Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

То си е написано в посочения от теб линк:

H6D-400c струва $48 000. Естествено, без каквато и да е оптика.

:O:no2:

И аз се записвам в клуба на мечтателите "Такава камера ми трябва"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С най-дългия речен круиз през България и около света >>> статия 
 

295 дни, 34 държави на пет континента, двайсетина реки.
Цялото приключение излиза 125 хил. паунда като включва престой в петзвездни хотели и полети в бизнес класата, както и всички трансфери.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 1/21/2018 в 11:31, Topfly каза:

Ето как се пътуваше с кола по време на социализма! Можеха да ти разрешат, но можеха и да не ти разрешат....

12341369_859281100836646_518810241640850

И ако пътуването е до капиталистическа държава, ПЪРВО се вземаше виза за излизане от България, чак след това за държавата, която ще посещаваш.

Трудното беше с излизането.

 

А горният формуляр е да ти разрешат да купиш официално валута за гориво - точно определена сума според планираните километри.

Без такъв документ банката няма да ти продаде. Друг официален начин нямаше. Дори и да си посъбрал някой долар/марка "на черно", на границата показваш, че имаш официални пари, за да те пуснат.

Обикновено на 5-6.януари от СБА казваха, че лимитът за валута за екскурзии е изчерпен. Аз 2 години имах такъв отговор, на третата подадох молбата в часа на отваряне сутринта на 2.януари, беше регистрирана като първа молба и вече нямаше как да ми откажат.

За соц-държавите не даваха валута, а някакви туристически ваучери за гориво. Да не свикваш да имаш пари.

Ей, ми то нашето поколение още тогава е било приучвано за безкешово разплащане :lol:

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 1/21/2018 в 11:31, Topfly каза:

Ето как се пътуваше с кола по време на социализма! Можеха да ти разрешат, но можеха и да не ти разрешат....

Ако разрешаха, даваха едни подлистничета на зелените паспорти (предците на личните карти) за слагане на печати по границите

преди 46 минути , tonica каза:

За соц-държавите не даваха валута, а някакви туристически ваучери за гориво. Да не свикваш да имаш пари.

Променяше се от година на година. Понякога разрешаваха да се купи валута за съответната социалистическа страна за покриване на планираните пътни разходи. Но не задължително за всички, които си писал в молбата. На нас 1985-та ни дадоха да си купим чехословашки крони, източно германски марки и унгарски форинти, но не и румънски леи. Те така и така нямаше да свършат работа, защото в Руминия нямаше никакъв бензин. Караш на един резервоар от Видин до Сегед.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 21 часа, rainbou1 каза:

Като гледам около 14:30 самолета е на България Еър

М да и определено добре са се справили пилотите. Както и тези на останалите самолети. Добър професионализъм. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
3 hours ago, АнтонМинков said:

М да и определено добре са се справили пилотите. Както и тези на останалите самолети. Добър професионализъм. 

Добре, имам въпрос към по-запознатите. В подобни екстремни метеорологични условия, как се преценя дали опасността от проба за кацане не е прекалено голяма? Не е ли по-удачно да се пренасочи самолета към близко летище, където условията за кацане са по-благоприятни? Как работи системата в такива ситуации? :)

Връзка към коментар
На 1/26/2018 в 16:01, t_petkov каза:

Добре, имам въпрос към по-запознатите. В подобни екстремни метеорологични условия, как се преценя дали опасността от проба за кацане не е прекалено голяма? Не е ли по-удачно да се пренасочи самолета към близко летище, където условията за кацане са по-благоприятни? Как работи системата в такива ситуации? :)

Не съм мнооого запознат, но щом летището не е затворено значи не е особено опасно да се каца. А при какви условия се затваря летището го пише по специализираните книги. Всъщност навсякъде правилата би трябвало да са едни и същи с изключение на видимостта, там зависи от съответната система на летището. Та мисълта ми е, че явно скоростта вятърът е бил под определна стойност и условията са позволявали кацане.

Връзка към коментар

Тъжен факт: Земята изгуби още един животински вид - източната пума. 

Преди няколко дни официално още един представител на фауната беше обявен за изчезнал: става дума за източната пума, която някога е населявала териториите от Мичиган до Южна Каролина. Големите котки, които на практика някога можели да бъдат срещнати във всички щати на изток от поречието на река Мисисипи за съжаление стават жертва на масови изтребвания и лов от началото на миналия век.

Достигали над два метра и близо 65 килограма и вероятно заради кожата си те са станали обект на ловци и трапери в продължение на десетилетия. Мястото им в еко системата е било от изключителна важност във връзка с популацията на елените в региона, която към днешна дата е достигнала огромни размери. През 2015 година еколозите обявяват, че от този животински вид са останали толкова малко представители, че на практика е невъзможно той да бъде възстановен. 

 

 

image.png.bb32a70a2b2cab6daea18fc9bca01d6f.png

 

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 6
Връзка към коментар

Трябва да пътувам с колега в командировка - вътрешна. До едно малко градче на север, близо до Manchester - Crewe. Обсъждаме варианта с влак - на никой не му се шофира два последователни дни, по 180 мили в посока, в час пик по тежка магистрала.

Цена на двупосочен билет на човек в работно време: £280.

Пиша му: Well done, Britain :biggrin: 

 

П.П. Се сещам за какви пари пътуват някои хора до Нова Зеландия тук :lol:

П.П.П. Се сещам и защо билетите тук на произволен транспорт са изродски...

П.П.П.П. Ще шофираме, няма да им дадем £560, егати! :) Това, че не ги даваме ние, няма значение...

Връзка към коментар
преди 1 минута , tch каза:

Нищо не каза какво е носил в куфара колегата от предишното пътуване :lol:

Това е друг колега :lol: Оня го заобикалям, защото провокира балканския ми характер :lol:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.