Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

Оптималния роуд трип из Европа: http://rhiever.github.io/optimal-roadtrip-usa/europe-trip.html

 

Някакъв пич прави компютърни алгоритми, които да ги изчисляват, правил е такива и за щатите: http://www.randalolson.com/2015/03/08/computing-the-optimal-road-trip-across-the-u-s/

 

Не съм го разглеждал в подробности, но на пръв поглед изглежда, че всички задължителни места си ги има. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако някой се намира в северните части на Европа, в момента "върлува" някаква силна буря от северни сияния. Гледам в този сайт . Жалко, че все се случва така в светлата част на деня, но все пак можете да хвърляте поглед в небето ако не вали.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако някой се намира в северните части на Европа, в момента "върлува" някаква силна буря от северни сияния. Гледам в този сайт . Жалко, че все се случва така в светлата част на деня, но все пак можете да хвърляте поглед в небето ако не вали.

 

Теди е там, за съжаление освен силната слънчева буря, върлува и силна конвенционална. Мисля, че за една седмица там още не са хванали пролука в небето. 

Връзка към коментар

Теди е там, за съжаление освен силната слънчева буря, върлува и силна конвенционална. Мисля, че за една седмица там още не са хванали пролука в небето. 

Вчера в сайта на vedur.is показваше лявата половина на острова безоблачна- западните фиорди, района на Рейкявик, Thingvellir. Иначе и аз чух, че предстоят пак снежни бури, но приятно ме изненада пролуката в небето и то точно през нощта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Картата за бирите ми хареса, ето в "нормален" размер...

http://i.imgur.com/rzCQhga.jpg

Ако има конкурс за най-съдържателен и най-завладяваш сайт, с две ръце бих подкрепил сайта,от където е снимката.  :) 

 

Връзка към коментар

И много тъжни. :lol: Във Виетнам обикновените хорица  масово са без зъби и се усмихват по този начин - с ръцете пред устата.

простете, профдеформейшън :lol: :lol:

Връзка към коментар

mysteries.png

 

Много сполучлив комикс от xkcd. Някои от случаите съм ги чувал, други не бях, но са супер любопитни всичките. Специално категорията в дясната част, и над и под чертата са доста шашави абсолютно реални случаи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Още една страхотия без обяснение :)

 

http://www.discovery.com/tv-shows/russian-yeti/videos/an-unsolved-mystery-since-1959-the-dyatlov-pass-incident/

 

 

Ох, сега видях, че го има и  не мога да си изтрия написаното, цялото .....

Редактирано от Asterisk
Връзка към коментар

А това защо е така?

Фичо, Виетнам е много бедна държава. Средната заплата на работник в Ханой и Сайгон е 145-148 USD, докато в околните Джакарта, Манила, КЛ е 240-1300 USD. Освен това, там инфлацията през 2011 година беше над 18%, при такава в рамките на 2-3,5% в Китай, Сингапур, Малайзия или Тайланд.  Ми нямат си пари хората за зъби. :lol: И тази заплата е в големите градове, в провинциите, където няма друго освен оризовите ниви, доходите са далеч по-ниски. Ние бяхме два пъти във Виетнам и двата пъти по-голямата част от парите, дето ги носихме, ги раздадохме на хората там. То ти се свива сърцето, като гледаш колко са бедни, а колко са усмихнати, добронамерени, не ти досаждат, не те притесняват, ами гледат да ти помогнат с каквото и да е. Там е мястото, дето за нищо не съм се пазарила - каквото кажат, това плащам, за разлика от останалата Азия. :(

Ето ти и един ценоразпис на клиника в Сайгон:

 

Extraction. 100.000-300.000

 

Filling 50.000-200.000

 

Cleaning. 100.000-200.000

 

Whitening. 1,200.000-2.000,000

 

Removable denture. 200.000-300.000

 

American porcelain crown 800.000

 

Titanium porcelain crown. 2.000,000

 

Precious alloys porcelain crown 7,000.000

 

Cercon smart ceramic. 4.000,000

 

Orthodontics. 20,000.000

 

Implants. $700-$1000

 

Не е непосилно ваденето на зъби, но протезирането е скъпо.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Ясно.
Защото не съм много в час с инфото за тази част на света, а бях гледал някакъв филм за Виетнам, в който се разказваше, че страната се развива бързо последните години, нещо като Китай, че има ново строителство и пр., а също така съм виждал неведнъж стоки, най-вече електронна техника, с надпис Made in Vietnam.
Иначе единственият ми "контакт" с Виетнам беше преди 100 години като студент - в групата имахме един виетнамец - симпатично и приятно момче (за разлика от севернокорейците - неприятни зомбирани човечета със сиви костюми и на ревера значки на другаря Ким :biggrin: ).
На мен пък ми беше жал като идваше на изпити това момче с по два речника - българо-руски и руско-виетнамски, явно тогава е нямало директен българо-виетнамски, а гугъл-транслейт и интернет пък съвсем нямаше... :rolleyes:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Ясно.

Защото не съм много в час с инфото за тази част на света, а бях гледал някакъв филм за Виетнам, в който се разказваше, че страната се развива бързо последните години, нещо като Китай, че има ново строителство и пр., а също така съм виждал неведнъж стоки, най-вече електронна техника, с надпис Made in Vietnam

То и ние за две последователни години в Сайгон видяхме много нови неща, миналата година едни приятели бяха и казаха, че се прави метро, ама на фона на лъскавите сгради, беднотията е още по-фрапираща. Не мизерия, ами точно си е бедност за обикновените хора. Дето за тях се грижи ВКП / компартията/. Военните и държавните чиновници са добре платени, абе - като едно време у нас. Има МОЛ-ове, но в тях само чужденци, а всички останали - на пазара. Ааааа, сега се сетих нещо, ще ида да го разкажа в другата тема.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.