Прескочи до съдържание

Трансфер: Шарлероа - Брюксел - Шарлероа


Vanko

Препоръчани мнения

На ‎01‎.‎04‎.‎2018‎ г. в 10:25, krasikostadin каза:

Ще летим утре, но пренасочването е много неприятно! Знаете ли какви са били причините и дали ме продължава?

krasikostadin , не съм разбрала точно кога ще летите. На 29 април полета Шерлероа-Варна е бил пренасочен за Констанца поради мъгла. Пътниците от Варна за Шерлероа са били превозени до Констанца с автобуси. С други румънски автобуси се прибраха пътниците от полета Шерлероа - Варна, като от Констанца са тръгнали в 23,30 и около 3,00 часа бяха във Варна. На вас ви пожелавам приятно пътуване.

Връзка към коментар

Не мога да открия часовете на рейса от летището до Charleroi Sud. За колко време се стига обикновено сутрин след 8:30? Uber оперира ли е в Белгия?

Редактирано от Stryper
Връзка към коментар

Малко позакъсах с логистиката. Според сайта на TEC пътят от летище Charleroi до Charleroi SUD е над 1 час. Надявах се да е 30-40 мин. Трябва да успеем да хванем влак в 9:15 за Mons, като самолета каца в 8.

Дали има някакъв рейс от Charleroi до Mons?

Редактирано от Stryper
Връзка към коментар
преди 11 минути , Stryper каза:

Малко позакъсах с логистиката. Според сайта на TEC пътят от летище Charleroi до Charleroi SUD е над 1 час. Надявах се да е 30-40 мин. Трябва да успеем да хванем влак в 9:15 за Mons, като самолета каца в 8.

Дали има някакъв рейс от Charleroi до Mons?

Не е повече от 30 мин. дори в най-натоварения трафик. Иначе е 20 мин.

Връзка към коментар

Ако не е много късно, според картата тук спирката на автобусите е като излезете от сградата на летището в десния край.  Не мога да кажа лични спомени, защото след последното ми пътуване и във връзка с атентатите в Брюксел от преди две години, пред сградата на летището направиха допълнително "съоръжение" - голяма палатка, при което промениха до някъде организацията на пътуването.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Моля, нека някой пътувал от летището на Шарлероа до Брюксел,  gare du Midi, ми каже къде точно се намира спирката на шатъл буса, който ще трябва да хвана късно през нощта с тичане за да не изпусна затварянето на хотела в Брюксел. Тоест няма да имам време да я търся по индикации или с питане тук- там.

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 2 минути , muchachote каза:

Моля, нека някой пътувал от летището на Шарлероа до Брюксел,  gare du Midi, ми каже къде точно се намира спирката на шатъл буса, който ще трябва да хвана късно през нощта с тичане за да не изпусна затварянето на хотела в Брюксел. Тоест няма да имам време да я търся по индикации или с питане тук- там.

Тука можеш да видиш.

Връзка към коментар
преди 10 часа, muchachote каза:

Моля, нека някой пътувал от летището на Шарлероа до Брюксел,  gare du Midi, ми каже къде точно се намира спирката на шатъл буса, който ще трябва да хвана късно през нощта с тичане за да не изпусна затварянето на хотела в Брюксел. Тоест няма да имам време да я търся по индикации или с питане тук- там.

Ако правилно разбирам, питате за спирката на шатъла на летище Шарлероа?

Спирката е в десния край на летището, което не е голяма сграда. Излизайки от летището, тръгвате по тротоара на дясно и в края ще видите спирката на шатълите. Обикновено там винаги има много хора :) 

Тук , на долната карта се вижда схема на летището и са посочени спирките.

Връзка към коментар
преди 22 часа, Lyubina каза:

Ако правилно разбирам, питате за спирката на шатъла на летище Шарлероа?

Спирката е в десния край на летището, което не е голяма сграда. Излизайки от летището, тръгвате по тротоара на дясно и в края ще видите спирката на шатълите. Обикновено там винаги има много хора :) 

Тук , на долната карта се вижда схема на летището и са посочени спирките.

Значи, доколкото виждам, трябва да изляза от exit 4?

Връзка към коментар
преди 11 минути , muchachote каза:

Значи, доколкото виждам, трябва да изляза от exit 4?

Не се притеснявай толкова за изходите, летището е малко, целият терминал сигурно е не повече от 150м. дълъг, а разстоянието между тези изходи вероятно е 15-20м. , така че няма особено значение от кой точно изход ще излезеш ;) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Видях, че сте дали някъкъв сайт за разписанието на автобусите от гарата Шарлероа Sud до летището Шарлероа, неможах да се оправя, а пристигам късно вечерта, интересува ме в колко е последния автобус за летището, полета ми е рано сутринта за София. Има ли възможност да си купя предварително и билета онлайн. Благодаря Ви .

Редактирано от ZORI
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Някой има лили инфо колко най-късно може да се купи онлайн билет за БРюксел от флибко. Конкретно, мога ли да го купя като сляза от самолета, преди да се кача на автпбуса, така или иначе няма час за кой автобус важи.

Връзка към коментар
преди 11 часа, EliDion каза:

Някой има лили инфо колко най-късно може да се купи онлайн билет за БРюксел от флибко. Конкретно, мога ли да го купя като сляза от самолета, преди да се кача на автпбуса, така или иначе няма час за кой автобус важи.

