Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ако някой има дълъг престой в Истанбул, може да се възползва и от безплатни опции за туристическа обиколка:

https://www.turkishairlines.com/es-int/flights/fly-different/touristanbul/

 

https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/fly-different/touristanbul

 

Трябва предварителна регистрация.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
On 8/20/2024 at 5:28 PM, liliya said:

Някой ползвал ли е наскоро безплатните нощувки при дълъг стоп, повече от 15ч. в Истанбул ? Като чукна на хотели, ми излиза някакво съобщение за предоставен код за намаление при закупуване на билетите, но такъв не намирам. Да не би тази екстра да е отпаднала вече с безплатните нощувки? 

И аз ползвах хотел за над 12 часа стоп в Истанбул.Имай в предвид,че ако е имало алтернатива за по-малък стоп ще ти откажат хотел.Пред мен на няколко човека отказаха защото бяха избрали нарочно по-евтини полети с по-голям стоп в Истанбул.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , swimmer каза:

И аз ползвах хотел за над 12 часа стоп в Истанбул.Имай в предвид,че ако е имало алтернатива за по-малък стоп ще ти откажат хотел.Пред мен на няколко човека отказаха защото бяха избрали нарочно по-евтини полети с по-голям стоп в Истанбул.

Същото ми обясниха и на мен по телефона от софийския офис.

Връзка към коментар

Това не е моментна хрумка, а влиза в правилата. Не се предлага хотел, ако е имало опция за по-малко от 12 часов интервал, но не е избрана. 
Не се предлага и за прекачване от вътрешен към международен полет и обратно. Тоест от някой турски град (различен от Истанбул) до София/Варна и обратно това също не важи. Изпробвал съм го от Карс до София. Нощувката в Истанбул си я платих аз, нищо, че бях с над 12 часа стоп. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Хора, не знам дали тук му е мястото да се оплаквам но искам да попитам, вие срещате ли пробелеми когато резервирате с ТА? От две години имам сериозен проблем, който не изчезва. 

Всеки път когато си резервирам полет през сайта на ТА сайта крашва, казва че 3D Security не може да бъде изпълнено, взема ми парите от кредитната карта и ме кара да почна от ново. Днес се случи за пореден път, сега съм около 3 бона назад които съм сигурен, че ще върнат до два три дни защото така става но просто се чудя какво да правя вече. Това е всеки път. 

 

Иначе спецификациите са: Кредитна карта от Саудитска Арабия(SAB Bank), Брейв браузър или Хром( и при двата крашва) операционни системи Windows 11 и MacOS. 

 

Някаква идея какво да правя, понеже от Риад ми са най удобните а всеки път когато се наложи да ги ползвам ми настръхва косата. 

Връзка към коментар
преди 5 минути , fxtrader каза:

Хора, не знам дали тук му е мястото да се оплаквам но искам да попитам, вие срещате ли пробелеми когато резервирате с ТА? От две години имам сериозен проблем, който не изчезва. 

Всеки път когато си резервирам полет през сайта на ТА сайта крашва, казва че 3D Security не може да бъде изпълнено, взема ми парите от кредитната карта и ме кара да почна от ново. Днес се случи за пореден път, сега съм около 3 бона назад които съм сигурен, че ще върнат до два три дни защото така става но просто се чудя какво да правя вече. Това е всеки път. 

 

Иначе спецификациите са: Кредитна карта от Саудитска Арабия(SAB Bank), Брейв браузър или Хром( и при двата крашва) операционни системи Windows 11 и MacOS. 

 

Някаква идея какво да правя, понеже от Риад ми са най удобните а всеки път когато се наложи да ги ползвам ми настръхва косата. 

Не ми се е случвало нищо подобно.

Пробвай с друг браузър(Мозила ползвам аз) или приложението.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
14 minutes ago, fxtrader said:

Хора, не знам дали тук му е мястото да се оплаквам но искам да попитам, вие срещате ли пробелеми когато резервирате с ТА? От две години имам сериозен проблем, който не изчезва. 

