Прескочи до съдържание

Трансфер (прекачване) на летище CDG в Париж


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам резеввация за пътуване по маршрут София - Париж - Лисабон (SOF - CDG - LIS) с полети по двете отсечки на Air France. Времето за трансфер към втория полет на летище Де Гол в Париж е 1:35ч. Искам да попитам правилите подобно прекачаване за полезна информация и съвети. До момента знам следното:

 

  • Полета от София пристига на AEROGARE 2 TERMINAL E
  • Полета за Лисабон излита от AEROGARE 2 TERMINAL F

 

Тук имам следните въпроси:

  • Терминал 2Е (Този, на който простига полета от София) има 3 субтерминала - Gates K, Gates L и Gates M. Трите субтерминала се намират на достатъчно отдалечено разстояние един от друг и поради това трансфера към терминал 2F има три различни по времетраене и указания маршрута. Някой знае ли на кой субтерминал пристига обикновено полета от София - 2Е Gates K, 2Е Gates M или 2Е Gates L? Къде мога да намеря тази информация?
  • Летище Де Гол е с доста лоша "трансферна" репутация, поради объркващите инструкции и многобройните терминали/субтерминали. Смятате ли, че времето от 1:35ч за прекачване ще бъде достатъчно?

 

Намерих и следната инструкция в сайта на летището, смятам че би могла да е от полза на други магеланци, имащи същата смяна на терминали.

 

Благодаря на всички!

 

Поздрави

Orientation_Terminal_2E-2F__english_.pdf

Редактирано от Alenn
Връзка към коментар

Изобщо не е трудно и объркващо за трансфер. Единствения проблем е , че е огромно и трансфера може да е по-бавен. Иначе си има шатъл бус от 2Е към другите буквички на Терминал 2.

Към 2F- пеша , защото е отсреща.

 

 

 

П.С. Особенно 2D e прекрасен с всякакви удобства и множество шезлонги където да полегнете удобно преди полет.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Имам резеввация за пътуване по маршрут София - Париж - Лисабон (SOF - CDG - LIS) с полети по двете отсечки на Air France. Времето за трансфер към втория полет на летище Де Гол в Париж е 1:35ч. Искам да попитам правилите подобно прекачаване за полезна информация и съвети. До момента знам следното:

 

  • Полета от София пристига на AEROGARE 2 TERMINAL E
  • Полета за Лисабон излита от AEROGARE 2 TERMINAL F

 

Тук имам следните въпроси:

  • Терминал 2Е (Този, на който простига полета от София) има 3 субтерминала - Gates K, Gates L и Gates M. Трите субтерминала се намират на достатъчно отдалечено разстояние един от друг и поради това трансфера към терминал 2F има три различни по времетраене и указания маршрута. Някой знае ли на кой субтерминал пристига обикновено полета от София - 2Е Gates K, 2Е Gates M или 2Е Gates L? Къде мога да намеря тази информация?
  • Летище Де Гол е с доста лоша "трансферна" репутация, поради объркващите инструкции и многобройните терминали/субтерминали. Смятате ли, че времето от 1:35ч за прекачване ще бъде достатъчно?

 

Намерих и следната инструкция в сайта на летището, смятам че би могла да е от полза на други магеланци, имащи същата смяна на терминали.

 

Благодаря на всички!

 

Поздрави

Времето би трябвало да стигне, но ако има закъснения :mad:, не е ясно. Аз съм пътувала 2 пъти с прекачване през CDG и 2та пъти изпуснахме връзката. Проблемът беше също, че времето за прекачване беше 1 час и като стигнеш съответния терминал, минаваш скенерите. Е, вече избягваме полети с прекачване през CDG.

Единственият  мой съвет е, като слезнеш, тичаш :( .

Връзка към коментар

Споменавал съм го и друг път.. през 2012 до Барселона... 45min. връзка на отиване, 50min. на връщане.

Уж при покупката бяха и двата на 2F, a и си мислих, че се минава ТРАНЗИТНО, а не да се излиза при чакащите и отново проверки, та дойде един човек (може би някой от кабината ли, де да знам) с един списък по време на полета и ми каза за промянята, че ще излита от 2Е (доколкото помня), та така... тичане му е майката :biggrin:

Е, имаше една на летището с табела, която ни чакаше и преминахме по-бързо през проверките, по-точно - опашките. btw полетът за CDG НЕ закъсня.. или най-много 5мин. да е било.

 

п.п. не помня точно терминалите, но май бяха така... гейтовете още по-малко... ама сигурно по номер на полет може да се издирят и да кажа.

 

Та исках да кажа, че ще ти стигне времето :lol:

 

 

===========

В този ред на мисли... няма ли няк'во history с полети от преди 2-3 години?

Редактирано от SeeKnDestroY
Връзка към коментар

Аз няколко пъти съм пътувал от София до Барселона през Де Гол. На мен лично ми беше доста лесно ориентирането. Стигнах за 40-50 мин. Друг път пък на изхода ме чакаше една служителка с едно бусче ме закараха до терминала минах бързо проверка и се качих на самолета. Но нали пътуваш с Еър Франс, да не ти пука ако си изпуснеш полета, казваш че си се загубила и те ще те качат на следващия възможен.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е трудно щом аз се оправих.....щом слезеш на 2Е следи табелите за Connection flights 2F (между двата е някъде 5-10 мин пеша). При мен полета от София пристигна дори по рано, но се забавихме в самолета, защото нямаше наземен персонал да ни обслужи, просто гледай да си от първите дето ще слязат.  Ако изтървеш връзката бягай при AirFrance ще ти дадат нов полет, тъкмо ще имаш време да разгледаш Париж (аз така направих и вместо един ден стоях цели 3 дни в Париж  :) ).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

1:35ч няма от какво да се притесняваш, освен да не закъснее много първият полет.

През Февруари имахме подобно прекачване 1:00ч и мина без никакви проблеми и остана време дори, всичко беше спокойно, при това с 2 малки деца.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.