Прескочи до съдържание

Стачки в авиокомпании/железници/летища


Препоръчани мнения

Стачка на авиодиспечерите в Италия отмени полети от Рим за София.

 

В Италия се провежда 24 часова стачка на авиодиспечерите. Стачкува и персоналът на някои от нискотарифните авиокомпании сред които и на Райънеър.

Заради стачката, националната авиокомпания ITA отмени полетите от Рим за София и обратно, предаде БНР.

В резултат на стачката, само от компания Райънеър за засегнати над 110 000 пътници, а според проучване, само италианските възлизат над 250,000.

Всички имат право да получат обратно парите си от билетите, ако предложените алтернативни полети не ги устройват.

Авиодиспечерите протестират поради липса на индустриален план, адаптирането на работната сила, организацията на работните смени, подновяването на трудовите договори. Недоволството на персонала на нискотарифните компании е също свързано с условията на работа и заплащането на техния труд.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Стачка блокира летища в Белгия

Почти всички полети днес на „Шарлероа” ще бъдат отменени, а другата аерогара в Брюксел – „Завентем”, обяви, че очаква сериозни нарушения във въздушния трафик.

Местният транспорт днес също ще спре почти изцяло, след като служителите излизат на протест с искане за увеличаване на заплатите.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

В петък имам полет до Бари и оттам до Валенсия,но сега видях,че има стачка от 11 до 16 часа,а полета ми е в 14:50 за Испания.Дали в 16 ще излети или въобще да не тръгвам за това пътуване. 447964969_Screenshot2022-11-15at12-41-36Scioperi-mit2.png.fb9be8c02be6493394be07bb31248ee1.png

 

18,11,2022 София Бари 6:45 7:05
18,11,2022 Бари Валенсия 14:50

17:20       

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 15.11.2022 г. в 12:40, dimitrov6 каза:

В петък имам полет до Бари и оттам до Валенсия,но сега видях,че има стачка от 11 до 16 часа,а полета ми е в 14:50 за Испания.Дали в 16 ще излети или въобще да не тръгвам за това пътуване. 447964969_Screenshot2022-11-15at12-41-36Scioperi-mit2.png.fb9be8c02be6493394be07bb31248ee1.png

 

18,11,2022 София Бари 6:45 7:05
18,11,2022 Бари Валенсия 14:50

17:20       

 

Полетите си вървяха днес без закъснение,но аз не отидох,защото не знаех дали ще е така.

 

А за стачката преди месец ,когато платих 70 евро такси ми писаха от Раян,че ще ги възстановят.

 

I refer to your reimbursement claim dated 22/10/2022.
 
I regret the delay of your flight FR6309 from Rome Ciampino - CIA to Sofia - SOF on the 21/10/2022.
 
I wish to confirm that a bank transfer to the value of 70 EUR has been authorized for your reimbursement in full and final settlement of your claim and in accordance with Article 9 of EU Regulation 261/2004. 
 
This transaction should be reflected on your bank statement within the next 14 working days.

Kind regards,

Klara S.
Ryanair Customer Services

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Доколкото виждам, за 18.11. в aereo пише само летище Милано Малпенса. Няма логика това да се отнася и за Бари.

Ако може изобщо да се разчита на каквато и да било точност там. 
 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

А за стачката преди месец ,когато платих 70 евро такси ми писаха от Раян,че ще ги възстановят.

Явно Раян се стремят усилено да трупат точки пред Уиз. 🙂

Сега се загледах в сайта със стачките, за няколко дни са се увеличили значително. Не че е някаква изненада за Италия, но на 13.12 имам пътуване до Катания( което не ми е спешно) и се чудех доколко е възможно ето тази стачка да го провали?

image.png.69e180216e58febccfb6459188a02015.png

@bad kid, останала съм с впечатление, че ти си наясно.  🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , iMari каза:

 

Сега се загледах в сайта със стачките, за няколко дни са се увеличили значително. Не че е някаква изненада за Италия, но на 13.12 имам пътуване до Катания( което не ми е спешно) и се чудех доколко е възможно ето тази стачка да го провали?

image.png.69e180216e58febccfb6459188a02015.png

 

Всичко може, обаче има гарантирани часове при стачка за самолетите: 7-10  и 18-21 и за влаковете - 6-9 и 18-21. Виж за всеки случай дали не си в тях.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Argentique каза:

Всичко може, обаче има гарантирани часове при стачка за самолетите: 7-10  и 18-21 и за влаковете - 6-9 и 18-21. Виж за всеки случай дали не си в тях.

Благодаря, това не го знаех. 🙂 Наистина бях забелязала, че при обявени стачки сутрешните и вечерните полети се изпълняват. Моите обаче не попадат в тези часове. Еми, каквото стане....

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Нито един пътнически полет няма да бъде осъществен в сряда (25 януари) от и до летище "Берлин-Бранденбург" (BER) поради стачка, организирана от профсъюза "Ферди" (Verdi), предаде ДПА.