Всеки път когато си резервирам полет през сайта на ТА сайта крашва, казва че 3D Security не може да бъде изпълнено, взема ми парите от кредитната карта и ме кара да почна от ново. Днес се случи за пореден път, сега съм около 3 бона назад които съм сигурен, че ще върнат до два три дни защото така става но просто се чудя какво да правя вече. Това е всеки път. 

 

Иначе спецификациите са: Кредитна карта от Саудитска Арабия(SAB Bank), Брейв браузър или Хром( и при двата крашва) операционни системи Windows 11 и MacOS. 

 

Някаква идея какво да правя, понеже от Риад ми са най удобните а всеки път когато се наложи да ги ползвам ми настръхва косата. 

Само веднъж тази пролет и всички опити да платя с карта бяха отхвърляни (пробвах с общо три карти). Вързах една от тях към Google Pay и плащането мина моментално.

Нещо в 3D идентификацията "се чупи".

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , stanimir каза:

Само веднъж тази пролет и всички опити да платя с карта бяха отхвърлени. Вързах я към Google Pay и плащането мина моментално.

Аз съм с апъл пей, но пък то работи само на телефона ми. А от там не резервирам полети по подразбиране. 

Връзка към коментар
3 minutes ago, fxtrader said:

Аз съм с апъл пей, но пък то работи само на телефона ми. А от там не резервирам полети по подразбиране. 

Защо ?Аз през десктоп не съм резервирал нищо вероятно поне от 5-6 години, на 100% всичко купувам през телефон.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , stanimir каза:

Защо ?Аз през десктоп не съм резервирал нищо вероятно поне от 5-6 години, на 100% всичко купувам през телефон.

Аз пък никога не съм резервирал през телефона. Не ми е удобно, не виждам условията добре и прочие. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , stanimir каза:

И Google Pay и Apple Pay работят на Windows PC , просто трябва да добавиш картата.

Не съм пробвал но може да е решение. Windows -a е на компанията но в къщи на MacOS може да пробвам с апъл пей. Благодаря. 

Връзка към коментар

Май ще е само с последния iOS 18.

Тук има доста хора с Apple , ще кажат по-точно.

https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-11/apple-pay-is-on-the-way-to-windows-but-you-need-an-iphone-to-use-it

 

С MacOS разбира се може.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, fxtrader каза:

Хора, не знам дали тук му е мястото да се оплаквам но искам да попитам, вие срещате ли пробелеми когато резервирате с ТА? От две години имам сериозен проблем, който не изчезва. 

Всеки път когато си резервирам полет през сайта на ТА сайта крашва, казва че 3D Security не може да бъде изпълнено, взема ми парите от кредитната карта и ме кара да почна от ново. Днес се случи за пореден път, сега съм около 3 бона назад които съм сигурен, че ще върнат до два три дни защото така става но просто се чудя какво да правя вече. Това е всеки път. 

 

Иначе спецификациите са: Кредитна карта от Саудитска Арабия(SAB Bank), Брейв браузър или Хром( и при двата крашва) операционни системи Windows 11 и MacOS. 

 

Някаква идея какво да правя, понеже от Риад ми са най удобните а всеки път когато се наложи да ги ползвам ми настръхва косата. 

Много по-лесно би било ако си направиш Револют и плащаш с нея. Захранваш я с другата КК.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, fxtrader каза:

Не съм пробвал но може да е решение. Windows -a е на компанията но в къщи на MacOS може да пробвам с апъл пей. Благодаря. 

А имаш ли на служебния и Zscaler? При мен, него съм го набедил за проблемите с 3Д, редиректва за верификацията към цтраница, която е категория 'unknown', Които пък са забранени при нас по подразбиране.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Oshko каза:

А имаш ли на служебния и Zscaler? При мен, него съм го набедил за проблемите с 3Д, редиректва за верификацията към цтраница, която е категория 'unknown', Които пък са забранени при нас по подразбиране.

Да имам го това чудо, аз мислех че е от блокажите на брейва.... Това ли било проблема. Верно, че в къщи го нямам това и сега като се замисля по лесно минават плащанията в къщи въпреки и че там съм попадал на проблеми. 

