Прескочи до съдържание

Пътен атлас - идеи??


Препоръчани мнения

Предстои ми да купя подробен пътен атлас на Европа.

Пообиколих по книжарниците тук, но изборът ми се струва доста беден. Не търся просто карта за 1-2 държави, а нещо което е удобно (като размер, все пак ще се ползва в кола) и актуално откъм карти.

Бих искала да знам кои издателства бихте ми препоръчали? Книжарници или сайтове за поръчка?

Връзка към коментар

Това на което попаднах в Orange е това: http://www.amazon.co.uk/Philips-Multiscale-Europe-2014-Spiral/dp/1849072701/ref=pd_cp_b_0 , обаче там ИЕ е изрязана.

 

Някой да е ползвал Атлас на Michelin? Чудя се дали това е добро: http://www.amazon.co.uk/gp/product/2067192426/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE ?

Връзка към коментар

Това на което попаднах в Orange е това: http://www.amazon.co.uk/Philips-Multiscale-Europe-2014-Spiral/dp/1849072701/ref=pd_cp_b_0 , обаче там ИЕ е изрязана.

 

Някой да е ползвал Атлас на Michelin? Чудя се дали това е добро: http://www.amazon.co.uk/gp/product/2067192426/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE ?

Мисля че го имам някъде, но трябва да го намеря че отдавна никой не го ползва.. Ако до довечера не е късно..

Връзка към коментар

Мисля че го имам някъде, но трябва да го намеря че отдавна никой не го ползва.. Ако до довечера не е късно..

 

Аааа, не е късно, но не бих ви лишила. все ще ви влезе в употреба.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Michelin са стандарта. А и като говорим за цяла Европа не съм сигурен дали не са единствените, които предлагат. Иначе за индивидуални държави май всяка държава си има отделен най-добър атлас, но явно не търсиш това :) 

 

Ако ще е атлас за подарък, ей на това съм хвърлил око: http://www.amazon.co.uk/Times-Comprehensive-Atlas-World-Atlases/dp/0007551401/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1400501491&sr=8-1&keywords=times+comprehensive

Ама нито е пътен атлас, нито е удобен за кола :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, май ще е Michelin и дори си го намерих за под 30лв с доставка до БГ, което е добра цена според мен.

И да, за подарък ще е.
И твоя атлас е хубав и на достолепна цена.., малко ще завидя на получателя на подаръка!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Michelin са стандарта. А и като говорим за цяла Европа не съм сигурен дали не са единствените, които предлагат. Иначе за индивидуални държави май всяка държава си има отделен най-добър атлас, но явно не търсиш това :)

Collins също предлагат пътна карта на цяла Европа, както и Automobile Association (АА) и Philip's..

Връзка към коментар

И твоя атлас е хубав и на достолепна цена.., малко ще завидя на получателя на подаръка!

 

Е то аз мисля на себе си да го подаря, никой друг не заслужава :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

От bookdepository цената е към 22евро, в амазон излиза на далавера или за около 30лв с доставка до тук.

На bookdepository са им малко по-високи цените, ни пращат безплатно в цял свят и там е офертата ако искаш да поръчваш по-тежки неща.

Аз преди нколко години си поръчах няколко албума за Нова Зеландия и уж бяха много по-евтини от Амазон и накрая доставката беше 200лв...

Връзка към коментар

Този атлас, освен за домашна употреба, ще се ползва ли по предназначение? Защото наистина ми е трудно да си представя как в днешно време Тити ще стои до мен в колата с разгърнат атлас и ще ми указва посоките по време на пътуване. Не, сериозно, навигациите вече са достатъчно достъпни, за да се доверим на тях. Най-важното нещо при пътуване е навигацията в самите градове и населени места. Извънградските магистрали и пътища са толкова добре означени (говоря за Европа), че не ти трябва никакъв друг ориентир освен пътните знаци и табели...

