Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Гледам, че и при моя полет има промени - Истанбул - Хо Ши Мин е дръпнат с 25 минути. Така престоя вместо 2,40 ч. става 2,15 ч.

Не разбирам защо ги правят тези промени за полети след 5 месеца?

Връзка към коментар

Турците правят подобни незначителни промени много често, така че не им обръщайте внимание за сега. Докато дойде време за полетите, може да мръднат часовете още 2-3 пъти с 15-20 мин.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , yordanov каза:

Турците правят подобни незначителни промени много често, така че не им обръщайте внимание за сега. Докато дойде време за полетите, може да мръднат часовете още 2-3 пъти с 15-20 мин.

Чисто информативно, това дава ли право на безплатни промени/отмени?

Връзка към коментар
преди 9 часа, Hakkâri Spor каза:

OK, знам, че съкращението на летището е EZE (от "Есеиса"), та полетът би трябвало да е IST-EZE, щом пишете CUN, IST и т.н. съкращения. Но както и да е. Вече ще знам, че БА е Б.Айрес 😉

EZE е кодът на летището в Буенос Айрес, CUN е Канкун, а МЕХ е Мексико сити. Обясних ти какво е съкращението БА, след което отговорих на друг в темата, че нашите полети също са ги разместват и не са само тези до БА. 

 

Тук редовно се пише с кодовете на летищата или се съкращават имена на градове и не виждам нищо странно. Все пак форумът е за пътешественици и хората или пътуват често и знаят кодовете на летищата, или могат лесно да ги намерят в Google. Далеч по-лесно и удобно е да съкратиш БА или да напишеш EZE, вместо "Буенос Айрес" или CUN вместо "Канкун", МЕХ вместо "Мексико сити" и т.н.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 18 минути , Kamen каза:

Чисто информативно, това дава ли право на безплатни промени/отмени?

Нямам идея честно казано, но ако промяната е в рамките на 1-2 часа и няма да изпуснеш свързващия полет, предполагам, че не. Това са мои предположения де, понеже не ми се е налагало да искам промяна или отмяна.

Връзка към коментар
преди 2 минути , lesy каза:

След промяната влязох в сайта. Има опции за отказ, промяна и приемане. Въпросът е, че не излезе полет например след ден.

И аз го видях и затова попитах, повечето полети са след 5 - 7 месеца и всичко може да се случи. Ако има възможност да си върнеш парите при непредвидими ситуации е страхотна идея.

Връзка към коментар

Остава да засилят маймунския вирус или някой още по-нов, да засилят мерките и като половината полети SOF-İST от разписанието изчезнат, тогава ще става забава. Прекачванията отидоха на кино 😄 Първо ще посегнат на следобедния полет от 15 ч. Този филм вече го гледахме през 2020 и 2021

Връзка към коментар
преди 11 минути , Цвете каза:

Промяната в разписанието ми даде възможност да изтегля с ден напред тръгването. При покупката този полет беше по-скъп. 

Онлайн или по телефона?

Връзка към коментар
преди 2 часа, digitalpr каза:

Гледам че местата за полет до някъде в Азия за по 70-80лв на човек, на полет. Вие бууквате ли места? Доста обезмисля промото тази цена.

цената на място за дългите отсечки за навсякъде май е твърдо 39 долара, синът ми летя преди няколко дни до Бостън с приятелката си,  и на тях такава цена им излезе, не си купиха места, при онлайн-чекирането (направиха го през 1 минута, с отделни билети бяха) за София-Истанбул системата ги сложи заедно (иначе цената за място беше 9 долара), за дългия полет - през десетина реда; нито в София, нито в Истанбул на гишетата, където са питали, е било възможно да ги съберат за дългия полет, но пък при други хора се е случвало, така че е опция и вероятно до късмет; факт, че е бил сам на 4-местния ред в средата, поне в първите 10 минути на полета, след което някаква жена е пристигнала от нейното си място и се е излегнала на трите свободни седалки, и си е проспала така десетте часа

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, digitalpr каза:

Промото беше до вчера 26 Май, нали? Вече не намирам промо цени. 

Гледам че местата за полет до някъде в Азия за по 70-80лв на човек, на полет. Вие бууквате ли места? Доста обезмисля промото тази цена.

не плащам места, пътувам с децата

какво значи обезсмисля промото, то и без промото пак ще се плащат местата

Връзка към коментар
преди 1 час, Цвете каза:

Промяната в разписанието ми даде възможност да изтегля с ден напред тръгването. При покупката този полет беше по-скъп. 

При промяна на разписанието на сайта на Търкиш ми дава "ОТМЯНА НА ПОЛЕТ" и "СМЯНА НА ПОЛЕТ". Какво трябва да натисна, за да потвърдя промяната?

