Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

И аз имам такова прекачване в събота. Само час и 5 минути между полетите. Силно ме съмнява, че ще си хвана полета за София. Вбесих се като видях, че са ми купили такива билети от фирмата. Успокоиха ме.. нищо де, турците ще ти дадат ваучер за храна и ще хванеш следващия полет, вечерния към БГ. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Един час е реалистично за връзка между два полета, ако първият няма закъснение.

Даже и с поне 20 минути рулиране, пак ще стане.

Има бърза връзка за полети до 90 минути - само не пропускайте да видите къде е - обикновено има служител още в началото като излезете от ръкава, но ми се е случвало и да няма - тогава като влезете в залата се оглеждате и четете - дори и масово народа да върви в друга посока, ако видите надпис "short transfer" , отивайте натам.

Обикновено там се минава доста бързо и после, ако нямате шанс и гейтовете ви са далете - препускате през летището.

Имам поне 20-тина полета там и много отдавна не е имало кацане и трансфер с автобус.

Имала съм трансфер на два съседни гейта и стана за две минути, имала съм и в двата края на летището - около 40 минути ми отне.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Имам малко по-различно питане. Не мога да намеря инфо, а порових в сайта им. При разрешени 60 кг. багаж - какви са макс. допустими кг за един куфар? Може ли 2х30 или трябва 3х20 например? Надявам се, че ме разбрахте.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, DaBo каза:

Имам малко по-различно питане. Не мога да намеря инфо, а порових в сайта им. При разрешени 60 кг. багаж - какви са макс. допустими кг за един куфар? Може ли 2х30 или трябва 3х20 например? Надявам се, че ме разбрахте.

По-скоро са разпределени на поне 2 парчета. Не мисля, че може да чекираш куфар 60кг за 1 бр. В условията на билета винаги пише колко броя са багажите. Обикновено по някои маршрути дават по 2  парчета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На билета на моя мъж пише макс.багаж 60 кг, няма брой багажи. Знам, че има максимално тегло на куфар. Не се сещам при ТА или при Катафците беше 30 кг. То е ясно, че няма как един куфар да е 60 кг.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , DaBo каза:

На билета на моя мъж пише макс.багаж 60 кг, няма брой багажи. Знам, че има максимално тегло на куфар. Не се сещам при ТА или при Катафците беше 30 кг. То е ясно, че няма как един куфар да е 60 кг.

Коя е дестинацията? Симулирай покупка на нов билет , няма как да не ти изпише колко е ограничението 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Куала Лумпур. Билетът е купуван от тамошния офис, чрез тяхната тур.агенция (ползват някакви превилегии като корпоративен клиент), но ще пробвам идеята ти и малко по-късно ще пиша. Ако ли не, ще питаме в тукашния офис. Да сме сигурни как да разпределим багажа, че трябва да използваме целия разрешен багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , DaBo каза:

Куала Лумпур. Билетът е купуван от тамошния офис, чрез тяхната тур.агенция (ползват някакви превилегии като корпоративен клиент),

Е то тогава може и да не излезе същото през симулация на покупка. Бих казал, че ако не пише няма значение (абсолютния максимум е 32кг на парче, но ако вземеш 3 куфара по-добре)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , DaBo каза:

Имам малко по-различно питане. Не мога да намеря инфо, а порових в сайта им. При разрешени 60 кг. багаж - какви са макс. допустими кг за един куфар? Може ли 2х30 или трябва 3х20 например? Надявам се, че ме разбрахте.

 В калкулатора за багаж не показва ли какво е разрешено за неговия полет и тарифа? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето това ми излиза:

IMG_5885.png.c8729d027a4729f9ff8b1cdb9f3719c6.png

 

Той има още 10 кг. отгоре, но нищо не излиза като максимално разрешено тегло на единица багаж. Утре ще звъня на местния офис. То така или иначе в София ще му чекират багажа.

 

Отрихме го на сайта - 32 кг макс на един багаж за бизнес класата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз бях се интересувала за макс за багажа и разпитах, докато чекирах и момичето ми каза нещо от сорта, че генерално в авиацията нямат право куфар повече от 32 кг и би трябвало това да е максимално допустимото независимо от компания и класа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, DaBo каза:

На билета на моя мъж пише макс.багаж 60 кг, няма брой багажи. Знам, че има максимално тегло на куфар. Не се сещам при ТА или при Катафците беше 30 кг. То е ясно, че няма как един куфар да е 60 кг.

