Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

понеже ще пътувам от Германия до България в рамките на месец и ми се налага да направя 4 курса. Бих искала да ви попитам нещо относно Wizz Air кое е по-добре да си купя запазено място или позиция за повече свободно място за краката. Понеже ще пътувам с 3 деца, а държа да сме заедно. А не през редове и т.н А и малката ще е в мен. Също искам да попитам за плащането. По банков път ли да го направя или чрез сметката на Wizz ваучер. Не зная как се зарежда и с точно определена сума ли става. Просто още не съм проучила всичко. За първи път ще си купувам билети сама по този начин и ми е доста притеснено. Да не говорим, че се иска време да стоиш пред компютъра, а то с малко бебче не става. Но се надявам да се справяяяя! :)

Връзка към коментар

Щом ще пътуваш 4 пъти, първата ти работа е да станеш клубен член на Уиз. Избива се с първия билет и половина.

Плащането най-добре да е с дебитна или кредитна карта, най-бързо е.

Относно местата - много зависи и от самолета. Ако е от по-новите Уизчета, това с повечето място е по-добре, защото седалките не се пускат назад. Ако е от старите самолети обаче, първите три реда са за предпочитане. Лошото е, че не знаеш какъв ще ти се падне.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Плащането с най-добре с карта или по банков път, ако държиш да помислиш 1-2 дена преди да платиш. Уиз сметката е вече излишна и безсмислена. Относно местата, не знам кое е най-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По-добре си вземи само приорити бординг , така е почти 100% сигурно, че все една от 46-те възможни комбинации ще е свободна.

Също така на 12 и 13 ред (с широкото място за краката) не настаняват деца, заради изисквания за безопасност, така че това отпада.

 

От редовете със запазено място (1, 2, и евентуално 3) само на 1 имаш по-широко пространство, другите са стандартни. Вероятността да успееш да се качиш за първи ред точно не е много голяма според мен, предвид, че си с деца и ще се придвижвате по-бавно от автобуса до самолета и тогава остава вариант само да търсиш съдействие от стюард(ес)ите да преместят някой, ако е седнал точно там.

A понякога има пътници  катили, които вдигат скандали и отказват да се местят (при все, че разпорежданията на кабинния състав са задължителни)

Друг вариант е да помолиш да те качат отпред в автобуса (или да те пуснат първа, ако е на ръкав), но могат и да откажат.

 

Също така ако малката ти е по-голяма от 2 години, трябва да е на отделно място. Ако е под 2 години и седи в тебе имат такса - 49 лв или цената на еднопосочния билет (което е по-малко)

Редактирано от adreno
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И двете места недей да ги купуваш, защото ще трябва да купуваш и за децата за да сте заедно, което предполага доста високи разходи. 

 

Понеже си с деца, не мисля че имаш нужда от приорити бординг, обикновено хората с бебета ги извикват да минат най-отпред. Със сигурност ще успеете да седнете сами на цял ред според мен. 

 

За плащането - най-безпроблемно и лесно е с дебитна/кредитна карта. 

 

Обърни внимание на съвета на Sun4o, за тия отсечки със сигурност трябва да си купиш членство в Wizz Discount - ще ти предложат като търсиш билет, така билетите за всички ще са доста по-евтини. 

Връзка към коментар

Аз имам сметка в ДСК, а отделно имам и токен към ПИБ. Когато се плаща с дебитна или кредитна карта. Как точно става плащането? Какво искат от мен като инфо? Понеже с токена аз нареждам парите където и както искам. 

 А относно децата, когато се връщах от Лондон имах един голям стомах и никой никъде не ми направи място. Даже обратното пътувахме разделени с тати и беше един кошмар и миризма - просто тогава се бях зарекла повече да не пътувам с тази компания. Но после реших, че това за Букурещ е нормално. Но сега се сещам, когато за първи път летях до Холандия 2011 май пак беше същото. Но сега като търся цени виждам, че нямам голям избор. Германия се оказва скъпа дестинация. Явно за Wizz!

Дано сега е друго!!!

 А за когато се купува билета за децата -  какво е нужно  - име и фамилия - друго? 

понеже паспортите още не са готови

Редактирано от neli6a
Връзка към коментар

Понеже ще пътувам с 3 деца, а държа да сме заедно

 

Аз ти обръщам внимание на друг аспект - сама ли ще пътуваш с три деца? Те на колко години са?

 

http://wizzair.com/bg-BG/useful_information/booking_children

 

Обърни внимание - максимум едно бебе (до двегодишна възраст) на възрастен, отделно от това - децата (до 14-годишна възраст) трябва да са с придружител. Малко неясно се получава за варианта „бебе + дете“, може би не е лошо да се поинтересуваш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По-добре си вземи само приорити бординг , така е почти 100% сигурно, че все една от 46-те възможни комбинации ще е свободна.

