Прескочи до съдържание

Акция: да си обновим посетените държави


Препоръчани мнения

По мое лично мнение едно от най-полезните неща във форума е списъка със посетени държави и интеграцията му с Атласа. Повечето хора надлежно са ги попълнили по време на регистрацията, но след това забравят да осъвременят списъка си с новите попълнения. 

 

Мисля, че тези майски празници доста хора отстреляхме нови за нас държави и са удобен повод да предприемам цялостна форумна акция за освежаване на списъка. Става като цъкнете на името си горе вдясно, после натиснете "Моят профил" и после "Редактиране на профила". Там в дъното ще видите списъка с отметките :)

 

2014-05-07_13-53-09.png

 

2014-05-07_13-53-49.png

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Това напомняне е точно за мен, като че ли   :lol:

 

п.п. Готово. Обаче навигацията е леко проблемна. Ако не беше тази тема с надлежното упътване, сигурно щях да го търся поне 10-15 минути (като предния път). Хубаво е, ако е възможно, като отвориш "Моят профил", там до списъка с посетените държави да има един пряк бутон "Редактирай".

Редактирано от Meidj
Връзка към мнение

Това напомняне е точно за мен, като че ли   :lol:

 

п.п. Готово. Обаче навигацията е леко проблемна. Ако не беше тази тема с надлежното упътване, сигурно щях да го търся поне 10-15 минути (като предния път). Хубаво е, ако е възможно, като отвориш "Моят профил", там до списъка с посетените държави да има един пряк бутон "Редактирай".

 

Еми хубаво е, ама платформата е мултифункционална и като такава не е тунингована съвсем по нашите изисквания :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обновявайте,обновявайте!

Ние дето си седяхме в България,цъкаме да не сме пропуснали случайно някоя посетена държава,но не сме. :(

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз пък цял континент добавих....:)

А да попитам - какво се разбира под Палестинска автономия...В Израел гледах картата и според тях Йерусалим си е израелски, ама ако питам палестинците, и те си го имат за свой. И даже околностите след Йерусалим са палестински, значи да го добавям, а?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък цял континент добавих.... :)

А да попитам - какво се разбира под Палестинска автономия...В Израел гледах картата и според тях Йерусалим си е израелски, ама ако питам палестинците, и те си го имат за свой. И даже околностите след Йерусалим са палестински, значи да го добавям, а?

 

Сам решаваш или може да погледнеш това за източник: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F Както сме говорили неведнъж, има доста спорни граници и държави и няма идеален вариант :)

Връзка към мнение

При мен обаче атласа нещо не работи (или аз не правя нещата както трябва), но имам само една празна старница със надпис " Моля, кликнете на държава за повече информация" - обаче няма къде да кликна, защото полето отдолу ми е празно:

Връзка към мнение

Сам решаваш или може да погледнеш това за източник: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F Както сме говорили неведнъж, има доста спорни граници и държави и няма идеален вариант :)

Значи съм Одил. Добавено!

Връзка към мнение

Палестина за мен е след стената. Преди нея си е Израел. Там, където на сградите се вее тяхното знаме и усещаш, че си в друга страна. :)

Но, разбира се, всеки сам си преценя, както е казал Жоро. За мен транзита също не е посещение, други го броят за и така. :)

Връзка към мнение

Къпането в Мъртво море (при това с вълни от по половин метър, било рядко явление) би трябвало да е основателен повод + обяд в местен ресторант + още няколко часа обиколка в района... :)

Връзка към мнение

Бръмбар, от браузъра е. При мен така правеше и като смениш браузъра или компютЪра става. :)

 

С кой бразуер не работи? Докладвайте ги такива неща, бе хора :)

Връзка към мнение

Windows Internet Explorer е браузъра.  А Уиндоуса е 7.

 

 

И при мен не бачкаше с експлоръра. С хрома няма грижи.

 

Коя версия конкретно на експлоръра? Отварям го сега с IE11 и си е ок. Може да видите версията през Help -> About или подобното където е свряно. 

Връзка към мнение

IE8 е моят

 

Да, очаквах го :) IE8 вече е доста остарял и масово спира да се поддържа, ако можеш го обнови, последната версия е класи по-добре и конкурира Chrome и Firefox. Имаше и един пътепис тук, не се показваха снимките, пак в IE8 беше проблема. 

