Прескочи до съдържание

Трансфер: Шарлероа - Брюксел - Шарлероа


Vanko

Препоръчани мнения

Имах същия проблем преди месец. Картата ми е visa от пиб с 3d код за оторизация на плащания по интернет. Ако картата е същата ,влизаш в myfibank,махаш 3d кода,плащаш на flibco,след което отново си правиш регистрацията за 3d сигурност. :)

 

Опитвам се да купя билети през flibco, картата ми е Visa Electron на ПИБ и ми отказва транзакцията. Нямам активиран 3D код за сигурност. Единственото за която се сещам е ,че картата ми е валидна до 06/2017. Дали това е проблема или това че картата ми е Electron?

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Някой ползвал автобуса линия А от Летище Шарлероа до жп.гарата в Шарлероа ,би ли споделил от къде мога да намеря разписание за него и колко струва билета сега.Благодаря :) 

Връзка към коментар

То в Брюксел има какво да се види за 6 часа. Въпросът е 6 часа чисти или 6 часа между пристигане-излитане. Шатълите до Брюксел са на половин час и пътуват 1 час в посока. Пристигат на гара Миди, която е леко встрани от центъра, но с метрото си на 3 спирки.

 

Всъщност, за толкова кратко време (представям си че имаш 2,5 - 3 часа) само Grand Place и да изпиеш 1-2 белгийски бири там :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам 8 часа между двата полета. По един час съм сложил за пътуването от и до Брюксел. И един час да съм по-рано на летището тъй като съм без багаж.  Около 5 часа значи имам за разглеждане.Какво си заслужава да се види за толкова кратко време? А в Шарлероа има ли нещо интересно за разглеждане?

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Не знаех къде да си задам въпроса, но някой има ли идея, кога ще пуснат зимното разписание на flibco. От май месец имам билети до Шалероа за ноември, а билети за шатъла нямам

Връзка към коментар

Миналата година пътувах края на ноември до Шарлероа. Билети за самолета купих началото или средата на септември и имаше вече разписание и билети по 5евро за шатъла. Според мен, до 10-15.09 най-късно вече ще го виждаш(може и по-рано , разбира се). Билети имаше до последно, просто цената се вдига. Аз докато разбера за тази им особеност и си ги взех на редовна цена:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте!

С група приятели си взехме евтини билети до Брюксел в средата на ноември.

Относно трансфера от Шарлероа до Брюксел - може ли да се доверим за трансфер на http://transfers2airports.com/en/, чиято цена за 8 човека излиза по-ниска отколкото ако си организираме трансфера чрез  https://www.brussels-city-shuttle.com/en#/summary ?

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Въпросът  ми е :

Може ли да се закупят билети на място на летище Шарлероа или гара Миди ,

или само онлайн се продават ?

Благодаря предварително .

 

---------------------------------------------------------

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 52 минути , theo каза:

Въпросът  ми е :

Може ли да се закупят билети на място на летище Шарлероа или гара Миди ,

или само онлайн се продават ?

Благодаря предварително .

 

---------------------------------------------------------

Да може но цената е 17€.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Може, само че по спомени от преди три-четири години, купуването на билети от Шарлероа ставаше от автомат, и само с карта. Сега не знам как е, скоро не съм минавала от там.

Връзка към коментар

Миналата седмица бях на това летище с престой 5ч. Чудих се как да уплътня престоя ...с разходка до града или да си стоя на летището.  е...останах на летището, но пък разучих как стои въпросът с трансфера. Купува се на място от летището  цена 5е, пътуват до Брюксел 45мин.  Спирката е непосредствено до изхода на летището. Автобусите имат огромни надписи  "трансфер 5евро" . Мисля ,че бяха през 30мин.  Според мен няма смисъл от предварително купуване и ангажиране с час. Също така, много важно за ползвателите на лаунджа  е да си вземат код за вход от информацията на летището, която е преди секюрити проверката.  

Редактирано от Monika_Koko
  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 2.11.2017 г. в 13:25, theo каза:

..............................

Може ли да се закупят билети на място ...........

..............................................

 

---------------------------------------------------------

 

https://www.brussels-city-shuttle.com/en/tickets

 

...писсало си го то ...

 

:rtfm:

 

_______________________

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Взех билети до летището в Шарлероа с пристигане в събота и тръгване в неделя. Но цената на трансфера в събота е 10 евро, а в неделя е 14 или общо 120 евро. А има 3 месеца.

Ако нищо не се промени, няма ли да е по-евтино да взема кола под наем за 1 ден? Има ли удобни паркинги в Брюксел?

Връзка към коментар
преди 51 минути , Stryper каза:

Взех билети до летището в Шарлероа с пристигане в събота и тръгване в неделя. Но цената на трансфера в събота е 10 евро, а в неделя е 14 или общо 120 евро. А има 3 месеца.

Ако нищо не се промени, няма ли да е по-евтино да взема кола под наем за 1 ден? Има ли удобни паркинги в Брюксел?

Ако сте повече хора, задължително с кола ще ви е по-изгодно. Проблем виждам единствено, ако полетът ви закъснее много - дилърите на коли на летището затвярят в 23:00, ако не се лъжа. Ако пристигате в нормално време - с кола е най-добрата опция.

Връзка към коментар
преди 1 час, Stryper каза:

Ако нищо не се промени

Цената със сигурност няма да падне, така че наистина по-добре си наемете кола, щом сте повече хора. Билетите на Flibco се появяват първо на 5€, след което цената започва да нараства на 10€ и стига до 14€, когато се изчерпят евтините билети. 

Връзка към коментар
преди 6 часа, Stryper каза:

Ако нищо не се промени, няма ли да е по-евтино да взема кола под наем за 1 ден? Има ли удобни паркинги в Брюксел?

Паркинги да искаш, но обикновено са платени (освен на хотелите, и то не съм сигурна дали за всички). Обичайната цена на паркингите е 2€ на час, но е само в работно време. След това стават безплатни или не работят (някои от покритите такива). В неделя обикновено откритите паркинги са безплатни.

Плащането става с карта или с монети (ако си на автомат). Има места за паркиране, на които под знака за паркинг има сложен символ, подсказващ, че паркирането е за определено време, т.е. безплатно е, но напр. не можеш да останеш повече от 2 часа. В такива случаи трябва да сложиш на предното стъкло / на таблото специален часовник, който показва кога си паркирал. Вероятността да измамиш е близка до нулата ;) Ако закъснееш повече от 10 минути, дори и да изглежда че няма общински служители, това усещане е измамно. Глобата обикновено е 30€.

Има разбира се и места, където съвсем спокойно може да се паркира напълно безплатно. Затова, ако решите да вземате кола, пиши на къде сте се ориентирали, да предложа подходящо място за паркиране. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.