Общото тегло е за два броя куфари, а не за три .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Лек ъпдейт: служителят, който чекира куфарите на моя мъж (супевайзорът на смяна) каза, че при закупени килограми багаж, може да се чекират и повече от два куфара, като макс. тегло на единица не може да е повече от 32 кг. Но имало и тарифи с бройки багажи и при тях се гледат бройките.

Полетът за Истанбул закъсня с 40 мин., като половината бяха наваксани във въздуха. Самолетът таксира точно 30 мин. до гейта, а се оказало, че хоботът не работел, та ги разтоварвали със стълбичка и после автобус. Първо са слезли бизнес пътуващите, като са били в отделен автобус. Чак след като те са тръгнали, са дошли другите автобуси. Това го пиша подробно по повод питането за 1 час транзитно време. Алгоритмите може би разрешават такова време за прекачане, но това е в идеалния случай. Лично за мен реалноста е доста по-различна и е изключително рисково толкова кратко време.

Сега има 7 часа до следващия полет и кеси в лонджа, ама не се оплаква. 😉

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
На 1.06.2023 г. в 19:17, Mary каза:

Един час е реалистично за връзка между два полета, ако първият няма закъснение.

Даже и с поне 20 минути рулиране, пак ще стане.

Има бърза връзка за полети до 90 минути - само не пропускайте да видите къде е - обикновено има служител още в началото като излезете от ръкава, но ми се е случвало и да няма - тогава като влезете в залата се оглеждате и четете - дори и масово народа да върви в друга посока, ако видите надпис "short transfer" , отивайте натам.

Обикновено там се минава доста бързо и после, ако нямате шанс и гейтовете ви са далете - препускате през летището.

Имам поне 20-тина полета там и много отдавна не е имало кацане и трансфер с автобус.

Имала съм трансфер на два съседни гейта и стана за две минути, имала съм и в двата края на летището - около 40 минути ми отне.

Преди 2 седмици този short transfer беше около 20 минути бягане из летището. И няколко хиляди крачки според часовника. Неколкократно ни препращаха към по-далечни гишета за трансфер.

Беше прекачване от около 1 час. Стигнахме на гейта около 15 минути след обявения час за бординг. Той не беше започнал още. Чакахме около 40 минути да започне. Не знам кой и как прави организацията, но на мен ми се стори много слаба. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мене ми се струва, че няма толкова голямо значение дали ще питате за времето на трансфер, по-скоро за успокоение. Не е като да има по 5 полета на ден и да си избираш...

Правилото е, щом продават така, авиокомпанията отговаря. Естествено понякога съм тичал и понякога изпускал такива трансфери от по един час, но винаги заради някакво закъснение.

Връзка към коментар

С час и 5 минути между полетите оня ден успях да се справя на летище Истанбул. На fast track четеца отказа да ми прочете бордната карта и дамата- охранител категорично отказа да ме пусне да мина въпреки настояването ми, че имам право. Накрая се отказах да се разправям. Много бърз ход.. и за щастие малко хора при скенер проверката, не толкова далечен гейт и бях в самолета за България.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Опитвам се да прибавя към Miles & Smiles милите от едни полети през февруари. С повечето се получи, но една отсечка между летище Килиманджаро в Танзания и Истанбул не я разпознава, защото имаше междинно кацане в Занзибар. Пробвах сегментите на полета един по един - разпозна Килиманджаро - Занзибар, но после не разпознава Занзибар - Истанбул, койото сегмент е далеч по-дълъг. 

Някой сеща ли се за някакъв начин/ трик или трябва да звъня по телефона. Ако звъня къде да е? Предполагам, че бюрата им в България не се занимават с такива неща. Дали на място на летището в Истанбул не мога да реша въпроса на някое гише при следващото ми минаваме от там?

Благодаря предварително за евентуални мнения!

Връзка към коментар
преди 14 минути , FlyTraveler каза:

Опитвам се да прибавя към Miles & Smiles милите от едни полети през февруари. С повечето се получи, но една отсечка между летище Килиманджаро в Танзания и Истанбул не я разпознава, защото имаше междинно кацане в Занзибар. Пробвах сегментите на полета един по един - разпозна Килиманджаро - Занзибар, но после не разпознава Занзибар - Истанбул, койото сегмент е далеч по-дълъг. 

Някой сеща ли се за някакъв начин/ трик или трябва да звъня по телефона. Ако звъня къде да е? Предполагам, че бюрата им в България не се занимават с такива неща. Дали на място на летището в Истанбул не мога да реша въпроса на някое гише при следващото ми минаваме от там?

Благодаря предварително за евентуални мнения!

Имах подобен проблем с отсечка в Латинска Америка, оперирана от друг превозвач. Пробвах доста пъти в различни дни и накрая се получи. Та бих посъветвала да продължиш с опитите.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Телефона според мен, ако няма на сайта опция да пратиш бордна карта...

