Прескочи до съдържание

Програми за лоялни клиенти


Препоръчани мнения

На 13.01.2019 г. в 16:06, Jorro каза:

Предстои ми да направя няколко резервации в kaligo

М да, както е казал и neuromancer - внимавай ги Kaligo с цените.

Погледнах накакъв хотел за произволни дати носи 1400 мили (а сега са в промоция с удвояване специално за Търкиш), с 35 USD по-скъп отколкото в Booking, примерно. Това хубаво - ама в сайта на Търкиш за 30 USD - ще си купиш 1000 мили, а като са в промо 2000. Т.е. може би е по-добре директно там да си дадеш парите 🙂

Връзка към мнение
10 hours ago, cck said:

М да, както е казал и neuromancer - внимавай ги Kaligo с цените.

Погледнах накакъв хотел за произволни дати носи 1400 мили (а сега са в промоция с удвояване специално за Търкиш), с 35 USD по-скъп отколкото в Booking, примерно. Това хубаво - ама в сайта на Търкиш за 30 USD - ще си купиш 1000 мили, а като са в промо 2000. Т.е. може би е по-добре директно там да си дадеш парите 🙂

Сравнявам цените да и при такива големи разлики не ги ползвам. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Има ли традиционни авиокомпании с афилиейт програма към booking или expedia сайтовете,  подобна на Wizz или Ryanair Rooms ?  За чист кредит едва ли,  но за мили ? 

Знам има разни опции за трупане на мили  ,  но това което съм виждал обикновено са все хотели над категорията в която отсядам. 

Връзка към мнение

Accor разменят много неизгодно с Катар.

Хилтън (имат бюджетни марки) пак неизгодно към поне 20тина авиокомпании.

SPG вече част от Marriot също. 

Aegean (Star Alliance) са афилиейт към Букинг.

Предполагам има и още.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
8 minutes ago, stanimir said:

Има ли традиционни авиокомпании с афилиейт програма към booking или expedia сайтовете,  подобна на Wizz или Ryanair Rooms ?  За чист кредит едва ли,  но за мили ? 

Знам има разни опции за трупане на мили  ,  но това което съм виждал обикновено са все хотели над категорията в която отсядам. 

topcashback.co.uk & topcashback.com ти дават кеш бек. Аз ползвам първия за експедиа. Доста често пускат промоции и кеш бек по 10-13% . Големия минус тук е, че трябва да чакаш по 4-5 месеца за да си получиш бонуса, но пък си е кеш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много имат за Booking, Avios и Latam Multiplus със сигурност. Аз лично бих взимал кешбек, освен ако не ми трябват милите за нещо конкретно, то и тогава може да почакаш малко. Ако нямаш натрупани мили, ще е страшно трудно само от хотели да събереш нещо, по-добре 4% кеш отколкото примерно 10 мили за долар.

Accor и подобните са добра идея, защото печелиш и кешбек, и точки от програмата (при резервация през кешбек директно в сайта на веригата, не Експедия напр)

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 часа, stanimir каза:

Има ли традиционни авиокомпании с афилиейт програма към booking или expedia сайтовете,  подобна на Wizz или Ryanair Rooms ?  За чист кредит едва ли,  но за мили ? 

Знам има разни опции за трупане на мили  ,  но това което съм виждал обикновено са все хотели над категорията в която отсядам. 

Aegean Airlines са вързани за booking.com  - дават 2 мили за едно похарчено евро 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Луфтханза дават по една миля за всяко 1 евро в Букинг.

Търкиш по 2 мили за всяко евро в Букинг.

Редактирано от yordanov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря,  явно има,  но не  се  и доближава истински до "кешбека"  в пари за полети при Wizz и Ryan. 

То чак е малко смешно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е, 10% от Уиз няма кой да ги бие. Аз бях останал с впечатлението, че щяха да са 5, а 10те са промоция, която кой знае защо не свършва...

Но пък ако не летиш с Уиз (като мен), нямат смисъл.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам трудност с разчитането на правилата за Qpoints на Катарците. Не мога да разбера когато се смята на калкулатора за мили и точки и се избере партньорска авиокомпания, кое трябва да се избере - компанията издала билета или компанията оперираща полета.

 

За милите (Qmiles) е написано точно и ясно (давам пример с полет купен от BA и опериран от AA):

Цитат

Earn Qmiles and Qpoints when flying on British Airways marketed* flights that are operated** by any oneworld carrier and oneworld affiliates. Qpoints earned on these flights will count towards elite membership status on Privilege Club.

Eligible booking classes and number of Qmiles earned are as per table below. For Qpoints, click here.

* Marketed refers to the airline whose flight number is specified on your booking.
** Operated refers to the airline you are flying on.

Според горенаписаното, за този полет ще взема 100% мили според таблицата, ако билета ми е издаден в класа B (ако билета беше издаден от АА - милите са 0%)

https://www.qatarairways.com/en/Privilege-Club/our-partners.BRITISHAIRWAYS.html#poi-tab-49BG6

https://www.qatarairways.com/en/Privilege-Club/our-partners.AMERICAN-AIRLINES.html#poi-tab-49BG6

 

Но, на страницата за Qpoints няма никакво разяснение коя от двете компании да избера от падащото меню, за да видя точките - BA или АА.

Ако избера BA (според горния цитат), за клас B се полагат точки, но ако избера АА изобщо не съществува такъв клас - следователно не се полагат никакви точки.

