Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 14 минути , Радослав каза:

Само импровизирам логически: Търкиш летят ли до Хаваи? Предполагам не. Значи трябва да купя билет от Юнайтед, като в техният сайт използвам Miles transactions и от там Star Alliance reward ticket.

Не летят. Препоръчвам от континента до Хавай да се ползват Саут Уест. Хавайските линии са с доста труден съпорт.  Юнайтед също са опция, но мисля, че беше по-скъпо с тях.

Връзка към коментар

Става въпрос за reward ticket. Няма толкова избор. Щом ще се плаща с мили на търкиш, всичко се прави от сайта на Търкиш.

Не съм се занимавал с тях и не знам особености, но ако има нещо, което не изглежда да работи правилно пробвайте по телефона. Иначе може да се види на сайта на Юнайтед какви места има и да пробваш същите дати от търкиш, но не е задължително наличността да е еднаква. Просто ако няма нищо с Юнайтед вероятно няма да има и на сайта на Търкиш.

Връзка към коментар
преди 1 час, goldroks каза:

Здравейте, 

Искам да се възползвам от възможността за reward ticket до Хаваи с точките които имам (към 6500 към момента но мога да закупя 1000 които не ми достигат). Но в сайта на Turkish по никакъв начин не ми излизат билетите за Хаваи. Влизам в прозореца Miles transactions и от там Star Alliance reward ticket и каквато и дата да избера не ми показва хавайските полети. По принцип се интересувам от полет SFO-LİH но мога да летя и до някой от другите острови и на друга дата. Но просто не излизат. Нито за там, нито за другите летища, а полети на United има всеки ден. Някаква идея, ако се обадя до кол центъра дали ще помогнат? 

 

Виж за наличности на award tickets в сайта на united и след като си харесаш 2-3 варианта прати имейл или се обади на съпорта на туркиш за да поискаш резервация. През сайта на Туркиш много рядко излизат резултати на билетите за други компании и всичко трябва да се прави през съпорта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Jorro каза:

Виж за наличности на award tickets в сайта на united и след като си харесаш 2-3 варианта прати имейл или се обади на съпорта на туркиш за да поискаш резервация. През сайта на Туркиш много рядко излизат резултати на билетите за други компании и всичко трябва да се прави през съпорта.

Благодаря много, това исках да разбера. Така ще направя. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Jorro каза:

Виж за наличности на award tickets в сайта на united и след като си харесаш 2-3 варианта прати имейл или се обади на съпорта на туркиш за да поискаш резервация. През сайта на Туркиш много рядко излизат резултати на билетите за други компании и всичко трябва да се прави през съпорта.

Не .

 

@goldroks


Трябва да търсиш SaVER award ticket през Аероплан и Юнайтед за най-лесно, след това резервираш през Търкиш онлайн или по телефона .

 

Намирането на saver ticket до Хавай е истински юникорн обаче  , трябва или да хванеш момента при зареждането на системата (332-365 дни преди полета) или ласт минит 👍

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 24.07.2023 г. в 21:26, stanislavpp каза:

Не .

 

@goldroks


Трябва да търсиш SaVER award ticket през Аероплан и Юнайтед за най-лесно, след това резервираш през Търкиш онлайн или по телефона .

 

Намирането на saver ticket до Хавай е истински юникорн обаче  , трябва или да хванеш момента при зареждането на системата (332-365 дни преди полета) или ласт минит 👍

Благодаря много за насоките, потвърждавам че по този метод успешно си резервирах тази сутрин билет Сан Франциско - Лихуе за Октомври за 5$ и 7500 мили 🙂 

Първо проверих наличността в сайта на United и избрах дата за която има Saver Award билет (обикновено тези с най-ниска цена) и после по телефона като се обадих на съпорта, веднага потвърдиха наличността и за 15-20 минути успях да направя резервацията. И между другото това е само 2,5 месеца по-рано, като имаше и други налични дати, така че се оказа доста постижимо. А между другото после гледах за полети Хаваи-Ню Йорк и има директни за 9ч. и също са в схемата за award ticket. Нормалната им цена е към 450$ и ако могат да се вземат със 7500 мили си е супер оферта... Даже да няма човек мили, може да си купи 7000-8000 за към 250$ пак излиза по-евтино от билета. 