Също така на 12 и 13 ред (с широкото място за краката) не настаняват деца, заради изисквания за безопасност, така че това отпада.

 

От редовете със запазено място (1, 2, и евентуално 3) само на 1 имаш по-широко пространство, другите са стандартни. Вероятността да успееш да се качиш за първи ред точно не е много голяма според мен, предвид, че си с деца и ще се придвижвате по-бавно от автобуса до самолета и тогава остава вариант само да търсиш съдействие от стюард(ес)ите да преместят някой, ако е седнал точно там.

A понякога има пътници  катили, които вдигат скандали и отказват да се местят (при все, че разпорежданията на кабинния състав са задължителни)

Друг вариант е да помолиш да те качат отпред в автобуса (или да те пуснат първа, ако е на ръкав), но могат и да откажат.

 

Също така ако малката ти е по-голяма от 2 години, трябва да е на отделно място. Ако е под 2 години и седи в тебе имат такса - 49 лв или цената на еднопосочния билет (което е по-малко)

Малката е на 1 година. Би трябвало да няма такса за нея. А другите са на 12 и 10.

Връзка към коментар

Аз ти обръщам внимание на друг аспект - сама ли ще пътуваш с три деца? Те на колко години са?

 

http://wizzair.com/bg-BG/useful_information/booking_children

 

Обърни внимание - максимум едно бебе (до двегодишна възраст) на възрастен, отделно от това - децата (до 14-годишна възраст) трябва да са с придружител. Малко неясно се получава за варианта „бебе + дете“, може би не е лошо да се поинтересуваш.

сега ще го погледна - благодаря. Не знаех, че има такса. Малката е на 1год., 12 и 10 са другите. Сама ще пътувам.  :blush:

Редактирано от neli6a
Връзка към коментар

За плащането ти искат един 6 буквено-цифров код, който ти е номер на резервацията, трябва да го сложиш като основание за плащане или забележка беше. С карта ти искат име, номера на картата, валидност и CVC код (има го от обратната страна). Т.е. може картата да е на мъжа ти примерно, не твоя, няма проблем.

Както ще пътуваш с бебе и деца, погледни и други компании преди да купиш билета, просто ако включиш багаж, запазени места, фиксирана такса за бебе 25 евро при Уиз (някъде може да е напълно безплатно), евентуално път до по-отдалечено летище (не знам откъде ще летиш) и с някоя друга компания може и да излезе по-евтино и по-удобно.

Няма проблем един възрастен да лети с бебе и две деца, освен че сигурно ще е трудно (но 10 и 12 г вече са почти възрастни та няма да създават проблеми мисля). Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За плащането ти искат един 6 буквено-цифров код, който ти е номер на резервацията, трябва да го сложиш като основание за плащане или забележка беше. С карта ти искат име, номера на картата, валидност и CVC код (има го от обратната страна). Т.е. може картата да е на мъжа ти примерно, не твоя, няма проблем.

Както ще пътуваш с бебе и деца, погледни и други компании преди да купиш билета, просто ако включиш багаж, запазени места, фиксирана такса за бебе 25 евро при Уиз (някъде може да е напълно безплатно), евентуално път до по-отдалечено летище (не знам откъде ще летиш) и с някоя друга компания може и да излезе по-евтино и по-удобно.

Няма проблем един възрастен да лети с бебе и две деца, освен че сигурно ще е трудно (но 10 и 12 г вече са почти възрастни та няма да създават проблеми мисля). Успех!

Търсих толкова много, чак вече ми е лошо. Толкова се стресирах. Въобще не съм подозирала, че може да е така сложно. В момента съм в Германия с малката.

1. курс ми е Германия - България ние двете. в началото на Юни

трябва да направя паспорти и здравни карти  на другите две деца нужно ми е 5 дена работни.

2. България или Букурещ - Германия /от Русе съм/ след 16.06 в този период аз и 3 деца

3.Престой близо месец и пак Германия - България/Румъния/ аз и 3 деца примерно края на юли

4. връщане отново в Германия аз и малката.

ако  можете да ми кажете към коя друга компания да се обърна.

Приемам съвети.

Редактирано от neli6a
Връзка към коментар

И двете места недей да ги купуваш, защото ще трябва да купуваш и за децата за да сте заедно, което предполага доста високи разходи. 

 

Понеже си с деца, не мисля че имаш нужда от приорити бординг, обикновено хората с бебета ги извикват да минат най-отпред. Със сигурност ще успеете да седнете сами на цял ред според мен. 

 

За плащането - най-безпроблемно и лесно е с дебитна/кредитна карта. 

 

Обърни внимание на съвета на Sun4o, за тия отсечки със сигурност трябва да си купиш членство в Wizz Discount - ще ти предложат като търсиш билет, така билетите за всички ще са доста по-евтини. 

