Прескочи до съдържание

Трансфер: Шарлероа - Брюксел - Шарлероа


Vanko

Препоръчани мнения

Някой пробвал ли е да стигне до Брюксел с влака, вместо с шатъл? Цената на влакчето ми излиза 9,50, пише , че включва и транспорт с автобус между летището и ж.п. гарата в Шарлероа. Понеже резервирах хотел до централната гара в Брюксел и после разбрах, че шатъла е до друга гара....по ми е удобно направо да стигна до централната. Та затова си мисля да се пробвам с влак още от Шарлероа.

 

Аз съм пътувала с влак миналата година, цената тогава беше същата, като шатъла, но аз избрах влака, защото централна гара ми беше по-удобна. На връщане хванах първия възможен сутрешен влак и бях на време за полета, пътувах само с ръчен багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, аз се връщам с Райън, полета е следобеден.

Да, аз май нещо не съм доразбрала- с рейса между летището и гарата в Шарлероа цената вече става 15,50евро, а шатъла все още ми е 14евро(като проспах 5те евро...).

Още една питанка -картата за градския транспорт в Брюксел(еднодневна примерно) важи ли за влака от Брюксел Миди до централната гара или да взимам метро, автобус?

Връзка към мнение

И на мен ми предстои пътуване до Брюксел, декември месец. Сега и аз се чудя да купувам ли трансфера или не, 14 евро е. Има ли шанс да падне? Или по-скоро има шанс да остана без места?

Връзка към мнение

Така като чета темата, цените явно вървят само нагоре. Аз купих самолетните билети септември, тогава погледнах от любопитство за трансфера, имаше билети по 5евро и дори не ми хрумна, че това не е крайната цена...сега са 14 за моите дати през ноември.

Връзка към мнение
Мирослав Василев

При нас за нашите дати през декември, от половин месец стои на 14€. И няма изглед да помръдне.Хубаво е, че повече от 14€, няма на къде да станат.

Връзка към мнение

Цените вървят само нагоре до достигане на редовната цена, която вероятно е 14 евро. :)

 

По спомен имаше някакви таксита/микробуси, които возят по същия маршрут и спират на същото място в Брюксел.

Цената им беше малко по-ниска от редовната цена на автобуса - шатъл.

Инфото ми е от преди поне година.

 

Последния път ползвах шатъл а на цена от 5 евро. :)

Връзка към мнение

 

Придвижване рано сутрин/4-5ч/ от гара Норд до международното летище, освен влак има ли някакъв бус?

 

Аз бих предпочела влак, пътуването е около 10 мин. Да, вероятно ще е малко по-скъпо, но е достатъчно сигурно.

 

Що се отнася до шатъла между Шарлероа и Брюксел, максималната цена на билета е 15 евро, независимо кога ще се купи. Не е задължително да си купувате билетите on-line. На летище Шарлероа може да си купите билетите от автомат, приемат монети и дебитни и кредитни карти. Българските карти работят, имам наблюдения от картите на Първа инвестиционна и на Unicredit Bulbank.

 

Цената от 5 евро е само за първите няколко, закупили билети он-лайн. Номерът е и до късмет ;)

Редактирано от Lyubina
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Има ли влак, който тръгва от летището или трябва да се отиде до града и от там да се хване влак?

Предложения за бюджетен трансфер, че с Флибко излиза колкото хотела :)

Връзка към мнение

На летището няма гара.Има автобуси Линия А от гара Шарлероа Юг-Süd (централната за града)до летището и обратно.

Цената е 5 евро на посока.Поне толкова беше август 2015.В събота летя до там с Wizz,прибирам се в неделя с ирландците.

Автобусите между летището и гарата в града са на час.

Аз лично ползвам влак.За определени уикенди в годината има weekend pass.Този билет е отиване и връщане от точка до точка.Важи от петък след 19:00 понякога до понеделник до 03:59-лятото до 08:00.За пример ако еднопосочния влаков билет Шарлероа до Брюксел е 14 Евро,този билет е 10,60 отиване и връщане,до Антверпен е 16 Евро,до Льовен също е 10,60.

 

Неудобството е ,че през седмицата не е валиден и влаковете са на всеки час,но са вързани с шатъла от летището и ако полета закъснее,трябва да се чака следващия.

Другото е,че има определени рестрикции свързани с прекъсване,премаршрутиране и т.н.обяснени в сайта.Тази цена важи само при покупка онлайн от сайта на белгийските железници и разпечатан билет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз мисля същата схема събота ранен Wiz, връщане неделя с ирландците. Мисля, че четох в сайт може би на летището, че 5те евро за шатъла са включени в билета за влака. Ако не са обаче може би е безпредметно да се прекачва шатъл-влак, цената ще е същата и отгоре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сигурен ли си, че само онлайн може да се вземе уикендов билет, за да се ползва отстъпката? Аз мислех на место, от гарата , защото още не мога да реша сб или нд ще го ползвам(зависи колко ще вали...). В сайта намирам информация, че може по всички начини да се купи :unsure:

Връзка към мнение

Може би не съм се изразил достатъчно ясно..Отбелязах цената,не толкова начина на купуване и откъде.

Може да го купиш и от автомати и от гарата,но не съм сигурен ,че цената ще е същата ,както онлайн и разпечатан на лист.

Когато знам къде отивам,предпочитам "билета" да ми е я джоба.Случва се да прехвърляш влакове с 5 мин.прекачване,да не ти приеме карта на автомат,да не работят гишета за продажба в късен час.

Тоя билет не е обвързан с разписание на определени влакове,а е от точка А до точка Б и важи за период от време.

Колкото до билета,шатъл-влак..има и такива.Но те прибавят +5 евро +билета на влака.В тая комбинация Не е валиден уикенд билета.В тая комбинация шатъл+влак важи само еднопосочни или отиване и връщане,които са доста по скъпи.

