Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

15 minutes ago, Mary said:

Търкиш очакват два нови смолета тази година, та когато вече са налични, тогава ще стартира и Австралия.

Моделите не запомних, че отдавна четох информацията.

Всъщност два са моделите с които могат да изпълняват 17 часов нон-стоп полет ,но има ли информация кой точно са избрали, и дали ще го получат още тази година ? 

 

П.П.Да организираме бързо магеланска автобусна екскурзия до Истанбул да гласуваме за Ердоган ? 

 

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 43 минути , stanimir каза:

Всъщност два са моделите с които могат да изпълняват 17 часов нон-стоп полет ,но има ли информация кой точно са избрали, и дали ще го получат още тази година ? 

 

П.П.Да организираме бързо магеланска автобусна екскурзия до Истанбул да гласуваме за Ердоган ? 

 

Със сигурност единия беше Боинг, другия Еърбъс. Не пишеше, че чакат един от двата, а чакат два самолета, за да може да пуснат тези полети.

Пишеше бля-бля, понеже са много поръчките и не е ясно в какъв точно срок ще дойдат.

Също така не беше ясно и до къде точно ще бъдат полетите в Австралия. Междинният стоп също е въпрос на уточнения.

И аз следя с интерес информацията в тази посока, че Австралия ме интересува.

 

ПП С авионасоченост, но на турски, е мястото, където го четох, та можем да пропуснем гласуването. :laugh:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

До кои дестинации ще лети THY до 2033 г.?(предварителен план)

 

Turkish Airlines в момента е авиокомпанията, която лети до най-много страни в света. С откриването на новите маршрути през 2023 г. се очаква тя да обслужва 295 различни международни дестинации от Истанбул.

 

Screenshot_20230417-014355_Drive-1024x489.jpg

 

Австралия:

 

map-1.gif

 

Китай и Индия:

 

map28129-1.gif

 

Далечен изток:

 

map28229.gif

 

Африка:

 

map28329-1.gif

 

Америка:

 

map28429.gif

 

Европа:

 

map28529-2.gif

 

Това са целите - какво от тях ще се осъществи, предстои да видим.

 

 

  • Харесвам 19
  • Благодаря 1
  • Браво 5
Връзка към коментар

https://www.executivetraveller.com/news/turkish-airlines-istanbul-sydney-melbourne-australia-flights

 

Бойнг 777X или Ербъс А350-1000, но се говори за начало на директен полет до 2025. Дотогава може да е със стоп в Джакарта , Куала Лумпур или Сингапур.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

 

 

преди 6 часа, Mary каза:

До кои дестинации ще лети THY до 2033 г.?(предварителен план)

 

Turkish Airlines в момента е авиокомпанията, която лети до най-много страни в света. С откриването на новите маршрути през 2023 г. се очаква тя да обслужва 295 различни международни дестинации от Истанбул.

 

Америка:

map28429.gif

map28429.gif

 

Това са целите - какво от тях ще се осъществи, предстои да видим.

 

Ако бях хазартен тип, бих заложил кръгла сума, че ако тази година имат намерение да откриват нова линия до Ю Америка, то тя ще бъде Рио. И евентуално Доминикана, да помогнат на колегите си от другите авиокомпании, да превозят празничния трафик от зимна Европа към топлите плажове на Атлантика :smile:

 

 

И дано да са запазили, и приложат отново 'онази' хубава традиция, от която са се възползвали няколко члена на форума, включително и аз :biggrin:

Много съм хепи за Santiago de Chile, ще го повторя на някоя промоция, след като ги пуснат и него :))

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 8 часа, Фил каза:

Освен нови самолети и нови манджички ще има.

:smile3:

 

Turkish Airlines Refreshing Catering With New Menus

 

https://youtu.be/Qc8eHzrEdeI

Дано, новия кетъринг наистина да е по-добър и да вкарат повече европейска кухня, че с тези турски манджи ме убиват...Менюто за късите полети като София също има нужда от преосмисляне. Чакам с нетърпение да видим какво ще предложат. 