Връзка към мнение

Погледни си резервацията. Ако за твоя билет полетът на АА има кодшеър с БА и на твоя билет пише полетния номер на БА, тогава можеш да избереш БА в калкулатора - типичен пример за " British Airways marketed* flights that are operated** by any oneworld carrier"

Ако обаче си има полетен номер на АА, следва да избереш АА в калкулатора.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В момента има промоция на милите на Авианка, които могат да се конвертират в мили за компаниите от Star Alliance .

https://samchui.com/2019/07/17/mileage-deal-lifemiles-buy-miles-promo-and-star-alliance-discounts/#.XTLoxXtRVPY

 

Някой от по-запознатите може ли да каже дали е изгодно за полети от Европа? Никога не съм ползвал мили за полети и се чудя има ли смисъл да купя сега, ако наистина са толкова изгодно и след това какво да ги правя? Изгодно ли е да ги ползвам за полет на Туркиш например?

Връзка към мнение

Имай предвид, че отстъпката от 31% за полети на Star Alliance важи, ако закупиш билетите докато е активна промоцията. Също така трябва да имаш предвид, че местата за билети с мили са ограничени. Т.е. ако нямаш гъвкавост като дати и дестинации може да не успееш да ги ползваш.

Направи си някаква сметка. Измисли си типична дестинация, където да ги ползваш, виж колко струват билетите с кеш и с мили и колко ще ти струва да ги купиш. Така ще разбереш дали е изгодно. Най-добре да е дестинация, за която по принцип цените не са ниски. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 minute ago, neuromancer said:

Имай предвид, че отстъпката от 31% за полети на Star Alliance важи, ако закупиш билетите докато е активна промоцията. Също така трябва да имаш предвид, че местата за билети с мили са ограничени. Т.е. ако нямаш гъвкавост като дати и дестинации може да не успееш да ги ползваш.

Направи си някаква сметка. Измисли си типична дестинация, където да ги ползваш, виж колко струват билетите с кеш и с мили и колко ще ти струва да ги купиш. Така ще разбереш дали е изгодно. Най-добре да е дестинация, за която по принцип цените не са ниски. 

 

Точно в направата на тази сметка е проблема. Опитвам се да видя колко струва 1 миля, но не се справям. Къде да проверя колко ще струва полета в мили на сайта на Туркиш или на техния? Не откривам английска версия, всичко е само на испански и това доста ме затруднява. Според теб за полет от София с Туркиш ли ще бъде по-изгодно или с Луфтханза да се ползват милите? Разбирам, че зависи от дестинацията, но по-скоро въпроса ми е от към допълнителни такси и т.н които се плащат освен милите.?

 

Връзка към мнение

На сайта на Lifemiles трябва да гледаш. Със сигурност има английски, ама не съм на компютър сега. Първо има едни таблици по региони, примерно Европа - ЮИ Азия, или второ му задаваш, че искаш да купиш билет и ще видиш колко струва. Така ще видиш и колко лесно или трудно се намират места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, neuromancer said:

На сайта на Lifemiles трябва да гледаш. Със сигурност има английски, ама не съм на компютър сега. Първо има едни таблици по региони, примерно Европа - ЮИ Азия, или второ му задаваш, че искаш да купиш билет и ще видиш колко струва. Така ще видиш и колко лесно или трудно се намират места.

Успях да открия от къде да се сменя езика и се регистрирах. За съжаление не виждам нищо което да си струва. Да получаваш двойно мили, но те са им толкова скъпи полетите, че се обезсмисля упражнението. Пример полет София-Истанбул по 15 000 мили в посока или 30 000 двупосочно. 30 000 мили струват US$ 495

Отделно се плаща и такса с билета. Същия билет стандартно струва 188 euro (212 USD) . За дестинациите в Щатите еднопосочния билет излиза по 30К , 60К мили струват 990 USD , което за двупосочен билет в почето случаи е много . Australia е 55К в посока , Eвропа 15К в посока, Африка 30К в посока.... Въпросните промоционални маршрути са в Азия, от Европа имат само бизнес класа от Виена, Лондон,Амстердам и Париж до Тайпе за 64К в посока.

Някой, ако намери нещо, което да си заслужава да казва.

Връзка към мнение

Доколкото си спомням имаше и cash + miles, където ти трябват над 40% от милите и се допълва с кеш, на цена по-малка отколкото да ги купиш (но с двойните мили не знам как се сравнява).

 

Аз не съм ги гледал много, че си имам достатъчно други латиноамерикански. Ако свърша с ЛАТАМ може и да проуча.

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

те почти нищо не плащат, като гледам...за Бритиш и Иберия дори по най-мизерния курс да ги ползваш (за намаление от цената на билета), пак е малко по-добре от това. А ако търся да купя билет, ми дава, че трябва да тръгна от Тел Авив...

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Жената има карта на Иберия с над 10 000 авиос. След сватбата логично си смени името и сега не ѝ превеждат новите авиос (нова фамилия). Как може да се реши този проблем? Писах на Иберия във фейса, ама не ми обръщат внимание.

Връзка към мнение

Te си имат телефони и мейли, ама е малко тегава връзката с тях и общо взето избягвам да се занимавам. Като цяло аз предпочитам сметката да ми е към Бритиш еъруейс, и само в редки случаи ползвам Иберия и прехвърлям.

Връзка към мнение

Как се трупат мили,  когато полетите в резервация се изпълняват от АК към различни алианси -  в случая Lufthansa (Miles&More / Star Alliance) и Latam (Latam Pass / Oneworld)  ? Отиват в програмата на авиокомпанията, която изпълнява съответната отсечка ли ? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.