Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Нов код от http://airbnb.com на стойност $50 или около 35€, би трябвало да работи само за нови потребители, без изисквания за минимална сума. Т.е. ако си направите нова регистрация може да си резервирате апартамент до 35€ безплатно. 

 

Кода е COMPATHY2014

 

Пускам пак инструкциите от предишната подобна тема, само че вместо LANEWAYSG пишете COMPATHY2014:

 

1. Отваряте http://airbnb.com

2. Търсите и си харесвате апартаментче. За целите на демонстрацията потърсих студио в София между 9 и 10 април, цената му е $26+$4 airbnb такса и стават $30. Натискате бутона Book It.

 

2014-03-28_02-05-43.png

 

3. На прозорчето вдясно кликате върху Coupon Code

 

2014-03-28_02-07-08.png

 

4. Ще се отвори прозорче, в което да въведете кода, в случая LANEWAYSG:

 

2014-03-28_02-09-04.png

 

5. Натискате бутона Apply и магията се случва:

 

2014-03-28_02-09-53.png

 

6. Вляво си попълвате данните за плащането, приемат се доста дебитни и кредитни карти + paypal, пускате си заявката и стискате палци хоста да ви одобри. 

 

За да си увеличите шанса да бъдете одобрени резервирайте в места, където има много отзиви и хоста отговаря на всички заявки и е активен в сайта. В Airbnb има много фиктивни обяви, и ако попаднете на такава може би хоста въобще няма да се логне и така резервацията ви ще изтече след 24 часа, когато вероятно кода няма да е активен за да направите нова. 

 

Airbnb покрива сумата от кода, а не хоста ви, така че не се притеснявайте, че никой няма да поиска да ви приеме за $1, домакина ще си получи сумата, която по принцип би си получил  :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Ще добавя и аз още 1 държава в моя списък, че западните съседи хич не ги познавам. Понеже миналия път докато ми отговорят, и ваучерът изтече, този път попитах 7-8 души , без много да му мисля - и първият по време е първи по право. Митко печели. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пробвах да ползвам кода за едно местенце за Германия, но ми излезе съобщение, че е валиден за други райони.

И при мене се получи същото съобщение.Опитах да резервирам апартамент в Литохоро-Гърция.

Връзка към коментар

Георги, не разбрах кое хареса на поста ми, че не стана за Флоренция, че резервирах хотел в Синя или че Синя е на 20 км от Флоренция? :P:lol: Тъй като не стана от мен ни мерси, ни бонбони, ни пиене :lol:

Редактирано от Костов
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз се нареждам пак да чакам за код, а съм сигурна, че първа прочетох поста ти. Докато уговарях компанията да си удължим майското море с 2 дни в Солун и те се дърпаха :angry: , не се усетих, че ще ми трябва и настаняване в Истанбул през юни. За Солун ми проработи кода.

Връзка към коментар

Георги, не разбрах кое хареса на поста ми, че не стана за Флоренция, че резервирах хотел в Синя или че Синя е на 20 км от Флоренция? :P:lol: Тъй като не стана от мен ни мерси, ни бонбони, ни пиене :lol:

 

Харесах, че все пак си намерил употреба на кода, въпреки първоначалната греда :)

 

Аз се нареждам пак да чакам за код, а съм сигурна, че първа прочетох поста ти. Докато уговарях компанията да си удължим майското море с 2 дни в Солун и те се дърпаха :angry: , не се усетих, че ще ми трябва и настаняване в Истанбул през юни. За Солун ми проработи кода.

 

Новобранска грешка е това с чакането, всички сме страдали от това :) Да се надяваме, че ще се появи скоро нов код, напоследък са през седмица-две.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

реших да го пробвам този код . мъжът ми е с регистрация от вчера .

интернета ли е скапан или компютъра или аз съм изпушила нещо , ама не е истина колко проблемно се оказа .

 

първи проблем - като опитам да чекна датите , излиза април , сменя за миг на май и пак ме връща на април . няма мърдане към следващите месеци , а на мен ми трябва юли .

имате ли идея защо се получава така ?

 

за 2-ри , 3-ти и 4-ти проблем даже няма и да питам , като съм зациклила на 1-вия.

Връзка към коментар

ето как го изработих - зададох дати през април и след това при корекция излизат и другите месеци .

 

но пък всички останали усилия се оказват излишни защото :

 

Please correct the following

  • Code is no longer valid (expired).
Връзка към коментар

Първото е вероятно проблем с браузера ти, тия модерни календарни скриптове често правят проблеми, и на мен ми се е случвало с различни сайтове и да полудявам да не мога да си въведа точните дати. 

 

По втория проблем си е така, тия кодове обикновено държат по няколко часа, този май се задържа цял ден, което е рекорд :) Ще изчакаш следващия. 

Връзка към коментар

Леко предупреждение за всички ползващи подобни кодове, ще го пускам и за в бъдеще.

 

Хоста ви има опция за отказване на резервация. Като цяло airbnb ги наказва за това нещо, в списъка с ревютата излиза и коментар, че хоста е отменил резервация, което не е приятно за тях също. Т.е. като цяло се случва рядко и не много често. 

 

Но, ако случайно хоста ви откаже резервацията, това означава, че airbnb ви връща платената сума+малко бонус за да си намерите ново място. Всичко е ОК до тук. Но ако сте ползвали подобен ваучер код сумата не се връща.

 

Например: харесвате си апартаментче, което струва 36 евро. С кода цената му става 1 евро и резервирате и всичко е ОК. Ако хоста откаже резервацията airbnb ще ви върнат 1 евро, още 1 евро бонус (предполагам бонуса е базиран на първоначалната платена сума) и ще кажат - ходете си намерете друго място. Малко тъпо се получава, но май няма какво да се направи и ще е риск, с който всички ползващи кодовете трябва да са запознати, колкото и малък да е. 

Връзка към коментар

Например: харесвате си апартаментче, което струва 36 евро. С кода цената му става 1 евро и резервирате и всичко е ОК. Ако хоста откаже резервацията airbnb ще ви върнат 1 евро, още 1 евро бонус (предполагам бонуса е базиран на първоначалната платена сума) и ще кажат - ходете си намерете друго място. Малко тъпо се получава, но май няма какво да се направи и ще е риск, с който всички ползващи кодовете трябва да са запознати, колкото и малък да е. 

Е, щом ти връщат това, което реално си платил, къде е риска? Че даже и ти дават нещо отгоре. 

Да дам друг пример, че може и аз нещо да не съм разбрал от написаното от теб.

Харесвам нощувки за 300 евро. С кода плащам реално 265 евро (приемаме сумата на последния промо код от 35 евро). Но впоследствие хоста ми отказва резервацията. Ако съм те разбрал правилно, в този случай airbnb ми връщат платените от мен 265 евро (+ нещо отгоре за компенсация). Фактически ми "изгаря" само стойността на промо кода, за която така или иначе аз не съм плащал нищо преди това. Даже ми се струва напълно в реда на нещата. То оставаш да ми върнат и парите от кода, с които те самите един вид са ме наградили преди това. Все едно два пъти да ми дадат стойността...няма логика. :)

 

Аз реално нищо не губя от моите пари. Ако за риск се счита "минавката", че си използвал кода напразно без да стигнеш до сделка, съм съгласен, Но това не е риск, застрашаващ лични пари.

Ако е така, не виждам нищо странно. Това че кода "изгаря" не е събитие, което да ме отчая, защото аз и моята сметка в банката не сме ощетени и с цент. ;)

Друго, което ми убягва има ли?

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.