Прескочи до съдържание

Дубай - виза и още нещо.


Препоръчани мнения

Както и да и смятам към 20 км са си... Ако се вярва на Гугъл картите.

 

Упътвания до Джебел Али Метро Стейшен 1 за шофьори 3 измерения2 измерения

 

 

Дубай Уорлд Сентрал

 

Emirates Rd

Обединени арабски емирства

 

 

 

 

 

1. Насочете се на югоизток

 

130 м

 

 

 

2. Завийте надясно

 

1,1 км

 

 

 

3. Завийте надясно

 

210 м

 

4. Продължете направо

Преминете през едно кръгово движение

 

 

3,0 км

 

 

 

5. На кръговото движение вземете първия изход

 

2,0 км

 

 

 

6. На кръговото движение вземете първия изход

 

350 м

 

 

 

7. Завийте леко надясно

 

550 м

 

 

 

8. Завийте леко наляво към D 53/​D ٥٣‎

 

1,5 км

 

 

 

9. От кръговото движение вземете втория изход към D 53/​D ٥٣‎

 

4,3 км

 

 

 

10. Тръгнете по пътната връзка към Sheikh Zayed Rd/​شارع الشيخ زايد‎

 

1,3 км

 

 

 

11. На разклонението се придържайте вляво и се влейте по Sheikh Zayed Rd/​شارع الشيخ زايد‎

 

3,6 км

 

 

 

12. Вземете изхода

Местонаправлението ще остане отдясно

 

 

120 м

 

 

Джебел Али Метро Стейшен 1

 

Обединени арабски емирства

 

 

 

 

 

Това със сайта на такситата е добре. Сумата е 58-60 дирхама което ме успокоява. Това са 23-25 лв. За 4 човека е поносимо но ако има някакъв директен шатъл ще е по добре. Ако нещо изскочи пишете. Малко ми е далече Дубай и съм разконцентриран. Предстоят ми Италия, Англия а после и Германия. И затова не гледам още толкова задълбочено.

Връзка към мнение

Е те баш Дубай нефт почти нямат ... нали се наложи "по-скромните"  , но  богати на петрол съседи да ги спасяват спешно от финансов фалит преди няма и 3-4 години  <_<

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да опитам да пообобщя понеже в ОАЕ всички 7 емирства имат летища

- Dubai International (DXB) е основното летище в Дубай, намиращо се на изток от централните части (с 3 терминала) и транзитна зона

- Dubai World Central или Al Maktoum International Airport  (DWC) e новото летище на Дубай (на югозапад от централните части)

От октомври 2013 DWC ще обслужва WizzAir и NasAir. Самото летище е отворено през 2010 за карго. Предвижда се до 2017 да стане едно от най-големите (по площ) летища, като ще поеме cargo трафика от Терминал 2 на DXB.

Едно от друго са на разстояние от ок. 60 км.

- Jebel Ali е една от новите индустриални зона със съответната инфраструктура, палма, мол-ове, безмитни зони и т.н., а летището е част от нея (би следвало да има паркинг за 100 000 автомобила)

- Метрото има две надземни линии, като обхваща 4 зони за пътуване (останалите 3 не са покрити от метро). Последната за сега спирка е Jebel Ali Station 1. Разстоянието до DWC от нея е ок. 18 км. Няма по близка връзка, на както Mila беше отбелязала - "няма как да не се погрижат". Особеност са вагоните за жени и деца и съответно мъжете нямат място там (ако сте с половинката си мястото ви е в общия вагон) и тези GoldClass, съответно по-луксозни.

Иначе ползвайте таксита, които не са скъпи (особеност са фамилните, розовите таксита - имат водач жена и съответно ако сте напет момък или компания от мъжорля не може да пътувате с тях)

- "Център" в много разтегливо понятие, особено в Дубай. За улеснение се ориентирайте за Бурж Халифа.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И в добавка:

- Транзит от DWC до DXB за момента не е обявен, т.е. ще трябва виза. Освен стандартната виза предлагана и чрез хотели, Emirates имат 96 часова, която се издава на Терминал 3 (DXB), като предполагам, че Marhaba Services, чрез които става това ще открият офиси и на DWC.

