Прескочи до съдържание

Берлин


Nikotin

Препоръчани мнения

Madame Tussauds в  Берлин 2х1  ( двама на цената на един билет)

 

Отпечайте и представете този ваучер :

http://cms.madametussauds.com/SiteImages/Assets/9/Madame-Tussauds-Gutschein.pdf

 

 

Източник:

http://www.urlaubspiraten.de/sonstiges/2-fur-1-gutschein-fur-madame-tussauds-in-berlin

 

 

П.С. За мен си е загуба на време , но ако някой си пада по такива неща...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Madame Tussauds в  Берлин 2х1  ( двама на цената на един билет)

 

Отпечайте и представете този ваучер :

http://cms.madametussauds.com/SiteImages/Assets/9/Madame-Tussauds-Gutschein.pdf

Валиден до 31.10.13

 

Музейте са безплатни в четвъртък, НО ако няма някакъв специален ивент или изложба. От моя опит - винаги има нещо и заплащането е задължително ;)

Редактирано от Jindo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не ме притеснява дали трябва да си платя или не. Просто работното време, което е изписано в сайта не ме устройва. Ако работи музея до 22 часа това е супер. След полета ще мога да му се отдам за поне 2 часа

Opening Times:

Friday to Wednesday: 10.00 - 18.00
Thursday: 10.00 - 20.00

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

предстои ми двудневно посещение на Берлин в началото на ноември и понеже обичам да планирам всичко от до имам нужда от малко помощ.

Това е набелязания от мен маршрут, който разбира се подлежи на промени при предложения за други забележителности.

 

post-357-0-87735000-1379335428_thumb.jpg

 

A) Александърплац (Alexanderplatz) и В) Телевизионната кула (Fernsehturm)

C) Църквата Св.Николай (Nikolaikirche)

D) Берлинската катедрала (Berliner Dom)

E) Островът на музеите (Museumsinsel)

F) Музеят Пергамон (Pergamonmuseum)

G) Площад Жендарменмаркт (Gendarmenmarkt)

H) Чекпойнт Чарли (Checkpoint Charlie)

I) Potsdamer Platz

J) Мемориалът на убитите евреи в Европа (Denkmal für die ermordeten Juden Europas)

K) Бранденбурската врата (Brandenburger Tor)

L) Райхстага (Reichstag)

M) Зоологическата градина в Берлин (Zoologischer Garten Berlin)

N) Унтер ден Линден (Unter den Linden)

Централната гара в Берлин – Hauptbahnhof 

 

Въпросите ми са следните:

1. Набелязания от мен маршрут за колко време би се минал с нормално темпо?

2. По кое време на деня в това време на година е най-удачно да се посети Райхстага и означава ли, че ако избера първата опция "Lecture in English (only on Tuesdays at noon)" и отида в понеделник, няма да мога да се възползвам и е по-добре за избера втората и по-дълга опция?

3. Третото питане не е свързано с точно с темата за Берлин, но не знам къде да питам. В информацията за хотела, в който ще отседнем е записано настаняване след 15ч. В същото време в потвърждението за регистрация пише следното "(Безплатно късно настаняване (до 15.00 ч.))." Как трябва да тълкувам написаното, защото за мен е леко смущаващо?

Връзка към коментар

Малко ми е трудно да кажа за колко време се обикаля всичко това пеша, че ние ползвахме и градски транспорт :) иначе:

 

1. Препоръчвам да се помисли и за посещение на Потсдам и там замъка Сан-Суси

2. На ТВ кулата се качете през деня, ние се качвахме вечер и се разочаровахме - градът е слабо осветен и нямаше какво толкова да се види

3. Райхстага се посещава само в определени дни и само след предварително записване, т.е. налага се да изберете конкретна опция

4. За хотела - пратете писмо направо хотела да ви пояснат, тук каквото и да кажем няма значение, хотела определя правилата :)

5. Предвидете си посещение на зоологическата градина по-рано през деня, че ако не бъркам затваря някъде към 17 ч., ноември може да е дори по-рано; имайте предвид, че с отделен вход в зоологическата градина има и окенариум, като ако се вземе билет за двете на входа май излизаше малко по-евтинко

6. Пригответе се да плащате почти навсякъде за вход - май сумите бяха между 10-20 евро на човек почти навсякъде.

