Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не оставяйте милите да изтекат, ако не смятате да купувате билети с тях , аз ще ги купя всичките ( ще платя таксата по прехвърлянето ).

 

С револют ще е лесен превода , за тези без револют - да предложат начин за разплащане.

 

TK234468483 ,Stanislav Pavlov . 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Може ли да се потърси полет и с партньор на Miles@Smiles от Star Alliance с тези мили и как става това?

Може , разбира се , но вероятно трябва да търсите начална точка извън България . През техният сайт само  си търсите билети , защото ще плащате с техни мили.

Турските мили са най-ценни измежду всички мили (заедно с тези на Аляска ), защото изискват най-нисък брой мили за билети. Недостатъците са два : изтичат след 36месеца и трудно се намират билети в Стар Алианса с тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Как става да се усвоят мили от полетите на жена ми и дъщеря ми?  Уж в мейла пише, че може, ама като вкарам данните им-имената в апликацията ми   казва, че не може.

 

 

 

Връзка към коментар
преди 20 минути , stanislavpp каза:

Можеш да “pool” мили в семейството безплатно само, ако имаш Класик + елит статус и нагоре при турците.

Демек не мога, така ли да разбирам, аз съм със стандартния модел. Ако се плаща нещо, но все пак има смисъл пак бих ги взел, защото са за далечен полет до Колумбия.

Ако жена ми изкара карта сега, ще може ли да вземе милите от полета, минал днес?

Връзка към коментар

Не можеш да ги обединиш безплатно щом нямаш статус. Би трябвало да може да вземеш милите, като направиш акаунт и си ги поискаш със missing miles.

После можеш да ги прехвърлиш към теб, ако платиш по $10 на 1000 мили, според мненията нагоре.

 

Ако вече сте членове на друга програма от Star Alliance и имаш нещо там може да ги пишеш там да не се разпиляват.

Връзка към коментар

Не съм член никъде. Ако става да се вземе от минал полет ще направя на жена ми, ще излезе връщането от Истанбул примерно от тези мили.

 

А за дъщеря ми като няма 18 какво се случва, няма начин за нея?

Връзка към коментар

Конкретно турците не знам как са с децата, но в повечето случаи няма проблем и деца да са членове, моите деца са с по 3-4 програми и милите им ги ползвам активно.

За минали полети виж какво пише в програмата или някой по-знаещ да каже, аз за турците не знам много. Обикновено може да се искат мили за минали полети, когато не си бил член, но не знам в случая как е.

 

Връзка към коментар

Има някакъв High five kids club за 2 до 12 години, така че със сигурност може и деца. Само че пише, че не може да прехвърлят мили, нещо сложно ми изглежда. Видях бонус за реферал, така че другите акаунти може да ги направиш, като изпратиш покана от твоя.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Не съм член никъде. Ако става да се вземе от минал полет ще направя на жена ми, ще излезе връщането от Истанбул примерно от тези мили.

 

А за дъщеря ми като няма 18 какво се случва, няма начин за нея?

Става. Регистрирай акаунти и на жена ти, и на дъщеря ти. После ще пишеш на турците да ви начислят милите от миналите полети, за което трябва да изпратиш сканирани билетите/резервация и бордните карти, много важно! С тях доказвате,  че сте летяли действително. Всичко го има описано в сайта им, има и нарочна секция за това, утре мога да проверя къде се намира, че не помня. Те ще зачислят служебно всички полагащи се мили във всеки един акаунт. Аз това упражнение го правих преди 3 години. Всичко мина гладко чрез писмена кореспонденция с Търкиш, не се бавят, не протакат. После кандидатствах за Family membership, но ми отказаха, защото членството ни е най-ниското ниво Classic, а за Фемили трябва да имаме поне второто ниво. На този етап не мога да събера на едно място милите на трима ни, поне не безплатно. За платеното прехвърляне на мили вече писахме.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Jenbel каза:

Става. Регистрирай акаунти и на жена ти, и на дъщеря ти. После ще пишеш на турците да ви начислят милите от миналите полети, за което трябва да изпратиш сканирани билетите/резервация и бордните карти, много важно! С тях доказвате,  че сте летяли действително. Всичко го има описано в сайта им, има и нарочна секция за това, утре мога да проверя къде се намира, че не помня. Те ще зачислят служебно всички полагащи се мили във всеки един акаунт. Аз това упражнение го правих преди 3 години. Всичко мина гладко чрез писмена кореспонденция с Търкиш, не се бавят, не протакат. После кандидатствах за Family membership, но ми отказаха, защото членството ни е най-ниското ниво Classic, а за Фемили трябва да имаме поне второто ниво. На този етап не мога да събера на едно място милите на трима ни, поне не безплатно. За платеното прехвърляне на мили вече писахме.