преди 55 минути , Дани Магелани каза:

Много по-лесно би било ако си направиш Револют и плащаш с нея. Захранваш я с другата КК.

Е аз имам ама пък така губя точките ако не платя с КК на тая банка. Но да възможност е,.

Връзка към коментар
преди 20 минути , fxtrader каза:

Да имам го това чудо, аз мислех че е от блокажите на брейва.... Това ли било проблема. Верно, че в къщи го нямам това и сега като се замисля по лесно минават плащанията в къщи въпреки и че там съм попадал на проблеми. 

Е аз имам ама пък така губя точките ако не платя с КК на тая банка. Но да възможност е,.

Верно, че е Zscaller-a изключих го и стана... 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Oshko каза:

А имаш ли на служебния и Zscaler? При мен, него съм го набедил за проблемите с 3Д, редиректва за верификацията към цтраница, която е категория 'unknown', Които пък са забранени при нас по подразбиране.

Ти си гений, на мен не са ми минавали други плащания през служебния, ама сега ще знам, че може да е от това 🙂

Thanks!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой знае ли какво е станало с вчерашния полет ТК730 Истанбул - Коломбо? На флайрадара ми показва, че преди да навлезе в Иран прави два кръга в турското пространство и после нагоре към Армения и Азербайджан, след което над Каспийско море и Туркменистан и каца в Карачи. Заобикаля Иран и Афганистан.

След това продължил ли е за Коломбо?

Връзка към коментар
преди 8 минути , Адриан ХН каза:

Някой знае ли какво е станало с вчерашния полет ТК730 Истанбул - Коломбо? На флайрадара ми показва, че преди да навлезе в Иран прави два кръга в турското пространство и после нагоре към Армения и Азербайджан, след което над Каспийско море и Туркменистан и каца в Карачи. Заобикаля Иран и Афганистан.

След това продължил ли е за Коломбо?

Кацнал е в Карачи, след това е излетял отново за Коломбо. В момента самолетът изпълнява обратния полет към Истанбул.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , yordanov каза:

Кацнал е в Карачи, след това е излетял отново за Коломбо. В момента самолетът изпълнява обратния полет към Истанбул.

Гледам, че в момента е над Персийския залив и ще прелети над Ирак и Североизточна Сирия

Връзка към коментар
преди 35 минути , Адриан ХН каза:

Някой знае ли какво е станало с вчерашния полет ТК730 Истанбул - Коломбо? На флайрадара ми показва, че преди да навлезе в Иран прави два кръга в турското пространство и после нагоре към Армения и Азербайджан, след което над Каспийско море и Туркменистан и каца в Карачи. Заобикаля Иран и Афганистан.

След това продължил ли е за Коломбо?

Не съм влизал в детайл да видя в колко часа е било, но нали имаше атака с балистични ракети от Иран към Израел, ако е било по това време нормално е да пренасочат гражданските полети.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Адриан ХН каза:

На флайрадара ми показва, че преди да навлезе в Иран прави два кръга в турското пространство и после...

Да, Иран снощи изстреляха ракети към Империята на злото и явно са променени маршрутите на гражданските полети. Напълно нормално. 

Имаше репортаж в БТВ новините снощи, че и над България ще се засили въздушният трафик, тъй като ще се заобикалят няколко близкоизточни държави, покрай последните събития. Натоварвала се работата на ръководителите движение, но пък сме печелили от всичко това, защото всички преминаващи над въздушното ни пространство плащали такса за преминаване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 38 минути , Hakkâri Spor каза:

Да, Иран снощи изстреляха ракети към Империята на злото и явно са променени маршрутите на гражданските полети. Напълно нормално. 

Имаше репортаж в БТВ новините снощи, че и над България ще се засили въздушният трафик, тъй като ще се заобикалят няколко близкоизточни държави, покрай последните събития. Натоварвала се работата на ръководителите движение, но пък сме печелили от всичко това, защото всички преминаващи над въздушното ни пространство плащали такса за преминаване.

Печалба за сметка на това, че ще увеличат закъсненията на излитащите самолети от летище София. 🙂

А много полети вероятно ще се пренасочат по на юг, през Египет...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.