Всеки си прави сметка,кое е безпредметно за него.Дали ще си вземи шатъл летище до/от Брюксел или ще си вземе билет за влак +трансфери от гарата до летището.За мен е по изгодно щото аз не пътувам до Брюксел, а до Антверпен.До там flibco,не пътуват.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Уикенд-билетите са валидни за цялата жп-мрежа на Белгия, за всички уикенди. Може да се купят от всякъде, автомат за билети, на гише, он-лайн. В по-дългите уикенди (по време на празници) са за целия период на почивни дни. Не съм купувала он-лайн, но мисля, че няма разлика в цената. Важат за всички влакове по дадена дестинация, независимо дали са бързи или спиращи на всички гари.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да споделя варианта за трансфер до Шарлероа с влак и автобус. Тъй като хотела ни беше до централната гара, оттам взехме влак до гара Шарлероа.Влаковете са през половин час. Билетът струва 9,50, като има опция да се купи и билета за автобуса след това или общо 15,50. Пътуването с влак е 1 час. От ж.п. гарата се взима автобус до летището- може да се купи билет от шофьора(6евро), от гише или да се покаже влаковия билет ,ако той вкл. автобуса. Автобусът тръгва  20-25 минути след пристигането на влака и пътува около 15 минути до летището. Т.е. цялото пътуване отнема над час и половина и струва 15,50. Шарлероа-Брюксел Миди го взех с автобус -14евро, един час.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А да попитам как е по-добре за шатъла, да си купя онлайн билети или на място, има ли шанс да няма билети?

Редактирано от nadeto_nn
Връзка към мнение

А да попитам как е по-добре за шатъла, да си купя онлайн билети или на място, има ли шанс да няма билети?

Онлайн е по-евтино, това е разликата. Билети винаги има, пускат и извънредни автобуси, когато има повече хора. Ние кацнахме в петък вечер и чакахме в студа около час и половина докато ни натоварят извънредните автобуси... Всекъ петък било така, затова се пригответе, ако пътувате в петък. Навръщане в неделя нямаше изненади, автобусът дойде и качи всички на спирката.

Връзка към мнение

Билетите от шофьора са с три евро по-скъпи-17евро. Автомат не видях, но ние веднага се качихме в автобуса  и нямах време да оглеждам. Отделно, автоматите за билети работят само с монети или карта, плащане с банкноти не е опция. Онлайн билета важи за деня, няма конкретен час, така че за който автобус успеете. Аз пътувах със сутрешния полет на Уиз, масово контингента беше малцинствен и останаха да чакат автобуса за Гент, така че до Брюксел пътувахме полупразен автобус. Ако се купят достатъчно рано билетите онлайн са по 5-10 евро вместо 14.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние пътувахме преди седмица до Брюж, от Шарлероа хванахме шатъл на Flibco и за около 2 часа бяхме в Брюж.Бързо и удобно, същият шатъл минава и през Гент. Купих билети за 3 възрастни on line около месец преди това, има семейна промоция - платих 2 цели билета, а третия на 50 %. Общо 47,50 евро A/R за трима.В Брюж спирката на шатъла е до самата гара, излиза се от другата страна на гарата и до центъра са 10 минути разходка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой с пресни впечатления за положението сутрин (около 8 часа) на летището в Шарлероа - как е натоварването, че имам чудене дали ще е възможен един тънеж ако се пристигне за полет само 1 час предварително  :rolleyes:

Връзка към мнение

Някой с пресни впечатления за положението сутрин (около 8 часа) на летището в Шарлероа - как е натоварването, че имам чудене дали ще е възможен един тънеж ако се пристигне за полет само 1 час предварително

Аз кацнах сутринта, но тръгнах следобяд. Не беше натоварено изобщо. Много бързо минахме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами моите впечатления са от преди почти 2 месеца - нямаше никакви проблеми, но то.... знае ли човек. Особено ако става дума за периода около празниците, когато цяла Белгия и Люксембург се втурват да пътуват по света и у нас....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата събота след полета на Уиз се качихме на третия автобус за трансфер към Брюксел. В летището не изглеждаше толкова натоварено, но минахме транзит.

Връзка към мнение

Някой с пресни впечатления за положението сутрин (около 8 часа) на летището в Шарлероа - как е натоварването, че имам чудене дали ще е възможен един тънеж ако се пристигне за полет само 1 час предварително  :rolleyes:

Ето тук е моето решение за справяне с навалицата на това летище на цена 4 евро! :) В случаите, когато правя някой "тънеж" де!

http://www.charleroi-airport.com/en/before-you-leave/priority-lane/index.html?no_cache=1

 

Другия вариант, отиваш на място, ако има хора се разхождаш до гишето "Информация" и пак 4 евра, ако няма хора - пестиш въпросната сума и направо влизаш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Бързо и евтино е оксиморон за трансфер Шарлероа - Завентем. С най-малко трансфери: шатъл до гара Миди и от там влака до Завентем.

 

Дали е евтино - зависи кога ще си купите билет за шатъла от Шарлероа до Брюксел. Цените варират от 5 до 15€ на човек. Влаковите билети до Завентем мисля че са около 8€ в момента, но трябва да проверя. Разстоянието между Шарлероа и Брюксел е около 60 км и шатъла го взема за 1 час. След това от гара Миди до Завентем пътя с влак е 15 минути.

 

Всъщност не съм убедена, че ако се използва автобус (4€) от града до летището (време между 20 минути и 1 час, ва зависимост от трафика) ще ви излезе по-евтино, защото пък ще имате и трансфер с метро до спирка на автобуса.

 

Вероятно най-бързо ще ви е с такси, но не знам колко е цената.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.