Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 11 минути , neuromancer каза:

Обикновено хотелите са в Арнавуткьой, близо до летището.

Също имах нощувка в хотел в Арнавуткьой преди полета към Сибир миналия месец, с шатъл на хотела https://www.trivago.de/de/oar/istanbul-airport-express-hotel-arnavutköy?search=100-19752798&sem_creativeid=426800869374&sem_network=g&sem_device=c&sem_target=&sem_adposition=&sem_campaignid=675310951&sem_adgroupid=33300227646&sem_targetid=dsa-42146064727&sem_location=1001448&cipc=sem&cip=4911676&gad=1&gclid=Cj0KCQjw9fqnBhDSARIsAHlcQYRzvlUmeFcJCtsllJX_Kbd6btr_DadoOvV87mlxGsCyeIq_oEN3ClkaAvWkEALw_wcB

 

Стига се за 15-ина минути. Всичко мина перфектно.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Aureliano каза:

 

По европейския регламент наистина няма компенсация точно по тези причини, но с повече настояване пак може да се пробва с авиокомпанията през формата за фийдбек: https://www.turkishairlines.com/en-int/any-questions/customer-relations/feedback/

Май имаше случаи, в които са давали някакво обезщетение.

Моят личен опит е ... парИ ще ви дадем друг път - това дирактно през сайта. :laugh:

Посредник ми каза същото.

Автоматично попълване на данни при друг посредник дори не става - изключена е такава възможност.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз гледам конкретни дестинации, просто като разписание. И дори и да са доста намалени цените, тези кацания след полунощ не са ми по вкуса, особено в Африка и Азия. 

Връзка към коментар

Те минали 10 часа от питането, но да си кажа:

Не се тревожете, ще ви трансферират и ще ви настанят в хубав хотел. Чекирайте си багажа за България, но си вземете в ръчния багаж бельо за смяна, нещо за спане, козметика. Всичко ще е наред! Приберете се живи и здрави, по-натам ще мислите за обезщетението 🙂 Стискам палци, успешно прибиране!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте, едно въпросче. Полетът ми има закъснение и от 1:50 ам е плануван за 6:00 а.м.. Знаете ли дали имам право на парична компенсация? Само някакъв ваучер за храна  ми дадоха

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , Mihaela Dudovska каза:

Здравейте, едно въпросче. Полетът ми има закъснение и от 1:50 ам е плануван за 6:00 а.м.. Знаете ли дали имам право на парична компенсация? Само някакъв ваучер за храна  ми дадоха

темата за въпроси е тук. Има писано по-нагоре, но компенсация първо само при посока от ЕС навън, а не обратно и второ, според причината за закъснението (лошо време и стачки не дават право на компенсации).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не пречи който си има някакви дестинации в главата, още отсега да си провери разписанията. Те няма да се променят при зареждане на промоционални цени. Че аз бях доста разочарован като видях кацания в 01  или 02 ч. през нощта в Адис Абеба, Шарм ел Шейх, Душанбе. (Съответно и излитания наобратно около 03 ч през нощта), което би ме отказало от купуване на билет. В непозната неевропейска страна да кацам след полунощ не е най-якото нещо, освен ако не ме посрещнат изрично. Единствено в Бишкек (от дестинациите, които съм намислил) видях, че има кацане посред бял ден. Та може и натам да се метна. Въпреки, че може и вариант с Уизеър през Абу Даби или директен евтин Пегасус от Истанбул.  След последната събота на март разписанието се променя на "лятно", но разликите не са съществени.... 15-20 мин. плюс-минус.

Вие как сте с тези нощни кацания из Азия и Африка?

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 12 минути , Hakkâri Spor каза:

 Че аз бях доста разочарован като видях кацания в 01  или 02 ч. през нощта в Адис Абеба, Шарм ел Шейх, Душанбе. (Съответно и излитания наобратно около 03 ч през нощта), което би ме отказало от купуване на билет. В непозната неевропейска страна да кацам след полунощ не е най-якото нещо, освен ако не ме посрещнат изрично. 

За Шарм и полетите на Пегасус също са нощни. Трансферът е с такси или от хотела. 

Връзка към коментар
преди 59 минути , Hakkâri Spor каза:

Вие как сте с тези нощни кацания из Азия и Африка

Ако цената е в разумни граници, бих купила такива билети. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Hakkâri Spor каза:

Не пречи който си има някакви дестинации в главата, още отсега да си провери разписанията. Те няма да се променят при зареждане на промоционални цени. Че аз бях доста разочарован като видях кацания в 01  или 02 ч. през нощта в Адис Абеба, Шарм ел Шейх, Душанбе. (Съответно и излитания наобратно около 03 ч през нощта), което би ме отказало от купуване на билет. В непозната неевропейска страна да кацам след полунощ не е най-якото нещо, освен ако не ме посрещнат изрично. Единствено в Бишкек (от дестинациите, които съм намислил) видях, че има кацане посред бял ден. Та може и натам да се метна. Въпреки, че може и вариант с Уизеър през Абу Даби или директен евтин Пегасус от Истанбул.  След последната събота на март разписанието се променя на "лятно", но разликите не са съществени.... 15-20 мин. плюс-минус.

Вие как сте с тези нощни кацания из Азия и Африка?

В Шарм ел Шейх няма никакъв проблем с кацане през нощта. От години пътуваме така. И Пегасус от Истанбул каца по същото време. Ако искаш да пристигнеш през деня, Уиз от Милано. През ноември ще пробваме този вариант за първи път.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , lesy каза:

Трансферът е с такси или от хотела. 

