Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ами ако такива изпускания на полети станат прекалено чести ще си променят Minimum Connection Time, както наскоро го увеличиха на Хийтроу. Или ще плащат обезщетения...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, Hakkâri Spor каза:

 Очевидно ще се правят промени по билета ми.  Само да променят нещо по полетите (а това за почти година ще се случи многократно) и ще ходя до офиса им, то се е видяло 😄

Изобщо няма как да е очевидно. От личен опит - както с Търкиш, така и с други авиокомпании от същия ранг - не са ми променяли часове на полети 5-8-11 месеца напред. За които дни и часове съм купил, с тях си излитам накрая. Последен пример купен билет на Търкиш SOF - IST - CCS май месец миналата година за този януари - не мръдна и с минута, въпреки че много хора се надяваха именно на това, за да си канселират билетите поради възникнал впоследствие по-голям интерес към други места на планетата. Или полети на моя близка до Токио пак с Търкиш, колкото и да ѝ се искаше да сменят часовете за да промени датите с по-удобни, пак не би.
Разбира се има вероятност и да променят часовете, но шансът за това е точно равен и на обратното - да не ги промнят. Просто няма как да знаеш предварително, и да си сигурен, още по-малко да е "очевидно", че ще стане 🙂 Допускам, че дори и хората, които определят дали да има смяна на полетни часове, не знаят още какви обстоятелства и промени биха настъпили, че да се наложи да ги промеят и за твоя полет.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Всеки си има различен опит. Помня, че 3 пъти ми промениха полетите до Александрия, накрая от следобеден, на вечерен, та на нощен... На връщане ми го промениха следобедния с 2 часа по-късно и така изпусках последната си връзка за София към 19.30 ч и трябваше да имам едва ли не нощен престой, за да хвана сутрешния на другия ден. За Талин 3 или 4 пъти промениха полетите. Имаше всеки ден сутрешен и следобеден, после махнаха следобедния, при което нямаше как да хвана сутрешната връзка с ранния сутрешен от София, защото и този за Талин излиташе към 8 сутринта от Истанбул и... трябваше да сменям датите, после разредиха полетите до Естония да са през ден... И до Узбекистан са ми ги променяли, и до Латвия...  Направих пътечка до офиса на THY в София. Каквото  - такова.  Не оспорвам Вашия опит, просто казвам моя опит, който явно е по-различен.  Не мога да го мисля отсега. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Loverboy каза:

Turkish позволяват ли да си добавиш в профила полет, купен през Gotogate/Lasminute? 
 

и после можеш ли да си го управляваш, както при Раян? 

Можеш да добавиш, но управлението поне при мен не става.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,  имам следния казус написах си при закулуване и трите имена , а разбрах в последствие, че явно не трябва трите, интересно предни години не съм имала шроблем...то това и никъде не го пише в сайта им, но както и да е. Въпроса в момента е следния сляло ми е първото и второто име и не може да си обвържа билет с miles заради сливането, звънях в офиса на turkish във Варна и ми казаха, че нямало проблем да имам на летището е да де ама проблема ми е с милите, нищо не можели те да направят, да съм пишела на съпорта. Тааа някой минал по тази процедура би ли споделил опита и какво са направили.

Връзка към коментар

Не че трябва - не трябва, просто трябва да е по същия начин в профила и билета. Ако не е, пак ще ги начислят, ама ще трябва да се разправяш със съпорта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз имах подобен казус с имената и милите. След като мине полета може през приложението да си ги поискаш и няма грижи. My Miles-> My Miles Transactions -> Claim missing Miles

Дори като влезеш там има възможност да си избереш дали милите са от Turkish Airlines или от Star Alliance.

На десктоп версията също го има. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте! Моля за вашето съдействие. Съпругът ми е командировка в Мароко. Багажът му е изгубен. Той не знае почти английски. Много кофти ситуация. В момента е на летището. Попринцип от работа има и застраховка. Мисля, че беше включено и изгубен багаж. Но не сме сигурни как се процедира. Летял е до Истанбул с Turkish, до Казабланка с Turkish също. Сега има полет след няколко часа до Танджер. Аз мога да говоря и превеждам в ефир, но не знам какво точно трябва да се прави, защото досега сме пътували много и за пръв път се случва. 

Връзка към коментар

След лентата за багаж или някъде наоколо да търси Luggage Claims или нещо подобно или да се огледа за човек. Трябва да попълни формуляр. Добре е да го снима, ако не дават копие. Попълва ел.поща и телефон. Като го намерят, ще се свържат с него и ще го пратят, където е отседнал. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, Silviya.B каза:

Здравейте! Моля за вашето съдействие. Съпругът ми е командировка в Мароко. Багажът му е изгубен. Той не знае почти английски. Много кофти ситуация. В момента е на летището. Попринцип от работа има и застраховка. Мисля, че беше включено и изгубен багаж. Но не сме сигурни как се процедира. Летял е до Истанбул с Turkish, до Казабланка с Turkish също. Сега има полет след няколко часа до Танджер. Аз мога да говоря и превеждам в ефир, но не знам какво точно трябва да се прави, защото досега сме пътували много и за пръв път се случва. 

Да си покаже също резервацията - адресът където ще бъде настанен в Танжер. Ще му го доставят там. 