Връзка към коментар
преди 56 минути , Jorro каза:

че с тези турски манджи ме убиват

Че какво им е? :rolleyes:

 

преди 56 минути , Jorro каза:

Менюто за късите полети като София също има нужда от преосмисляне


Аз лично нямам забележки. :smile3:  Особено пък в сравнение с останалите АК!

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Здравейте! Как да потвърдя направените промени и да се съглася с тях? След като натисна на “Manage reservation”, ми показва че трябва да променя полета си или да си върна парите. Избирам да променя полета за същите дати и часове като цяло…и накрая - грешка, да опитам по-късно. Да, но това е от няколко дни така.

Къде бъркам? 🤔

(Става въпрос за купените по време на бъга билети до Панама)

IMG_9257.jpeg

IMG_9254.jpeg

IMG_9255.png

 

 

IMG_9256.jpeg

Връзка към коментар

 

И аз имам проблем с единия полет дето закупих с бъга, не ми дава да го вържа с Miles & Smiles, понеже имало несъответствие на данни и най-вероятно това е рождената дата. Като купувах през jetcost не ми поиска такива данни.

Полета обаче е чак за догодина, така че не мисля сега да се разправям и да рискувам да ми анулират билета. Ще изчакам месец два, че и повече и ще ида до офиса да погледнат къде е проблема.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

преди 4 часа, boogy83 каза:

 

И аз имам проблем с единия полет дето закупих с бъга, не ми дава да го вържа с Miles & Smiles, понеже имало несъответствие на данни и най-вероятно това е рождената дата. Като купувах през jetcost не ми поиска такива данни.

Полета обаче е чак за догодина, така че не мисля сега да се разправям и да рискувам да ми анулират билета. Ще изчакам месец два, че и повече и ще ида до офиса да погледнат къде е проблема.

И аз имах същият проблем със свързването на билет към профила в М&S. Оказа се, че в профила ми са разменени местата на двете ми имена, и системата не може да го match-не автоматично с фамилията на билета. При теб може да е нещо друго (датата няма как да е, много от сайтовете изобщо не я искат, по-вероятно да е ел. ти поща).

Ако е нещо с името - примерно разменени презиме и фамилия, се оправя през feed back формата - описваш проблема, ще ти поискат снимка на титулната страница на паспорта с данните, да видят как е точно там, и ще ги приравнят в профила ти.
Ако е само това, че не можеш да го свържеш с профила си в M&S, въобще не се занимавай. А и ти казах как се оправя, в офиса им ще ти кажат същото, което ти написах, питал съм ги и там преди това.
Относно закачането на милите, или направѝ както  @neuromancer вече ти е написал, или след полетите - с бордните карти  и номера на билета можеш и сам да си добавиш милите с retroactive функцията. Става за секунди, след като мине 1 седмица от деня на съответния полет, по-рано и да искаш, няма да успееш.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 часа, neuromancer каза:

ако е само затова, свързването може да направиш и при чек-ина

Ами то милите не са ми проблем, даже ако искат да не ми ги дават, ама цялата резервация се чупи. При опит да сменя мейл, телефон...излиза това:

image.png.5be7659cc6f9296bfbde4ea7c0f7f221.png

 

Ако влезна пък на бутона за Meals, Baggage или някои от другите, изглеждат така:

image.png.75d792ff713ad879df2fa98f0be49a86.png

 

Не знам какъв е проблема, ама ми прилича на омазани данни в тая резервация. Ще пробвам през feedback, че верно може мейла да е проблема, аз си дадох друг мейл на посредника....

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, boogy83 каза:

При опит да сменя мейл, телефон...излиза това:

 

И при мен излизаше нещо подобно при добавяне на телефон и мейл през сайта, но през апп-а нямаше проблем. Пробвай от там.

 

Относно визуализацията на резервацията, предполагам, че си пробвал да я отвориш и в друг браузър?

 

Иначе и моята резервация я направих с друг мейл, но нямах проблем с добавяне на M&S номера.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 4 часа, boogy83 каза:

Ами то милите не са ми проблем, даже ако искат да не ми ги дават, ама цялата резервация се чупи. При опит да сменя мейл, телефон...излиза това:

image.png.5be7659cc6f9296bfbde4ea7c0f7f221.png

 

Ако влезна пък на бутона за Meals, Baggage или някои от другите, изглеждат така:

image.png.75d792ff713ad879df2fa98f0be49a86.png

 

Не знам какъв е проблема, ама ми прилича на омазани данни в тая резервация. Ще пробвам през feedback, че верно може мейла да е проблема, аз си дадох друг мейл на посредника....