Това също донякъде е проблем. Защото пред всяко летище чакат всякакви копърки и досадници. Имам горчив опит точно с Египет през март месец, в Александрия. Казват ти една цена на тръгване, друга на пристигане. Измамиха ме. Същото го играх и в Алмати, Казахстан, с кацане в 4 през нощта. Всеки ти се самопредлага, всеки иска да те закара, питаш за цената, а куфарът ти го дърпат упорито към багажника, без да казват цената. На тръгване ... една цена, на пристигане друга. (от 2000 на 3000 тенге) Правят се на луди. И ме прекарваха през индустриална зона. На връщане седмица по-късно, уж с такси, поръчано от хотела, шофьорът ми вика "денги денги" в една пуста зона извън града. Особено когато пътувам сам, честно казано се притеснявам с тези нощни кацания извън Европа и Турция.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , Hakkâri Spor каза:

Това също донякъде е проблем. Защото пред всяко летище чакат всякакви копърки и досадници. Имам горчив опит точно с Египет през март месец, в Александрия. Казват ти една цена на тръгване, друга на пристигане. Измамиха ме. Същото го играх и в Алмати, Казахстан, с кацане в 4 през нощта. Всеки ти се самопредлага, всеки иска да те закара, питаш за цената, а куфарът ти го дърпат упорито към багажника, без да казват цената. На тръгване ... една цена, на пристигане друга. (от 2000 на 3000 тенге) Правят се на луди. И ме прекарваха през индустриална зона. На връщане седмица по-късно, уж с такси, поръчано от хотела, шофьорът ми вика "денги денги" в една пуста зона извън града. Особено когато пътувам сам, честно казано се притеснявам с тези нощни кацания извън Европа и Турция.

Предварително си поръчваш трансфер, винаги правим така. Дори от букинг е 5-10 евро.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Hakkâri Spor каза:

Вие как сте с тези нощни кацания из Азия и Африка?

Принципно не ме кефи, ама при голяма разлика в цената такива полети ползвам, какво да правя

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Само да споделя, че бърникат нещо разписанията. Получих съобщение за промяна в часа на полет от Истанбул. Не е фрапатно (разлика от 20 минути в часа на излитане), но е възможно да има и други промени...

Връзка към коментар

Нощните кацания изобщо не ме притесняват , по-неприятни са ми излитанията в много ранна утрин.

 

Ако дестинацията е с уреден градски транспорт мога да изчакам час-два на летището.На доста места в бедните държави на летищата има предплатени такси киоски  и се избягва досадния  пазарлък с хиените на изхода.На други има Uber ,Grab ,Careem, Яндекс ,споделени таксита или все нещо от сорта.

Просто си го калкулирам като разход още при избора на полета.

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 11.09.2023 г. в 20:13, Eva eva каза:

Те минали 10 часа от питането, но да си кажа:

Не се тревожете, ще ви трансферират и ще ви настанят в хубав хотел. Чекирайте си багажа за България, но си вземете в ръчния багаж бельо за смяна, нещо за спане, козметика. Всичко ще е наред! Приберете се живи и здрави, по-натам ще мислите за обезщетението 🙂 Стискам палци, успешно прибиране!

Благодаря! С 24 часа закъснение от първоначално предвиденото кацнахме живи и здрави, най- важното. Хотелът, в който ни настаниха, беше стар, захабен, мръсен, а храната пълна подигравка. Безплатната напитка  беше вода в кутийка и то  само по време на обяд и вечеря, всичко друго платено. Карахме деня на хлебче с масло, защото наоколо нямаше нищо.  На отиване от Варна към Истанбул първоначално отказаха да ни качат в самолета, защото е овърбукинг с 11 човека,предложиха полет след два дни и хотел,  но за щастие след известна суматоха сред персонала на летището и пътниците, успяха да намерят места за нас, но други не успяха да се качат. Следващият ни полет от Истанбул към Сингапур пък излетя с 2ч 50 мин. закъснение. За съжаление много горчив опит с турските авиолинии и лоши впечатления като цяло.  

  • Харесвам 5
  • Шок 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Явно полетите от Варна до Истанбул са пълни и явно с доста повече билети продават. Аз същото щях да пиша за овърбукинга на летището в Истанбул при връщането ни от Талин. Изключително грозни сцени имаше и доста надменно отношение от страна на наземния персонал. Аз лично имах късмет и ми смениха билета с бизнес класа,но имаше няколко човека, които чакаха. Отделно,един служител обикаляше да пита дали някой ще се откаже, като предлагаха хотел и сума в турски лири. Желаещи нямаше,но разправии имаше епични.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Мда , при това положение защо им е да правят промоции. 

Между впрочем много от заредените цени в момента са означени като "Economy Promo L-L" , което изглежда е най-ниския клас билети.Не знам дали изобщо има по-нисък без никакво право на смяна :

 

 

IMG_20230913_184518.jpg

Връзка към коментар
преди 6 минути , stanimir каза:

Мда , при това положение защо им е да правят промоции. 

Между впрочем много от заредените цени в момента са означени като "Economy Promo L-L" , което изглежда е най-ниския клас билети.Не знам дали изобщо има по-нисък без никакво право на смяна :

 

 

IMG_20230913_184518.jpg

Особено при липса на конкуренция от други играчи като Катар и Емитейтс в лицето на флайдубай няма никаквс причина да се напъват на нашия пазар... 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, stanimir каза:

Мда , при това положение защо им е да правят промоции. 

Между впрочем много от заредените цени в момента са означени като "Economy Promo L-L" , което изглежда е най-ниския клас билети.Не знам дали изобщо има по-нисък без никакво право на смяна :

 

 

IMG_20230913_184518.jpg

Промо тарифата им е в U клас,L и V си излизат целогодишно.

 

EF08162A-9CD8-4F5A-B522-92D86E6571FA.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.