Ако на гишето няма никой , да бъде упорит Да намери някой служител и да му покаже лепенката за багажа. Те ще разберат и ще доведат служителя.

Да не излиза от залата с лентите, докато не получи формуляр.

Формулярът от гишето за рекламации трябва за застрахователя. 

АК също дължи пари за изгубен или забавен багаж. Формулярът е важен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Добре че прочетох първо закачените мнения, благодаря, хора! Разчитам и моля за още помощ.

София-Истанбул-Маями с Turkish, закъснение 3 часа и 7 минути, потвърдено писмено от тях.
І-ви отговор - предлагат 15000 мили, отказах :)
ІІ-ри отговор - разясняват, а според мен "разясняват" правата:
 
"За четири часа за полети над 3500 километра са 600 евро
Пътуването ви беше над 3500 километра, но общото ви закъснение при пристигането ви беше по-малко от 4 часа. Ако общото ви закъснение при пристигане не надвишава с четири часа, по отношение на всички полети над 3500 километра, компенсацията ще бъде намалена с 50%, т.е. €300"
и
предлагат 30000 мили ИЛИ пътнически чек на стойност 360,00 евро ИЛИ 300,00 евро в брой.
 
Прочетох регламента - 4 часа се споменават за полагане на грижа и при премаршрутиране.
Аз ли не разбирам регламента? (възможно е)

НО ако го разбирам, да продължавам ли да се разправям с тези или да пиша на регулатора им вече?
Връзка към коментар

Не се разправяй с тях. Ще се правят на ударени. Пусни си случая към тяхното министерство на транспорта:

 

https://yh.shgm.gov.tr/

 

За да го подадеш трябва първо да си писал на тях и да започнеш с номерът на комуникацията - ТК..........

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

50% са ако има rerouting, доколкото аз го чета

 и аз така го чета... то с тези 360 евро сами влизат в противоречие
 

 

преди 1 час, vl_stamboliev каза:

Не се разправяй с тях.

Мерси, така ще направя

Връзка към коментар

Добри са турците, две от две. Две резервации направих по промоцията, вече и двете са с промени разписания. Обаче отиването с панамската резервация е сменено с цял ден по-късно, което не ми харесва никак и ще се гледа предходна дата, но престоите са по-дълги. От друга страна обаче ми дават гъвкавост, ако излезе нещо по-атрактивно за тогава просто да отменя резервацията и да си взема парите 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 16 минути , Yaway каза:

София - Истанбул - Хавана двупосочен има за 780 евро, но на връщане има стоп 2 часа в Каракас. Някой пътувал ли е по тоя полет? Трябва ли транзитна виза за Венецуела?

за Венецуела не трябва виза

а по принцип за такива престои без да се излиза от летището не трябва виза, освен ако са в САЩ

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , Yaway каза:

София - Истанбул - Хавана двупосочен има за 780 евро, но на връщане има стоп 2 часа в Каракас. Някой пътувал ли е по тоя полет? Трябва ли транзитна виза за Венецуела?

Даже не се слиза от самолета. Спират да оставят / вземат пътници и да заредят самолета. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 44 минути , Yaway каза:

София - Истанбул - Хавана двупосочен има за 780 евро, но на връщане има стоп 2 часа в Каракас. Някой пътувал ли е по тоя полет? Трябва ли транзитна виза за Венецуела?

Твърде силно  е надценена промоцията турците, а плюсът че полета е директен е доста преекспониран.

Повече от две седмици излизат директни полети от Мадрид за 320 ... 350 евро до Хавана, които от София се връзват за около 500 ... 550 евро. /Мисля, че имаше варианти и от UK за близка и малко по-висока цена, която пък с по-евтини полети до там ставаше съизмерима и по-ниска/.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
1 hour ago, Doctor Who said:

Твърде силно  е надценена промоцията турците, а плюсът че полета е директен е доста преекспониран.

Повече от две седмици излизат директни полети от Мадрид за 320 ... 350 евро до Хавана, които от София се връзват за около 500 ... 550 евро. /Мисля, че имаше варианти и от UK за близка и малко по-висока цена, която пък с по-евтини полети до там ставаше съизмерима и по-ниска/.

Видях ги тези полети от Мадрид, но са в неудобен за мен период. Аз търся около Нова година и в този период под 950 евро от Мадрид не намирам, докато с турците излизат 780 евро от София. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Yaway каза:

Видях ги тези полети от Мадрид, но са в неудобен за мен период. Аз търся около Нова година и в този период под 950 евро от Мадрид не намирам, докато с турците излизат 780 евро от София. 

Ако беше споделил периода си за резервация нямаше да имам отговор/обратна връзка на поста ти. Периода Коледа - Нова година е винаги извън годишната логика.

Коментари и информация "априори"са безполезни за форума като цяло.

Връзка към коментар

Бих искала да попитам - имам смяна на датата на полета от Истанбул. Предлагат ми опции - да приема промяната, да канселирам полета или да го сменя. Ако опитам да го сменя, може ли да сменя всички отсечки или само променената? До кога мога да направя промените или да канселирам? 

Остават 239 Days 15 hours до чекирането, имам време с две думи 😄 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.