Създадох акаунт и исках да взема мили за миналите полети и тогава ми излезе съобщения да им пиша. Пратих това което искаха-това което си писала и ще чакам, явно ще стане. Обаче и от моя акаунт и от новия не ми дава да купувам мили. Най-малко ще ми трябват за новия акаунт на жена ми, защото няма да стигнат за София-Истанбул-София. Когато не стигат, трябва да купя мили или може да доплатя с карта?

Връзка към коментар

Защо искаш да купуваш мили ? Освен , ако няма промо минимум на -50%, купуването на мили на регулярна цена  има смисъл единствено за бизнес класа , когато не достигат някакво малко количество. При регулярна цена от 30$ за 1000 мили, по-изгодно е да си купиш кеш билет .

 

С мили може да купиш билет за всеки , не трябва да е титуляр на акаунта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

Създадох акаунт и исках да взема мили за миналите полети и тогава ми излезе съобщения да им пиша. Пратих това което искаха-това което си писала и ще чакам, явно ще стане. Обаче и от моя акаунт и от новия не ми дава да купувам мили. Най-малко ще ми трябват за новия акаунт на жена ми, защото няма да стигнат за София-Истанбул-София. Когато не стигат, трябва да купя мили или може да доплатя с карта?

@Alexander 07.2019 като ходихте до Бали с турците не си ли беше направил акаунти на 3мата ? То мина време, но пробвай и тези мили да искаш. Сега ги гледам, че са превели по 3710 мили на човек.

Връзка към коментар

Чакаш да събереш още (от полети, хотели, кола под наем, кредитна карта (за България няма)) или купуваш кеш.

Иначе в твоя случай, трябва да купиш 3000 за $90, а билета примерно струва 150-200, тоест спестяването ще ти е минимално и няма смисъл. 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Няма да никакво спестяване, а ще излезе по-скъпо, когато се вземе под внимание, освен 90$ за доплащане  : 1) таксите , които се доплащат при билети с мили и 2) милите, които се кредитират при кеш полет

 

wheretocredit.com

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , Capitan Morgan каза:

@Alexander 07.2019 като ходихте до Бали с турците не си ли беше направил акаунти на 3мата ? То мина време, но пробвай и тези мили да искаш. Сега ги гледам, че са превели по 3710 мили на човек.

Не начисляват мили за повече от 12 месеца назад от датата на полета. Днес може да се искат мили от полети, осъществени след 03.01.2021 г.

Crediting miles retroactively: https://www.turkishairlines.com/en-int/miles-and-smiles/terms-and-conditions/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Стана упражнението с новят акаунт на жена ми, само дето не ми дадоха никакви мили на мен, хем я препоръчах с линка от сайта им.

 

Сега ще правя същото за дъщеря ми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Стана упражнението с новят акаунт на жена ми, само дето не ми дадоха никакви мили на мен, хем я препоръчах с линка от сайта им.

 

Сега ще правя същото за дъщеря ми.

Супер! Не ги оставяй на мира,  пиши им пак със забележка, че са забравили да ти дадат наградата за препоръката и че я очакваш. 

За акаунта на детето можеше да действаш едновременно с този на жена ти.

Връзка към коментар
преди 43 минути , Jenbel каза:

Супер! Не ги оставяй на мира,  пиши им пак със забележка, че са забравили да ти дадат наградата за препоръката и че я очакваш. 

За акаунта на детето можеше да действаш едновременно с този на жена ти.

Писах им, а колко дават за препоръка? Пише само, че максимума от препоръките е 2500

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Писах им, а колко дават за препоръка? Пише само, че максимума от препоръките е 2500

Мисля, че беше 500, но условието е да се пътува след като е направен акаунта, а не да клеймваш вече извършен полет.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.