Връзка към мнение

Евтини, евтини... колко пък да са евтини :lol: . С тези разстояния там така или иначе сметката си става голяма. Сещам се за някакви случки от моя архив в Дубай от типа - тръгваме ние от хотела (началото на Шейх Заид роуд) до Мола на емирствата. Питаме на рецепцията колко е далеч и получаваме отговор. "Оооо, много е близо. Тук надолу по улицата - съвсем близо е". Та опъваме се ние да вървим пеша и някъде около 10тия километър, малко преди да се самоубия ритуално заради болките в краката се метнахме на едно такси, което ни вози още едни... 10 км. Та се оказа, че близо и надолу по улицата са 20км. Сещам се и за друг весел случай. Ще ходим в един друг мол. Питаме пак колко е далеч и ни обясняват как е близо, но не е за пеша. Е, метнахме се в някакво такси и пътувахме едни 55 км в посока. Та такситата в Дубай са евтини само като цена на км, но пък разстоянията не са като в наше село...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това при каква температура ? :unsure:

Ооооо, ние бяхме края на февруари и всички ни съжаляваха, че сме улучили изключително студена зима и много лошо време. Та беше направо мразовито - около 18-22 градуса, в пустинята до 25-27 градуса  :lol:. Сега като си гледам снимките със си със блуза с дълъг ръкав заради вятъра.

Цък... 3 снимки. Моя милост с дебели дрехи пред емблематичния хотел,Бурж Халифа във времето, когато се стоеше и снимка 3 - моята любима част от Дубай (ей по тоя булевард изплющяхме 10 км за норматив преди да успеем да намерим такси за още 10 км)

Редактирано от На път
Връзка към мнение

Като се има предвид , че логично климатът в Катар ще е аналогичен вече две поредни години в края на февруари е около 25-28 градуса денем , а нощем пада до малко под 20 .

 

Аз на 20 градуса съм неизменно  вече по къс ръкав  :P

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се надявам края на януари да е поне 27-28 градуса, че този път да си направим едно плажче на хубавия бял пясък, но каквото такова. Ако улучим 2 пъти куцо време в Дубай ще сме ебаси каръците (ма пък щше сме по време на шопинг фестилава, та няма да плача много :P ). Иначе на 20 градуса и ние принципно сме по тениски, но там на 20 градуса беше слънчево и с пронизващ леден вятър на моменти дето ти се дръпва л... то за секунди. Та бяхме малко като в критическата - събличай, обличай, събличай, обличай... Като гледам как сме се овъртолили в дрехи по снимките направо ми е смешно

Връзка към мнение

Ние бяхме през Март и беше 20 градуса, слънчево със студен вятър, изобщо не можеш да си помислиш за плаж. Като гледах прогнозата бяхме улучили най-лошите 2 дни за целия месец Март.

Късмет!

Връзка към мнение

Ние бяхме през Март и беше 20 градуса, слънчево със студен вятър, изобщо не можеш да си помислиш за плаж. Като гледах прогнозата бяхме улучили най-лошите 2 дни за целия месец Март.

Късмет!

 

Аз ще съм началото на декември. Ще става ли тогава за плаж и какви плажове е възможно да се посетят

Връзка към мнение

Късмет ще е Декември, много хора са се къпали за Нова Година, но може и да не става, зависи какво време ще се улучи, ние нямахме късмет. Плажове има много, мисля, че голямата част са платени, но сумата е символична. Също много от хотелите има безплатни шатъли до някой плаж.

Връзка към мнение

Аз ще съм началото на декември. Ще става ли тогава за плаж и какви плажове е възможно да се посетят

 

Ето списъче на атракциони, има и няколко плажа включени

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да. Бирника е различен. И е малко по сложно от това да си букнеш билетите online . Понеже това ми е на дневен ред ще споделя това което съм направил пък на някому може да е от полза. След резервирането на билетите нормално е да потърсиш сносен хотел който да резервираш. Но проблема е визата. Тя може да се извади от така наречените спонсори. Това са лица живеещи там или директно от хотела. Не всеки познава хора от там а хотелите разбрах че съдействат за виза само определени и петзвездните. Което затруднява още повече задачата. Аз се обърнах към приятел от туристическа агенция. Те работят с партньори- хотели които са съгласни и съдействат за издаването на визата. Самата виза е на стойност от75 евро на човек която се заплаща при подаването на документите. Ако не те одобрят ( което е много рядко) сумите не се възстановяват. Визата има валидност от 2 месеца и мисля че срок от14 дни. Та въпросната приятелска агенция не само че ми съдейства за това да ми помогне с визите но ми ред ложи и 5 хотела техни партньори в дубай които да съдействат за издаване на визата.това от което бях дори учуден че цените които ми предложиха са на много по ниски цени от всички букинг , агода, отел и други които съм търсил и работил. Примерно аз избрах тризвезден хотел за студио 225 евро със закуски за 4 нощувки което в сравнение с 280 без закуските и таксите там ми се струва невероятно как го правят.Та. Регистрацията на хотела трябва да е с уговорката че ще съдействат като стане два месеца преди пътуването. Попълват се документи и се изпращат цветни копия на паспортите, платена такса. Издаването на визата е около пет дни но се пригответе за поне 10. Винаги може нещо да се обърка и ден по рано понякога е от значение. Варианта със следващия хотел е добра идея.хубаво е да се знае че човек който е имал някакви забрани там може да получи отказ. Или ако е само момиче до 35 год ако не се лъжа. И ако няма предварителна медицинска застраховка ще му бъде отказано влизане в държавата на летището. Общо взето подготовката за едно такова пътуване трябва да се подходи по сериозно по рано и да се по прочетат специфичните за тази държава закони и изисквания за да не се окаже кошмар желаното пътуване. И понеже wizz предлага евтините полети много ще искат да се възползват от това. Успех на всички и ако някой регистрира online визата или по някакъв друг начин нека го сподели.

