Прескочи до съдържание

Шри Ланка


Sun4o

Препоръчани мнения

 В Дамбула /околнистите/ може да пояздите слон, а и пак оттам организират чудесно village safari, беше прекрасно изживяване, но това, ако имате време. Ще видите особеностите на местния бит, ще се повозите на различни превозни средства, ще ви нахранят с екологично чисти и много вкусни неща, приготвени пред вас. 

И аз бях очарована от village safari-то, а мъжът ми беше на обратния полюс - мега разочарован. Според него било изключително "туристическо" и нагласено всичко, едва ли не изкуствено... Така че имайте едно на ум :) 

Шофьорите, които eleona използва са същите, които и ние ползвахме няколко месеца преди нейното пътуване и сме доволни (цена-качество - отлично)...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз си мисля, че след Кения няма да е толкова впечатляващо. По-скоро някое от тези за птици в лагуна или джунгла евентуално или гушкането на маймуни/яздене на слон.  

А не съм знаел за Кения. Но все пак де да знам, за мен сафарито може да се посещава при всяка възможност и аз бих повторил, въпреки че съм бил. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже преди време коментирахме сафаритата в Шри Ланка 

ще си позволя да цитирам Домосед, който го каза много добре тогава:

 

 

Не са от същата категория. Който е ходил на сафари в Африка, всичко подобно в Азия му се вижда трогателно. 

 

Другаде е силата на Шри Ланка, не толкова в сафарито.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Понеже преди време коментирахме сафаритата в Шри Ланка 

ще си позволя да цитирам Домосед, който го каза много добре тогава:

 
 

Другаде е силата на Шри Ланка, не толкова в сафарито.

 

И аз този цитат си спомних, любим ми е ^_^ 

 

Истината е, че в Шри Ланка най-красива е природата - около чаени плантации в хълмовете с водопадите, около лагуната в Тангале със златния пясък и палмите. Там, където няма никакви хора. Имаше трипове в джунглата точно от Унаватуна, вероятно също би било страхотно. Имаше един по-малък парк като алтернатива на Яла, който беше до морето и с мочурища и лагуни. Може самото гледане на животни да не е  вълнуващо, но околността да кара душата ти да запее. 

 

Анурадхапура не се хареса на Жижо, но беше страшно зелено и спокойно място, с големи красиви дървета, трева и руини. Изключително приятно за разходка, пикник, каране на колело, гледане на маймунки. Просто имахме мускулна треска, а някои и температура  ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Анурадхапура ако на място си имате екскурзовод, който да ви обяснява кое какво и как е доста приятно. Иначе наистина ако само се разхождаш и не знаеш за какво става дума, може би няма да е толкова интересно. И на мен също ми хареса комбинацията от природа и архитектура. Примерно в един момент гледаш палми, маймунки, хамелеон, а в следващия някаква впечатляваща дагоба или друга сграда. Все пак ако влезете и с местен с кола, който да ви кара до по-важните места е доста по-добре, отколкото да обикаляте пеша целия комплекс в жегата. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Анурадхапура ако на място си имате екскурзовод, който да ви обяснява кое какво и как е доста приятно. Иначе наистина ако само се разхождаш и не знаеш за какво става дума, може би няма да е толкова интересно. И на мен също ми хареса комбинацията от природа и архитектура. Примерно в един момент гледаш палми, маймунки, хамелеон, а в следващия някаква впечатляваща дагоба или друга сграда. Все пак ако влезете и с местен с кола, който да ви кара до по-важните места е доста по-добре, отколкото да обикаляте пеша целия комплекс в жегата. 

 

Нашият гид си седеше в колата. Не мръдна от нея освен да ни предлага да ни снима понякога. Но всъщност ние никъде не случихме на водач - този мързеливец, един друг ни върза тенекия на Сигирия, а в Далхойсе ни го смениха в последния момент с шофьор, който не знае английски и не беше разбрал каква е идеята (да се возим из плантациите и водопадите и да не ходим след изкачването на Адам'с пийк 3 часа преди това :rolleyes: ). Та си е въпрос на късмет, в това отношение не ни се получи изобщо  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако може и аз да се включа с въпрос?

