Прескочи до съдържание

Програми за лоялни клиенти


Препоръчани мнения

Най-добре е през техният сайт ( Кения Еъруейс) , през Експидия също е бизнес флекс 👍. През вторите обаче излизат и по-сложни маршрути …

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По принцип най-много летя с Луфтханза на запад  и Туркиш и Катар на изток. Бритиш ги ползвам само до Лондон. Скай тийм ни е много лимитиран избора от София и се свежда до Ита. Идеята ми за статуса е,ако ще мога да го мачна към Туркиш или някой OW партньор.

 

Във варианта който предлагате ще успея ли да стигна статус само с това пътуване, т.к не мога да отделя повече от 2к лв и 3-4 дни...

Връзка към мнение

Най-добре виж кой прави статус мач в момента. Гледам Юнайтед мачва АА, ама само за 120 дена, трябва да летиш, за да го удължиш:

https://www.united.com/ual/en/br/fly/mileageplus/offers/promos/sm2024.html

Юнайтед са в стар алайънс, като луфти и турците.

ЛАТАМ също правят, ама няма да ти е от полза особено, освен да пробваш друг оттам.

Връзка към мнение

image.png.f54d24825213490620371eefcddde92f.png

 

 

Бизнес клас от Тунис до Банкок със Саудиа, различни дати от януари до април. Вторият сегмент / JED-BKK / e с lie-flat седалка. 


 

  • 29,402 miles on Xiamen Airlines Egret Club
  • 18,270 award miles + 108 XP with Flying Blue
  • 18,270 miles on Aeromexico Club Premier
  • 18,270 miles on CSA OK Plus
  • 18,270 miles with Garuda Indonesia GarudaMiles
  • 18,270 miles with Vietnam Airlines Lotusmiles
  • 18,270 award miles + 300 Tier Points with Virgin Atlantic Flying Club
  • 15,226 miles on Aerolíneas Argentinas AerolíneasPlus
  • 15,226 miles with Air Europa Suma
  • 15,226 miles on China Airlines Dynasty Flyer
  • 15,226 miles with Etihad Guest
  • 15,226 miles with Korean Air Skypass
  • 15,226 miles at MEA Cedar Miles
  • 15,226 miles at Saudia Alfursan
  • 12,180 miles with Delta SkyMiles
  • 12,180 RDM + 2,436 MQD on Delta SkyMiles 2024
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 50 минути , neuromancer каза:

Най-добре виж кой прави статус мач в момента. Гледам Юнайтед мачва АА, ама само за 120 дена, трябва да летиш, за да го удължиш:

https://www.united.com/ual/en/br/fly/mileageplus/offers/promos/sm2024.html

Юнайтед са в стар алайънс, като луфти и турците.

ЛАТАМ също правят, ама няма да ти е от полза особено, освен да пробваш друг оттам.

Не ми върши работа United, защото нямам виза за САЩ и няма как да направя полетите, а и също искат да видят,че статуса е от летене, а моя не е .

Варианта за саудия от Тунис не е лош, но пък ще ми трябват визи и за Тайланд и за Тунис. 

Връзка към мнение

виж калкулатора , но ми се струва , че ако направиш TUN-ICN-TUN със Саудиа и ICN-CPT-ICN с Кения ще си осигуриш Голд и доста близо до Платинум ( върха на сладоледа) . Това трябва да стане преди 01.04 , след тази дата французите спират да раздават статусни точки (XP) за партньорски полети , освен ако не са кодшеъри - тоест затварят вратичката за сравнително лесен статус.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , stanislavpp каза:

виж калкулатора , но ми се струва , че ако направиш TUN-ICN-TUN със Саудиа и ICN-CPT-ICN с Кения ще си осигуриш Голд и доста близо до Платинум ( върха на сладоледа) . Това трябва да стане преди 01.04 , след тази дата французите спират да раздават статусни точки (XP) за партньорски полети , освен ако не са кодшеъри - тоест затварят вратичката за сравнително лесен статус.

И двете ще ми е много скъпо да ги направя, вярно краста за чешане имам, ама чак пък толко излишни пари нямам, а и логистично ще е много трудно. 