7. Ако все пак решите да ползвате и градски транспорт може да помислите дали да не си вземете туристическа карта за 48 часа - ако не се лъжа струваше около 24 евро; допълнителен бонус е, че с такава карта някои от входовете бяха с намаление; ако купувате туристически карти и решите да ходите до Потсдам погледнете внимателно Потсдам в коя зона е; Берлин е разделен на 3 зони - A, B и C; ако не се лъжа Потсдам беше в зона B, т.е. трябва ви 48-часова карта за зона А+В

8. Може да посетите и KaDeWe :)

Редактирано от logist13
Връзка към коментар

7. Ако все пак решите да ползвате и градски транспорт може да помислите дали да не си вземете туристическа карта за 48 часа - ако не се лъжа струваше около 24 евро; допълнителен бонус е, че с такава карта някои от входовете бяха с намаление; ако купувате туристически карти и решите да ходите до Потсдам погледнете внимателно Потсдам в коя зона е; Берлин е разделен на 3 зони - A, B и C; ако не се лъжа Потсдам беше в зона B, т.е. трябва ви 48-часова карта за зона А+В

8. Може да посетите и KaDeWe :)

72-часова беше към 24-5 евро.

А Потсдам е в зона С. Зони А и В се продават заедно, трябва да се купи АВС.

Връзка към коментар

Здравейте!

На нас също ни предстои пътуване до Германия за около 10 дена през средата на Октомври. Кацаме в Дортмунд и ще бъдем при наш роднина в Дюселдорф. Но смятаме да пообиколим из Германия и един от дните ще отделим на Берлин B) Смятаме да се поразходим по забелижителностите в центъра, ТВ кулата, Берлинската стена. Много ни се иска също да влезем в Райхстага(прочетохме тук, че може да се влиза вътре). Интересува ни как и къде можем да си запишем предварително час?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

@hristoffy
1. - Ако просто вървите от точка до точка - 3-4 часа, ако искате да разберете малко от историята на местата - 2дни минимум.
2. - Най-удачно е между май и септември, което важи и за самия Берлин. Ноември може да очаквате, че терасата около купула ще е затворена. Има три вида посещения:
 - обиколка в самата сграда и гайд на немски (определени дни, подлежи на повече проверки и по-голям шанс да бъде отменена)
 - обиколка в самата сграда и гайд на английски (определени дни, подлежи на повече проверки и по-голям шанс да бъде отменена)
 - качване до терасата на покрива и самия купул (самата пленална зала се вижда), където може да вземете аудиогайд на 5-6 езика (всеки ден от годината без 3-4национални празника, великден, коледа, нова година. Ако са ви одобрили е 99.9% сигурно, че ще се качите горе)
3. - нямам идея :). На ваше място бих отишъл след 15ч, но ако пристигам много по-рано през деня бих минал да си дропна багажа и да се върна след часа за чекин.

По самия маршрут - на Алекс няма какво да се види, освен ако не искате някакъв шопинг да правите. Тв кулата е интересна отвън, качването е скъпо и пренаселено (алтернатива е колхоф тауър на Потсдамер платц с много добри гледки и 5.50€/човек). Николайфиртел е повече от самата църква в центъра :). Пергамон сам по себе си е няколко часа, ако искате да видите бюста на Нефертити - той е в "Новият Музей". След Райхстага не сте отбелязали нищо до зоо градината, но минавате покрай канцлерамт, централната гара, статуята на победата, белвю. Зоо градината е 4-5 часа ако искате да видите всичко. Унтер ден линден е в ремонт и липите липсват :)

Помислете и в западната част да разгледате нещо. В предни постове в тази тема съм дал обширен списък с идеи.

Връзка към коментар

@Adinko - всъщност не е ремонт на самата улица, а строят метро под нея, което ще свързва Централната гара (Hauptbahnhof) с Александърплац. Крайният срок е някъде през 2015г., но аз бих сложил до 12/2015...

п.п

В петък 4.10 започва Berlin illuminated. На 9.10 пък е началото на Festival of Lights - исторически забележителности в Берлин ще бъдат осветявани всяка вечер дo 20.10, когато завършват и илюминациите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Оооооо ясно значи все ще си я гледам улицата разкопана....

И светлините ги изпускам....:(

А да попитам още нещо,на няколко места четох, че лодките по реката ги спират на 3ти ноември, това за всички лодки ли се отнася, или за някоя конкретна фирма, примерно? 