 

Резервациите се чупят така, когато билетите са издавани от някои конкретни посредници - обикновено от норвежкия/датския travelis / airngo / ticket .no .dк. Някои от тези резервации дори не могат да се отварят с pnr, а само с етикет номер. Може би това е свързано с тикетинг системата на съответния посредник и последващо разминаване с доста бъгавия сайт на авиокомпанията, тук вече гадая. По-важното обаче е, че после няма проблем за онлайн чек-ин и летене, а в краен случай милите се добавят ръчно впоследствие.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Вижте само какво ще правят Turkish Airlines, те готвят рекордна покупка - 600 нови самолета.

И освен това тypcĸият Меtа Оffісе ще e дocтъпeн пpeз мoбилни ycтpoйcтвa oт вcяĸa тoчĸa нa cвeтa.

Турските авиолинии готвят рекордна покупка - 600 нови самолета

Bъздyшният тpaнcпopт пocтpaдa мнoгo oт пaндeмиятa, нo ceгa oчeвиднo ceĸтopът e нe пpocтo възcтaнoвeн, a дaжe oчaĸвa нaй-cилнитe cи гoдини - пoнe тaĸa изглeждa cлeд aнoнca нa Тurkіѕh Аіrlіnеѕ зa нaй-гoлямaтa пoĸyпĸa нa нoви пътничecĸи caмoлeти в иcтopиятa. Aвиoлиниитe нa южнaтa ни cъceдĸa щe ce cнaбдят c 600 нoви caмoлeтa пpeз cлeдвaщитe 10 гoдини, oбяви пpeзидeнтът нa ĸoмпaниятa Axмeт Бoлaт, цитиpaн oт "Poйтepc".

Дeтaйли: Изнeнaдвaщитe дaжe зa пoвeчeтo eĸcпepти oт индycтpиятa ĸoмeнтapи нa pъĸoвoдитeля нa Тurkіѕh Аіrlіnеѕ дoйдoxa в нaвeчepиeтo нa cpeщaтa нa Meждyнapoднaтa acoциaция нa въздyшeн тpaнcпopт (ІАТА) в южнaтa ни cъceдĸa.

Oт дpyгa cтpaнa: Heoчaĸвaнитe ĸoмeнтapи нa Axмeт Бoлaт тpябвa дa ce глeдaт и в ĸoнтeĸcтa нa пpeзидeнтcĸитe избopи в южнaтa ни cъceдĸa, ĸoитo ca пpeз тaзи ceдмицa. Oчaĸвaниятa ca тe дa бъдaт мнoгo ocпopвaни и нacтoящият лидep Peджeп Epдoгaн cъc cигypнocт иcĸa дa дeмoнcтpиpa ycпexи във вcичĸи cфepи пpeди вoтa - oщe пoвeчe, чe пpeз 2023 г. cъвpeмeннa Typция нaвъpшвa 100 гoдини.

 

Турция отваря първия си офис в метавселената

Typcĸият Меtа Оffісе e дocтъпeн пpeз мoбилни ycтpoйcтвa oт вcяĸa тoчĸa нa cвeтa.

Cпopeд Typция пиoнepcтвoтo в нoвopaзвивaщaтa ce eĸocиcтeмa Wеb3 и mеtаvеrѕе пo цeлия cвят щe пpeдлoжи вaжни възмoжнocти зa пътя нa cтpaнaтa ĸъм пpeвpъщaнeтo й в глoбaлнa cилa.

 

За повече инфо тук и тук.

Връзка към коментар
На 13.05.2023 г. в 9:47, stanimir каза:

https://www.executivetraveller.com/news/turkish-airlines-istanbul-sydney-melbourne-australia-flights

 

Бойнг 777X или Ербъс А350-1000, но се говори за начало на директен полет до 2025. Дотогава може да е със стоп в Джакарта , Куала Лумпур или Сингапур.