Връзка към коментар
преди 1 час, antea каза:

цената на място за дългите отсечки за навсякъде май е твърдо 39 долара

Аз и по-назад писах, че по време на самата покупка, местата на дългите полети (IST-MEX и CUN-IST) ми даде да си ги избера безплатно, а SOF-IST и IST-SOF ми искаше по 17 лв на човек и тях ги оставих неизбрани - каквото се падне на check-in. Явно не е твърдо фиксирана тарифата, така както и багажът е различен. За Виетнам даваше 2х40 кг чекиран, докато за Мексико ни дават "само" 2х23 кг на човек :girl_crazy:

Връзка към коментар

с деца винаги ни слагаха заедно, без деца не знам, ама не вярвам да стигнат нивото на Уиз

специално за децата доста се стараят, има подаръци на дългите полети, и то различни за различните полети

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чак сега видях, че тези тарикати са ни отменили полета за навръщане от Ханой до Истанбул на 11.11 /петък/ и ме препращат на 13.11 /неделя/ с пристигане в понеделник. Обаче полета от Истанбул до София ми остава на 12.11 /събота/. Дава ми опции отмяна и промяна на полета. Ясно е, че няма как да отпътуваме от Истанбул за София на 12.11, след като пристигаме на 13.11. Предполагам, че първо трябва да извърша някаква промяна на един от полетите на сайта на Търкиш. Второ при смяна на полетите най-вероятно ще ме таксуват, макар че сме с флекс.  И  трето те до ноември могат да си играят както си искат с тези полети и ние трябва всеки път да се нагаждаме ли? Все пак е свързано с отпуски. Малко съм гневен!

Правилно ли разсъждавам, или нещо не съм разбрал???

Връзка към коментар

Абсолютно нормално е да има промяна при напасване графика. Дори зимният най-често се променя наесен. Би трябвало безплатно да ви сменят полета с друг от съпорта. 

Връзка към коментар
преди 12 минути , Адриан ХН каза:

Чак сега видях, че тези тарикати са ни отменили полета за навръщане от Ханой до Истанбул на 11.11 /петък/ и ме препращат на 13.11 /неделя/ с пристигане в понеделник. Обаче полета от Истанбул до София ми остава на 12.11 /събота/. Дава ми опции отмяна и промяна на полета. Ясно е, че няма как да отпътуваме от Истанбул за София на 12.11, след като пристигаме на 13.11. Предполагам, че първо трябва да извърша някаква промяна на един от полетите на сайта на Търкиш. Второ при смяна на полетите най-вероятно ще ме таксуват, макар че сме с флекс.  И  трето те до ноември могат да си играят както си искат с тези полети и ние трябва всеки път да се нагаждаме ли? Все пак е свързано с отпуски. Малко съм гневен!

Правилно ли разсъждавам, или нещо не съм разбрал???

Ами първо, щом връзката става невъзможна, ще го променят пак. Второ, щом те правят промяната, вие може да смените датите безплатно, без значение има ли флекс или не, какво остава пък ако "макар, че сме с флекс".

Мисля, промените по твоя инициатива бяха без такса до края на май (заради ковида, доплаща се само разликата в цената), някой с билети може да провери

Връзка към коментар
преди 6 часа, lesy каза:

След промяната влязох в сайта. Има опции за отказ, промяна и приемане. Въпросът е, че не излезе полет например след ден.

При мен опциите са две: change flight и cancel flight. Не виждам "приемане".

 

Избира се change и се потвърждават датите.

Връзка към коментар
преди 17 минути , Kamen каза:

При мен опциите са две: change flight и cancel flight. Не виждам "приемане". Или трябва да вляза в change и да избера същите?

 

Няма причина да се бърза с потвърждаване, че се приемат промените, особено за полети отдалечени във времето. Така или иначе мястото на променените полети ти е гарантирано, а ако нещата се объркат си запазваш опцията да се откажеш от пътуването. Пък и сигурно поне още няколко пъти ще си играят по зимното разписание.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
В момента, logist13 каза:

 

Няма причина да се бърза с потвърждаване, че се приемат промените, особено за полети отдалечени във времето. Така или иначе мястото на променените полети ти е гарантирано, а ако нещата се объркат си запазваш опцията да се откажеш от пътуването. Пък и сигурно поне още няколко пъти ще си играят по зимното разписание.

Изобщо не бързам, стана ми интересно как се прави потвърждение на предложените. Между другото, някой промени ли за НГ или Коледа, където цените са баснословни?

Връзка към коментар

Няма място за сърдене .Знаем че авиокомпаниите са в правото си да променят полети до 14 дни преварително без да дължат компенсации , освен намиране по възможност на алтернативен полет,  или връщане на заплатената сума. 

Понякога точно в такива моменти спестеното през агенциите се превръща в загуба , но както се казва - всеки сам си е преценя.

 

В момента куп големи и малки авиокомпании правят драстични промени в разписанията си и Търкиш съвсем не са изключение.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.