 

Като цяло и с моите дърводелско-дизайнерски умения не мога да поддържам толкова стари браузери, не че не искам, но не знам как. В случая атласа е почти изцяло генериран от код на google, та в тях е проблема :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Гибралтар липсва в списъка с държави в Европа.

 

Коментирано е много пъти, че какво точно означава "държава" е много плаващо понятие. В крайна сметка няма единно понятие, много тълкования има, всичките противоречиви. Добавянето на държави вече и хич не е лесна задача заради интеграцията с атласа. За това, каквото е в списъка, това е :)

 

Но е добре темата да се вдигне малко, ако от май някой е посетил нова държава да си попълни!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Спонтанно ми дойде една хрумка, ще я споделя тук:

 

има ли как да се направи така, че когато се публикува нова тема в секциите по райони, хората посещавали този район да получават нотификация автоматично?

 

Примерно:

Някой пуска нова тема в "Азия": "Ходи ми се да ям хлебарки на клечка". Редакторът за писане на темата вади видим надпис от сорта "Ако искаш хората с опит в този район да получат известие, попълни имената на държавите, които те интересуват, в секцията "тагове", с интервал между тях." Кандидат-магеланецът си попълва примерно "Тайланд", "Индонезия", "Малайзия" (или си ги избира от бързо меню), пише си бляновете за вкуса на въпросните инсекти и публикува.

Форумът хваща таговете и известява всички, които са си отбелязали, че са били там. Кеф ти с обикновен нотификейшън, кеф ти с писъмце "Някой е тръгнал по твойте стъпки в .... , ще му помогнеш ли?" :)

Друг вариант е просто форумът да абонира автоматично посещавалите дадена дестинация за темите, които я съдържат в таговете си. Те да си преценяват дали искат писма или не.

По-футуристично е да се парсне съдържанието за ключови думи и да се налеят в таговете при публикуването.

 

Просто мойте 2 ст'инки :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Спонтанно ми дойде една хрумка, ще я споделя тук:

 

има ли как да се направи така, че когато се публикува нова тема в секциите по райони, хората посещавали този район да получават нотификация автоматично?

 

Примерно:

Някой пуска нова тема в "Азия": "Ходи ми се да ям хлебарки на клечка". Редакторът за писане на темата вади видим надпис от сорта "Ако искаш хората с опит в този район да получат известие, попълни имената на държавите, които те интересуват, в секцията "тагове", с интервал между тях." Кандидат-магеланецът си попълва примерно "Тайланд", "Индонезия", "Малайзия" (или си ги избира от бързо меню), пише си бляновете за вкуса на въпросните инсекти и публикува.

Форумът хваща таговете и известява всички, които са си отбелязали, че са били там. Кеф ти с обикновен нотификейшън, кеф ти с писъмце "Някой е тръгнал по твойте стъпки в .... , ще му помогнеш ли?" :)

Друг вариант е просто форумът да абонира автоматично посещавалите дадена дестинация за темите, които я съдържат в таговете си. Те да си преценяват дали искат писма или не.

По-футуристично е да се парсне съдържанието за ключови думи и да се налеят в таговете при публикуването.

 

Просто мойте 2 ст'инки :)

 

Това трябва да е личен избор на всеки, дали ще получава известие или не. Хората не обичат да ги спамят :) А иначе всеки може да се абонира за даден форум, ако има нова тема в него да получава известие, било с камбанката, било с имейл. Горе вдясно има бутон Абонамент, чрез него става :) Може да работи точно по начина отбелязан от теб, когато имаме повече подфоруми за дестинациите, което ще стане все някога. 

 

Новата версия на форума може да праща известия, когато ти споменат името също. Пишеш в темата @macf1an и ще получиш известие автоматично. Така някой, ако пусне тема за Китай, може да спомене хората били там и така ще работи пак по същия начин :)

 

Тази версия на софтуера обаче е в ранна бета в момента, докато се изчистят бъговете, докато всички добавки, които ползваме се обновят, докато я преведем, да не се чака по-рано от нова година според мен :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.