Здравейте, не мога да се стърпя без да се намеся в дискусията. Най-бързо и безпроблемно вадене на виза е чрез туристическа агенция-стига да попаднете на такава, която е специализирана за ОАЕ. Грешно е мнението, че хотелите от агенция са по-скъпи. Отново условие-ако работи директно със сраната. Има хотели с по-ниски и/или същите цени като в букинг (не забравяте, че в букинг цените са нетни, обикновено без закуска и задължително се заплащат 20% такси). Тогава агенцията съдейства, чрез партньора си в ОАЕ за издаване на туристическа виза на стандартни цени, защото партньора в ОАЕ се явява спонсор. Визата е с валидност 60 дни и престой 30 дни. Няма изискване за задължителна медицински застраховка, защото самата туристическа виза съдържа застраховка.И най-важното е, че трябва някой да ви упъти, според изискванията за хотел, какъв хотел да изберете и на кое място-Дубай е много динамичен град и трябва да имате прясна информация за метро,пътища и хотели. На картата всичко изглежда много различно. DWC е далеч от града и не е свързан с метрото.

Съвет-не щадете да дадете 20 долара в повече за нощувка, за хотел в близост до метрото. Да, такситата са евтини, но няма да ви е приятно да прекарате ценното си време блокирани в задръстването.

Ако ви интересува нещо по-специално, питайте.

Лека вечер.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това за букинг за Дубай ли се отнася или по принцип? Защото съвсем не е задължително в хотелите на букинг да няма закуска, нито пък да има 20% такси.

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Значи малко разяснения. Хотелите са длъжни да дават най-ниската си цена на booking, expedia и останалите сайтове. Влиза им в договора за разпространение. Накратко букинг казват: ако искате да сте в нашата база данни, трябва да предложите най-ниската цена. 

 

Има даже разследване от английското КЗК, че не е много колегиална практика. Източник: http://www.tnooz.com/article/expedia-and-booking-com-pledge-to-allow-rival-discounting-as-hotel-rate-parity-probe-widens/

 

More broadly, one of the central tenets of the investigation is that some smaller OTAs found they were unable to offer discounts on hotel rates because they had been told by property owners that pressure had been put on them (or even contracted) to hold their rates in favour of the larger OTAs. 

Officials claimed the company is using “best price clauses” in contracts, meaning hotels are obliged to always offer the lowest room price, maximum capacity and most favourable booking conditions on the web also via the HRS system

 

Подозирам многото доклади тук, че агенцията предлага по-евтино са свързани на базата на това, че при букинг.ком доста високите задължителни такси са включени в цената, а предполагам както често се случва на агенциите, обичат тия такси да ги забравят и хората ги разбират на място.

 

2013-10-25_09-31-43.png

 

Естествено това е само предположение, което може да е неоправдано. Нека хората си проверят колкото източника могат, и ако наистина агенцията им предлага по-безгрижен и евтин избор - още по-добре. Но едно наум за скрити такси, защото особено като комуникираш по телефон е много по-лесно да те излъжат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи малко разяснения. Хотелите са длъжни да дават най-ниската си цена на booking, expedia и останалите сайтове. Влиза им в договора за разпространение. Накратко букинг казват: ако искате да сте в нашата база данни, трябва да предложите най-ниската цена. 

 

Има даже разследване от английското КЗК, че не е много колегиална практика. Източник: http://www.tnooz.com/article/expedia-and-booking-com-pledge-to-allow-rival-discounting-as-hotel-rate-parity-probe-widens/

 

 

Подозирам многото доклади тук, че агенцията предлага по-евтино са свързани на базата на това, че при букинг.ком доста високите задължителни такси са включени в цената, а предполагам както често се случва на агенциите, обичат тия такси да ги забравят и хората ги разбират на място.

 

2013-10-25_09-31-43.png

 

Естествено това е само предположение, което може да е неоправдано. Нека хората си проверят колкото източника могат, и ако наистина агенцията им предлага по-безгрижен и евтин избор - още по-добре. Но едно наум за скрити такси, защото особено като комуникираш по телефон е много по-лесно да те излъжат. 

