Прескочи до съдържание

Japan Rail (JR-PASS)


cck

Препоръчани мнения

Здравейте,

Някой ползвал ли е JR-Pass First class? Част от пътуването ми се засича (3 дни) с Golden week, когато е доста натоварено. Четох, че с First class имаш достъп до "Green cars", които представляват отделни вагони само за този тип билети и съответно са доста по-малко натоварени. Може би идеята да дам 90 EUR повече за JR-Pass First Class би оправдала разхода с оглед на предимствата?

 

Поздрави

Връзка към мнение

Ален, само давам мнение, ти постъпи както си прецениш, но:

за Green Car можеш да си доплатиш и на место, като си резервираш билет, т.е. дори да не си с по-скъпия пас, пак можеш да ползваш първа класа с доплащане за дните с натоварен трафик. Но ако прецениш че не ти се занимава - тогава по-добре ги дай тези пари и си се вози все в първа класа :)

Виж и нощувките за дните на Златната седмица, че и това е проблем (предполагам вече си се погрижил, аз само напомням).

Връзка към мнение

Здравейте,

Някой ползвал ли е JR-Pass First class? Част от пътуването ми се засича (3 дни) с Golden week, когато е доста натоварено. Четох, че с First class имаш достъп до "Green cars", които представляват отделни вагони само за този тип билети и съответно са доста по-малко натоварени. Може би идеята да дам 90 EUR повече за JR-Pass First Class би оправдала разхода с оглед на предимствата?

 

Поздрави

 

Аз съм пътувал с обикновен пас в златната през целия ѝ период. Личното ми мнение, с което не ангажирам никого, е, че драмата с транспорта не е чак толкова потресаваща, мисля дори - леко се преекспонира. Както е споменала и онна бугейша горе - всичко се решава на място по много бърз и ефикасен начин. Бих казал, че повече зора е с придвижването по храмове, улички и светилища като поток и тълпа (която обаче все пак е възпитана тълпа!), отколкото да съм видял шаш-и-паника проблеми с вагони и места. Просто има сто празника за кво ли не. Е, стоял съм някакви минути прав пътувайки, но това по никакъв начин не е било беда за мен. Имам си българска закваска от фрашканите ни автобуси, които, както знаем от известния виц - са като женското сърце - винаги има място за още един! :lol:  Но там чак такава не е ситуацията. Сега, ако си с 3 деца, проблемно кръвно и търсиш тишина и спокойствие, не е трябвало хич да взимаш билети около Златна седмица, но голямата драма я създават повече клишето и интернет. Системата си поема трафика без проблем. Всичко зависи вече каква е твоята нагласа и зона на комфорт. Японецът е културен човек и епизодичното пътуване в тълпата му е дори интересно и не създава познатите ни проблеми като миризми, кражби, наглост, надничане, неуважение, говорене на висок глас и други грозни картинки от родната ни действителност.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Зддравейте,

Имам въпрос, на който все още търся отговора.

Кацам на 21-ви рано сутринта в Токио и отлитам на 29-ти от Фукуока.

Чудя се дали още на 21-ви да активирам 7 дневния JR или за Токио да ползвам друг пас?

В Токио ще остана 2-4 дни, още не съм сигурен.

2 дни не ми достигат в JR паса :).

Съвети, препоръки?

Връзка към мнение

За дните в Токио не си хаби JR pass-а. Взимаш си Пасмо или Суика и действаш с тях. 2 дни в Токио са достатъчни за най-най местата. На третия ден (23-ти) си активирай паса и отиди до Нико. За нас истинският дух на Япония се усети най-вече в Кансай региона, така че не губи много време на север. ;)

Връзка към мнение

Зависи какъв тип турист си и по колко искаш да "изръшкаш" на ден, но и oli_mali и Alexander са дали много добри съвети. Ако си от тези, които обичат да посетят едно-две места, но по-старателно - вземи си Пасмо или Суйка или просто билетчета. Ако си от ранно ставащите и много обикалящите - вземи от картите за метро, които Алекс ти препоръчва.

И аз гласувам за активиране на паса и ходене до Никко, като вечерта може да се спи в Каназава. Зависи от програмата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Понеже идва време да поръчам JR Pass-a, имам няколко въпроса.

Разгледах формуляра, като според изчисленията, ако го поръчам утре, той ще пристигне на 06.07.2018г. Тогава съм в отпуска и ще мога да го получа в къщи, ако сметките на калкулатора в сайта са верни.

Другият вариант е да го поръчам в офиса, но много не ми се ще, а и ми е интересно дали някой друг го е правил?

За мен най-добрият вариант е домашния адрес, но ако все пак съм на работа, дали родителите ми ще могат да го получат, ако покажат лични карти?

 

Редактирано от Toyotomi Hideyoshi
Връзка към мнение
6 hours ago, Toyotomi Hideyoshi said:

Понеже идва време да поръчам JR Pass-a, имам няколко въпроса.