 

Иначе аз също съм фен на добре изработените пътни карти и с удоволствие бих разглеждал един вкъщи докато подготвям виртуално следващото си пътуване с кола...

Връзка към коментар

Този атлас, освен за домашна употреба, ще се ползва ли по предназначение? Защото наистина ми е трудно да си представя как в днешно време Тити ще стои до мен в колата с разгърнат атлас и ще ми указва посоките по време на пътуване. Не, сериозно, навигациите вече са достатъчно достъпни, за да се доверим на тях. Най-важното нещо при пътуване е навигацията в самите градове и населени места. Извънградските магистрали и пътища са толкова добре означени (говоря за Европа), че не ти трябва никакъв друг ориентир освен пътните знаци и табели...

 

Иначе аз също съм фен на добре изработените пътни карти и с удоволствие бих разглеждал един вкъщи докато подготвям виртуално следващото си пътуване с кола...

Да си кажа, че ние не ползваме GPS навигация, а се ориентираме по карти. Преди всяко пътуване приятелят ми разглежда добре картата на мястото и тръгваме. Атласите стоят на удобно място и като тръгнем по нещо съвсем непознато отвреме-навреме ме пита дали пътят минава през еди-къде си и аз поглеждам дали мястото ни е попътно. Та така. Не може да се каже, че аз оказвам кой знае каква помощ.

Разбира се, може и да е въпрос на добра ориентация. Когато съм го питала защо не си купи навигация, че да е по- лесно и да не влачим карти, отговорът е, че така човек става мързелив и губи навика да се ориентира, а не винаги навигацията помага. Не знам дали е така, но е факт че ние се движим само по карти извън и в градовете.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Този атлас, освен за домашна употреба, ще се ползва ли по предназначение? Защото наистина ми е трудно да си представя как в днешно време Тити ще стои до мен в колата с разгърнат атлас и ще ми указва посоките по време на пътуване. Не, сериозно, навигациите вече са достатъчно достъпни, за да се доверим на тях. Най-важното нещо при пътуване е навигацията в самите градове и населени места. Извънградските магистрали и пътища са толкова добре означени (говоря за Европа), че не ти трябва никакъв друг ориентир освен пътните знаци и табели...

 

Иначе аз също съм фен на добре изработените пътни карти и с удоволствие бих разглеждал един вкъщи докато подготвям виртуално следващото си пътуване с кола...

Да, ще се ползва. Ние също винаги имаме навигация, която е налична, но се е случвало да отвориме и картата, за да си изберем път. Основно навигацията ни е за по-лесен ориентир в големите градове. Атласа или картата за съот. държава ги ползваме когато сме извън населено място и си избираме откъде да минем. Рядко ползваме навигация в извънградска среда :). Пък и аз като мина отнякъде веднъж-два пъти запомням пътя и така. Досега в колата ни седеше един пътен атлас, който е на поне 9-10 години и ни е свършил чудесна работа, когато се е налагало, но мисля, че вече е време да го сменим тъй като доста се поокъса. Отделно, че един хубав атлас може да бъде и добър подарък. А кой не обича подаръци?

Редактирано от Polina
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Няма по-голямо удоволствие от това освен пътя да зяпаш и карта или атлас...интересното е, че явно е заразно, защото наблюдавам подобен мерак и у дъщеря ми. :):lol:

Редактирано от Тони
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Няма по-голямо удоволствие от това освен пътя да зяпаш и карта или атлас...интересното е, че явно е заразно, защото наблюдавам подобен мерак и у дъщеря ми. :):lol:

Именно! И аз съм така. Много познато и готско чувство е да гледаш картата, имената на градчетата и така.. кеф!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Всъщност аз поръчах атласа на Michelin от Amazon, но като гледам доставчика е The Book Depositary Ltd и реално излиза по-евтино така отколко през сайта им или поръчано директно от Michelin. Ще видим като дойде след 7-10 дена. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.