Здравейте! Съветът ми е да си купите билета ОНЛАЙН колкото се може по-скоро(flibco.com, има варианти на 7 езика). Като слезете от самолета, опашката пред гишетата на  паспортния контрол е огроооооооооооомна, вие се покрай ограничителните колчета като змия и върви мноооого бавно. Това означава че и напливът за автобусите е голям. Запълни ли се автобуса, тръгва. Аз БУКВАЛНО тичах през летището към автобуса, след като минах паспортния контрол,  защото изпуснах предпоследния /чието тръгване беше около десетина минути след приземяването и мислех, че ще хвана точно него/, и щях да изпусна и последния за Брюксел. Има и час за автобусите. Погледнете в разписанието на сайта. Така че, в крайна сметка, няма да имате време да мислите за билети в последния момент и да ръчкате по смартфона.

Редактирано от muchachote
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това е ясно. Пристигаме сутринта рано и още сме в чуденка дали с шатъла или с влака да пътуваме. Зависи колко ще сме уморени. Затива питам дали има значение, защото логиката показва, че няма.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Има ли по-евтина алтернатива от Шарлероа до Брюксел, освен Flibco? В момента билетите са по 14,20 Евро еднопосочно, за близка дата са.

Редактирано от Яничка
Връзка към коментар
Преди 1 час, Яничка каза:

Има ли по-евтина алтернатива от Шарлероа до Брюксел, освен Flibco? В момента билетите са по 14,20 Евро еднопосочно, за близка дата са.

В общи линии - няма. 
Опцията е автобус или маршрутка до гарата в Шарлероа, което май бешее 5€ и оттам влак до Брюксел-миди, което струва 10€, ако обаче нещата се развиват през уикенда, железниците имат намаление и ритърн билет Шарлероа-Брюксел-Шарлероа струва 11€.  
И още една опция - споделено пътуване - може да провериш на сайта blablacar дали има подходяща кола за твоя случай - цената на човек е около 6-8€. Разбира се, ако си склонна на такъв вид транспорт. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Фичо каза:

влак до Брюксел-миди, което струва 10€, ако обаче нещата се развиват през уикенда, железниците имат намаление и ритърн билет Шарлероа-Брюксел-Шарлероа струва 11€.  

с дребната подробност, че пътуването трябва да започне и завърши (двупосочно) в рамките на един уикенд 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Имаме 5 часа престой на летището в Шарлероа през октомври от 12:05 ч. до 17:05 ч. в петък. Видях, че има някакви автобуси, които пътуват от летището до центъра на градчето. Тъй като не ми се стои 5 часа на летището, заслужава ли си според Вас да разгледаме за 1-2 часа центъра на Шарлероа (да пием кафе, да хапнем нещо) и бихме ли се вместили в тези 5 часа, без да си изтървем полета?

Връзка към коментар
преди 23 минути , Христиан каза:

Здравейте!

 

Имаме 5 часа престой на летището в Шарлероа през октомври от 12:05 ч. до 17:05 ч. в петък. Видях, че има някакви автобуси, които пътуват от летището до центъра на градчето. Тъй като не ми се стои 5 часа на летището, заслужава ли си според Вас да разгледаме за 1-2 часа центъра на Шарлероа (да пием кафе, да хапнем нещо) и бихме ли се вместили в тези 5 часа, без да си изтървем полета?

По принцип не е невъзможно да отидеш до градчето.

Аз го направих , но моят престой беше 6 часа. Самото Шарлероа е миньорско градче. Автобусът буквално минава през някакви останки от фабрики и съоръжения за добив на въглища. Спира на автогара, където на информацията говорят само френски - много те изненадах, знам, хахаххх. Пресичаш реката на един от мостовете, правиш снимки пред църквата и ... мола и май си дотам със забележителностите. Малки площадчета, червени фенери, да на пъпа на градчето, пред един дадже имаше опашка в 9 сутринта. Магазини по търговската улица, нищо, което не може да се пропусне - според мен. Любопитно е като атмосфера - смесица от провинциално спокойствие и удобствата на големия град. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
27 minutes ago, Христиан said:

Здравейте!

 

Имаме 5 часа престой на летището в Шарлероа през октомври от 12:05 ч. до 17:05 ч. в петък. Видях, че има някакви автобуси, които пътуват от летището до центъра на градчето. Тъй като не ми се стои 5 часа на летището, заслужава ли си според Вас да разгледаме за 1-2 часа центъра на Шарлероа (да пием кафе, да хапнем нещо) и бихме ли се вместили в тези 5 часа, без да си изтървем полета?

Ще ти стигнат . Има автобуси на често, а града е малък и компактен за разглеждане. Купи си двупосочен билет за автобуса, защото е по-евтино така. Автобуса спира на жп гарата, а от там като минеш по моста над канала и си кажи речи  в центъра. Ако имаш Дайнърс не забравяй преди да отидеш на секюрити да минеш през гише информация на лвтището (намира се посредата на коридора м/у пристигащи и заминаващи ) за да им покажеш картата и да ти дадат безплатен фаст трак и код за салона им на летището. 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.