Разгледах формуляра, като според изчисленията, ако го поръчам утре, той ще пристигне на 06.07.2018г. Тогава съм в отпуска и ще мога да го получа в къщи, ако сметките на калкулатора в сайта са верни.

Другият вариант е да го поръчам в офиса, но много не ми се ще, а и ми е интересно дали някой друг го е правил?

За мен най-добрият вариант е домашния адрес, но ако все пак съм на работа, дали родителите ми ще могат да го получат, ако покажат лични карти?

 

Аз моят го получих днес. Бях посочил домашен адрес, но представител на FedEx ми се обади да ме пита къде ми е удобно да ми го донесе и понеже бях в движение се срещнахме съвсем на друго място в града.

Според мен дори и да няма никой ще ти се обадят да се уточните.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте, 

 

Свалих си hyperdia, но ми дава, че е за Стара версия на андроид. 

 

Може ли да препоръчате друг сайта, който може да се ползва или приложение. 

Връзка към мнение

Hyperdia можеш да я ползваш и през браузъра, не е нужно да сваляш приложение. Иначе в Play store като напишеш "Japan trains" ще ти излязат доста приложения - харесай си по рейтинг и интерфейс, който ти допада. Ние навремето ползвахме едно приложение Japan trains - писала съм дори за него, но сега не го откривам - или е свалено, или са го преименували и преобразили из основи, защото не открих нищо познато.

 

 

П.С. Открих мнението, в което имаше и линк, но действително приложението липсва.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
9 hours ago, chandni said:

Hyperdia можеш да я ползваш и през браузъра, не е нужно да сваляш приложение. Иначе в Play store като напишеш "Japan trains" ще ти излязат доста приложения - харесай си по рейтинг и интерфейс, който ти допада. Ние навремето ползвахме едно приложение Japan trains - писала съм дори за него, но сега не го откривам - или е свалено, или са го преименували и преобразили из основи, защото не открих нищо познато.

 

 

П.С. Открих мнението, в което имаше и линк, но действително приложението липсва.

Благодаря. И аз го търсих, но не го намерих. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, 

Надявам се да пиша на правилното място. 

Бихте ли могли да ме посъветвате какви карти за транспорт да закупя. 

Програмата ни е следната: 2 дни Осака, 2 Нара и 2 Киото. След това потегляме за Токио с влака стрела, за който ще купим отделен билет. Прецених, че JR pass не ни е нужен, но малко се заблудих между следните: 

Kansai rail pass,  Kintetsu Rail pass и JR Kansai One Pass. 

Ще ни трябва карта за влаковете и за метрото в района на Нара- Осака- Киото, но не мога да разбера дали само една от изброените ще ни свърши работа. 

Благодаря предварително 🙂 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, patilana каза:

Сaмо влакът до Токио ще осмисли купуването на големия  JR Pass. Въпрос на сметки.

Само ако и се върнат след това 🙂 Цената на JR Pass се избива с двупосочен Осака-Токио. Ако няма да се връщат към Осака, а летят от Токио, сметката няма да им се върже.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1.04.2019 г. в 0:03, Viktoriya каза:

Здравейте, 

Надявам се да пиша на правилното място. 

Бихте ли могли да ме посъветвате какви карти за транспорт да закупя. 

Програмата ни е следната: 2 дни Осака, 2 Нара и 2 Киото. След това потегляме за Токио с влака стрела, за който ще купим отделен билет. Прецених, че JR pass не ни е нужен, но малко се заблудих между следните: 

Kansai rail pass,  Kintetsu Rail pass и JR Kansai One Pass. 

Ще ни трябва карта за влаковете и за метрото в района на Нара- Осака- Киото, но не мога да разбера дали само една от изброените ще ни свърши работа. 

Благодаря предварително 🙂 

 

Извинете за късния отговор.

Според мен зависи от това дали ще спите на едно място 6 дена и ще пътувате от там до другите, или ще отсядате за по две вечери във всеки град. Ако е вторат опция - няма нужда от пас - просто си вземете от предплатените електронни карти (Пасмо, например) и пътувайте без да мислите на коя точно линия. Трите изброни паса важат за различни линии и който и от тях да вземете, ще трябва да се съобразявате с това за къде важи, а цената на паса ще е същата като и без пас.

Но ако ще пътувате в двете посоки, базирайки се в Осака примерно, тогава паса ще има смисъл. Но трябва да се види къде сте се базирали, за да се прецени кой пас е най-подходящ.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, някой може ли да сподели от къде си е поръчал JR Pass и колко му е струвало? 

 Аз съм се спрял на https://m.jrpass.com . Обаче не съм сигурен да ли ок цената и да ли ще ми я доставят до България.

Връзка към мнение

 В моята тема за Япония съм написала сайта където поръчах, не помня дали е посочения от теб. Цената - ти решаваш дали ти е ОК. Преди година и половина беше малко по - ниска, но йената се вдигна - вдигнала се е й цената на паса.