 

https://fakti.bg/world/749143-vsichki-poleti-ot-i-do-letishteto-v-berlin-v-srada-sa-otmeneni

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Spain

Spain is wrestling with strikes in 17 airports across the country. The strikes are being organised by unionised workers at ground services and cargo handling company Swissport between now and Easter. From 27 February until 13 April, the unions have called for a series of 24-hour walkouts every Monday, Tuesday and Thursday.

Swissport Handling provides services at Madrid-Barajas, Barcelona-El Prat, Reus, Alicante, Valencia, Murcia, Málaga, Almería, Salamanca, Valladolid, Burgos, Logroño, Zaragoza, Huesca, Lanzarote, Gran Canaria and Tenerife Sur airports. Unions will have to provide minimum services, as is required by Spanish law, so it isn’t yet clear what impact the strikes will have on passengers.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 28 минути , funny каза:

Spain

Spain is wrestling with strikes in 17 airports across the country. The strikes are being organised by unionised workers at ground services and cargo handling company Swissport between now and Easter. From 27 February until 13 April, the unions have called for a series of 24-hour walkouts every Monday, Tuesday and Thursday.

Swissport Handling provides services at Madrid-Barajas, Barcelona-El Prat, Reus, Alicante, Valencia, Murcia, Málaga, Almería, Salamanca, Valladolid, Burgos, Logroño, Zaragoza, Huesca, Lanzarote, Gran Canaria and Tenerife Sur airports. Unions will have to provide minimum services, as is required by Spanish law, so it isn’t yet clear what impact the strikes will have on passengers.

 

 

Точно сега получих имейл от Wizz за утрешния полет за Малага, че може да бъде засегнат от стачката и че ще ме информират с имейл.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Marisha каза:

Точно сега получих имейл от Wizz за утрешния полет за Малага, че може да бъде засегнат от стачката и че ще ме информират с имейл.

И аз имам командировани в Барселона и получих същия мейл.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, funny каза:

И аз имам командировани в Барселона и получих същия мейл.

Ако имате допълнителна информация пишете. Какво би трябвало  да означава минимални услуги и дали това ще доведе до отмяна на полети до Испания или ще засегне само излитащи от там?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 22 часа, liliya каза:

Ако имате допълнителна информация пишете. Какво би трябвало  да означава минимални услуги и дали това ще доведе до отмяна на полети до Испания или ще засегне само излитащи от там?

Нямаше никакъв проблем с полета до Малага днес. Излетяхме навреме. Летище в Малага работеше абсолютно нормално.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря! Дано всичко е наред.

 Макар, че така както е написано в съобщението на Уиз, излиза че ще са периодични стачки  за посочения период. Не би ли трябвало да обявят дати, ако действително стачкуват!?

 

https://www.euronews.com/travel/2023/03/08/where-are-airport-and-transport-strikes-happening-between-now-and-easter

 

https://www.timeout.com/news/these-are-all-the-strikes-at-european-airports-you-need-to-watch-out-for-right-now-092022

Лошото е,че на една от датите имам полет до Мадрид, а после на другия ден връзка. Чудя се какво да правя.

Връзка към мнение
Иван Попов

Отменят 351 полета в Германия заради нова стачка на служителите

orig.jpg?_=1661331023

Четири германски летища ще забавят обслужването на пътниците си в понеделник, като 351 полета ще бъдат отменени, поради планирано 24-часово спиране на работата от служителите, отговарящи за сигурността, съобщи днес браншовият синдикат "Верди", цитиран от Франс прес.

 

"Ще трябва да очакваме по-дълго изчакване и отмяна на полети", каза синдикатът, който отправи призив в подкрепа на исканията за по-високи заплати и подобряване на условията на труд, добавя БТА.

Ще бъдат отменени 351 полета от Берлин, Бремен, Хамбург и Хановер, което би трябвало да засегне близо 100 000 пътници, изчисли летищната асоциация А Де Фау.

Генералният ѝ мениджър Ралф Байзел осъди "произвола" на синдиката в момент, когато летищата все още се възстановяват от "най-дълбоката криза в гражданската авиацията".

Синдикатът "Верди" води преговори с Федерацията на компаниите за въздушна безопасност за получаване на "почасови увеличения за нощен труд и почивни дни" и се надява, че тази стачка, третата от подобен мащаб от началото на годината, ще убеди федерацията да направи отстъпки.

 

"Работата 24 часа на ден, седем дни в седмицата има отрицателно въздействие върху семейния живот (на служителите). Условията на труд трябва да станат по-привлекателни, така че достатъчен брой хора да са готови да вършат тази работа", аргументира се синдикатът "Верди"

  • Шок 1
Връзка към мнение

Вече почти ежедневие взе да става, но все пак, да пусна линк с новите ЖП-стачки в Англия, ако някой има злощастния късмет да пътува точно на тези дати...

 

16, 18, 30 март

1 април

 

https://www.nationalrail.co.uk/service_disruptions/industrialaction.aspx

 

А на 15.03 ще стачкуват и в метрото...

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.