Може ли с автобус от Дамбула да се стигне рано до Сигирия? После до Полонарува и обратно до Дамбула за 1 ден.

Eloena, можеш ли да препоръчаш конкретно място за яздене на слон.

Еми ние точно така направихме. Сутринта ставаш рано, отиваш до Сигирия с автобуса, разглеждаш до към 11-12:00; след това се хваща автобуса до главния път, където се слиза и се качваш на автобуса до или в посока Полонарува. Купува се билет и се разглежда (ние бяхме пеша, но са доста разпръснати нещата, та може и с тук-тук). След, което се хваща автобус до Дамбула, или всеки автобус в посока Коломбо. Обядът ни беше в Полонарува преди да почнем обиколката. Прибрахме се в Дамбула към 19:00. Даже мислех и скалните храмове в Дамбула да гледаме в този ден, но се запознахме с едни будисти и не остана време :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, Gentleman Basta Тогава може би в единия ден ще яздим слон и ще отидем в Полонарува, а втория Сигирия и пещерните храмове в Дамбула.

А като цяло нашия план изглежда така:

1 ден - пристигане, аклиматизация, нощувка Негомбо

2 ден - Канди - храма, Дамбула нощувка

3 ден - слон, Полонарува, Дамбула нощувка

4 ден - Сигирия, Дамбула нощувка

5 ден - Дамбула - Унаватуна, като най-добрия начин го виждам до Коломбо автобус и влак до Унаватуна

там седмица плаж и на самолета

А защо тръгвате към Канди, после нагоре към Сигирия, и после надолу към Унаватуна - не е ли по-добре да направите един кръг. Примерно, Негомбо-Дамбула-Сигирия-Дамбула-Канди-Унаватуна-Коломбо или обратното.

 

Според мен доста впечатляваща е кралската градина Перадения до Канди.

 

На меб сафарито не ми хареса. Такава природа имаше преди това - джунгла, плантации, водопади...та сафарито не ме впечатли достатъчно. Не че беше толкова лошо, но и не беше най-впечатляващото за мен.

Редактирано от Nati
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благдаря на всички за споделеното и мненията. За нас приоритет са природата, храмовете (за първи път в Азия), плаж и местен бит. И задължително време за почивка. Не сме по много амбицизните планове да видим всичко, пък смятам, че за 2 седмици не е и възможно. Но съм много въодушевена от вашите разкази и вече нямам търпение да отиваме!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравей, да, всичките нощувки ги избирахме на място. Много бързо става (около 10 секунди и веднага някой ти предлага хотел, а в някой от случаите още докато пътувахме с автобуса ни оговаряха хората) и излиза доста по-евтино, отколкото предварително да се запазят нощувките. Но пък всеки сам си решава :).

Сега потърсих и в Унаватуна сме спали тук: Nirmala Guesthouse

Цената на място беше около 20-25лв. за стаята. Самата стая не беше лоша - имаше си всичко необходимо и беше чисто. Не мога да кажа, че беше лукс, по-скоро обикновена стая, но пък важното беше да е чисто и да има топла вода. Терасата беше готина - с гледка към палмите с банани :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

В Дамбула /околнистите/ може да пояздите слон, а и пак оттам организират чудесно village safari, беше прекрасно изживяване, но това, ако имате време. Ще видите особеностите на местния бит, ще се повозите на различни превозни средства, ще ви нахранят с екологично чисти и много вкусни неща, приготвени пред вас.

eloena, за това сафари ли става дума? Изглежда ми страхотно. Никъде обаче не пише цената, и в други сайтове не я намирам - помниш ли я случайно? Както и колко време продължава всичко?

П.П. Знам, че не си в България в момента, ще чакам отговор, когато се върнеш и имаш време :)

Връзка към мнение

Да, Яничка, точно за това. Взима се от там, където се яздят и слонове. Струваше 25 долара на човек и трае около 3 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти, че толкова бързо се включи, макар че май още си в странство :)

Не знам къде е това със слоновете, защото май ние няма да яздим. Предполагам, че вие на място сте направили сафарито без предварителна уговорка за дата? Освен телефони, не намерих и-мейл никъде на сайта на организаторите.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.