Да, ваучерът пристига в България на посочения от теб адрес, в указания срок. След това в Япония на всяка JR гара има място, където да ти издадат паса и да го активират от датата , която заявиш.

 

ПП Много ми харесва изречението ти - "Да пътуваш ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние поръчахме от тук: https://www.japan-rail-pass.com/?currency-code=EUR&ap=b6021as&gclid=EAIaIQobChMIr4S9hq_P4QIViRrTCh1kwwK3EAAYASAAEgJEffD_BwE

Има и допълнителна такса за доставка до България - 13 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Марин каза:

Здравейте, някой може ли да сподели от къде си е поръчал JR Pass и колко му е струвало? 

 Аз съм се спрял на https://m.jrpass.com . Обаче не съм сигурен да ли ок цената и да ли ще ми я доставят до България.

погледни и тази тема за JR pass

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 21 минути , Божидар каза:

Искам да попитам дали някой е купувал Jp passa по време на черния петък. 

Японците са много скръндзави с пасовете.

По време на черния петък, голямата скидка е, че ще имаш фрий шипинг, ама, ако поръчаш два паса или, общата сума е над 499.

 

Japan Rail Pass Black Friday sale

Our Black Friday Promotion has expired, keep an eye out on our Blog and Facebook page for future announcements

We’re having a great Black Friday promotion for the Japan Rail Pass. Get FREE shipping for your Japan Rail Passes

Going to Japan soon? Then now is the time to order your Japan Rail Pass. The rail pass is an amazing deal all year round! unlimited travel for 7, 14 or 21 days across the Japan Rail Network and that deal just got better with FREE Shipping to many countries! As always you also get a free Japan Travel Guide booklet with your rail pass.

The following countries are eligible for free shipping:
US, UK, Austria, Belgium, Canada, China, Denmark, Faroe Islands, Finland, France, Germany, Greenland, Ireland, Italy, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Spain, Sweden, United Kingdom, United States. For shipping times see our delivery page.

 

Terms and conditions.

-In order to be eligible for free shipping, your order should contain Two (2) Japan Rail Passes or have a minimum value of $499 USD.

-If you live in any other country you can still apply for the promotion, in this case, we will refund the shipping cost equal to shipping to the USA.

-Your order must be placed between Thursday 22nd of November and Monday 26th of November 23:59 GMT. The time in our system that the order was completed is leading.

-We reserve the right to exclude orders in case of suspected misuse, partial cancelation or change of address, without reason given.

-The Black Friday FREE shipping promotion cannot be combined with any other kind of offer does not represent cash value and can not be exchanged for any other kind of discount.

 

Ето, от къде го копнах.

 

Може @samuraika да знае повече по въпроса.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , AlexandraKo каза:

Японците са много скръндзави с пасовете.

По време на черния петък, голямата скидка е, че ще имаш фрий шипинг, ама, ако поръчаш два паса или, общата сума е над 499.

 

Japan Rail Pass Black Friday sale

Our Black Friday Promotion has expired, keep an eye out on our Blog and Facebook page for future announcements

We’re having a great Black Friday promotion for the Japan Rail Pass. Get FREE shipping for your Japan Rail Passes

Going to Japan soon? Then now is the time to order your Japan Rail Pass. The rail pass is an amazing deal all year round! unlimited travel for 7, 14 or 21 days across the Japan Rail Network and that deal just got better with FREE Shipping to many countries! As always you also get a free Japan Travel Guide booklet with your rail pass.

The following countries are eligible for free shipping:
US, UK, Austria, Belgium, Canada, China, Denmark, Faroe Islands, Finland, France, Germany, Greenland, Ireland, Italy, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Spain, Sweden, United Kingdom, United States. For shipping times see our delivery page.

 

Terms and conditions.

-In order to be eligible for free shipping, your order should contain Two (2) Japan Rail Passes or have a minimum value of $499 USD.

-If you live in any other country you can still apply for the promotion, in this case, we will refund the shipping cost equal to shipping to the USA.

-Your order must be placed between Thursday 22nd of November and Monday 26th of November 23:59 GMT. The time in our system that the order was completed is leading.

-We reserve the right to exclude orders in case of suspected misuse, partial cancelation or change of address, without reason given.

-The Black Friday FREE shipping promotion cannot be combined with any other kind of offer does not represent cash value and can not be exchanged for any other kind of discount.

 

Ето, от къде го копнах.

 

Може @samuraika да знае повече по въпроса.

 

 

 Благодаря ти, ще купувам три паса. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Божидар каза:

 Благодаря ти, ще купувам три паса. 

Аааа, значи, виж, кога ще им е черният петък тая година, ако те устройва, ще спестиш 20 евро, нашите дойдоха с Федекс и сякаш, толкова беше таксата.

Всъщност, пише - 22-26 ноември.

На теб за кога ти трябва?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.