A350 - 900ULR също. Всъщност 777Х, май само версия 8 има голям обхват на полета, версия 9 е бая скопена откъм обхват, подобен е на А330 - 200. А и като гледам Сантяго де Чили не е по - малко предизвикателство. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
8 minutes ago, randi said:

A350 - 900ULR също. А и като гледам Сантяго де Чили не е по - малко предизвикателство. 

Относно Ердоган , всичко вече е точно и без нашата помощ , очакваме също толкова успешно да се реализира и грандиозния план на Търкиш.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да попитам някой с опит, въпреки, че осъзнавам, че шансовете са малки.
Билет за връщане от Южна Америка - Сан Хосе - Панама- Истанбул - София. Поради форсмажорни обстоятелства (пукане на 2 гуми с рентакар) е изпуснат първия полет. Втория полет може да бъде хванат (заради сериозно изчакване в Панама)  и възможен полет с друга авиокомпания до Панама и това е потвърдено в колцентъра. Имаше места да се букне с тази авиокомпания, но докато туркиш ми задаваха един и същи въпрос 20 пъти свършиха местата. Резултатът е изпуснати всички полети и last second полет от Сан хосе.... Служителката от Туркиш по телефона беше на хероин скандална.... може ли да изискваме нещо или да пия една студена вода?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не разбрах точно крайния резултат. Ако ви качат на какъвто и да е полет без да купувате нов междуконтинентален билет се считайте късметлии.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, MARTiNSHO каза:

Да попитам някой с опит, въпреки, че осъзнавам, че шансовете са малки.

Засягаш малко известното flat tire policy , за което малко се знае във форума и което малко а/к имат , например американските имат най-добронамерена политика към пътниците в подобни случаи …
 

Принципно няма вариант да хванеш полет от втората отсечка , в твоят случай единствената възможност е разговор с ТК по телефон и ребукинг за следващият ден . Друга възможност е ползване на застраховка , ако билетът е закупен с карта , предлагаща такива ( Дайнърс?) или допълнително закупена .

 

За ТК намирам единствено това:

 

Missed flight policies of Turkish airlines 

  • If you do not make the check-in or are not available at the airport, you will come under the no-show policy of Turkish airlines. 
  • According to Turkish airline's flat tire rules, you can contact the Turkish airline's official representative if you face any issues with your vehicle while reaching the airport. Then it might be possible that they will reschedule your flight. 

 

 

“Служителката от Туркиш по телефона беше на хероин скандална...”

 

В подобни случаи изисквай супервайзър или HUCA - затваряш и набираш отново👍

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Накой получавал ли е предложение за ваучери вместо кеш, за закъснял полет?

Дилемата е дали да се вземат 600евро кеш или 720евро ваучер, ама понеже е за повече хора, не е ясно после заедно ли трябва да се ползват ваучерите и дали са поименни?

Връзка към коментар
Преди 1 час, boogy83 каза:

Накой получавал ли е предложение за ваучери вместо кеш, за закъснял полет?

Дилемата е дали да се вземат 600евро кеш или 720евро ваучер, ама понеже е за повече хора, не е ясно после заедно ли трябва да се ползват ваучерите и дали са поименни?

Попитай ги за ползването, така ще имаш написано какви са правилата.

 Аз бих взела ваучер.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 2/27/2023 at 12:00 PM, Eva eva said:

Ами, на нас толкова ни хареса прекарването в Истанбул след забавяне на полет, че вече пускаме 1-2 дни в повече и стискаме палци да има забавяне във връзката или отмяна на полета 😄  Е, щеше да бъде по-добре да имаме в Ханой 5 нощувки, вместо 3, но...късмет. Вече ще знам, обаче, да си нося в ръчния багаж тоалетни принадлежности, бельо и дрехи за смяна 🙂 Сега и обезщетение да получим и всичко ще е точно 😄 

Как се развиха нещата около обезщетението ?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   10 магеланци

    • Kaio
    • mamaivy
    • mimziinka
    • IPBurov
    • maiche
    • Граф Вронски
    • lyubo21
    • EliNik
    • Assya
    • Радослав
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.