Прескочи до съдържание

Как мога да ползвам безплатния интернет на летището (напр. в Бергамо)?


Препоръчани мнения

  • 2 месеца по-късно ...

Забавно беше :)

 

Както mililia е отбелязала има два метода за регистрация. Чрез код изпратен в смс съобщение, което така и не идва, въпреки че в падащото меню има България и чрез плащане с кредитна карта, което уж в 7 дни връщат парите, т.е. ще е безплатно. Понеже имах час на летището и съм интернет пристрастен реших да действам с втория метод след като не дойде смс-а. 

 

Цъкнах на бутона за кредитна карта, което предполагаше да ме пренасочи към сайта на Paypal и нищо не стана, мисли мисли и даде Page Not Found. Дадох назад с браузера и за моя голяма изненада интерфейса вече беше преминал на следващата стъпка, сякаш плащането ми е потвърдено. Имаше някакви допълнителни въпросчета на колко години съм и с какво се занимавам, и след това нета си тръгна без да съм потвърждавал нищо. 

 

Така че следващия път като сте на летището в Бергамо пробвайте след като ви пренасочи към сайта на Paypal, просто да върнете назад, може да проработи и за вас. Мрежата, за която говоря се казва нещо от рода на "Luna Free" и я има изцяло Бергамо, включително и на летището. Друга разпространена в Бергамо е BergamoWifi, там регистрацията с смс проработи и си получих кода на телефона без проблеми, но нея я няма на летището. 

 

Този нет на Luna Free между другото показва по 5 секунди реклама всеки път като отваряш нов сайт. Т.е. ако отвориш magelanci.com, колкото и да цъкаш по темите само в началото ще има рекламка. Ако отвориш google пак в началото рекламка и така.

За Милано/Бергамо това не го бях пробвал, благодаря че сподели.

А иначе на Милано/Малпенса си е фри.

А на Милано/Линате - само 30 мин е фри, и макар и там да е с регистрация, смс-ите пристигат на бг телефонен номер.

В салона за замнаващи на летище Варна също е фри, а паролата за достъп е написана на касовата бележка, която получавате от кафенето в салона  консумацията не е задължителна. ;)

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Тествах днес на Милано/Бергамо и мисля, че са се оправили :(

Написах в браузера www.cnn.com  и се зареди формата на Free Luna (влязох в jail-a).
Въведох се и след чакането да дойде sms-a, се върнах обратно с Back в браузера.
Избрах  "Pay with credit card" от формата на Free Luna, Continue, избрах Paypal ,Next .
Натиснах  Back в браузера , но ме върна на първоначално въвеждане на име и тел.номер във формата на Free Luna.
 

Тествах само с Chrome.

След 2 седмици ще го пробвам пак  - може да са го " оправили " :)

Редактирано от bat.galin
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дето вика Стенк, в Третия свят нетът е на корем, ама в Европа се циганят. В Бирма, във Виетнам, в Камбоджа, навсякъде , където бяхме си имаше супер нет безплатен, ама иначе - нямахме телефони. ;) И в най-затънтената джунгла си имаше нет, направо парадокс. :wacko: А на Бергмо трябваше регистрация и плащане за 1 час на Боинго - това преди 2 години. Сега не знам как е.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

На летище Мюнхен / Терминал 1 ползвах интернет както в салона за пристигащи, така и в салона за заминаващи.
Не срещнах проблеми, достъпът се предоставя след  безплатна регистрация.

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Пиза, летище Галилео Галилей:

Ползвам този хот спот : SAT-wifi-FREE
Скорост : 54Mb / sec
Безплатен достъп : 60 мин.

* в браузъра се отваря страницата на доставчика и трябва само да се избере отметката, че приемате условията на ползване.

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

На Терминал 1 на летище София са пуснали безплатен безжичен интернет, ползвах го през телефон от салона за заминаващи - работи.

Услугата "Безплатен интернет достъп на корем" се предлага и на летището в Бари - неофициално, разбира се ;)
Инструкция за ползване:
Доближете се до винения бар (казва се deCanto)  и се закачете за безжичната точка, която работи в съседния обект - името беше някакво си "punto" , но не помня заглавието.
Същата точка покрива и периметъра на- и малко след  лентите за проверка на багажа.
 

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Лек ъпдейт към края на 2015 - Мюнхен, Франкфурт, Хийтроу, Кишинев, София, Бостън, Виена, Букурещ, Дар ес Салам - всички с безплатен и доволен интернет навсякъде по летището. Като гледам - навсякъде, където аз съм летял тази година без Истанбул (и вероятно Килиманджаро, не съм проверявал), бравос!

Редактирано от Kyuubi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да допълня и аз - Болоня, Лима, Сан Пауло, Буенос Айрес - интернетът на летищата е безплатен. По спомен в Болония и май в Сао Пауло беше лимитиран.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Брюксел Завентем не е, или поне аз не успях да открия, но и нямах достатъчно време да по-обиколя и потърся различни възможности.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Скопие безплатен.Барселона и Лас Палмас се регистрира ваш имейл(аз опитах с ABV поща ,но не стана,а после с Gmail стана)и се пише ваш телефонен номер.При всяко ново свързване трябва да се въведат последните 4 цифри на телефонния номер.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 6 месеца по-късно ...

 

Много добре , че на много западни летища с тоя нет ...все едно бодлива тел от задника им вадиш. 2016 -та година сме вече ...

По темата пак - Скавста ( Ньокьопинг/ Стокхолм) 30 мин. безплатен Wi-Fi.

Връзка към мнение

Ето нещо и от мен :

 

http://www.wifimap.io

 

Приложение за Android и iOS , което ви разкрива Wi-Fi паролите за достъп в близост до локация която му зададете.

Лошото , че все пак трябва да влезете онлайн дори в роуминг макар и за малко :)

Като цяло върши чудесна работа на много места ;)

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.