На летището не се занимават с такива неща, най-много да наберат телефона да се разправят вместо теб.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , FlyTraveler каза:

Опитвам се да прибавя към Miles & Smiles милите от едни полети през февруари. С повечето се получи, но една отсечка между летище Килиманджаро в Танзания и Истанбул не я разпознава, защото имаше междинно кацане в Занзибар. Пробвах сегментите на полета един по един - разпозна Килиманджаро - Занзибар, но после не разпознава Занзибар - Истанбул, койото сегмент е далеч по-дълъг. 

Някой сеща ли се за някакъв начин/ трик или трябва да звъня по телефона. Ако звъня къде да е? Предполагам, че бюрата им в България не се занимават с такива неща. Дали на място на летището в Истанбул не мога да реша въпроса на някое гише при следващото ми минаваме от там?

Благодаря предварително за евентуални мнения!

През сайта можеш да отвориш нова жалба и да приложиш всичко 
Можеш да пишеш на Софийския или Варненския офис. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

На мен редовно не ми се отразяват някои изчанчени отсечки. Винаги ползвам feedback формата. Супер бързо става. Ето оттук - https://www.turkishairlines.com/en-int/any-questions/customer-relations/feedback/

 

Натискаш Write Feedback:

 

image.png.f8f0cef344dd28bc0ce15fd643007381.png

 

Избираш, че искаш New Feedback:

 

image.png.c05c89f12df53622dd9f72c7e8d1bd0c.png

 

И отдолу Miles and Smiles Program/Mileage accural. Прикачи си и билета 😉

 

image.png.526be3e99290330cfd408fc4f04535f4.png

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

Купих си билет през trip.bg.

Дали може да ми подскажете как мога да си го добавя в профила на Turkish, защото не ми дава с номера на резервацията?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 минути , Plamsi каза:

Здравейте,

Купих си билет през trip.bg.

Дали може да ми подскажете как мога да си го добавя в профила на Turkish, защото не ми дава с номера на резервацията?

Не разчитай на офиса им за помощ! Дано някой да даде идея и да стане он лайн!

 

Аз имам друг казус:

На мен не ми разпознава номера от лоялната програма, защото буквах в сайта им не от  профила си и без да пиша бащино име. От офиса не можаха да ми помогнат. В приложението в профила ми регистрират полета с PNR, но като страничен билет, не като мой. Поне стои там. Казват,че при чекирането на гише,ще го присъединят към лоялната програма и няма да изгубя мили. Дано! Не смея да правя редакции в профила си и да махна бащиното си име!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Дани Магелани каза:

Не разчитай на офиса им за помощ! Дано някой да даде идея и да стане он лайн!

 

Аз имам друг казус:

На мен не ми разпознава номера от лоялната програма, защото буквах в сайта им не от  профила си и без да пиша бащино име. От офиса не можаха да ми помогнат. В приложението в профила ми регистрират полета с PNR, но като страничен билет, не като мой. Поне стои там. Казват,че при чекирането на гише,ще го присъединят към лоялната програма и няма да изгубя мили. Дано! Не смея да правя редакции в профила си и да махна бащиното си име!

Оправих се. Оказа се, че го има написан в потвърждението.

  • Браво 1
Връзка към коментар

Дани, и при мен не разпознаваше номера от лоялната им програма. Какво ли не правих и не, не ставаше. Но на чек-ин гишето нямаше никакъв проблем, добавиха го и милите се появиха. 
 

В неделя летяхме с тях с вечерния им полет за Истанбул. Полетът имаше час и 20 мин. закъснение. После влязохме в една голяма опашка за кацане. Таксирането беше точно 25 мин и ни стовариха на автобус. Ние бяхме бизнес класа и първо свалиха нас и за имахме специален бус. Докато ние не тръгнахме, другите не ги пуснаха да слязат от самолета. После ни закараха до терминал Ф (така ли се казва всъщност), откъдето излиташе следващия ни полет за голям късмет. Ние бяхме в самото начало, а гейтът най-накрая на Ф. С нормален ход, без да се спираме някъде освен за тоалетна, пристигнахме на гейта точно 5 мин преди да започнат бордването на бизнеса. Вторият полет излетя навреме и кацна навреме. По принцип имахме 2:30 мин престой на летището, който беше напълно изяден от закъснението и последващите наземни операции. Не знам как алгоритмите разрешават един час трансферно време, но е крайно рисковано, да не кажа в повечето случаи и невъзможно. Последните няколко полета на моя мъж бяха по същия начин.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.