посочените търговски обекти, независимо дали са в България, чужбина или интернет.

Отстъпката се формира върху общата стойност на извършените в периода на кампанията покупки и ще бъде преведена по сметката на вашата карта в началото на м. октомври.

Няма никакви допълнителни условия, необходимо е единствено да потвърдите Вашето участие като изберете бутон „Желая да участвам“.

В случай, че не желаете да се възползвате от кампанията, моля изберете бутон „Отказвам участие“.

За да направите вашия избор, моля, натиснете бутон „Повече“

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Интересно хрумване, карта за пътешественици, сам си избираш картинката! :yahoo:Веднага мисля да заръчам:

 

http://www.kartazavseki.bg/bg/pateshestvenici/

 

image.png.9a1c2d6f52f57b5713c44fe9b35f9960.png

Връзка към мнение
преди 5 часа, AlexandraKo каза:

Интересно хрумване, карта за пътешественици, сам си избираш картинката! :yahoo:Веднага мисля да заръчам:

 

http://www.kartazavseki.bg/bg/pateshestvenici/

 

image.png.9a1c2d6f52f57b5713c44fe9b35f9960.png

Ако е на Експресбанк, после плащаш всеки месец такса карта дизайн по 30 ст. :)

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

30-те стотинки ще са най-малкия проблем :) Експресбанк имат едни от най-ужасните такси при плащане на чужд ПОС:

 

chrome_2017-09-10_22-30-15.png

 

Добра карта за пътешественици не е просто една картинка на пластиката :) Ама ако ще я държиш просто в портфейла без да я ползваш, става! :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 23 минути , Alexander каза:

Дайнърса в какъв сетълмент е?

Българският е в €, но както @Георги Матеев е казвал неведнъж, сайтовете като Paypal и ebay не могат да си представят, че има недоларов Discover/Diners и затова винаги чарджват картата в $ - дори при плащане в €, от което се получава голяма "греда", тъй като от € превалутират в $ и после обратно в €.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Имам един лаишки въпрос и се извинявам, ако не е в правилната тема, но не знам иначе къде да го адресирам.

 

Имам кредитна карта, чиято валидност изтича през 03/18, но имам намерение да пътувам в месеците след това. Всичко е окей, ще си получа нова пластика, но какво се случва с резервациите, които съм направил със старата кредитна карта. Притесняват ме следните неща:

 

1. За наем на автомобил, ако съм направил резервация няколко месеца предварително, на място няма ли да изискват верификация на картата с която е правена резервацията (и платена).

2. За правене на резервации - какво става, ако буукинг системите видят, че срока на валидност на картата изтича преди пътуването ми.

 

 

Звънях на моята банка и след няколко минутен разговор със служител, получих устно изявление, че новоиздадената карта ще е със същия номер, но респективно с друга дата на валидност. Това би ли могло да е проблем за резервациите на автомобил и нощувки?

 

 

ПП. Малко неясно съм го написал, но аз самия не успявам да изкристализирам притеснението ми достатъчно конкретно, надявам се, че ще успеете да разберете какво ме притеснява.

Връзка към мнение

Нямаш проблеми по принцип, стига картата да е валидна в момента на плащане. Ако имаш гарантирана с карта резервация, по която решат да изтеглят пари след като е изтекла ще ти пишат да дадеш нова. Някои авиокомпании искат да покажеш на гишето картата, с която си платил, има тема за това. 

Връзка към мнение
На 9/11/2017 в 9:35, chandni каза:

Българският е в €, но както @Георги Матеев е казвал неведнъж, сайтовете като Paypal и ebay не могат да си представят, че има недоларов Discover/Diners и затова винаги чарджват картата в $ - дори при плащане в €, от което се получава голяма "греда", тъй като от € превалутират в $ и после обратно в €.

Здравейте, дали може да помогнете - обявения курс продава и купува на коя институция или сайт се прилага обикновено, на само при Paypal и ebay, но и при други подобни, или кръстосан курс се взима. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.