Прескочи до съдържание

В колко часа да се качим на Айфеловата кула


Ivan Todorov

Препоръчани мнения

Чакайте сега - говорим за изкачването пеш до първо ниво или за големи опашки по принцип ?

Както споменах ние бяхме изцяло с асансъор без предварителни места през юли и нямаше никакъв проблем.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Изкачихме се до най-горното трето ниво. На второ ниво имаше опашка за качване на асансьорите

за трето ниво, но не беше страшна. Чакахме около 15 мин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хайде да помоля, следващия взвод също да докладва, да сме сигурни, че вече скоростта на опашките не е проблем, а alienad и stenk не са изкарали просто късмет. Ще е чудесно, ако е така :)

Връзка към мнение

 Проверявайте редовно. Понякога пускат билети когато наближи датата.

И още нещо - вижте дали няма удобни за вас часове до второ ниво. От там ще си купите до върха.

 

Чакането на второ ниво често е колкото за първо. Май месец като ходих - около 18:30 чакане за качване по стълбите - 15 минути, но на второ ниво опашката за касите завиваше -  беше дълга две от страните на кулата. Аз не издържах и направих българска работа :rolleyes: , но чакането на око щеше да е поне 40 минути - съдейки с каква скорост се движеше опашката.

Връзка към мнение

Застраховахме се с билети за 11:30 на 03.09. Всички опити при пускане на продажбата за конкретната дата се увенчаха с неуспех. Бях отворил и "настроил" 5 или 6 браузера и само превключвах и маркирах около 2 секунди преди старта и пак неуспях да запазя за час в който да видим и Париж на свечеряване.

Каквото такова! Следващата седмица заминаваме за 9 дни и се надявам на страхотно преживяване.

Плана е подготвен в два варианта. Втория включва и музея в Бурже. Ако се справим в първите дни значи и до там можем да стигнем. Ще се радвам на една снимка с Конкорд!

Исках и до Пер ла Шез /дано го пиша правилно/ да стигнем, но жената се съпротивлява и не разбира какво бихме гледали в това гробище!!!! Аз исках да ида до стената където са застреляни последните комунари и разбирасе да поразгледам по пътя..... Следващия път.

Планирах 7 пълни дни и още два за пристигане/ около 3 след обяд/ и заминаване/ около 5 след обяд/ и пак времето е недостатъчно!

То като във всеки "страхотен" град, където и месец е малко!

Явно ще трябва да се ходи и след това. Дори си мисля, че и плана ми няма да се изпълни на 100%, макар и с само един силно натоварен от към музеи ден..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гробищата са ми едно от  ... любимите места за разглеждане. "Пер Ла Шез" и  "Монпарнас" са истински шедьоври.

Дейтсват ми много успокояващо и в същото време ме карат да се радвам на на всеки миг  живота гледайки как и най-великите в крайна сметка стигат до едно място  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз планирам да ходя в края на октомври в Париж, дали тогава вече няма да е толкова натоварено? Все пак е извън сезона вече.

Ще докладвам за опашките на Айфеловата кула :)

Връзка към мнение

За Париж, както и другите "силно туристически столици" в Европа - Лондон, Амстердам, Рим, няма валидно такова понятие като "извън сезона". Просто защото в тези градове "сезона" е 12 месеца :) Все пак за края на октомври може да се каже с известни условности, защото ще е преди Коледните, и след летните стълпотворения. Тоест улиците и музеите няма да са претъпкани. Но не очаквай и да са празни, и да влезеш от раз. Особено за места като кулата на Айфел, или Лувъра.

 

Исках и до Пер ла Шез /дано го пиша правилно/ да стигнем, но жената се съпротивлява и не разбира какво бихме гледали в това гробище!!!!

Ivan Todorov Пер ла Шез в никакъв случай не е за пропускане. Незавиисмо от причините. Не съм ходил в други гробищни комплекси в Париж или други градове. Но си прекарах един определено интересен и незабравим следобед там. Особено ако си запознат с колосите на френските (и не само) арт среди, ще ти бъде любопитно и интересно да видиш последната спирка от творческия им път.

Особено около тези на Джим Морисън и Оскар Уайлд може да попаднеш на интересни хора и куриозни случки. ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дано не повтарям някого от изказвалите се по темите за Париж, но виждам, че хора, на които им предстои пътуване ще бъдат там през първата неделя от месеца (07.09). Тогава посещението в музеи е безплатно, в това число Le Louvre и Musée d'Orsay. 

 

Тази година на 20.09 и 21.09. се падат Journées du patrimoine, когато имате възможност да разгледате отвътре много от сградите, в които се помещава властта, включително Елисейския дворец и Министерство на външните работи и много други, които е излишно да изброявам. През тези дни отварят за безплатно посещение също и Lido и Moulin Roge...и какво ли още не.

 

Давам сайта на събитието - http://www.journeesdupatrimoine.culture.fr/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колко часа преди обратния ни полет от CDG да сме на летището за да минем спокойно проверките? Два часа нормално ли е или са малко за това летище. Летим през Виена с Austrian.

Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Здравейте, купих си он-лайн билети за Айфеловата кула за 08.08.2015 г. /23:00 часа/, с асансьор до втори етаж. За периода на нашия престой само това имаше свободно като дата, час и възможност.

Ще може ли някой да ми помогне с указания за входа на закупените предварително билети (ориентир къде е входа), както и за малко информация - с така закупени билети ще можем ли да се качим до върха?

 

Много ще съм благодарна, ако някой ми помогне!

Връзка към мнение

И аз да добавя - няма нужда да се взимат онлайн билети. Имам чувството, че всички се юркат това да правят от страх от легендарните опашки.

Ние бяхме Август месец 2014, топ сезон, качвахме се пеша до първото ниво (5-10 минути чакане на опашка за билети). След това до най-горното ниво с асансьор. На опашките за асансьора откарахме още около 10-15 минути.

 

ЕДИТ: Сега видях, че темата е стара. Относно последното питане - не съм запознат къде е входа за хората с електронни билети, може би някой друг ще може да помогне.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Здравейте, купих си он-лайн билети за Айфеловата кула за 08.08.2015 г. /23:00 часа/, с асансьор до втори етаж. За периода на нашия престой само това имаше свободно като дата, час и възможност.

Ще може ли някой да ми помогне с указания за входа на закупените предварително билети (ориентир къде е входа), както и за малко информация - с така закупени билети ще можем ли да се качим до върха?

 

Много ще съм благодарна, ако някой ми помогне!

Не е трябвало за бързате - почти 100% съм сигурна, че ще пуснат още билети. :)

Даже в този късен час не вярвам да има и много хора да чакат за качване...

Както и да е, вече е свършено.

 

Отидете малко по-рано(даже се пробвайте поне половин час по-рано за да имате време и да погледате отгоре) и заставате на входа с предварителни резервации.

На снимката това е мястото със зелената табела

8055611Y.jpg

 

Там минавате проверка по сигурността и отивате към асансьора - с него отивате до втория етаж.

Там можете да разгледате, а можете и направо да се подредите на касата за билети до върха.

Купувате билети и се качвате на друг асансьор, който ви отвежда до последното ниво.

 

На първия етаж(където е сравнително скоро изградения стъклен под), можете да стигнете само при слизането!

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

 

Ние бяхме Август месец 2014, топ сезон, качвахме се пеша до първото ниво (5-10 минути чакане на опашка за билети). След това до най-горното ниво с асансьор.

Как става слизането при комбинирано качване пеша плюс асансьор до върха? Може ли да се слезе само с асансьор?

Връзка към мнение

Как става слизането при комбинирано качване пеша плюс асансьор до върха? Може ли да се слезе само с асансьор?

Без да съм го правила, мисля че не може.

Качвайки се пеша ще имате билети до съответното ниво отиване и връщане. 

После от второ ниво ще трябва да си купите билет до върха - той е отиване и връщане с различен асансьор.

От върха слизате на второ ниво и за да са качите на другия асансьор, с който се слиза до долу, трябва да имате билет, а вашия билет ще е за пешеходно качване. 

 

Все пак, това си е изцяло моя интерпретация, без да гарантирам за 100% достоверност. Просто разсъждавам писмено. :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едни приятели се върнаха оня ден и казаха, че от опашките няма и помен.

Явно е последица от тъжните събития тази година.Но аз си мисля, че е времнно и скоро пак ще стане като

преди.

Преди време се качих с билет за пешеходно качване, натам с асансьора до горе, ама на обратно -пак така, не можеше с асансьора до долу.

Сега не зная как е, но мисля, че Мари е права.Освен, ако няма хора и не придирят много.:))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Без да съм го правила, мисля че не може.

 

Преди време се качих с билет за пешеходно качване, натам с асансьора до горе, ама на обратно -пак така, не можеше с асансьора до долу.

 

Благодаря ви, момичетата!

И на мен ми се струва, че не би трябвало да може, но пък е възможно някой магеланец да е открил пролука в системата :) 

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте,

може ли някой скоро ходил в Париж да каже има ли опашки за посещение на Аайфеловата кула?

Иска ми се до второ ниво да се качим пеш и от там с асансьор нагоре, но онлайн билетите са само с асансьор. На място обаче не ми се чака с часове на опашка.

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , ЕмиЖор каза:

Здравейте,

може ли някой скоро ходил в Париж да каже има ли опашки за посещение на Аайфеловата кула?

Иска ми се до второ ниво да се качим пеш и от там с асансьор нагоре, но онлайн билетите са само с асансьор. На място обаче не ми се чака с часове на опашка.

 

За качване пеша почти никога няма опашки. 

А след това няма проблем да си купите билет до горе. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Mary каза:

За качване пеша почти никога няма опашки. 

А след това няма проблем да си купите билет до горе. 

Благодаря! В такъв случай, ще купуваме на място, че и времето е доста променливо, а онлайн билетите са с фиксирани часове и дати.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За качване пеша наистина няма опашки, но има опашка от "втория етаж" до върха. Мисля, че винаги е по-малка от колкото е долу, но си се чака. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.