Връзка към коментар

Ами на 3ти ноември, до когато пише, че работят корабчетата, ама пристигаме късно, демек чак на следващия ден бихме могли да се возим. Дали съм карък!? :D А следващото ни посещение ще е февруари, тогава ясно, че е абсурд.

Връзка към коментар

Ами на 3ти ноември, до когато пише, че работят корабчетата, ама пристигаме късно, демек чак на следващия ден бихме могли да се возим. Дали съм карък!? :D А следващото ни посещение ще е февруари, тогава ясно, че е абсурд.

Ами ако изтървете лодките,през Февруари обувайте кънките и.....купон.Няма само Гошо да се пързаля в Холандия :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-накрая се набутах и започнах да правя маршрутите.За Берлин ще имаме 2 дни /вторник и сряда/.В четвъртък трябва да освободим хотела и да отпътуваме за Дрезден.Чудя се дали има смисъл да ходим до двореца Сансуси в средата на октомври и то за няма и 4 часа??

За вторник подготвих криво-ляво маршрута.От хотела да Бранденбургската врата,Райхстага отвън.В тази връзка искам да питам за други забележителности наоколо,до които може да се стигне пеш?

От там до Berliner Dom и евентуално музеят на Пергамон.Следват Rathaus,фонтана на Нептун.Последно Потсдамер плац с Kollhoff tower, от където уж ще могат да се наблюдават светлинните ефекти.

За втория ден съм в чуденка.Кой от дворците си струва да се види? Къде се намира мостът Обербамбрюке?Хубави места/парк в близост за шматкане?

За този ден съм оставила Александър плац.

Връзка към коментар

mmmincheva, нещо или аз се бъркам или незнам... Rathaus,фонтана на Нептун на практика са на Александърплац, заедно с телевизионната кула (т.е. защо ще оставяш александърплац за втория ден). Според мен спокойно в този ден ще можеш да видиш и райхстага отвътре, ако запишеш кратката обиколка от там Вратата, Александърплац от там е на 10 мин пеша със фонтана, кметството и кулата. За берлинер дом и Пергамон запознатите да кажат, че аз бях с туристически автобус и не съм много сигуна дали са на пешеходно разстояние или не. Т.е. александърплац няма нужда да го оставяш за втория ден ако още първия ще си там. Просто си вземете билети за кулата (ако ще се качвате) и после се разходете из самия площат, защото за кулата се чака поне 2 часа в следобедните часове. Бих ти препоръчала да вземеш един хоп он, хоп оф автобус (минава през всички тези забележителности + чек пойнт чарли, който май ти е извън програмата за деня). Общата продължителност на всичките тези е 2 часа. Тоест спокойно ще имаш време да слизаш, да разглеждаш, да се качваш и така...

За втория ден аз със сигурност бих избрала Подздам и бих видяла новите дворци вместо сан суси ако имам 4 часа. http://www.potsdam.de/cms/beitrag/10001010/34080/ ей тук да видиш някакви дребни снимки http://en.wikipedia.org/wiki/New_Palace_(Potsdam) . Аз лично ги видях първи тях и им отделих много малко време с идеята, че ей сега като видя сансуси и ще припадна... Ми като видях после сан суси и ми се прирева... В сравнение с новите дворци изглеждат като конюшната им... http://en.wikipedia.org/wiki/Sanssouci . Надали ще ти се падне прекрасен слънчев ден, дето сан суси ще е окъпано в слънце и ще видиш това, което фотошопа е успял да добави към величието му по снимките... Преди да ме оплюете... сравнявам Сан Суси с новите дворци. Ако сравня Сан суси с двореца във Врана мога 1 час да превъзнасям първия :P .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 За берлинер дом и Пергамон запознатите да кажат, че аз бях с туристически автобус и не съм много сигуна дали са на пешеходно разстояние или не.

Не само че са наблизо, а направо са едно до друго - на острова на музеите - Museumsinsel ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

mmmincheva,

виж тук има полезно инфо:

http://travel.nationalgeographic.com/travel/city-guides/berlin-germany/

 

прегледай по-специално  пешеходните турове (долната част на страницата - Walking tours)

, които са предложени.

 

Аз лично препоръчвам и разходка с корабче по Шпрее - по памет струваше нещо около 10-12 евро и има аудиогайд.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не само че са наблизо, а направо са едно до друго - на острова на музеите - Museumsinsel ;)

Не, имах предвид дали са близо до райхстага, вратата, александърплац и т.н. дето са и в маршрута. Това имах предвид

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.