Прескочи до съдържание

Акция: да си обновим посетените държави


Препоръчани мнения

@Георги Матеев , @wilks

Вие двамата пътека прокарахте до о. Света Елена, с което лично се доубедих (не, че съм се съмнявал), че стига да има летище - стои на картата за посещения 🙂

Шапка свалям!

Либерия обаче в атласа магелански стои непосетена? А има летище. Че даже и нормални авиокомпании летят натам.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, Goal & Boss каза:

Сега като се зачетох, тая ми ти Земя Адели е доста едро парче - почти 4 пъти по-голяма от България! 🤔

Това го написа нарочно за да ми вкараш муха в главата, нали? 🤣

преди 12 минути , cck каза:

 

Либерия обаче в атласа магелански стои непосетена? А има летище. Че даже и нормални авиокомпании летят натам.

Скоро... Тамън тая година пуснаха VoA.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

  

преди 2 часа, cck каза:

Ето брошура за транспорта с новото корито 🙂

https://www.tokelau.org.nz/site/tokelau/Tokelau Brochure final version from Savs.pdf

Благодаря 😉  Те цените са ясни...а и никога не са били причина да не се посети място, което ми е интересно с нещо, или просто искам да го видя 🙂 

В случая обаче с Токелау, трудността идва по три други основни направления:
1. На първо място - "разписанието" на кораба. В кавички, защото доколкото го има въобще, не е гарантирано, и не се спазва. А и много е зависимо от климатичните и атмосферни условия. Отмяната на плануван рейс не е рядко явление точно поради тази причина.

2. Както и Г. М. е писал - много прецизно трябва да се избере периода. И въпреки това, изненади винаги са възможни. Което води след себе си и редица други обстоятелства, като например фиксираните дати на полетите

3. Разрешението за посещение, което трябва да е издадено предварително, и за което не е ясно колко може да се чака. (Има една фирма, която може да се ангажира с тази услуга, но на съответната цена).


Това са основните фактори, като сигурно има и други съпътстващи.

Преди 1 час, cck каза:

@Георги Матеев , @wilks

 

Либерия обаче в атласа магелански стои непосетена? А има летище. Че даже и нормални авиокомпании летят натам.

Мен Африка като цяло не ме вълнува, освен някои от островите от двете страни на континента, плюс Екваториална Гвинея като least visited country, и  Мозамбик (крайбрежието) 🙂 ...както и Кения, Танзания и РЮА пак някога.


И може би ще се повторя, но аз не целя да посетя всички страни и територии в света. Само някои, и то много внимателно подбрани по мои лични критерии :))

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.