Връзка към мнение

Рим - Париж - Найроби - Мавриций - Найроби - Лондон с Кенийските авиолинии на цена около 600 лв. би трябвало да генерира 40 точки. Реално, ако го летиш 4 пъти и измислиш вариант Лондон - Рим с полет, който ти генерира XP flying blue ще се получи г/д от към цена, но не и от към време и желание предполагам 🙂

Ако все още е активна офертата ICN - CPT - ICN, то с Кенийските авиолинии може и да се напрви:

Париж - Найроби - Мумбай - Найроби - Амстердам (36 XP) на промо цена 500 лв. и за около 700-800 лв. да си хванеш полет до ICN (ако е полет, който дава точки към flying blue ще е 16 XP), от където да летиш до CPT (би трябвало да са 120 XP). Така сумарно събираш 172.

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Днес сутринта във FT е излязло това като вариант, което е доста по-добре, т.к. ти каза че се целиш в статус с OW алианса. Според калкулатора на BA би трябвало WAW - LHR да генерира 40, а от LHR до CPT още 160 TP или тотала от трипа да е 400 отиване и връщане.

image.png.f9a555f91ff2938cfb0d05f28179871f.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам два въпроса към по-просветените. Как да разбирам класата на билета коя е за да мога да видя в wheretocredit коя програма ще ми даде повече мили? Ако например ММ ще ми даде повече мили от Аероплан и си вкарам ММ номера мога ли да ползвам предимствата на СА Силвър,който имам на Аероплан в този случай ?

Връзка към мнение

1. Ако си купил билета  - в потвърждението се изписва . Ако преди покупка искаш да видиш класа - аз използвам expedia  и/или матрицата ( чукаш върху последният таб - advisory )

 

2. Да . Статуса няма значение в общият случай от коя а/к си го придобил - ползваш привилегиите с всички компании от съответният алианс. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз лично за да не става разпиляване имам членство в една компания от алианс и карам с нея. А по втория въпрос, по принцип може, пишеш една програма за милите и после примерно показваш карта от друга за лаундж. Но то има и бонус мили за статус, имай предвид, ако имаш само към една. 

В други случаи е обратното и ти трябва статуса още в началото за да избереш място, тогава пишеш едната програма, после влизаш в manage my booking на специална програма, примерно Финеър май беше за one world, където може да изтриеш въведения номер и после да сложиш друг. Малко сложно е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прочетох нещо интересно във FT - преди P клас билет към Air China се е водило First Class, а сега е Discounted economy като все още това не е актуализирано към програмите Aegean airlines и до колкото видях и португалската TAP като и към двете програми дава 200% бонус мили за този клас билет. Как мога да видя на кои полети Air China предлага полети с клас P?

Връзка към мнение

Ами в Expert flyer, само че е платено (май имаше free trial). Иначе в матрицата показва текущата класа, която се продава. То ако не е някаква специална (примерно промоция, само доместик, само интернешънъл, премиум економи) трябва да я има на всички полети.

А как да купиш билет точно Р класа, ако не е текуща пък нямам никаква идея.

Връзка към мнение
преди 19 часа, stanislavpp каза:

1. Ако си купил билета  - в потвърждението се изписва . Ако преди покупка искаш да видиш класа - аз използвам expedia  и/или матрицата ( чукаш върху последният таб - advisory )

 

2. Да . Статуса няма значение в общият случай от коя а/к си го придобил - ползваш привилегиите с всички компании от съответният алианс. 

Обикновено го купувам през посредник и нямам потвърждение в което да го пише. Под матрицата имаш предвид Ita Matrix или друг тул, защото не го виждам този таб.

За статуса е ясно, че ми важи за всички компании в алианса, но не съм сигурен, дали ще го уважат примерно за влизане в лаундж, ако съм избрал да си трупам милите не в тази програма а в друга. 

Връзка към мнение

@neuromancer още на първа страница в търсачката може да се види класа билет ( както съм написал по-горе ), най-десният таб е advisory и когато се чукне върху него/до него - отваря скрит таб - details.