Цените ,които търся  в easyJet  / чрез magelanci /  които излизат крайни ли са със такси или без.

Редактирано от neli6a
Връзка към коментар

Аз се намирам в Bad Steben Deutschlan това е на 150 км от Лайпциг, Дрезден. Сега продължавам да търся варианти. :wacko:

Хм, тук трябва някой по-запознат с Германия. Аз доколкото виждам, Уиз летят само до Дортмунд от Букурещ и също и Франкфурт Хан от София, а оттам до Бад Стебен си е страшно много път. Може би от Берлин ще е изгодно до София, там са 3 компании с директни полети и общо взето цените са ниски. Или директно от Мюнхен, Прага до Букурещ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хм, тук трябва някой по-запознат с Германия. Аз доколкото виждам, Уиз летят само до Дортмунд от Букурещ и също и Франкфурт Хан от София, а оттам до Бад Стебен си е страшно много път. Може би от Берлин ще е изгодно до София, там са 3 компании с директни полети и общо взето цените са ниски. Или директно от Мюнхен, Прага до Букурещ...

Сега оглеждам  цените на easyJet от Берлин 

Редактирано от neli6a
Връзка към коментар

Цените ,които търся  в easyJet  / чрез magelanci /  които излизат крайни ли са със такси или без.

С такси, ако плащаш с дебитна карта, добавяш малко отгоре за кредитна. Гледай Final price отдясно. Това е без куфар, запазени места и други глезотии.

Връзка към коментар

До Берлин от София летят easy, airBerlin и BG Air. Виж им на всичките цените и прецени, кои са ти най-изгодни. С easy си без багаж и без избрани места, докато с другите две компании ти е включен куфар и можеш да се чекираш и да си избереш места без доплащане. Иначе с Wizz ми се струва доста неудобно да пътуваш от Франкфурт Хан или Дортмунд след като си с малко детенце. :(

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

До Берлин от София летят easy, airBerlin и BG Air. Виж им на всичките цените и прецени, кои са ти най-изгодни. С easy си без багаж и без избрани места, докато с другите две компании ти е включен куфар и можеш да се чекираш и да си избереш места без доплащане. Иначе с Wizz ми се струва доста неудобно да пътуваш от Франкфурт Хан или Дортмунд след като си с малко детенце. :(

 Благодаря, С easy нямаш ли право на ръчен багаж! Преди две години когато летях имах право до Лондон имах право на ръчен багаж и си имах запазено място това си влизаше в цената на билета. Промени явно има.

Връзка към коментар

Да, ръчен имаш. Имах предвид чекиран, че нямаш. :)

А място можеш да си избереш, но се доплаща няколко евро...4-5 май беше, иначе ти избират място на случаен принцип. :) В смисъл имаш определено място в самолета предварително, не като при Уиз, но не можеш ти да си го избереш, ако не платиш.

Редактирано от Adinko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, ръчен имаш. Имах предвид чекиран, че нямаш. :)

А място можеш да си избереш, но се доплаща няколко евро...4-5 май беше, иначе ти избират място на случаен принцип. :) В смисъл имаш определено място в самолета предварително, не като при Уиз, но не можеш ти да си го избереш, ако не платиш.

Трябва да разбера размерите и кг за ръчния и дали може детето да има количка. По принцип за бебе имаш право на количка. Толкова много неща има да се проучват. Нощта е моя. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За ръчния багаж:

 

BG Air

РЪЧЕН/КАБИНЕН БАГАЖ – 1брой – до10 kг.

Размери- до 55 x 40 x 20 cм., с максимален сбор от трите измерения до115 cм.  

 

Air Berlin

55x40x20 cm;

max. 8 kg

 

easy

до  50 x 40 x 20cm пътува със сигурност при теб в кабината, ако е по-голям (не повече от 56 x 45 x 25cm) може да го сложат при чекираният багаж, но не плащаш нищо :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Викам да паркираме малко и да разчленим проблема на части, че съвсем почнахме всички да се оплитаме и нищо няма да постигнем :)

 

Фокус номер 1: Майка с дете от Германия до България в началото на юни. 

 

Понеже градчето е далече от всички летища, предполагам супер ранен полет не върши работа, защото трябва да се търси междинна нощувка. Дай да видим какви са вариантите. 

 

Берлин

 

България Ер: полета е в 12:05, което ще рече че към 10:30 трябва да си на летището, има ли как да стигнеш за толкова време, май е далече? Цена на билета - около 65 евро, включен куфар. 

 

easyjet: Полетите са или в 06:10 сутринта или 10:15 сутринта. Мисля, че е непостижимо да се стигне навреме и трябва да отпаднат, прав ли съм? Цени 45-50 евро, без включен куфар. 