Да, това е само предположение и то е неоправдано. Истината специално  за Дубай е точно противоположната, защото в букинг. ком цените на хотелите в Дубай, с изключение на един или два от всичките близо 500 са дадени без включени 10% градски данък и 10% такса за обслужване, които хотелът ти ги начислява на място. В цената не е калкулирана и закуската, а тя се изписва като отделна цена на ден на човек, а не на стая. Подобно е положението с цените и включените такси в Сингапур, където в оферираната цена в Букинг не се включва 7% данък, в Малайзия, където Букинг не включват в цената 6% данък и 10% такса обслужване и т.н. да не изброявам повече. Така че е хубаво внимателно да се чете офертата на Букинг ком. Поне за мен при тях единственото предимство е, че можеш да не плащаш на момента. В Отел.ком почти всички цени са на доста по-ниски нива отколкото в Букинг, а като сложим и кода за 10% допълнителна отстъпка през Фейсбук цената става още по-ниска отколкото в Букинг. Разбира се при много натрупани реални резервации Букинг отпускат допълнителни отстъпки и пращат тайни оферти за ниски цени за определение дати...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами току що проверих в букинг.ком, на случаен принцип отворих поне 30 дубайски хотела и абсолютно всички до един имаха включени 20-те% такси в цената. Същото е и със Сингапур и Малайзия, всички такси са включени. Може преди да не са били отбелязани, вече са. 

 

Относно закуската, зависи хотела как си зарежда тарифите. Някой си го включват, при други е отбелязана допълнително, но не е политика на сайта, а на хотела. 

 

Колкото за разликите между сайтовете...при повечето цената е еднаква до цент, ако има разлики като цяло са символични, а и могат и в двете посоки да заминат. В никакъв случай не са огромните разлики, каквито пишат хората тук, че им предлагат агенциите. За това предположих, че тая разлика идва от това, че агенциите не включват тези 20%, които букинг.ком включват...

 

Изпратих запитване на една бг агенция да ми даде предложения за хотел, но не ми отговориха за сега...ще ги чакам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, аз говоря специално за Дубай и хотелите в ОАЕ. След поне 3 години сравняване на цени по различни сайтове (включително букинг) с договорните цени с хотелите в Дубай, досега не съм попаднала на оферта за хотел в Дубай на букинг, която да включва таксите 10% + 10%. Един от многото примери:

 

post-791-0-97874300-1382808828_thumb.jpg

 

По правило, цените които се предоставят от агенциите ( български или в емирствата) работещи директно с ОАЕ са с включени 10% такса обслужване, 10% градска такса и закуска за европейския пазар. За Абу Даби, те са съответно 10% и 7%. Цените без закуска се предлагат за други пазари. Така, че няма как да се появят каквито и да е скрити доплащания на място. За това има и договори, в които точно и ясно е упоменато какво е включено и какво не.  Отново искам да подчертая, че говоря за агенции тясно специализирани с настаняване и обслужване в Дубай, които наистина имат добри цени в хотелите, които се търсят на българския пазар. Грешно е слагането на всички под един знаменател-ето всички агенции лъжат и крият допълнителни такси.

Истината е, че има и други сайтове с по-добри цени от букинг без да крият в малките шрифтове таксите и закуските.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами току що проверих в букинг.ком, на случаен принцип отворих поне 30 дубайски хотела и абсолютно всички до един имаха включени 20-те% такси в цената. Същото е и със Сингапур и Малайзия, всички такси са включени. Може преди да не са били отбелязани, вече са. 

 

Относно закуската, зависи хотела как си зарежда тарифите. Някой си го включват, при други е отбелязана допълнително, но не е политика на сайта, а на хотела. 

 

Колкото за разликите между сайтовете...при повечето цената е еднаква до цент, ако има разлики като цяло са символични, а и могат и в двете посоки да заминат. В никакъв случай не са огромните разлики, каквито пишат хората тук, че им предлагат агенциите. За това предположих, че тая разлика идва от това, че агенциите не включват тези 20%, които букинг.ком включват...

 

Изпратих запитване на една бг агенция да ми даде предложения за хотел, но не ми отговориха за сега...ще ги чакам. 

Георги, ако ми покажеш тези 30 хотела избрани на случаен принцип в Букинг ком, които са включили 10% +10% в цената си ще ти купя самолетен билет до Дубай за избрани от теб дати :)  . И за Сингапур и за Малайзия и в момента не са обявени в цената допълнителни проценти.- Най-вероятно с теб гледаме различни Букинги. Ти в Холандия, аз в България :) нямам друго обяснение :lol: А някои от агенциите /не специализирани в Дубай/имат доста по-високи цени.  Говоря за оферти за хотели в Дубай, които съм получил преди 10 минути от агенция, а не някога! Мога ако искаш да ти ги препратя, вместо да чакаш. Едва ли, ако не са ти близки разбира се,  в събота в 22 ще ти направят оферта

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.