Прескочи до съдържание

Фотографска раница


Препоръчани мнения

Fly, и аз влязох да ти разгледам снимките на животни, страхотни попадения имаш. Причината да не съм ходила досега в Африка е липсата на телеобектив. 200 мм ми е най-дългия и за животни не стигат.

Връзка към мнение

Fly, и аз влязох да ти разгледам снимките на животни, страхотни попадения имаш. Причината да не съм ходила досега в Африка е липсата на телеобектив. 200 мм ми е най-дългия и за животни не стигат.

Зависи - колко можеш да се приближиш и размерът на животното също. Също и мегапикселите помагат за crop-ване.

 

Това е точно с 200мм., от не по-малко от 20 метра. И е дребно животно, при това.

_NIK0441.jpg

Връзка към мнение

Fly, и аз влязох да ти разгледам снимките на животни, страхотни попадения имаш. Причината да не съм ходила досега в Африка е липсата на телеобектив. 200 мм ми е най-дългия и за животни не стигат.

 

Tedy, това не е никаква "легитимна" причина, нито извинение, както ти е написал и Jim Corbett, и с 200 мм стават добри снимки на животни/птици, а можеш и да кропваш (имаш достатъчно мегапиксели на Марк 2). Моите снимки са правени с евтин телеобектив (70-300 VR), като много от тях не са и на 300 мм даже. То и колкото по-дълъг обектива, толкова по-трудно да се правят шарп снимки, както и толкова по-трудно се борави с него, особено ако делиш джипа с други хора (както е в повечето случаи). Става и по-проблемно (скъпо) за пренасяне, особено при полети му лагери с малки едномоторни самолети, където лимита за багаж е много нисък. Хората, които снимат със сериозни обективи на сафари си носят един алуминиев куфар само с фото екипировка и не се "стесняват" да си плащат джип и водач само за тях, свръх багаж и разни други екстри. В България както и няма застраховки на фото техника в чужбина, да мъкнеш оборудване за 15,000 - 20,000 лв. си е направо безотговорно.

 

Ако избереш и резерват, където разрешават да се излиза от пътя с джипа, като цяло ще се приближаваш до животните повече.

 

За мен тръпката от снимане на диви животни не може да се замени от нищо друго от фотографска гледна точка.

 

Доста взех да се чудя за 80-400 мм или направо за 300 мм фиксиран f:2.8... ама все си казвам, че ако не ходя повече на сафари нямам много какво да ги правя... а пък са си много пари... ама ако искам да правя по-добри снимки... ама ако дам тези пари за други пътешествия... ама... :) :) :)

Връзка към мнение

ех, тези фотографски дилеми  ;)

 

Jim Corbett & FlyTraveler трябваше да напишете, че без 300мм не се ходи на сафари. Сега Теди как убеди главата на семейството, че има нужда от нов обектив, а  ;) 

Редактирано от Childish
Връзка към мнение

Лили, те и без да ми пишат съм наясно. Но да купувам скъп обектив за 2, 3 сафарита в живота ми - наистина не е оправдано. Сега в магазин в Оукланд сложих на моя апарат 100-400мм, ми то едва го държа в ръце, тежи. Мразя да кропвам прекалено.

Fly, ти нали ги качваш и 500х, имаш ли някаква продажба чрез сайта?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лили, те и без да ми пишат съм наясно. Но да купувам скъп обектив за 2, 3 сафарита в живота ми - наистина не е оправдано. Сега в магазин в Оукланд сложих на моя апарат 100-400мм, ми то едва го държа в ръце, тежи. Мразя да кропвам прекалено.

Fly, ти нали ги качваш и 500х, имаш ли някаква продажба чрез сайта?

 

Честно да ти кажа не знам, трябва да проверя мейла, който създадох специално за регистрацията там за да видя, съмнявам се да имам продажба, пълно с топ про-фотографи с невероятни снимки на диви животни. Имам продажби на stock photography сайтове. Аз имам претенции да разбирам от фотография и да я обичам много, но нямам претенции да съм про фотограф, ако исках да си изкарвам хляба от това, щях най-малкото да си купя топ екипировка. Много малко фотографи живеят от продажба на красиви снимки, повечето снимат по сватби и разни други събития или бачкат за вестници/списания/новинарски сайтове :) :)

 

Е, ако си купиш 70-300 мм обектив няма да ти тежи нито на ръката, нито на джоба, а и 200 мм пак ти върши работа.

 

Виж на 500px.com каква снимка намерих на чайка снимана със 70-300 VR - http://500px.com/photo/24453905

 

Значи могат да се правят пефектни снимки и с него (не при всякакви условия, разбира се) и нямам извинения, което не е станало добре си е моя грешка, а не на обектива :) :)

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако мога да вметна малко инфо за раниците, аз не съм имал проблеми досега, минават си безгрижно, но Vertex 200 е доста солидна раница, ако се натъпка докрай, ще мине и като габарити и като тегло изискванията.

 

За сервизите Зентекс е за Канон техника Профайлт за Никон, за всичко друго може и Пан сервиз.

Връзка към мнение

За сервизите Зентекс е за Канон техника Профайлт за Никон, за всичко друго може и Пан сервиз.

Да, по принцип Зентекс е за Канон, но аз съм с Никон и съм го ползвала и не бях единствената.

Връзка към мнение

А то няма проблем да се ползва, но аз все пак бих разчитал на оригиналния сервиз и като познаване на техниката и като налични резервни части си е доста по-практично.

Връзка към мнение

А то няма проблем да се ползва, но аз все пак бих разчитал на оригиналния сервиз и като познаване на техниката и като налични резервни части си е доста по-практично.

В моя случай опцията да използвам "оригиналния сервиз" беше да чакам много, за да изпратят фотоарата до Гърция и обратно и да платя 300+лв вместо 50лв. Прецени сам.

 

Все пак да уточня, че действието се развива преди няколко години, може да са се променили нещата.

Редактирано от Childish
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди години беше така, вече нещата не са така, не се работи с Гърция почти всичко се прави тук, само за някои неща отиват до Холандия, но това така или иначе и Зентекс не може да го оправи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еми да ама няма гаранция, аз не бях ползвал сервиз с години и сега за 1 месец подменях VR на обектив (в Холандия) и затвора на апарата...

Та гаранция никога няма и за съжаление техниката вече я правит да работи 2-3 години и оттам нататък нова...

Връзка към мнение

Колко неприятно. Моят не се е повреждал, да чукна на дърво. Аз го тествах дали може да лети. Е, не успя да преодолее земното привличане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.