  • Харесвам 6
  • Браво 4
Връзка към коментар

Няколко поста по-горе бях питал колко време преди да отворят гишетата за чек-ин на Turkish на летище София започват да работят машините за чек-ин и @Branko ми отговори, че от началото на деня, за което благодаря.

Сега обаче се чудя какво се случва, ако за крайната дестинация се изисква входна виза. Доколкото разбрах от @Mary машината поискала да сканира визата и тя се отказала. Ако имам принтирана електронна виза на лист хартия, дали би я приело за скан, ако я намаля до размера на страница на паспорта? Или пък даже малко по-малка и да я сложа заедно със страница от паспорта и отстрани да се вижда малко от текстурата на самата паспортна страница, все едно е ударена вътре в паспорта. Дали би имало значение визата цветно ли е принтирана?

Някой сканирал ли е входна виза на тези машини за чекиране?

Благодаря предварително за евентуални включвания!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой може ли да сподели опит дали турците си спазват разписанието. Предстои ни пътуване до Куала Лумпур през ноември и по разписание ще имаме 5 часа да влезнем в страната, да си вземем багажа и да се чекираме за полет до Бали от същия терминал. Полетът до Бали е на друга резервация. 

По принцип 5 часа би прябвало да са достатъчно време за това, още повече, че няма да трябва да се редим за виза в КЛ, но ме притеснява евентуално забавяне на полета с турските линии. Ако направи 2-3 часа закъснение няма да можем да се справим и ще изгорим с бирети и хотелски резервации.

Миналата година летяхме до Хо Ши Мин и нямаше закъснение.

Връзка към коментар

Като цяло спазват разписанието на дългите полети, но се случва да има закъснение. Ето последната седмица как са се движили:

 

Спойлер

400638295_Screenshot2023-08-16at13_41_20.png.e4708f447ec4bf0951f6961fbb479792.png

 

Ние сме отново в КЛ, дългите ни полети досега нямаха закъснение, но пък опашките за имигрейшъна бяха брутални. Ние влизаме с ел.виза за резиденти през едни машинки и не чакаме, но като гледах опашките, може и да отнеме едни два часа чакане. Освен това, влакчето до основния терминал не работи и пътниците от сателитния терминал, където кацат Търкиш, се извозват с автобуси и става по-бавно, отколкото с влакчето.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Адриан ХН каза:

Някой може ли да сподели опит дали турците си спазват разписанието. Предстои ни пътуване до Куала Лумпур през ноември и по разписание ще имаме 5 часа да влезнем в страната, да си вземем багажа и да се чекираме за полет до Бали от същия терминал. Полетът до Бали е на друга резервация. 

По принцип 5 часа би прябвало да са достатъчно време за това, още повече, че няма да трябва да се редим за виза в КЛ, но ме притеснява евентуално забавяне на полета с турските линии. Ако направи 2-3 часа закъснение няма да можем да се справим и ще изгорим с бирети и хотелски резервации.

Миналата година летяхме до Хо Ши Мин и нямаше закъснение.

Аз летя сравнително често с тях и по спомен не съм имал никога закъснение повече от 30 мин. Това нищо не означава обаче. При вас може да има може и да няма. Не съм сигурен че изобщо може да ти се отговори на въпроса. Аз специално не бих си оставил 5 часа между полети на различни авиолинии , особено пък ако съм резервирал хотел/билет на промо с невъзвращаема стойност и при закъснение ги губя. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Другият вариант е да оставим 9 часа престой в Куала Лумпур. Но тук изниква въпроса как да си уплътним времето и да се справим с умората, защото тръгваме в 9.50 ч. предния ден.

Престоя в Истанбул е близо 5 часа.

Връзка към коментар

Много се стресирате ненужно, може би е трябвало да  си вземете директният полет Истанбул-Бали. 
Пет часа са супер достатъчно време , девет часа пък дават възможност и за разходка из Куала Лумпур . Гледам , че има едно единайсет нон стоп полети дневно до Бали от КЛ , но ако все пак края на света настъпи и имате огромно закъснение, помолете учтиво да ви премашрутират на Истанбул - Бали 👍.

Освен това , статистически следващият ви полет КЛ-Бали е много по-вероятно да има закъснение.

Преди 1 час, infectedmushroom каза:

, особено пък ако съм резервирал хотел/билет на промо с невъзвращаема стойност и при закъснение ги губя. 