 

Air Berlin: Полета излита в 13:05 и е около 80 евро с включен куфар. По-скъп полет, но пък печелиш един час да не се трансферираш по нощите. Air Berlin летят и до Букурещ, но в много ранен час, а и билетите са по-скъпи. 

 

Щутгарт

 

Отдалечен от града горе-долу колкото Берлин. Летят Blue Air, директно до Букурещ. Полета им е в 14:10, цената на билета е 60-ина евро без куфар. Според мен откъм удобство с оглед на това, че няма да тръгвате супер рано от вашия град и, че кацате в по-удобното за вас летище Букурещ това е топ варианта!

 

Дортмунд

 

Направо гледаме само полетите до Букурещ. Цена 20 евро с Discount Club, без куфар, полета е в 16:25, т.е има време да се стигне до летището. Бедата е, че си е доста далече от твоя град и с детето... трябва ти да си прецениш дали е удачно. 

 

Франкфурт-Хан

 

Разстояние подобно от Дортмунд, цените са по-високи и часовете са по-неудобни. 

 

Като теглим чертата мисля, че опциите са ти две:

- Дортмунд - Букурещ с Уиз

- Щутгарт - Букурещ с Blue Air

Съгласна ли си и кой вариант допада повече като разстояния, часове, цена?

 

Трябва да кажеш и какъв багаж ще ти трябва, детската количка се превозва безплатно и с двете авиокомпании.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

За ръчния багаж:

 

BG Air

РЪЧЕН/КАБИНЕН БАГАЖ – 1брой – до10 kг.

Размери- до 55 x 40 x 20 cм., с максимален сбор от трите измерения до115 cм.  

 

Air Berlin

55x40x20 cm;

max. 8 kg

 

easy

до  50 x 40 x 20cm пътува със сигурност при теб в кабината, ако е по-голям (не повече от 56 x 45 x 25cm) може да го сложат при чекираният багаж, но не плащаш нищо :)

:wub:

Връзка към коментар

Викам да паркираме малко и да разчленим проблема на части, че съвсем почнахме всички да се оплитаме и нищо няма да постигнем :)

 

Фокус номер 1: Майка с дете от Германия до България в началото на юни. 

 

Понеже градчето е далече от всички летища, предполагам супер ранен полет не върши работа, защото трябва да се търси междинна нощувка. Дай да видим какви са вариантите. 

 

Берлин

 

България Ер: полета е в 12:05, което ще рече че към 10:30 трябва да си на летището, има ли как да стигнеш за толкова време, май е далече? Цена на билета - около 65 евро, включен куфар. 

 

easyjet: Полетите са или в 06:10 сутринта или 10:15 сутринта. Мисля, че е непостижимо да се стигне навреме и трябва да отпаднат, прав ли съм? Цени 45-50 евро, без включен куфар. 

 

Air Berlin: Полета излита в 13:05 и е около 80 евро с включен куфар. По-скъп полет, но пък печелиш един час да не се трансферираш по нощите. Air Berlin летят и до Букурещ, но в много ранен час, а и билетите са по-скъпи. 

 

Щутгарт

 

Отдалечен от града горе-долу колкото Берлин. Летят Blue Air, директно до Букурещ. Полета им е в 14:10, цената на билета е 60-ина евро без куфар. Според мен откъм удобство с оглед на това, че няма да тръгвате супер рано от вашия град и, че кацате в по-удобното за вас летище Букурещ това е топ варианта!

 

Дортмунд

 

Направо гледаме само полетите до Букурещ. Цена 20 евро с Discount Club, без куфар, полета е в 16:25, т.е има време да се стигне до летището. Бедата е, че си е доста далече от твоя град и с детето... трябва ти да си прецениш дали е удачно. 

 

Франкфурт-Хан

 

Разстояние подобно от Дортмунд, цените са по-високи и часовете са по-неудобни. 

 

Като теглим чертата мисля, че опциите са ти две:

- Дортмунд - Букурещ с Уиз

- Щутгарт - Букурещ с Blue Air

Съгласна ли си и кой вариант допада повече като разстояния, часове, цена?

 

Трябва да кажеш и какъв багаж ще ти трябва, детската количка се превозва безплатно и с двете авиокомпании.

Благодаряяяя  за помощта , трябваше да стана - малката се събужда.

Вече стана толкова сложно, че чак ми е неудобно.

Гледам да уточня много неща и е нужна подредба.

Букурещ - Русе ми струва 100 лв с такси само в едната посока. За автобус не съм ползвала и не мога да кажа точно как е като разписание и като пари. Може да го проуча и него след малко. Вече се обърках доста. Трябва да огледам всички полети и да сравня цените. Пак ще прочета бавно какво си ми написал. :blush:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.