Връзка към мнение

може, все се вижда

 

мен ме яде, че не мога да купя тия билети дето ми ги показва itamatrix

в ТА мацката каза, че каквото и дава нейната търсачка това е, не може да намери така по тия данни

Expertflyer пробвал ли си? там трябва да даде такова нещо

Цитат

AA 1 0 JFK 01/01/06 09:00AM LAX 01/01/06 12:10PM 762 B P7 A2 J7 D7 I6 Y7 B7 H7 K7 M7 L7 W7 V7 G0 S0 N0 Q0 O0

обаче аз не ги намирам, сигурно трябва ПРО акаунт

пък е само 5 дена free trial

то и ако случайно са налични места от евтината класа не виждам как да ги купя, та само от любопитство 

Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

@neuromancer още на първа страница в търсачката може да се види класа билет ( както съм написал по-горе ), най-десният таб е advisory и когато се чукне върху него/до него - отваря скрит таб - details.

Не го виждам този таб поне в мобилната версия, но видях класа в описанието. 

 

Друг въпрос. Как мога да букна билет с мили през Аероплан,ако не го виждам в тяхната търсачка, ако има места разбира се? По мейл ли да пиша или трябва по телефона? Идеята ми е да си харесам маршрут през итаматрикса и да им го пратя да ми кажат дали мога да го букна с мили?

Връзка към мнение

@neuromancerАз не виждам нищо евтино - над 1000$ за икономи ми изглежда лудост. Дай подробности ( може и на лично ) , често  по-ниски цени са рестриктирани само до един пазар ,тоест билета може да се купи на Х цена само в определена страна.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Jorro каза:

Не го виждам този таб поне в мобилната версия, но видях класа в описанието. 

 

Друг въпрос. Как мога да букна билет с мили през Аероплан,ако не го виждам в тяхната търсачка, ако има места разбира се? По мейл ли да пиша или трябва по телефона? Идеята ми е да си харесам маршрут през итаматрикса и да им го пратя да ми кажат дали мога да го букна с мили?

И в мобилната се вижда , но трябва да изпънеш екрана .

 

Ако го няма в тяхната търсачка , няма как до го купиш . Билети с мили са много ограничена стока , всяка а/к решава индивидуално колко места да отпусне за партньорска програма , обикновено до 4 за икономи и 2 за бизнес , в собствените си програми - до 4 за бизнес и 8 за икономи. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , stanislavpp каза:

И в мобилната се вижда , но трябва да изпънеш екрана .

 

Ако го няма в тяхната търсачка , няма как до го купиш . Билети с мили са много ограничена стока , всяка а/к решава индивидуално колко места да отпусне за партньорска програма , обикновено до 4 за икономи и 2 за бизнес , в собствените си програми - до 4 за бизнес и 8 за икономи. 

А ти за експидия ли говориш или за итаматрикса?

 За Аероплан то проблема е че ми дава грешка при търсене без значение от датата за полети от София до Хонг Конг или Шанхай например, дори икономи не показва.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Jorro каза:

Не го виждам този таб поне в мобилната версия, но видях класа в описанието. 

 

Друг въпрос. Как мога да букна билет с мили през Аероплан,ако не го виждам в тяхната търсачка, ако има места разбира се? По мейл ли да пиша или трябва по телефона? Идеята ми е да си харесам маршрут през итаматрикса и да им го пратя да ми кажат дали мога да го букна с мили?

за билети с мили има отделен клас (примерно буква Х, но трябва да видиш за исканата компания каква е, че са различни)

и в Expertflyer като видиш наличност >0, значи може

в общи линии ако не показва търсачката вероятно няма, но има възможност да е бъг някакъв и да може да се букне през агент, по горната схема

Връзка към мнение
преди 9 минути , Jorro каза:

А ти за експидия ли говориш или за итаматрикса?

 За Аероплан то проблема е че ми дава грешка при търсене без значение от датата за полети от София до Хонг Конг или Шанхай например, дори икономи не показва.

За Матрицата говоря .

 

При мен не дава грешка при търсене , места до HKG в икономи за 50к / бизнес 80к 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.