За разлика от самолетен билет, хотела няма да се загуби , ако се изпусне първата нощувка .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди връщане в България ща имама 4 дни в Куала Лумпур и не ни се разхожда из града предо полета за Бали. Това за премаршрутирането не го разбирам. Билетите са на промоция и надали турците ще искат да правят промени  а ако направят ще е доста скъпо. 

Искат 2 200лв. за премаршрутиране

Връзка към коментар

При закъснение по вина на превозвача  , могат да ви премаршрутират до друга точка в региона безплатно . Това , че сте купили промо билети , няма никакво значение .
Друго : ако ви настъпи промяна на разписанието , преди да я приемете - сменете полета си безплатно до Бали вместо до КЛ.

 

Което ми напомня как много хора си купуват промо билети ( например от Осло)  до промо дестинация в Азия с тях , и при неизбежната промяна на разписанието , си сменят билета безплатно от по-удобно европейско летище до всъщност желаната дестинация в съответният регион.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Това с премаршутирането "от" не проработи при мен при последната възможност която имах. Полетът ми от Атина до Махе беше отменен. Можех без проблем да го заменя с друг полет до летище в региона, но не можех да променя началната точка на пътуването (Атина). Може да съм пропуснал нещо, но доста внимателно разгледах опциите.

Връзка към коментар
преди 23 часа, bobbyfm каза:

Някой резервирал ли е през сайта или апликацията на турските авиолинии чрез револют? При нас нещо се се получава плащането...

аз съм резервирал, ама преди 2 години беше, успешно...

виж обичайните неща - наличност, отключена карта

имах проблем с полет с друга авиокомпания на един билет с турците - не става да се купи, показва всичко нормално до плащането и не мина. Поотделно минаха.

Връзка към коментар
На 19.08.2023 г. в 1:11, bobbyfm каза:

Някой резервирал ли е през сайта или апликацията на турските авиолинии чрез револют? При нас нещо се се получава плащането...

Аз, няколко пъти, без каквито и да е проблеми.

Връзка към коментар

Забравих да пиша за последните ми преживявания с турските авиолинии. Турците бяха за мен еталон за добро обслужване, но последната година не е така и им куца огранизацията и обслужването отвсякъде.

На отиване към Узбекистан от Истанбул имаше 4-5 човека с дублирани места, а за едно място дори 3 билета имаше. Сменили били самолета и конфигурацията била друга беше обяснението.. Доде се разберат и настанят народа утече цял час. Нейсе, излетяхме. Кацнахме и започна голямото чакане за получаване на багажа. Тук пък узбеките са просто.. ужасни. Отвисях си над час, за да кажат, че повече багаж няма. Тадам... за първи път ми губят багаж. Започна великото търсене защото според системата куфарът ми бил пристигнал в Узбекистан. След час и половина го изкараха от някаква стая, какво правеше там не дадоха смислен отговор.

На връщане имах между полетите само час и половина, а още от Узбекистан излетяхме с час закъснение. Компенсираха малко по време на полета, но ни свалиха на писта и возиха с автобуси та влязох в летището 20 минути преди полета за България. Влязох от към F, а полетът за София обявен на A. Мисията изглеждаше невъзможна. Летището пълно, пречка ти се сума ти и народ. Оставаха 2 минути до полета, а аз още не бях слязла на долното ниво А. Реших, че няма смисъл..но на таблото не пишеше Last call за полета, а само Go to Gate и нямаше съобщение за закъснение. Пробвах се и воала. Успях, всички седяха и чакаха полета на гейта, а полетът закъсня повече от час / отново/. Закъснението от час вече изглежда като нормално, а не е нормално. 

  • Харесвам 6
  • Шок 4
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 20.08.2023 г. в 0:25, neuromancer каза:

аз съм резервирал, ама преди 2 години беше, успешно...

виж обичайните неща - наличност, отключена карта

имах проблем с полет с друга авиокомпания на един билет с турците - не става да се купи, показва всичко нормално до плащането и не мина. Поотделно минаха.

При нас се получи на следващия ден, без да правим нещо по-различно. Може да е имало някакъв проблем със системата за резервиране на билети предната вечер.

Връзка към коментар

Да, съгласна съм, че час-час и половина между полетите не върши работа. Вече гледам да са минимум два, два часа и половина. Гадното при служебните ми командировки до Узбекистан е, че ако не пътувам с тази разлика мужду полетите, следващия вариант е със седем, седем часа и половина престой на летището в Истанбул. 

Какво да се прави, идеално щастие няма.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.